Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
ЕКОНТ - поредна простотия 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 10:55 pm
Мнения: 1301
Местоположение: София
Мнение ЕКОНТ - поредна простотия
Днес по много неприятен начин научих, че тия долни помияри, ненаяли се боклуци, тихомълком са си сменили политиката за известяване при получаване на пратка и са направили СМС известяването платено.... срещу колосалните 15 ст. БЕЗ ДДС ! ! ! Защо всичко на тая смотана територия е сбъркано бе ЗАЩО??? :evil: :axe: М/у впрочем и Габко спряха да пращат СМС-и ама там не е толкова смертелно шото те засипват със спам по мейла.... Имайте го предвид да не си изпати някой.... :axe:

_________________
Някой ден и костенурките ще се научат да летят...


Пет Апр 05, 2019 1:02 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2593
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: ЕКОНТ - поредна простотия
На мен ми върнаха една пратка и не получих SMS че са ми я върнали. Но понеже нямаше нищо за плащане, предположих това е причината.
Ако ти пращаш на някой може да му пратиш товарителницата да следи или да му пишеш като му пристигне в офиса.
Ако пращаш на адрес, куриерът се обажда на получателя, или то получателя трябва да си стои на адреса така или иначе.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пет Апр 05, 2019 1:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: ЕКОНТ - поредна простотия
И аз скоро разбрах, че вече не пращат SMS–и. За сметка на това ме оспамиха по имейла, като там имаше опция да ревъртна начина на известяване да е отново на SMS-и.


Пет Апр 05, 2019 1:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение Re: ЕКОНТ - поредна простотия
Тъкмо и аз се усетих за тази врътка! Обаче никакъв email не са ми пратили. Барем това да бяха направили. То къде трябва да си го напиша, че да ми пратят поне нещо?!

_________________
www.elkran.com


Пет Апр 05, 2019 2:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2593
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: ЕКОНТ - поредна простотия
Като пращаш трябва да кажеш, че искаш да пратят SMS на получателя.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пет Апр 05, 2019 2:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 10:55 pm
Мнения: 1301
Местоположение: София
Мнение Re: ЕКОНТ - поредна простотия
Много са прости... ама МНОГО.... побеснял съм, че ми съсипаха работата а прекацаха и изпращача, който се оказа, че въпреки всичко ги е бил платил тия 18 стинки ама незнайно как смс не е пристигнал???!!! Написали са си на сайта, че не носят отговорност при такова стечение на обстоятелствата и ще върнат 18те стинки (кръв да повръщат дано) при представяне на касова бележка, че са платени... ЧУМАТА ДА ВИ НАТРЪШКА ДАНО! Какво им пречеше, като са за 18-те стинки просто да вдигнат цената на услугата с толкова.... МАЛОУМНИЦИ... Айде да я закриват тая "държава" и да се свършва с тази безумна агония! Метеорит да падне, камък в/у камъка да не остане...

_________________
Някой ден и костенурките ще се научат да летят...


Пет Апр 05, 2019 2:48 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10944
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: ЕКОНТ - поредна простотия
и като си изхаби нервите и ги накълна - това помогна ли с нещо?
какво са направили - върнали са пратката или са я счупили?

аз пращам всичко до поискване, и дори съфорумците тормозя за разписка с тракинг постоянно, защото знам какво се случва иначе.

пий едно уиски, драсни им една широка усмивка и им пожелай приятен ден. гарантирам ти - ще ти стане по-приятно.

толкова пъти съм се ядосвал, паникьосвал и кълнал - че най-накрая ми писна.


Пет Апр 05, 2019 3:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4979
Местоположение: София
Мнение Re: ЕКОНТ - поредна простотия
Наскоро имах пак работа с Еконт. Пратка от Варна, приета в късния следобед в понеделник, пристига в София рано сутринта във вторник и преседява в техните офиси до сряда сутрин, когато е взета от куриера за доставка на адрес (това от сайта им по тракинг номера) и пристига при мен чак след обед. Преди това куриера е минал поне 4 пъти покрай офиса (видяли са го), без да спре. В този случай нямах нужда от бърза доставка, но ако имах... Не, че искам да хваля Спиди, но миналата година ми изпратиха (вечерта) от Бургас калкан в лед и стиропорена кутия и на сутринта в беше при мен, като още имаше останал лед в кутията, а рибата си беше напълно наред.


Пет Апр 05, 2019 3:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2593
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: ЕКОНТ - поредна простотия
Добре де, ама като ти е била толкова важна работата аджеба, що се обади на изпращача да питаш какво става. Ако нещо пък той те мята по върбите или не е можал да я прати.
Не се ядосвай смисъл няма.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пет Апр 05, 2019 4:09 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: ЕКОНТ - поредна простотия
Desert Leo написа:
...Не, че искам да хваля Спиди, но миналата година ми изпратиха (вечерта) от Бургас калкан в лед и стиропорена кутия и на сутринта в беше при мен, като още имаше останал лед в кутията, а рибата си беше напълно наред.

Спиди... За Гонзалес ли става въпрос или за куриерската фирма? Защото ако е за вторите:

http://www.mcu-bg.com/mcu_site/viewtopi ... 43#p252543
http://www.mcu-bg.com/mcu_site/viewtopi ... 57#p252757


Пет Апр 05, 2019 7:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4979
Местоположение: София
Мнение Re: ЕКОНТ - поредна простотия
Ицо, затова написах уговорката, че не ги хваля. Явно може да се очаква издънка, както се е случило при теб. Ама в последния ми случай с еконт - успяват за по-малко от 12 часа да докарат пратката от Варна до София и после им трябват към 36 часа, за да стигне до мен пак в София. Е тая организация не я разбирам.


Съб Апр 06, 2019 9:16 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8902
Местоположение: Разград
Мнение Re: ЕКОНТ - поредна простотия
На мене ми писаха на вайбър-а ама ни товарителница, ни колко дължа. Само че имам пратка в офис и толкова. Ми ако пратя някой да я вземе и не знам номера на товарителницата. Тая беше кометска и трябва да се логвам от талафона, че да видя номера. Не ми се разправяше да ги питам що така.


Съб Апр 06, 2019 1:43 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: ЕКОНТ - поредна простотия
Еконт очевидно не знаят златното инженерно правило - "когато нещо работи, не го пипай!" :)


Съб Апр 06, 2019 4:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9646
Мнение Re: ЕКОНТ - поредна простотия
инженерното правило е за инженерите.
финансистите винаги имат различно виждане. възможно е да са решили да отрежат ненужния разход за SMS-и, въпреки че ако договориш с оператора голямо количество, разхода е няколко стотинки.
възможно е да има и политици намесени - чрез GDPR

ако не ви харесват двата куриера, винаги може да сравните с БП (Български пощи). или с БПЦ :P


Съб Апр 06, 2019 4:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: ЕКОНТ - поредна простотия
Cekins написа:
На мене ми писаха на вайбър-а ама ни товарителница, ни колко дължа. Само че имам пратка в офис и толкова. Ми ако пратя някой да я вземе и не знам номера на товарителницата. Тая беше кометска и трябва да се логвам от талафона, че да видя номера. Не ми се разправяше да ги питам що така.

Хм.. по мейла имам освен номера на пратката - сумата, тегло, адреса за доставка, имената на куриера, телефонният номер на куриера ииии.. снимката на куриера :D

michev написа:
.. там имаше опция да ревъртна начина на известяване да е отново на SMS-и.

Малко съм поизлъгал. Опцията била да се откажа от SMS-и (нищо, че такъв не получих последно) -
Цитат:
Желая да получавам само имейл съобщения от Еконт вместо SMS


Съб Апр 06, 2019 5:12 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни