Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
PIR сензор - хакване 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Мнение Re: PIR сензор - хакване
Засякох се с комшията като се прибирах от работа и го помолих да наведе прожектора още малко, този път му дадох точни инструкции да гледа линията на сянката да се пада под прозорците ми. Иначе взе да ми разсъждава че двамата сме имали изгода да се будим през ноща за да се пазим от крадците, как не, да оставам без сън заради всяка катерица или лисица, която мине пред прожектора му, Благодаря за мненията, аз поръчах така или иначе от banggood един пир сензор и няколко лазерни и лед диоди във видимия и инфрачервен спектър да експериментирам, дано да отложа подривните дейности за сега.
@After_Dark тоя магнетрон на какво растояние действа и какви поразии може да направи, експериментирал ли си с това?


Сря Апр 03, 2019 7:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: PIR сензор - хакване
Абе такива неща винаги могат да се говорят с хората, що да му прецакваш прожектора, а да ти кажа, човека е много прав, е не за буденето, но това е една от най-добрите превенции, работи в пъти по-ефективно от всякакви камери, кучета, табели и др. подобни, така че индиректно и ти имаш полза. Но щори или пердета е задължително, не знам как живеш без тях. Аз като дръпна завесите в спалнята и вътре става като в пещера без значение какво е навън, тък в мехико ме мързи да си търся, има една нефелна щора ама тя много проформа, и не мога да спя като хората. то не е само прожектора, е ако имаш някакъв режим на ставане в 6 сутринта, слънцето едва ли ти пречи, но аз както често работя до 2-3 през нощта искам да спя поне до 7.30-8, а то като светне още в 6 и върви спи ..


Сря Апр 03, 2019 7:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: PIR сензор - хакване
Bai Ui Абе с тези лазери много хубаво може да си изгориш ретината на очите. Мисля, че тия неща трябва да се решат културно. Иначе за спорта може да поекспериментираш де...
И може да покажеш какво си поръчал, че ми е любопитно :)

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Сря Апр 03, 2019 8:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: PIR сензор - хакване
After_Dark написа:
Слагаш един магнетрон на сателитната антена, на мястото на приемника там или както се казва, насочваш натам и дерзаеш на полусъединител или на размразяване. Едва ли ще има оцеляло нещо, след това :)

Тва е интересно, но трябва и някакво съгласуване само така не става. Имам магнетрон с рупорна антена и след 5 метра не стига пауър да запали малка енергоспестяваща, тва остана от темата на Груби за убиване на трева та си играх с него.


Сря Апр 03, 2019 11:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: PIR сензор - хакване
Ето гоо проекта http://cdn.preterhuman.net/texts/govern ... index.html
лесно е.


Чет Апр 04, 2019 2:27 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1402
Местоположение: София
Мнение Re: PIR сензор - хакване
slav4o.com написа:
Bai Ui Абе с тези лазери много хубаво може да си изгориш ретината на очите.
Ретината няма рецептори за болка, съответно човек каквато и лазерна дивотия да направи, поне няма да я усети веднага. :)

Иначе, малко жедайска технология в помощ на добрите междусъседски отношения :D :
Цитат:
> My Homebuilt 200W LASER BAZOOKA!!!!!

I finally finished the 200W laser gun!! 'This monster laser was built from scrap metal and a pile of broken "hybrid" DLP projectors, and runs on a stack of lithium polymer batteries.
Цитат:
> 100% Invisible IR death ray laser!

I built a massive portable laser with a beam that's completely invisible. What could possibly go wrong? I've built tons of crazy laser devices over the years but until now I had never built a giant IR laser. I decided my life would be better if I built a massive portable IR death ray and then use it on an IR camera.

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Чет Апр 04, 2019 2:42 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:42 am
Мнения: 351
Местоположение: Бургас
Мнение Re: PIR сензор - хакване
@Bai Ui
В университета, навремето правехме разни опити с магнетрони от печки, но без да ги монтираме във фокуса на параболични отражатели. Какво може да се случи разбрах после, в казармата - РЛС високомер "Слон" в сантиметровия диапазон на около 6 ГХц...
:)

_________________
Химик-галфон съм аз. :)


Чет Апр 04, 2019 7:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: PIR сензор - хакване
ПРВ-13 ако имаш предвид -2.4-2.7GHz
Май имаше и други ПРВ-та. Бях оператор на такова в Балчик и знам, че беше на 2.4
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%A0%D0%92-13

Но Венера-та, не съм я виждал - май е била на 6GHz и разни пилета са падали от дърветата
А един съсед е служил моряк, и разправяше че стоиш ли повечко на палубата близко
до радара, може да ти потече кръв я от носа, я от ушите...

За повечето радио-оператори от тази техника има само безобидни последствия - повече момичета в семейството...


Последна промяна Grubi на Чет Апр 04, 2019 8:17 pm, променена общо 1 път



Чет Апр 04, 2019 8:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: PIR сензор - хакване
Тези излъчватели са точкови и вълните са пространствено кохерентни, т.е. може да се насочи микровълновия сноп подобно на лазерен лъч.
Grubi написа:
За повечето радио-оператори от тази техника има само безобидни последствия - повече момичета в семейството...
ау, варени дърдонки :-#

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Чет Апр 04, 2019 8:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: PIR сензор - хакване
не разбрах :D
сварени топки имаш предвид

иначе слона го пусках всяка сутрин - защото ако го оставиш и един ден без рестарт, в студа скапания акумулатор заминаваше и трябваше да се мъкнат за заряд. поделнието още го има, за моя изненада даже и радарите са от отбелязани във викимапиа-та
http://wikimapia.org/#lang=en&lat=43.43 ... 0%B8%D0%BA


Чет Апр 04, 2019 8:19 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:42 am
Мнения: 351
Местоположение: Бургас
Мнение Re: PIR сензор - хакване
Спомените ми изневеряват. Венерата е на 150 МХц. За другото - може да е била "Христо" или "Пеперуда", но си бичеше на 6 ГХц, щото сумати ламби сменихме по времето, га паднаха онез блокове на сащисаните през 2001, некъф септември... Щото всичко бичеше на макс. мощност и ресурса заминаваше за часове. ;)

_________________
Химик-галфон съм аз. :)


Чет Апр 04, 2019 8:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: PIR сензор - хакване
slav4o.com написа:
Тези излъчватели са точкови и вълните са пространствено кохерентни, т.е. може да се насочи микровълновия сноп подобно на лазерен лъч.
Grubi написа:
За повечето радио-оператори от тази техника има само безобидни последствия - повече момичета в семейството...
ау, варени дърдонки :-#

Я дай линк да попрочета как се насочва микровълнов сноп.


Чет Апр 04, 2019 11:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: PIR сензор - хакване
Не зная. Би трябвало да е еквивалентно на лазерен лъч с много голяма дължина на вълната. Предполагам както писаха с параболично огледало, защото няма коллиматорна леща (лупа) за вълни от този диапазон.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Чет Апр 04, 2019 11:20 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: emilvtc, Google [Bot] и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни