Отговори на тема  [ 82 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
ако не знаеш накъде си тръгнал, не се учудвай че си стигнал доникъде.

какава е целта на една държава?

кравата не можеш само да я доиш, трябва и да я храниш, и да я поиш, че понякога и на бик да я водиш.


Пон Мар 18, 2019 1:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
nik написа:
значи за теб който е по-умен и светнат е левак :D , няма проблем, нека съм левак, само не ме слагай до фред, по грамаж на сивото вещество е от твоята категория :D
пък то се вижда кой реве, аз само ги бъзикам с факти и гледам колко слуз ще пуснат да се измъкнат и да се върнат в илюзиите си :D

Докато някой друг ви е виновен и все го търсите и посочвате без значение дали е американският империализъм или бившият комунизъм двамата със Фред не сте кой знае колко различни. Имаше един лаф - спориш ли с идиот то и той прави същото ... та, още ли ви се спори щото другият бил идиот?

_________________
Мразя да мразя ...


Пон Мар 18, 2019 1:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
ToHu написа:
За леви и десни, това е доста.... повърхностно, аз съм си центристи, щото аз съм в центъра и се интересувам са о от себе си, не ме вълнува ни ляво ни дясно.


Абе ти си клиничен случай, по скалата на Нолан, ти си в суперпозиция и горе вдясно и долу у лево ;-)

Хем си падаш по диктатури, хем си за голяма лична и икономическа свобода, а после квантувата физика била странна...


Пон Мар 18, 2019 1:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
Тя самооценката е малко като тази за средната класа - който и да питаш е в нея ... та едва ли някой ще се самоопредели за заблуден а не трезвомислещ за каквото и да е.

_________________
Мразя да мразя ...


Пон Мар 18, 2019 1:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
miro_atc написа:
ToHu написа:
За леви и десни, това е доста.... повърхностно, аз съм си центристи, щото аз съм в центъра и се интересувам са о от себе си, не ме вълнува ни ляво ни дясно.


Абе ти си клиничен случай, по скалата на Нолан, ти си в суперпозиция и горе вдясно и долу у лево ;-)

Хем си падаш по диктатури, хем си за голяма лична и икономическа свобода, а после квантувата физика била странна...

Анархо-фашист :D

_________________
Мразя да мразя ...


Пон Мар 18, 2019 1:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6013
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
по принцип няма лошо в спора, така се ражда истината, освен ако не спориш с радио което игнорира всичко което не пасва на теорията му :D
фактите са си факти, не може да се вземат избирателно, ако не пасват на теорията, значи теорията не е в ред, не фактите
тъй че при липса на разум вече не е спор, остават само бъзици, пък що се бъзикам с идиоти... сигурно ми е доскучала работата... знам ли

тони, ако вярвах че писане в един форум е протест, или начин да се решат световните проблеми - да, това е илюзия, но аз лично не вярвам в това, нито протест на 1 пред 15 е протест, нито е решение, просто си говорим за истините от живота, и едновременно с това наблюдавам реакции и мнения, например това "кой не скача е червен" след като съм казал че в комунизма не виждам никакво бъдеще... си е меко казано смешно, да им имам "логиката" :D но освен глупостите на няколко индивида има и много добри мнения и тези по които не се бях замислял до сега


Пон Мар 18, 2019 2:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
nik написа:
миро, де да бяха толкова прости нещата колкото един концерт....


Е аз това се опитвах да ти обясня, понеже ти имаш навика да оцветяваш всичко в един цвят. Щатите били гадняри, изцяло корумпирани, доларът едва ли не бил само хартийка... Не че няма някаква доза истина в твърденията ти, просто нещата не са толкова прости за обобщаване ;-)


Пон Мар 18, 2019 2:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
Абе направо съм си за десекция, тука ме юрнаха изследвания да си правя, ми всичко ми наред, кръвното казват перфектно пулса като на спортист бил, всички изследвания перфектни... а аз плюскам само месо и гадни сладки, пия по 5 л студен чай фрашкан с е-та /това за да не пия толкова кола/ боли ме гръб, кръст, колена, глава /само като съм в БГ/ и бачкам по 12 ч на ден поне.... дет се вика умря си на 50 съвсем здрав :) та ставам за десекция, и сам бих си я направил, особено на гръб и колене да видя що докторите казват че нищо ми няма пък мен си ме боли...
Извън шегата, не очаквам някой да споделя вижданията ми, то аз нямам концепция, знам какво ми харесва и какво не, чат пат ми се случва да знам какво опитвам да постигна, но като цяло каквото и както стане, съдба, късмет....не се оплаквам, всичко ми е супер.


Пон Мар 18, 2019 5:33 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Май 17, 2016 7:02 am
Мнения: 943
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
Не каза само колко ти е теглото, обaче след такава диета предполагам е над 135 кила и при това полжение няма как да не те болят коленете от хроничното им претоварване. Кръста пък може да боли и от ядове на подсъзнателно ниво. Хубавата новина е, че се оправя се с TENS.


Пон Мар 18, 2019 6:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
Тони, съществува 100% гарантиран лек за проблемите ти.

Струва около 10 минути от дневното ти време и се нарича "петимата тибетци".
Иска се малко воля да ги правиш в продължение на 10 дни и след това нищо няма да може да те откаже, защото ще се чувстваш, като на 20.

Аз излекувах двойна дискова херния по този способ. Тогава никой лекар не вярваше, че ще мога пак да карам ски, да вдигам тежести и пр.

Това го правя всяка сутрин от 23 години насам.


Пон Мар 18, 2019 8:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
Тук вече ме заинтригува, ще потърся.


Пон Мар 18, 2019 8:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
Аз се сещам за "Трите маймуни", четвъртият си го мести в другия крачол, петият какво прави? :)


Пон Мар 18, 2019 9:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
Бонго, да не дава Господ, сам да се убедиш в това, че съвременната медицина (особено българската), в сравнение с тези неща e, като детенце от детската градина.

В продължение на десетина години, се влачих, като жив труп, обиколих всички наши топ медици, пробвах де що е известно, като лечение.........

....докато един ден не срещнах един простичък човечец, който ми каза "дай да я излекуваме тая травма....."

Та така....някои неща се учат по трудния начин.


Пон Мар 18, 2019 9:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
И аз имах проблеми с кръста, само че мен докторите ми препоръчаха упражненията. Наистина помогат много, обаче също така може и да са опасни... както всяко нещо в медицината май.
Значи аз имам проблем с износване на прешлените и като се позанямаря без движение, мускулатурата изпуска и се получава прискрипване. Като стане това пък от болката мускулите дето ги нямам се стягат и притискат още повече, просто кофти обратна връзка.
Та по време на криза е абсолютно противопоказно да се натоварва гръбначния стълб. Вместо това се правят упражнения при които лягаш удобно и натоварваш всичко друго, но не и кръста. Може да се движиш краката, главата, ръцете ако лежиш накрая на леглото. Идеята е, че при такива движения винаги има един лек откат по тялото и така се масажират и прешлените. Упражненията се правят докато почувстваш леко отпускане или леко загряване на гърба. Ако имаш късмет за около седмица болката изчезва. Хубаво е още малко да се правят тия упражнения и като се убедиш че е безопасно вече може и с тибетците или други упражнения. Веднъж като го усетиш целия процес е лесно да се ориентираш и сам кога какво да правиш. Сега проблемът е че като мине известно време без да ме боли занемарявам упражненията. Но поне не чакам да се стига до големи кризи, като се усетя и пак почвам упражнения и те така...


Пон Мар 18, 2019 10:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
Ами то да ме боли чак да съм легнал не е, но боли колкото да създава дискомфорт, най-кофти е с карането или някои определени столове, примерно на тия в Неро за 1 час седене на тях съм тотална щета, така ми се случва в кола понякога ако някой ми е бутал седалката, тогава вее е кофти, особенно като съм сам, не мога да си намеря място, ни да караш, ни да спреш. Движението явно помага, като съм в Мексико по цял ден обикалям фабриката, майсторя разни неща и явно ми се отразява добре, ни гръб ме били ни колена, в София обаче виаги ми се появява тоя проблем. Лошото е че в тия неща не съ много постоянен, ще ги правя седмица две три, и като сре да ме боли сигурно ще ги зарежа. .. много се отплеснахме от темата с мойте болежки.
Та на темата, ето за пример Мексико, за последните 5 години има сериозна обезценка на песото, от 13 на 20 за долар. Интересното обаче е че това някак не се връзва с икономиката. GDP расте, стандарта на живот се подобрява. GDP е копие на този на канада като тренд, малко по-малко като абсолютна стойност, в същото време кандаският долар е доста по-стабилен. Верно, че канада е с 4 пъти по-малко население и на глава е доста повече. Верно има и разни политически лъкатушения, но са доста краткосрочни като ефект. Та ето, икономика в която над 30% е формиран от индустрията, няма някакви съществени сътресения но има девалвация на валутата.


Пон Мар 18, 2019 11:16 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 82 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: stoyanoff и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни