Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
PIR сензор - хакване 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1219
Мнение PIR сензор - хакване
Значи имам проблем с един съсед - точно в къщата отсреща си е монтирал прожектор с пир сензор, прожектора се светва като мине нещо пред него, идеята му е да плаши крадците, обаче тоя прожектор ми свети в прозорците и ме буди през ноща. Казах му да го наклони надолу и той го наклони, обаче тоя прожектор е от тия, светодиодните дето светят под широк ъгъл и пак ми свети, дори наведен. По едно време така се нервирах че си мислех да купя един 10W лазер и да му прегоря светодиодния чип, обаче лазерният лъч може да се види и да имам после проблеми, освен това ще е трудно да го фокусирам достатъчно добре на такова разтояние - около 30-40 метра. Сега си мисля за друг вариянт - с някакъв инфрачервен диод или лазер да му деактивирам пир сензора или да го активирам постоянно, така че оня сам да си изклщчи прожектора. Обаче четох за тия пир сензори и се оказа че работят на много по дълга вълна - от 1 микрометър до 10-14 микрометра и инфрачервен лазер или светодиод няма да върши работа. Има едни керамични лампи в тоя диапазон обаче не съм сигурен дали мога да излъча насочена светлина на такова разстояние, някой има ли опит с подобни уреди да препоръча нещо преди да се хвърля в харчове за експерименти.


Вто Апр 02, 2019 10:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2586
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: PIR сензор - хакване
Единствено може да излъжеш фотодатчик ако има, като му светнеш с лазер. Мисля, че и лазерна показалка би свършила работа. Може да използваш 780nm лазерен модул с мощност до сравнително безопасните 5mW и да го насочиш към сензора за дневна светлина. Би трябвало да го излъжеш, че е ден. Но може но с лазерите не бива шега.
Аз бих се замислил за щори.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Вто Апр 02, 2019 10:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10610
Местоположение: София
Мнение Re: PIR сензор - хакване
Bai Ui написа:
...По едно време така се нервирах че си мислех да купя един 10W лазер и да му прегоря светодиодния чип, обаче лазерният лъч може да се види и да имам после проблеми, освен това ще е трудно да го фокусирам достатъчно добре на такова разтояние - около 30-40 метра.

Не всички лазери са видими. Например, CO2 е в инфрачервения спектър.
Ако успееш да фокусираш относително добре лъча, при тая мощност "жертви" могат да са какво светодиодите, така и датчик за движение, захранващи кабели и всякакви други пластмасории.
Освен това, ако лазерът е във видимия спектър, лъчът гледан от различна позиция е видим по различен начин. Например ако си пред него се вижда едно, зад него е друго. Не говорим да си "светкаш в очите". В запрашени или задимени помещения се вижда като джедасйки меч.
Съшо така, дневно време е доста по-малко видим, което не пречи да прави същите поразии... :lol:

Знам че всички са чували не един път това което ще кажа, но е редно да го кажа пак.
Тия джаджи хич не са безобидни, затова - внимателно при работа с тях! Ама много внимателно!


Вто Апр 02, 2019 11:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: PIR сензор - хакване
Ходи се разбери с човека, сменете прожектора с нещо дето да не те дразни и те така...

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Апр 02, 2019 11:35 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 27, 2012 8:27 pm
Мнения: 2008
Мнение Re: PIR сензор - хакване
Вече има и държави в които са забранени, например Австрия


Сря Апр 03, 2019 12:22 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: PIR сензор - хакване
да им го начукам на австрийците, мен цялата ми къща е с прожектори, аман от този подход за решаване на проблеми. проблема се решава елементарно, сложете му козирка, това ще ограничи ъгълът на светене.
Иначе ако му осветяваш пира с лазер има шанс да е с фотодиод и да го излъжеш че е ден, но поти сигурно е с фоторезистор и може би няма да сгрее. Лошото е че по читавите датчика им за светло е на място където няма да успееш да го осветиш.


Сря Апр 03, 2019 1:13 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7885
Местоположение: София
Мнение Re: PIR сензор - хакване
Както съм ви казвал многократно, най-ефективното лечение на даден малоумник се постига като му дадеш собственото му лекарство. :)
Купуваш някъв хипер мощен прожектор (зенитен) и му го насочваш в неговия прозорец.


Сря Апр 03, 2019 9:18 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: PIR сензор - хакване
Явно човекът е разбран, щом веднъж е наклонил прожектора. Това с козирката ми се струва добра идея, но ако отдолу има нещо отразяващо - примерно бяла кола, пак ще ти е дискомфортно.

_________________
Хайде де!


Сря Апр 03, 2019 9:49 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: PIR сензор - хакване
В държавите в които са забранени вероятно и хората не са принудени да се борят с престъпността със собствени средства.

Човекът едва ли е сложил прожектора от келешлък. Обсъдете ситуацията. Сигурен съм, че има просто решение, хем прожекторът да върши работа, хем да не пречи на теб.


Сря Апр 03, 2019 9:53 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 10:55 pm
Мнения: 1301
Местоположение: София
Мнение Re: PIR сензор - хакване
slav4o.com написа:
.... Аз бих се замислил за щори.
А аз бих помислил и за плътни завеси. Както казаха едва ли си го е сложил от кеф тоя прожектор... Що все на лошото налитаме??? Що за народ сме бре мама му стара????

_________________
Някой ден и костенурките ще се научат да летят...


Сря Апр 03, 2019 10:33 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: PIR сензор - хакване
според мен е тъпо да се мислят подмолни номера за разбран човек, прожектор не се слага ей така да тормози съседите
докато има нормален диалог може да се помисли за козирка
ако сам си отреже клона за нормален диалог никой не му е виновен


Сря Апр 03, 2019 12:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10610
Местоположение: София
Мнение Re: PIR сензор - хакване
timt написа:
Вече има и държави в които са забранени, например Австрия

Австрийците има особени разбирания по някои въпроси. Преди няколко години забраниха видеорегистраторите. Във връзка с опазване на личното пространство и т.н.
Бяха напляскали доста сериозни глоби - 10к ойро за първо провинение, и 25к за следващо. Няма лимит на броя опити... :lol:


Сря Апр 03, 2019 2:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 27, 2012 8:27 pm
Мнения: 2008
Мнение Re: PIR сензор - хакване
Ставаше въпрос за джобните лазери.
Това намерих в нета https://www.youtube.com/watch?v=BrEs2aWWk-s
:D


Сря Апр 03, 2019 3:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: PIR сензор - хакване
В Австрия проблемът го има, дори в определени райони на Виена доста по-сериозен от този в БГ, но там са малко чавнати, така че не е за учудване.


Сря Апр 03, 2019 4:18 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:42 am
Мнения: 351
Местоположение: Бургас
Мнение Re: PIR сензор - хакване
Слагаш един магнетрон на сателитната антена, на мястото на приемника там или както се казва, насочваш натам и дерзаеш на полусъединител или на размразяване. Едва ли ще има оцеляло нещо, след това :)

_________________
Химик-галфон съм аз. :)


Сря Апр 03, 2019 6:38 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни