Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Инструменти и материали временен внос в Канада 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Инструменти и материали временен внос в Канада
ToHu написа:
.... малко ми остана да му кажа че и на челна стойка да застане не мое нищо да направи ама с оглед че вече бях изкарал 1 час ми се стори по разумно да си мълча, че като нищо щяха да ме вкарат за проверка на телесни кухини.

Абе Тони, то на такива не се правиш на умен, щото ей така за хорска гадост ще те вкарат в стаичката за full body inspection(онази хватка с вазелина и гумените ръкавици) :!: щото знаят че си прав ама те пък имат правото да ти бръкнат в гъза... и те така кой кого :)
аз веднъж со говорех около 20 минути една и съща приказка защо като съм отишъл от дъблин в северна каролина, пък се връщам в мюнхен германия.... и като се почна ама идваш от дъблин - аз да, ама отиваш в германия, аз пак да, и те пак ама идваш от дъблин и така (while(1)).... много ми се искаше да им обясня как за него както е все едно да ходи в алабама или юкон алаяска, за мен е все тая дали дъблин или мюнхен, ама един колега ме дръпна и каза, че не е момента за опреснителен курс по география на бордер агентите....

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Сря Апр 10, 2019 12:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Инструменти и материали временен внос в Канада
MYXATA написа:
...аз веднъж со говорех около 20 минути една и съща приказка защо като съм отишъл от дъблин в северна каролина, пък се връщам в мюнхен германия.... и като се почна ама идваш от дъблин - аз да, ама отиваш в германия, аз пак да, и те пак ама идваш от дъблин и така (while(1))...

Това са си утвърдени полицейски практики. Често се използват. Дори и катаджиите се пробват.
Не ги интересува толкова какъв ще е отговора, а каква ще е реакцията ти. Дали някъде няма да се оплетеш, да си гузен, нервен и т.н.


Сря Апр 10, 2019 1:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Инструменти и материали временен внос в Канада
Е то това е ясно, проблемът е че в повечето случи прилагащите изобщо нямат идея защо го прилагат, минали са някакъв курс, някой им е казал нещо .. а те горките с толкова плитко мозъче че не могат права линия между две точки да начертаят. Мен тия дето тарашат не ме тревожат, няма от какво да се притеснявам и наистина нищо не могат да направят освен да ми изгубят няколко часа и да ми бръкнат в гъза.
Същото обаче е и с имиграционните, аз съм винаги на вторична проверка, с тия в Атланта вече си станахме приятели, дори вече не ме и питат къде отивам ами питат как върви фабриката :) Обаче съм случвал на такива индивиди че ум да ти зайде. Май в детройт беше, една кака 1 часа се рови в телефона, и чете мейли и не може да ги разбере, айде аз да не знам английски, ама тя чете мейли от американци, и аз отивам да си приемам стоката, тя го изкара че аз отивам да продавам стока, че не аз съм клиента ами фабриката там ми била клиент, и видиш ли аз съм отивал да им предлагам услуги без да имам нужната виза за това, въпркеи че и това не е така ... и на такъв каквото и да му кажеш е все тая, те просто трябва да те мародерят, това е. Най-лоши са негрите, една друга негърка, определено превиши правата си защото започна да ми тарашува докумените, да ми рови по компютъра, а тя няма право да го прави, за тая работа има други офицери. Да се спори с тия е безмислено, но някой път сигурно ще се случи да не съм на кеф, и да случа на някой идиот и ще си направя сам проблем.
Аз не се оплаквам, в крайна сметка винаги имам избор, мога да не ходя, мога да си извадя зелена карта, а аз пътувам с туристическа виза .. нормално е да ме мародерят.


Сря Апр 10, 2019 5:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Инструменти и материали временен внос в Канада
уф, ходих, върнах се и свършихме работа.
Никакви проблеми по летищата.
Но човек трябва да е готов и ако нещо се закучи.
Да ми ровят по телефона и компа - е тогава няма да стъпя повече там. Руснаците сигурно не правят такива циркове, а са известни с дивотиите си.


Пет Апр 12, 2019 4:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Инструменти и материали временен внос в Канада
Ами .... сега не знам как е, навремето правеха всичко за пари, усетят ли че носиш нещо бъди сигурен ще те тарашят, иначе се минава много лесно, аз съм пътувал с компоненти за десетки хиляди, с инструменти и вс останало без никакви проблеми, просто си плащаш, сега не знам как е, последно съм пътувал така 2005-та.


Пет Апр 12, 2019 4:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Инструменти и материали временен внос в Канада
ама така...аз се върнах преди 2 часа.
А на хората които пътуваха от Щатите и Англия (единия канадец, другия португалец), са ги разпитвали. Странни изпълнения.

Обратното влизане в Европа - нула въпроси, нула проверки, нула тършуване. Стандартна паспортна и за безопасност проверки, но никакви забавяния, физиономии, формуляри и т.н.


Пет Апр 12, 2019 6:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Инструменти и материали временен внос в Канада
В европа е по-лесно, особено за европейци, но е и до летище. В Амстердам мисля имаше някаква нова простотия покрай разширението на темринала, едно време беше песен, сега някой път ми късат нервите. Стават едни дълги опашки,ония на скенера се моткат и си бъркат в носа ... то и в париж на еидн от терминалите май са направили такъв скан за пристигащи, да не се бъркам ама май там беше, и там голяма простотия, съчетана с френско малоумие. То всъщност тма на всички терминали почти е така, ама този е от скоро, не мога да се сетя на М гейтовете ли беше, на К ли ... два пъти ми се случва от там да минавам ам ... не помня, до скоро го нямаше.


Пет Апр 12, 2019 6:57 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: syscop и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни