Отговори на тема  [ 1008 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 68  Следваща
Boeing 737 Max 8 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6019
Мнение Re: Boeing 737 Max 8
ей не спираш да ровиш :D
или си обсебен или просто нямаш нищо по-смислено за правене :D
намери си хоби

тони, като е толкова скъп аутсорсинга, що го правят тогава масово? все има причина...
и какво ако има разлика между неквалифициран, неопитен, некадърен и нископлатен? нищожна е, толкова нищожна че не ми се коментира
може би си прав че някъде на средно ниво имат некадърници, но не е само там... тия на средно ниво са назначени от тия на по-високо ниво
тия на ниско ниво пък колкото и да боравят с нули и единици все пак говорим за елементарни грешки, толкова елементарни че на ниво ТНТМ човек би се запитал аджеба що вземаме по-голямата стойност, а не по-малката примерно, или що не средно аритметично, що имаме 2 сензора а четем само 1, всеки един мислещ човек би се запитал, но тези малоумници не са.... просто е някакъв мармалад


Пет Юли 19, 2019 3:02 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28022
Местоположение: София
Мнение Re: Boeing 737 Max 8
Ник, не знам дали си работил по задание, дали си писал задание, особено на по-сложен продукт, не говорим самолет. Този който пише няма никаква идея обикновено какво се случва някъде отвън, той в най-добрият случай има добре разписана задача, и ако вземе за всяко нещо да рови ама това така ли трябва да е или не, никога няма да свърши. За хората които пишат, дори и тези които разбират от това което е навън, няма никакъв смисъл а и нужда да се ровят по-навътре от това което са им подали. Ако всеки един девелопър, започне да бълва предложения, предположения и сценарии, то този който менажира няма да може сам мейлите си да прочете, камо ли да им отговори. Затова и има ясен начин на правене на нещата, и от самите изпълнители не зависи нищо освен ако са допуснали логическа или друга грешка в самият код, тук не говорим изобщо за грешка, грешка няма, всичко работи коректно, но следва грешен алгоритъм на работа.
Тези на средно ниво не са пряка функция на топ мениджмънта, в днешно време структурите са доста сложни, това е един от проблемите. Защо са такива отново е един безсмислен въпрос, не би трябвало да са но са.
А за аутсорсването, има две основни причини, не часовата ставка струва пари, а това да държиш хора които не ти трябват и чието време не можеш да уплътниш, това е един от основните двигатели на аутсорсинга, а той е нищо повече от подизпълнител. Така е защото не може всеки да си прави всичко сам, излаиза много скъпо и е ненужно, и не само това, обикновено е по-некачествено. ето
е ти дам пример който със сигурност ще разбереш, аз имам много подизпълнители, едни правят металните части, други правят кабелни форми, трети пластмасови детйали и т.н. Ние произвеждаме изделие, като при това поне 50% от същността на това изделие е софтуер, остатъка са железа. Софтуера като наш основен продукт си го правим сами, но за желязото се стремим да аутсорсваме колкото е възможно повече. Ако трява да си правя сам листовият материал без да имам подизпълнители ще ми трябва поне един лазер, една щанца, 3-4 ъпканта, 3-ма заварчика MIG и поне един TIG, поне 2-ма 3-ма шлайфисти, инсталация за прахово боядисване и т.н. и т.н. Остави стойността на всичко това, но то трябва да се експлоатира, и защо, за да използвам 30-40% от ресурса му през голяма част от времето. Ще кажеш ами оптимизирай, ами не може, защото има динамика и то много голяма. Планирай и поддържай наличности, да ама това е много място, и са пари заровени в железа, става скъпо, и пак няма да помогне кой знае колко .т.е. или си го правим сами и продукта ми е поне 40-50% по-скъп, или аутсорсваме. Сега идваме до качеството, за да имаш добро качество се изисква постоянен QA, извадков, пред сериен и т.н. това са хора и оборудване, трябва да оборудваш една добра QA лаборатория, вкл.покрития. Това добавя още повече разход, няма да говорим за инвестиция. Ето за това аутсорсваме. Същото е и с кабелите, имам купища оригинални инструменти, но с ръчни инструменти не се прави производство, за да се доближа до качеството на това кеото получавам от подизпълнители трбяват машини, и то не една две, ами доста, и за разкроай, и за маркиране, и за кримпване и за тест и т.н. и отново QA ...
Всичко това е в пълна сила в софтуера. Бойнг аутсорсвали, каква част никой не казва. Ами ако там има системни и ембедед девелопъри кой да пише тъпите html, java и др. подобни апликации за мултимедийната система, да си направят отдел, за да прави по една апликация на 2-3 години, много по-добре да аутсорсваш. И ние си пишем сами софтуера, но графиките масово ги аутсорсваме, някога имахме много дизайнери, и защо ? Сега организираме конкурси, така има много повече свежи идеи и не държиш купища хора за да можеш да ги използваш когато ти потрябват. Ако погледнеш само цената на определена задача то тя е по-висока, но ако погледнеш общият разход то той е по-нисък, защото плащаш само когато използваш.
И това е само една от причините за аутсорсинга. Една много сериозна причина е понятието разход и себестойност, или на английски expenses и cost of goods sold, това също е много силен мотиватор за аутсорсинг, заради всичк инвеститори които искат да виждат красиви цифри, е това помага цифрите да изглеждат красиво, и винаги да има надежда за оптимизация, каквато всъщност няма но ...


Пет Юли 19, 2019 3:48 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1972
Мнение Re: Boeing 737 Max 8
ToHu написа:
…тук не говорим изобщо за грешка, грешка няма, всичко работи коректно, но следва грешен алгоритъм на работа…
- правилно ! Не е грешка, а тотален скрап.

Има няколко комбинации на кодери и меринджеи: добри кодери, добър меринджей - продукт "слънце", добри кодери, калпав меринджей - калпав продукт, калпави кодери, добър меринджей - малко по-добре, калпави кодери, калпав меринджей - няма продукт. Сам можеш да си направиш извод конкретната ситуация в кой случай попада...

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Последна промяна syscop на Пет Юли 19, 2019 7:21 am, променена общо 1 път



Пет Юли 19, 2019 6:09 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Boeing 737 Max 8
Ти за мойто хоби не се кахъри - имам си достатъчно хобита. Дискусията тук е как стругаря тръгна да оправя света и как като типичен стругар мисли, че инженерите за нищо не стават. В твоя случай обаче болестта е в още по-напреднал стадий - за теб 99% от света за нищо не става и ти си само тоя, дето разбира на къде вървят нещата. Както вече споменах - типичен стругар.


Пет Юли 19, 2019 6:30 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28022
Местоположение: София
Мнение Re: Boeing 737 Max 8
Ще ми е интересно да видя ти какво би направил, дори с много по-прост продукт, не е лошо човек да се поставя в чуждите обувки преди да ръси определения, особено от този тип. Едно е да кажеш тоя или онзи е глупак, идиот ... ама тотален скрап, за нещо което има стотици хиляди полети не се ли изхвърляш малко? Ако си чак толкова безгрешен и предвиждаш всичко,и разбира се ако не е корпоративна/държавна или друга тайна сподели поне едно нещо което си направил, дори да не е цял продукт. Аз се въздържам от подобни коментари, самият аз правя не малко пропуски, понякога елементарни, не мисля че това което правя е скрап, но,пропуски,има, като се открият се отстраняват. Имам обаче едно предчувствие, че ако тоя самолет беше правен от всички които критикуват и обесняват кое е скрап и кое боклук, никога нямаше да отлепи от земята.
Те го на и Димитър, прави едни прости алтернатори, сигурно всеки тук ще седне и за ден два ще направи същата електроника, колко му е.....


Пет Юли 19, 2019 8:27 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1972
Мнение Re: Boeing 737 Max 8
ТоНи, прочети внимателно какво съм цитирал. Това означава, че твой клиент иска машина за белене на картофи, а ти му даваш (работеща-няма грешка) такава, която бели круши (грешен алгоритъм).
Аз и да сбъркам няма да изтрепя толкова народ нито ще нанеса загуби, които не мога да компенсирам.

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Пет Юли 19, 2019 9:14 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6019
Мнение Re: Boeing 737 Max 8
митак, нито цнц са само стругове, нито ползването на цнц за бизнеса ми ме прави стругар, нито това ще ти оправи скучния живот който те кара да се ровиш в живота на другите, все ми е тая дали ме мислиш за стругар, но наистина вземи си намери хоби щото вече ставаш досаден, ако толкова изгаряш от желание да участваш в някаква дискусия вземи първо спри да се излагаш и стъпи на земята

тони, противоречиш си, първо казваш аутсорсинга е много скъп, после казваш ама то още по-скъпо сам да си го правиш
последно? ако едното е по-скъпо другото е по-евтино....
аз не казвам че аутсорсинга е нещо лошо, лошо става когато се злоупотреби, все едно всички клиенти които купуват мерцедес заради возията утре да разберат че мерцедес започва да купува окачване от фолксваген, и от утре вече всички мерцедеси ще возят като фолксваген, не става, ще си изгубят пазара моментално,
другото което не разбирам е защо игнорираш отношението към въпросните грешки? нямало безгрешни, всички правели грешки, да, така е, ама като си намериш грешка я поправяш, нали? а боинг са знаели за грешките си от години и не са ги поправили
ти ако имаш работник който допусне грешка която стигне до клиент ще го уволниш ли? аз не, но ако минат 5 години без да се учи и без да си поправя грешките... аз бих го освободил
би ли спрял продукт заради липса на кадри? аз бих, ако не мога сам да си го правя бих потърсил друг да ми го прави, ако и те не се справят просто го спирам. никъде не пише че трябва задължително да произвеждам самолети, дори и когато не се справям. още повече ако от това зависят човешки животи
и преди да обявиш пак колко много летателни часове имали, нека да припомним, че в момента всички до един са на земя, без никаква идея кога отново ще полетят, и вместо очаквана дата за излитане от време на време само се чува за нови бъгове за които пак са знаели и пак са се правили на разсеяни


Пет Юли 19, 2019 12:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Boeing 737 Max 8
Хахаха - баси и смеха, аз съм бил ставал досаден. Стругарска му работа. Бил бизнесмен - работещ на струг. И тук е пълно с едно такива нашенски бизнесмени, дето карат камиони и разправят наляво надясно какви големи бизнесмени били :D . Нещо много чувствителен стана на тема как ти били ровили в живота. Също като Бай Тошо едно време си - никой не го търсил, ама той бил нелегален и се криел :D .


Пет Юли 19, 2019 1:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Boeing 737 Max 8
Пичове, климатик ON? Да? :lol:


Пет Юли 19, 2019 2:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6019
Мнение Re: Boeing 737 Max 8
абе тънко ти намекнах да спреш да се излагаш ама ти определено държиш да си клоуна на форума
и какво като кара камион? ако няма шефове над него значи е собствен бизнес, ако ще и еднолична фирма да е, щом плаща данъци като фирма а не като работник значи е собствен бизнес. ако иска може да купи още камиони, ако иска може да продаде, щом може да взема решения и да оцелява с решенията които е взел значи е собствен бизнеса
а ти какво решение можеш да вземеш? дали да отидеш на работа или да вземеш болничен или отпуск за да не отидеш. толкоз. плащаш данъци като работник значи си работник. и вместо все да гледаш чуждото канче и да завиждаш на тия с камионите се запитай защо другите въртят бизнес и оцеляват благодарение на собствените си решения, а ти с твоя начин на мислене не можеш и за това си останал само работник.


Пет Юли 19, 2019 2:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Boeing 737 Max 8
Бизнес е когато си създал продукт и експлоатираш други хора. Когато експлоатираш себе си карайки собствен камион (или работейки на твой струг) за някой друг, дето е създал бизнеса, клиентите и логистиката и ти е аутсорснал работата, представяйки ти я като "бизнес" и особено пък като лийзваш камиона пак от него ходи ми се прави на интересен че нямаш шеф и можеш да си правиш каквото искаш. Със сигурност не гледам в никакви канчета и въобще не ми пука какво правят и какви пари вадят такива като теб и дали са независими (щото от тях нищо не зависи) и нямали шефове. Това което правя е да ти покажа колко си жалък намирайки майна на целия свят, ходещ по дирите на другите и нонстоип намилащ как американците били тъпи и изедници, инженерите били калпави и нищо не разбиращи и т.н. Та ако някой гледа нонстоп в купите на другите си ти самия и то нонстоп и на целия свят. Ако не били могли да намерят гениални инженери трябвало да спрат да праят самолети. Баси и якия бизнесмен дето си - просто идея си нямаш от никакъв бизнес и единственото, дето правиш е да късаш нервите на хората по форумите. Типичен стругарски манталитет - въобще не ми пука дали наистина си стругар или нещо друго, просто няма никакво значение.


Пет Юли 19, 2019 3:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6019
Мнение Re: Boeing 737 Max 8
ами ако случайно няма нищо аутсорснато в бизнеса и сам си проектирам, произвеждам и продавам когато и каквото сам си реша без никой да ми нарежда "отгоре" ?
пак ли нищо не е? или лисицата като не може да стигне гроздето - кисело било :D
много си далеч от реалността, бизнес не е само да имаш работници и да си в играта с нещо си. много повече е,
пълно е с таратайки като тебе дето все си мислят "ако имах ся няколко милиона щях да ти покажа как са прай бизнес", мислят си че като вземат един заем и резко ще станат големата раута, да ама не, най често такива потъват яко
бизнес това е начин на мислене (който ти нямаш) това е начин на живот (на който ти не си способен) магаре повече ще разбере от квантова физика от колкото ти за бизнес, живей си в балона на илюзиите и не гледай в чуждите канчета, които ти никога няма да имаш
а това какво съм коментирал по форумите - не коментирам човек, не му гледам бизнеса и печалбата, коментирам компания, в която работят такива хвърчилки като теб, за това и са на това дередже....


Пет Юли 19, 2019 3:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4413
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Boeing 737 Max 8
абе хора вие нещо изтрещяхте....
по-рано имаше един двама по-ярко изперкали форумни съучастници, ама сега нещо процеса е лавинообразен ....

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пет Юли 19, 2019 4:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9646
Мнение Re: Boeing 737 Max 8
предлагам всички да си купим по едно стругче, качеството на дискусията ще скочи рязко.


Пет Юли 19, 2019 4:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6019
Мнение Re: Boeing 737 Max 8
ама разбира се, купуваш струг - ай кюто ти скача с 20, купуваш 5 осна фреза - с още 50
на петата машина задминаваш айнщайн :D


Пет Юли 19, 2019 4:56 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1008 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 68  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни