Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Турция 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Турция
Отвориха новото летище в Истанбул. Бях един от първите му гости и ми направи впречаление множеството дребни проблеми като течаща вода от тавана, счупени дръжки на вратите в тоалетните и т.н. Оставили са си ръцете, да не говорим за 27 загинали и близо 500 ранени по време на строежа. Обаче го отвориха. За в момента с две писти и капацитет 90 милиона пътника на година като целта е до 10-ина години да удвоят.

https://www.theguardian.com/cities/2019 ... n-45-hours

За сравнение летище София е с капацитет 1.8 милиона пътника, това във Франкфурт 70 милиона, a това в Дубай 89.


Нед Апр 07, 2019 5:26 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Турция
Турция е много по-удобен хъб от франкфурт, амстердам, виена .. за париж няма да говорим. Въпросът е дали ще могат да се наложат. Ататюрк по принцип издиша, но едва ли само това е причината за малко връзки, другият проблем са превозвачите. от инстанбул няма голям избор, тюркиш .. от хилядолетия са на кръстопът, това касае и въздушните превози, но да видим дали ще могат да се възползват.
За жертвите и ранените не ме учудва, за турците безопасността е третостепенна, виж лошото качество е по-учудваща, като цяло техните строители са може би най-добрите в европа, като фирми говоря, но като с еима в предвид закъсненията, натиска да се отваря и т.н. може би не е учудващо, а и не е ясно какво е отчислението за добрият президент. В момента повечето фирми в Турция са в немилост, освен ако не подкрепят президента, а някои от най-големите му бяха опозиция, от години страдат, та е възможно и да са останали само тия на хранилката.


Нед Апр 07, 2019 8:43 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни