Отговори на тема  [ 82 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
miro_atc написа:
мускулатурата изпуска и се получава прискрипване. Като стане това пък от болката мускулите дето ги нямам се стягат и притискат още повече, просто кофти обратна връзка. .


Това е много неприятна ситуация. Мускулният спазъм може да трае с месеци, в т. ч. и докато спиш. Най-доброто средство в случая е точковият масаж. Добрите специалисти, които го практикуват, могат да го премахнат за минути. После нервът и всичко останало бързо се възстановява.


Вто Мар 19, 2019 10:27 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
Мии май не е офтопик. Така както го описва ТоНи много прилича на няк'ва невралгия, активира се от стрес, а той може да е свързан с темата :)
Преди време малкият направи голяма беля. Като добър баща съвсем надълго и спокойно му обясних защо не се прави така. До един час целият ми гръб (и не само) се схвана. Седмица бях на легло, вземах яки болкоуспокояващи, едва-едва проходих с бастун. Не мина много и последва втора, макар и не толкова голяма беля, но аз си го набих и за предната. Всички остатъци от болка преминаха, пък от тогава май не е сгазвал лука. Макаренко да си ги дрънка, ама традиционната "медицина" е доказана през вековете :)


Вто Мар 19, 2019 11:13 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
lcr написа:
miro_atc написа:
Най-доброто средство в случая е точковият масаж. Добрите специалисти, които го практикуват, могат да го премахнат за минути. После нервът и всичко останало бързо се възстановява.

Много РЯДКО явление са истинските майстори. И аз имам известни проблеми със ставите и доста масажисти съм сменил. Дори един ме боцкаше с иглички, като таралеж бях станал :) Но огромното мнозинство са самоуци, прочели някоя книжка, сложили един голям плакат на стената и тренират по нас. Доста скъпичко впрочем, средно 50лв на час. Или класически масажисти спортен тип, размачкват мускулите.

Истински ефект видях от един руснак, някъде в далечната 1993-95г. Той беше пуснал една обява за т.н. "Сайонджи терапия" /днешно време е известна като Юмейхо/. Според теорията на Сайонджи проблемите започват от разместване в тазобедрените стави по време на раждането. И понеже те са основата и на гръбначният стълб и на крайниците тази нарушена опора води до хронично пренатоварване на ставите по тях със съответните проблеми.

Много интересна книжка, препоръчвам я. И действително има ефект. Руснака ми направи няколко сеанса, освободи тазобедрените стави, като ходех въртях задника като обратен :) След това ги намести и 20 години нямах никакви проблеми с кръста. Но годините вече си казват своето :(

Тогава руснака ми направи и точков масаж, направо почувствах как по мен потече поток енергия. При това го осъзнах чак когато излязох, просто натисна на няколко места. Накратко иска си майстора и то да се е учил при майстор. Руснака спомена, че е бил масажист при отряда на космонавтите. Аз го приех малко скептично, но после четох, че този Сайонджи действително известно време е водил курсове там. Така че напълно е възможно. Факта, че вече 25 години и не съм го забравил показва, че този наистина беше майстор.

Ако искате пуснете една тема по тези въпроси, да стои събрано на едно място и всеки да си каже опита.

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Вто Мар 19, 2019 6:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
Масажът също като упражненията трябва да са съобразени с конкретния проблем. Иначе става по-зле, казвам го от опит. Първоначално изглежда като да те отпуска, но това е само докато си загрят. Всъщност повечето ми проблеми преди идваха точно от грешни лечения. Сега понеже си знам какво трябва да правя и го правя още при първи симптоми, да чукна на дърво бързо ми минава. Естествено ако правя редовно упражнения сигурно изобщо няма да имам проблеми, но съм несериозен...
Значи, горещо препоръчвам да се говори с добър хирург или друг доктор. Те най-добре могат да поставят диагнозата. Дори и да не могат да помогнат с медицинско лечение, както е в случая с износени прешлени. Не че не може да се оперира, но е прекалено тежка и рискова операция. Трябва положението наистина да е много зле. Иначе болкоуспокояващите е ясно, че не са решение. Но мисълта ми беше, че дори и да помогнат с лечението, поне ще ти кажат какво може и какво не бива да правиш. Специално за прешляни и прискрипани или възпалени нерви, първо трябва да се успокоят нервите, това значи никакво натоварване. Следващият етап е вече укрепване на мускулатурата. Иначе уникалното за тия нерви, е че болката може да е много далеко от нерва. Обикновено почва с кръста, после слиза надолу по колене, може и до глезените да стигне.


Вто Мар 19, 2019 7:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10937
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
имам сигурно лечение на ишиас и възпален менискус -правите си дете, и си взимаш няколко месеца да го гледаш. гарантирам излекуване около 90%, особено като порасне малко повече и наддаде - знам го от личен опит :D


Вто Мар 19, 2019 7:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
Тъста го (до)повредиха с операции на кръста - пенсиониран стругар с наднормено тегло - прешлените износени, чак калцирани, прискрипани нерви ... както казва миро за рефлекторната болка - големият пръст на единият крак му беше станал безчувствен и му пречеше да ходи нормално ама стискаше зъби и си се предвижваше напред-назад с едно старо балканче. Да ама един път падна, уплаши се и се престраши за операция. След операцията взе да не си чувства пък другият крак. Оперираха го пак - оправиха му другият крак обаче първоначалният проблем не само, че не се оправи ами се влоши и сега не си чувства почти целият крак от коляното надолу. Та незнам ... май е и доста късмет с операциите ...

_________________
Мразя да мразя ...


Вто Мар 19, 2019 8:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
Според някои доказали се народни медицински учения, кръстът е основен енергиен сплит и хирургична намеса там, може да доведе до неприятни и неподозирани последици.

Съществува консервативно лечение, което може напълно да излекува проблеми там. Основното е подържането на мускулатурата и ставните връзки в необходимата кондиция.


Вто Мар 19, 2019 10:04 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 82 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни