Отговори на тема  [ 1008 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 68  Следваща
Boeing 737 Max 8 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Boeing 737 Max 8
Тъкмо обмислях да си закупя самолетче за обща употреба - да си возя четирибуквието. Бях си харесал един модел на Боинг. Ама ме отказахте с вашите писания.
Еб@ти гадната планета. Човек вече не може спокойно да си закупи дори някакъв елемнтарен самолет! :-k


Пет Апр 19, 2019 8:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1971
Мнение Re: Boeing 737 Max 8
Че к'ъв ти е проблема? Поръчваш си Boeing 737 Max 8 и имаш поне 30% остъпка :).

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Пет Апр 19, 2019 8:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2588
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Boeing 737 Max 8
И аз искам, ама къде мога да ида да му турят газ ? И дали може да се "чипоса" ?
Nik това което си написъл е точно така. Тук аз ще допълня, че дори и да работи работника на процент, дори да е съдружник, то винаги остава съмнение, че не е взел полагащата му се порция от баницата. А дори и да е доволен почват да му се въртят мисли в главата за "солова кариера" :) Последното се наблюдава често при известни музиканти.
Така, че аз напълно съм съгласен, че няма човек който работи за друг така, както за себе си.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пет Апр 19, 2019 9:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Boeing 737 Max 8
syscop написа:
Че к'ъв ти е проблема? Поръчваш си Boeing 737 Max 8 и имаш поне 30% остъпка :).

Много им вдигнаха застраховките на тия фърчила. Нещо не им било наред, и периодично ожулвали я калник, я броня, я врата...
А и започнах да се притеснявам от тия писания. Вземе да ми се изтърси четирибуквието от високо...


Пет Апр 19, 2019 10:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Boeing 737 Max 8
Така, след като Ник за пореден път установи, че не всички хора на тая планета са перфектни като него какво точно следва, че аз пак не можах да разбера :? .


Съб Апр 20, 2019 12:26 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9646
Мнение Re: Boeing 737 Max 8
https://www.youtube.com/embed/swn4xJm-TrE


Съб Апр 20, 2019 6:30 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: Boeing 737 Max 8
Dimitar написа:
Private, похвално е усилието, че или си се ровил 5 години назад, за да го извадиш това или пък че на времето си си го записал някъде :D .
Усилието е въпрос на 20-на секунди и в случая нямаше нужда да съм си водил записки - има си форумни архиви, които знаят. :D Дадох търсене на Кели в постове с автор Dimitar и излезе само един пост. Помня този пост заради интересното описание на ефективността, с която се е работело в Skunk Works, за чийто шеф Кели Джонсън се говорят ей тези неща:
Цитат:
> Авиоконструкторът Кели Джонсън – гений, който идва от бъдещето

Той е изключително талантлив, сприхав, упорит, работохолик, човекът-институция. За него няма непостижими неща – измислил и построил едни от най-футуристичните, красиви, странни летящи машини, заради които поколения деца мечтаят и знаят, че като пораснат или ще летят, или ще правят самолети, а тези, които нямат таланта и способностите за това – просто ще ги обичат!

Неговите „деца” – U-2, SR-71 Blackbird, A-12, F-117 Nighthawk (по-известен като Стелт), P-38 Lightning, F-104 Starfighter, F-80 Shooting Star, F-94 Starfire, C-130 Hercules, C-140 JetStar, Electra, Constellation. Участва и в създаването на F-22 Raptor.
...
Кели Джонсън (Clarence Leonard „Kelly“ Johnson – 1910-1990) – американски авиоконструктор от шведски произход, за който Хал Хибард, шеф в Локхийд, казва: „Проклетият швед буквално може да вижда въздуха.”
...
Заради изключителния си талант, креативност, размах на мисълта и въображението, изключителен професионализъм, започва бързо да расте в кариерата, докато става шеф на секретния отдел на Локхийд, намиращ се в Бърбенк, Калифорния – Отдел за перспективни разработки, популярен и като Skunk Works.
...
С необятен размах на мисълта и кадърен, печели 41 награди и отличия за постиженията си, а списание Week & Space Technology го класира 8-ми в Топ 100 на най-важните, най-интересните и най-влиятелните хора в света. Създал едни от най-прекрасните самолети, сякаш връщащ се от бъдещето, за да ни научи по-рано на важни неща, на които още не им е дошло времето, дар за света на авиацията и историята на човечеството – всичко това е великият Кларънс „Кели” Джонсън.
Друго запомнящо се изречение е това:
ToHu написа:
Определено липсата на страх, дали от Сибир или от СССР си казва думата навсякъде по света, друго е всеки ден да си мислиш дали твоите ракети ще стигнат Москва преди техните Вашингтон.
Когато ми хареса някое интересно писание, в паметта ми остава горе-долу кога и къде съм го срещал, разцъквам съответната търсачка и го намирам. От много време ти за мен си reliable source/надежден източник, както и други участници тук, което ми дава увереност, че като цитирам някого някъде, няма да се/го излагам. :D

Още нещо интересно:

> Legendary Skunk Works Founder Kelly Johnson's Rules Of Management

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Съб Апр 20, 2019 6:32 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6019
Мнение Re: Boeing 737 Max 8
Dimitar написа:
Така, след като Ник за пореден път установи, че не всички хора на тая планета са перфектни като него какво точно следва, че аз пак не можах да разбера :? .


кой е казал че съм перфектен? ако съм работник в екип от нищоправци и имитатори и с меринджей още по-безполезен даващ пример на всички как не трябва да се работи - защо да си давам зор?!? трябва да съм най големия будала да се впрегна да върша работата на няколко човека докато вземам заплата за 1 а другите вземат същата заплата без да работят, ще се скатавам и аз разбира се, друг е въпроса колко бих издържал в такава среда...

докато бях в период на адаптация в нова държава имах малко трудов стаж като работник - гледах да си върша работата щото.... трудно си намерих работа която да ми допада а и в началото бях сам в халето, нямаше как да се скатая, след като за пореден път шефа ме бъзикаше че съм му бил най скъпия работник а аз го бъзиках че обещаното увеличение след изпитателния срок много рядко се материализира, той реши да ми покаже че има и по-евтини работници от мен, пък и успях да му реализирам негови идеи за които той имаше готови клиенти от години, работата рязко се увеличи, та доведе 2ма от гана, никога инструмент не хващали, и се кефи че ги наел на половин заплата от моята, да ама освен брак друго не произвеждат, добре че бяха много бавни та и брака не беше много - единия трябваше да огъва едни пластмаси, оставя пластмасата на реотана докато се разтече, щото заплес, после се оглежда къде да я скрие, и слага следващата, да ама пластмасите големи и местата за криене бързо свършиха и работата му се видя, за 2 часа похабения материал беше повече от десеторна цена от заплатата му за целия ден, след 2 часа иде шефа и побесня, развика се, изгони го, и стои и гледа другия какво прави - трябваше да пробива отвори с 2мм свредло, взема ново свредло от кутийката слага го на винтоверта, натиска и го чупи, сваля счупеното, слага ново пак натиска и пак го чупи, и така 2 часа стои на първия отвор, все още непробит, аз си върша моята работа и гледам да не се хиля много нагло, шефа вика дръпни са да ти покажа - слага шефа ново свредло, натиска и го чупи, при което следва - ник, ела да му покажеш.... :D
после съжалявах че изгони и двамата... пак цялата работа остана за мен и бледия лъч надежда че ще мога да се скатавам покрай ганайците угасна... :D


Съб Апр 20, 2019 11:22 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Boeing 737 Max 8
Ся nik, твоята история много напомня на моята в гръчкия сервиз. Обаче аз не се скатавах, първоначално се учех (даже един се обиди, че му се подигравам като го питам), после взех да давам акъл и да показвам как се прави. Щото "аборигени" има навсякъде. Определено повдигнах нивото на фирмата и точно това май ни направи местни монополисти, шефът взе да ме цени и да ме слуша, само дето не ми вдигна заплатата :) Но си струваше.

ПС: не си давах зор да работя бързо, но качеството клонеше към връо. И клиентите го оцениха, че им излиза по-евтино.
ПС2: а в БГ държат на евтино и бързо (ама от работника) - к'во да кажа...

Акъл: работата през лятото беше яко напрегната, през зимата - мъртъв период. Затова зимата вземахме машините на генерален сервиз и после посред лято ако се случи нещо: клиентът имаше предимство и заплащаше само чарковете, освен ако не е някоя съвсем странична повреда. И на повредата търчеше техникът, който е правил зимния сервиз.


Съб Апр 20, 2019 1:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Boeing 737 Max 8
Private, пак да кажа - Кели Джонсън е живял в друго време и при други обсоятелства. Сега това е почти невъзможно и не защото няма хора като Кели Джонсън, а защото са много малко. И въпреки, че едни от най-добрите мениджъри са инженери, то инженерите като цяло са лоши мениджъри, точно защото обикновено се опитват да направят перфектно изделие, което почти никога не се материализира и също постоянно се опитват да вкарват нови функции. С две думи интереса им към техниката и технологията загърбва финансовата част на проекта. Почти не познавам инженер, на който да му пука за финансовата част и да има дисциплината да я спазва. Та е много хубаво инженерите да имат свободата да правят каквото си искат, но в 90% от случаите нямат необходимата дисциплина за това. Едно от първите неща, които почнах да казвам на мениджърите ми като почнах работа тук в САЩ във фирмата, в която все още работя е че нещото, дето най-много харесвам в работата си в тая фирма е че имам възможността и свободата да правя каквото си искам с моите проекти, но че те са чисто луди да го позволяват това нещо :D . Причината е точно тази, че повечето хора нямат необходимата дисциплина и финансова култура да работят в обстановка с такава свобода. Та това че Кели Джонсън е бил такъв какъвто е бил и че Скънк Уоркс са правили невероятни неща под негово ръководство не значи нищо. Едиствено значи, че Кели Джонсън е бил едно изключение. По-късно много фирми са опитали да създадат техни си "Скънкс Уоркс" и почти всички са се провалили, точно защото не са успяли да намерят техния "Кели Джонсън". Затова и инженерите са инженери, а мениджърите - мениджъри и всеки се занимава с това, което му е работата. Нещата никога няма да са перфектни, но поне ще бъдат някак си близки до оптималното. Някой умен човек беше казал - When we strive for perfection, we will miss to achieve excellency. Или нещо от сорта въпреки, че има и много точно обратни изказвания, но те са по-скоро валидни за спорта, не за техниката и технологиите :) .


Съб Апр 20, 2019 4:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6019
Мнение Re: Boeing 737 Max 8
много зависи в каква фирма работиш, факта че позволяват такова нещо говори що за компания е това
ако е малка фирма която се налага наистина да си заработва парите и не е с държавна протекция или пряко или косвено на някаква хранилка с лесни пари - ще те оставят ама друг път

понякога е до толкова изкривена реалността че дори присъстващите не осъзнават мащабите на илюзията
е сега гледах едно филмче за австралия - хоратa масово вярват... дори се гордеят със себе си...
https://www.youtube.com/watch?v=lqrlEsPoyJk
и това продължава с години, предполагам в много държави е същото, не само австралия
мисълта ми е че малко хора са наясно с цялата картинка, и ако не си в борда на директорите или поне в топ мениджмънта - може само да гадаеш какво се случва в действителност, и най вероятно ще е грешно


Съб Апр 20, 2019 6:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3078
Мнение Re: Boeing 737 Max 8
Цитат:
много зависи в каква фирма работиш, факта че позволяват такова нещо говори що за компания е това

Всичко ти се изясни?
Ашколсун!

Докато не са на минус - ще му търпят "слободията",
отделно са му претеглили много пъти изказванията, много вероятно да са му оценявали работата през външни консултанти...
Така че - изводът ти е доста лековат.


Съб Апр 20, 2019 6:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6019
Мнение Re: Boeing 737 Max 8
извода е че самозаблудата е доста силен инструмент за галене на егото
няма такава компания която да се управлява от долу нагоре
като бях студент една кифла така се изживяваше че била най големия меринджей на некъв си ресторант, как щели да умрат без нея, до такава степен си вярваше че едва ли не тя върти целия бизнес, без да знае колко рушвети се плащат за да не идват на проверки, мина време... шефа решил че вече друга ще е*е и я смени, ем... никой не умря, ресторанта продължи да си работи без разлика и с новата меринджейка


Съб Апр 20, 2019 7:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 1:01 pm
Мнения: 1952
Местоположение: Варна
Мнение Re: Boeing 737 Max 8
tutiv написа:
Марсел Дасо беше казал, че самолет се прави от един човек.

Това разбира се е условно и иносказателно. Защото ако не е, този самолет се продава в кутия на която пише "Направи си сам".

nik написа:
...
колкото по-голяма е една компания толкова по-некъдърни "кадри" се промъкват на по-отговорни постове, толкова повече има наши и ваши, и толкова по-нискa е ефективността на целия екип в който примерно 80% се скатават. а половината от останалите 20 и да искат не могат...

Когато се прави сложна система, каквато е един съвременен самолет, е неизбежно това да се прави от "по-големи" компании. С разрастването на една компания очевидно е неизбежно и израждането на организацията и.
Но пък за домашния майстор, когато гледа и слуша какво правят "големите", остава ролята на кибика, който има право два пъти да се обади и веднъж да мести. И разбира се интернет форумите, където може да се пише "на ангро".

_________________
Най-опасният враг на истината и свободата е мнозинството.


Нед Апр 21, 2019 7:48 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8902
Местоположение: Разград
Мнение Re: Boeing 737 Max 8
В този ред на мисли, колко от вас познават поне един човек работил в голяма самолетостроителна компания. Щото аз съм работил ЗА такъв човек в личния му бизнес - макар че нямаше нищо общо със самолетите. И друг път съм казвал сигурно. Той специално работеше по конструкцията на А400 и по конкретно по опашката. Имахме и няколко джуниър инженери които по цял ден редяха цифрички в таблички. Никой не го е пуснал да лети докато не е бил безопасен и пак имаха проблеми. Пък даже и моделите от хартия не се правят от един човек.


Нед Апр 21, 2019 8:41 am
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1008 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 68  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни