Отговори на тема  [ 82 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
миро, за такива като мен няма нужда да го обясняваш :D щото макар и с други думи вече съм ги казал тия неща
обяснявай на другите, да не посочвам, че пак ще ме погнат :D
само не разбрах не било много? казваш печалба 99 на всеки 100 и не било много... ?!? как да не е много? че от това повече на къде? и ако не е много защо печатат като луди?


Нед Мар 17, 2019 9:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
Ник айде признай че си комунистически агитатор и да приключва тая драма с Фред. Аз не виждам агитатор, всеки е с някакво мнение, няма нужда да си нечий агитатор за да споделяш определени виждани.
Като казвам избор който да ти навреди имам в предвид лично на теб, другото е заложено толкова дълбоко в нас, че няма как да твърдиш че и в теб го няма, всеки при определени условия би направил избор който е изгоден за него и ще навреди на друг, или на държавата, това не подлежи на коментар, то е факт. И тези които са горяли на кладата са правили избора си в защита на собствените интереси, просто вярата им в нещо е била по-силна от инстинкта за самосъхранение, т.е. това което писах, приели са че всеки умира и не е много важно кога, това не ги прави алтруисти. То това друга тема де.
Говорейки за банковите фалити и пирамидите, нима човешката алчност и глупост не е това което беше причината? Хора които живеят с илюзии, вярват в чудеса. Не става така, логично беше в онова време да не държиш нищо в лв. Долари, марки, франкове.. алтернативи имаше много. Началото на 90-те се намираха долари на по 10-12 лв, някъде 92-ра вече беше доста по-скъп, тре да беше очевиден, дори на моята възраст. Баба ми и тя е един от наивниците, много пъти и казахме да си обърне парите в долари, не послуша, наивност и сляпа вяра това е. Още 89-та бащата и разправяше, долари имаше по 6-7 лв, стотици и десетки хиляди са се търгували на масата в дневната, знаеха че у нас полиция няма да дойде. Не знам колко пъти сме и казвали ама то насила не става, 97-ма парите за които дядо ми е работил цял живот не струваха нищо,но кой е виновен за това? Не са банките, не са мутрите, не са американците, изхода беше предизвестен. Умните спечелиха, глупавите загубиха, колко пъти съм и казвал но не, половината да беше сменила поне едно 15-на апартамента можеше да купи след инфлацията... за мен вината си е нейна, и наша дотолкова че не сме успели да я убедим.


Пон Мар 18, 2019 7:57 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
Олеле...
И това е достойно за наградата "ти мен уважааш ли ме?"

Другарю ник, така не съм се смял скоро, продължавайте в същия дух до пълната и безвъзвратна победа!


Пон Мар 18, 2019 9:58 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10369
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
nik написа:
само не разбрах не било много? казваш печалба 99 на всеки 100 и не било много... ?!?


Обясних, че не тая печалба е съществена. Дали е много или малко няма значение, всеки който печата банкноти (дори фалшификаторите) гонят печалба. Но пак казвам, че не това е основното. Ще ти дам пример, ако организираш рок концерти, намираш банди, намираш зали и печаташ билети. Може да се каже, че който си купи от теб билет и го изгори в печката вместо да дойде на концерта това за теб е чиста печалба. Продал си една хартийка много над нейната себестойност като хартия. Но истината е, че ти си направил някакви разходи, платил си наем, платил си осветления, декори, на изпълнителите трябва да дадеш нещо. И ако хората после си купят билети без да дойдат ти няма да станеш по-богат. По-скоро е обратното, защото ако залата остане празна за следващия концерт трудно ще продадеш билетите. Или ще се наложи да ги продаваш на цени по-близки до цената на хартията.
Мисля че всеки организатор с малко акъл в главата би предпочел пълна зала. Дори, ако за целта входът трябва да е свободен. Пълната зала носи пари, защото може да пуснеш реклами, може да заснемеш и да печелиш от права и т.н. Празната зала не е далавера, дори и да ти са ти платили местата. Далаверата е да напълниш залата и билетите да са на яки цени. Ей на както стана с билетите за Металика за това лято в Букурещ. Мен ми е близко и ми се ходи, но билетите свършили още в деня в който ги пуснали. Почти година преди концерта, а не са никак евтини.


Пон Мар 18, 2019 10:20 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
е тва не мога да го разбера, кой не скача е червен.... само баламите скачат по команда, умните стоят от страни и наблюдават, това обаче далеч не означава че са червени :) стига моля ви се с тая глупост, това че не плюя комунягите е просто защото игнорирам незначителното и се фокусирам върху актуалното
ToHu написа:
Не знам колко пъти сме и казвали ама то насила не става, 97-ма парите за които дядо ми е работил цял живот не струваха нищо,но кой е виновен за това? Не са банките, не са мутрите, не са американците, изхода беше предизвестен. Умните спечелиха, глупавите загубиха

е тва мислене е виновно, не се търси източника на проблемите, а се търси на дребно някакво моментно закърпване на положението, но източника на проблеми остава и продължава да създава проблеми

миро, де да бяха толкова прости нещата колкото един концерт.... концерти отдавна няма, има куклено шоу, кукли на конци, с платена публика за да е пълна залата, а тези които плащат за концерта изобщо не разбират къде са отишли парите им, нищо не е такова каквото изглежда на повърхността


Пон Мар 18, 2019 12:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
Тя леващината е доста по широка от пещерният комунизъм т.е. не е задължително да си комунист за да си ляв. Е, сега ако питаш един истински комунист ще ти каже, че всички други са маскари и само неговата вяра е правата вяра. Та щом започне някой да се запъва за справедливост, равноправие, честност, толерантност, солидарност и т.н. го пращаш у лево. И най веселото става когато няколко левака се скарат помежду си кой е по ляв/десен от другия - например като колегите ник, тутив и фред - няма такъв сеир :D

_________________
Мразя да мразя ...


Пон Мар 18, 2019 12:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
пращаш у лево автоматично ако имаш акъл колкото на фред, сам си преценяй къде си :D
пак да кажа за бавните - комунизма не ми харесва, но това не е важно, важното е, че вече е минало, и няма да се върне (надявам се) тъй че е загуба на време да се коментира какво било едно време... за едни може да е било хубаво, за други не е било хубаво, няма го вече, свършило, важно е настоящето и бъдещето, толкова ли няма с какво друго да отклоните темата от фактите :D тва отчаянието е лоша раута :D


Пон Мар 18, 2019 12:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
Е то на всички родени преди '90 и живели по онези времена битието и съзнанието ни е изкривено.
Та чат пат се усещам, че се изпущам леко в лево но бързо взимам мерки да се поправя :D
От досега писалите по темата май само ТоНи и Димитър не са леваци ...

_________________
Мразя да мразя ...


Пон Мар 18, 2019 12:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
до тук не си дал признаци да имаш надеждна преценка, тъй че не залагай прекалено много на предположенията си :D
"мойту сиганчета ногу познават времиту, иноту викъ шъ въли, другуту викъ няма шъ въли"


Пон Мар 18, 2019 12:31 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Май 17, 2016 7:02 am
Мнения: 943
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
Колега Палавров, по повод брекзита попогледах предаване директно от ЕУ парламента - същото като българския - празни столове 80 процента, заспали и отегчени физиономии и пр. Та като гледам какви са заспали у брюкселския парламент ми минава мисълта дали не си един от тях? Или просто им миеш улиците всяка сутрин със сапунен разтвор? :D А тука се бараш за умник понеже гледаш сеир. Дай някакво собствено мнение, ако знаеш напр испански, искажи си мнението за симонболиваравота република Венецуела, за която Фред все да ни съобщи нещо много важно и интересно, ама все го поотлага. Похарчи някоя минута за общото веселие и шоу, пък и внимавай на къв самолет се качваш.


Пон Мар 18, 2019 12:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
Това, че тука комунисти няма е ясно - пък ако има някой нека да има достойнството да си признае.

Реването по форуми как светът не бил справедлив, как там някакви хора печатали пари и те прецаквали по този начин е точно поведение на левак - осъзнато или не.

_________________
Мразя да мразя ...


Пон Мар 18, 2019 12:43 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Май 17, 2016 7:02 am
Мнения: 943
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
Палвров, стига си маал мантрата леви, десни, леваци и прочие. Ти какъв си?

Пък тия брюкселски жълти жилетки, съсем като френские, дето бутнаха белгийското правителство кви са? Като тебе ли са или си срещу тях?


Пон Мар 18, 2019 12:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
значи за теб който е по-умен и светнат е левак :D , няма проблем, нека съм левак, само не ме слагай до фред, по грамаж на сивото вещество е от твоята категория :D
пък то се вижда кой реве, аз само ги бъзикам с факти и гледам колко слуз ще пуснат да се измъкнат и да се върнат в илюзиите си :D


Пон Мар 18, 2019 12:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
Колеги, точно защото съм в Брюксел се усещам, че проявям лека леващина ядосвайки се на безумното прахосване на пари ... после обаче си давам сметка, че ако махнат търтеите и тунеядците ще дойдат други такива и всъщност нищо няма да се промени.

Да не говорим, че общия бюджет на институциите тук на глава от общото население на европа е нищожно по малък от бюджета на всяка една страна спрямо нейното население т.е. всъщност прахосването е доста добре оптимизирано.

_________________
Мразя да мразя ...


Пон Мар 18, 2019 12:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Парите, инфлацията и от какво се предизвиква тя
Ник, избягвам да казвам кой умен кой комунист, но от всичките писания по-скоро ти си този с илюзиите, веднъж вече обясних защо не мисля че тия отвъд са балъци, има хора приели светът такъв какъвто е, и други протестиращи срещу него, оставям ти да прецениш кой живее с илюзии. И на мен ми се иска да разоеря ръце и да полет но уви няма как да стане, затова не се и опитвам, може да има други които живеят с идеята че един ден ще по летят, същото е и нещата които ти не харесваш. Те са такива каквито са, защото ние сме такива каквито сме, илюзия е че можем да се променим, не се е случвало и никога няма да се случи, това е против нашата същност, против инстинктите и природата ни. За да съществуваме като вид трябва да следваме съвсем елементарен инстинкт за размножение и продължаване на рода, а точно тия двата са определящи за всичките ни недостатъци. Ти искаш да пребориш природата, вярвай в каквото намериш за добре но не звучи добре да квалифицира някой като баламурник, наивник и т. н.
За леви и десни, това е доста.... повърхностно, аз съм си центристи, щото аз съм в центъра и се интересувам са о от себе си, не ме вълнува ни ляво ни дясно. Не отричам всичко преди 89-та, защото на бялото не мога да кажа черно, и не защото съм роден преди 90-та. Това не мисля че ме прави ляв а обективен. Не подкрепям строя, но не отричам позитивите и постиженията, това не значи че искам такъв строй.


Пон Мар 18, 2019 1:11 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 82 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни