Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Гаден Андроидски спам 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4195
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Гаден Андроидски спам
michev написа:
@palavrov, дай малко повечко инфо за откритието си. Доста се порових в Апп-а им и честно казано не открих това което сподели. Иначе са имали чувство за хумор..
Код:
Utils.encodeUsername("Az_Sum_Malko_Julto_Patence_V_allterco")

Освен нотификацията за дерегистрация, беше ли регистриран в действителност и бяха ли те натоварили с въпросните 6лв?

Мисля, че е нещо обфускирано защото апп-ките минават доста чекове като влизат в апп-стора на гугле.
По принцип няма как нормален апп да ми изкара попъп на екрана без да пише кой точно апп е това. А случая наглеците бяха написали името на оператора и самият диалог беше съвсем различен от андроидкия гуи скин. Не ме беше абонирал, но самото съобщение беше така написано, че не е ясно какво точно ще стане ако натиснеш ОК или Канцел и тъй като факта, че нещо ми изкарва съобщение на телефона прескачайки гугълските защити никак не и хареса вместо да натискам каквото и да е направо го рестартирах за всеки случай ... абе май имам снимка някъде из архивите ако не съм я изтрил ... та искаше да ме вкара в някакъв сайт за футболни новини или нещо такова - пълно малоумие ама явно хората се подлъгват и после иди се разправяй. От телекома си бяха наясно за кампанията и директно си казваха как да се отпишеш - пращаш там някакъв смс и готово - уж безплатен бил ...

_________________
Мразя да мразя ...


Съб Апр 06, 2019 8:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10940
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Гаден Андроидски спам
това моето е закачено към dir.bg, май. ама аз съм си виновен че го чета. даже да забраня поп-ъпа, това смяня цялата страница и ми приказва за някакви печалби. всички други сайтове нямат тоя проблем.


Съб Апр 06, 2019 9:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7893
Местоположение: София
Мнение Re: Гаден Андроидски спам
Каква е драмата, не разбрах?


Съб Апр 06, 2019 9:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28007
Местоположение: София
Мнение Re: Гаден Андроидски спам
В интерес на истината от около семдица и моето взе да ми показва някакви реклами, някъде нещо съм инсталирал, или съм му дал някакви права, ама не ми се заниамва сега да го дебна, като ми писне ....


Съб Апр 06, 2019 9:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 08, 2007 9:51 am
Мнения: 1869
Местоположение: ♪♫♣♠|☼◙▲♦▼☻╬☺∞
Мнение Re: Гаден Андроидски спам
itso.t написа:
Имам в долапа една Motorola SLF1770B, на която все се каня да съживя батерията и да я подкарам за бъзик.
Само се чудя дали ще се харесат с GSM мрежата и със SIM картата. За второто имам доста сериозни съмнения че по-скоро ще е "цъ".
язе съм с
Изображение
SONY ERICSSON T600
ама има строшени държачи за болтовете,плачещи за лепило капчица :evil: :axe:

_________________
Изображение DT-838 (((STEREO ПОЗДРАВ))) за форума - https://youtu.be/xy921Pn3lhA
Цецо написа:
Абе я вижте какъв ден е навън, да ви таковам и в инженерите задръстени!
itso.t написа:
Решил си да препишеш целия интернет? Доста амбициозно начинание... :D


Съб Апр 06, 2019 11:00 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Гаден Андроидски спам
Реконструктор написа:
Каква е драмата, не разбрах?

Драмата е че Груби го нападнал андроидски вирус или там квото е и аз го бъзикнах да си купи айфон и съответно той се фръцна като ощипана мома - както обикновено прави във всяка втора пусната от него тема :). В неговите теми всички трябва да са супер сериозни и да не се отклоняват и на милимунда от темата иначе детската градина почва да се тръшка и да реве :)


Съб Апр 06, 2019 11:50 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 10:19 pm
Мнения: 605
Мнение Re: Гаден Андроидски спам
Ако нотификациите са с иконки като логото на Хрома, деинстал и инстал на същия, ги маха.


Нед Апр 07, 2019 12:39 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: Гаден Андроидски спам
Наскоро спрях нежелани нотификации на компютъра на един колега, който беше с тая Chrome простотия, дело на рекламна агенция Google. В компютъра на колежка в отпуск трябваше да процедирам един документ и пак същата работа - някакъв спамерски сайт беше се намърдал в списъка с позволени нотификации и бълваше шитни в долния десен ъгъл на броузъра. Сложих го в black list и се кротна. Намърдването може да е станало и след потребителско съгласие, поискано от някой сайт и прието поради разсеяност/незнание на потребителя. В момента нямам достъп до машина с Chrome, за да видя къде бяха заровили настройката на забранени/разрешени нотификации, но един преглед на всички настройки може да спести преинсталация. Chrome поддържа и сървър базирани профили, за да може да се ползват паралелно няколко устройства и ако нотификациите (желани или не) са настроени и качени в облака, след преинсталация би следвало пак да изникнат. В някоя от последните версии на Firefox са добавили това удобство:
Прикачени файлове:
Firefox.jpg
Firefox.jpg [ 67.44 KiB | Прегледано 3328 пъти ]
Дотук става дума само за настолни машини, за Android и Chrome при мобилните джаджи нямам наблюдения какво се прави.

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Нед Апр 07, 2019 1:55 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10940
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Гаден Андроидски спам
а драмата на Димитър е че не може да се стърпи :) И че си стои в шаблоните - ощипани моми и т.н. Може би иска да му напиша есе за отговор...
А дали искам да съм сериозен - ами няма как, това е раздел Общи приказки, с глупав въпрос от моя страна. Може би искам сериозен отговор, хаха...

Рек - търкай спокойно, проблема е решен. Ако мислиш, че има някаква полезна информация - да си стои.


Нед Апр 07, 2019 10:02 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: Гаден Андроидски спам
Драмата, видяна от гледната ми точка на кибик е, че Dimitar e закачлив, а Grubi е докачлив, което поражда прехвърчането на искри. :D Историята на форума познава показателен случай, когато заради липса на soft skills в няколко участника, много ценният като за такъв форум кадър tgi трЕсна вратата и не пише повече. Това не би станало, ако докачливостта и ответните спрямо нея мерки не бяха взели връх, а се подхождаше с повече шега и толерантност към различността и чешитостта на другия. :) Подобни случки съм наблюдавал и в HWBG форума, а предполагам, че ги има и във всеки друг по-голям форум, пълен с разнородни характери. Maкe code, not war. :)

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Последна промяна Private на Нед Апр 07, 2019 11:44 am, променена общо 1 път



Нед Апр 07, 2019 11:36 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: Гаден Андроидски спам
повечето хора, пишещи тук, минават за нормални само в много тесен кръг себеподобни.


Нед Апр 07, 2019 11:42 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: Гаден Андроидски спам
ДедоБоре написа:
повечето хора, пишещи тук, минават за нормални само в много тесен кръг себеподобни.
Знам за какво говориш, наблюдава се и в реалния живот. :D Интелигентни, но не много общителни хора заедно "не могат да мелят брашно" в един екип и се чува трЕскане на врати. Заради тази психологическа съвместимост кандидатите за астронавти и космонавти биват подбирани, за да не изпатка някой в орбита и да стане страшно в МКС или в друго подобно клаустрофобично пространство. :D

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Нед Апр 07, 2019 11:49 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Гаден Андроидски спам
И баща ми не беше нормален :)

А защо ползвате Куция, малко ли ви е Гоглето?! Поне Chromium да беше...
От андроидските най-добра е Операта поради куп ненабиващи се причини.


Нед Апр 07, 2019 12:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Гаден Андроидски спам
Въобще не искам есе - споко :D . Това което искам е никой да не казва на никой друг какво може да пише и какво не може. Пускането на тема не ти гарантира такива права. Ако нещо/някой не ти харесва просто не го четеш.


Нед Апр 07, 2019 9:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: Гаден Андроидски спам
bongo_x2 написа:
И баща ми не беше нормален :)
психиатър написа:
Няма нормални хора, има само непрегледани.
:D

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Пон Апр 08, 2019 2:24 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: MYXATA и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни