Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
В американски затвор 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3284
Мнение Re: В американски затвор
Димитър, не е само САЩ, в Германия е същото... то и в България законодателството предвижда затвор ако не плащаш издръжка, но тук издръжката лесно стига 50% от доходите и ако сметнеш данъците, 3/4 от готината Ханс бачка за някой друг. Нищо чудно, че съвсем изтрещяха немците и почнаха да се взектомират на по 25.

Идеята беше да разбера механизма по който е опандизен и има ли присъда или не. И ако още няма дали може да се повлияе положително на делото. В случай че не е плащал издръжка и жена му живее в Германия, даржавата плаща вместо него и после си търси парите. И ако не ги получи праща международна заповед за арест. Турците в този случай им теглят една майна засега, но американците направо пращат ФБР. Идеята ми беше ако покрием плащанията тук дали може да избегне затвора там, но за съжаление е твърде късно за това. Дали е тъп или наивен ще си каже той самият след години. Имал е избор, направил го е. Доколко е бил информиран и следователно правилен не мога да кажа със сигурност. Познавам хора лежали по затворите и поне един от тях няма проблем да влязе отново ако опре до принципи - шарен свят. Визата в случая е най-малкият проблем.


Сря Мар 13, 2019 4:14 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: В американски затвор
най-вероянто повече виза няма да види никаква, не само работна, освен ако не се омъжи в затвора :) не е майтап работата но никой не е го е пъхал там нарочно, аз съм сигурен, че и съдията не е искал да заема едно от малкото свободни места за такава простотия, но закона си е закон.


Сря Мар 13, 2019 4:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 10:55 pm
Мнения: 1301
Местоположение: София
Мнение Re: В американски затвор
Е па е те такава тема най-малко съм очаквал да се пръкне тука.... Мене и друго ми е чудно - ако излезне от затвора дали няма да му се наложи пак да плаща издръжка? Някак нелогично ми звучи да прекараш година в затвора и това да те освободи от плащане....

_________________
Някой ден и костенурките ще се научат да летят...


Сря Мар 13, 2019 4:45 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 7:25 pm
Мнения: 2276
Мнение Re: В американски затвор
To затова вече е наложително да се сключва брачен договор, за да не определя съда издръжката и разделянето на имуществото. Като е отишъл в щатите, би трябвало да му е ясно това.

_________________
Две плюс две е приблизително равно на четири. Факт!


Сря Мар 13, 2019 5:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3284
Мнение Re: В американски затвор
Не познавам българското законодателство, нито американското, но в Германия брачният договор може единствено да защити това, което е било натрупано преди брака. След развода този който има добри доходи, плаща добра издръжка със или без договор.


Сря Мар 13, 2019 6:25 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: В американски затвор
Нали имаш брак или не в повечето щати няма значение и Калифорния е един от тях. Щом си живяли определено време заедно като се разделите "по-бедния" има право на издръжка, жената също и съда е тоя, дето я определя. Обикновено пичовете, на които им се случва за първи път са много наивни и в един момент се оказват с двата крака в батака, защото вместо да се разберат като хората те първоначално се дърпат и тогава жената няма друг избор освен да хване адвокати, които с това си вадят хляба. Тия вече са такива лешояди, че само това чакат - добре осигурен наивник, на всичкото отгоре и с принципи и само за седмица-две му спретват такава постановка, че въпросния шаран налапва кукичката чак до задника си и после трябва да плаща като поп. Пича от темата явно е отишъл още по-далеч, щото е отказал и да плаща, а обикновено има бая кандърми и не те пъхат веднага в затвора. Е на края на съдията му е писнало и го е пратил при черньовците с големите квадратни чурки, да види дето се вика кон боб яде ли :D . Сега остава като излкезне пак да се прави на принципен и тогава да види какво ще му се случи. Мен ме съмнява, че вече може да напусне и щатите ей така през летище та май ще му остане само варианта по суша през Мексико или Канада, защото там като излизаш от щатоте и на никой от американска страна не му пука кой си и къде отиваш.


Чет Мар 14, 2019 12:26 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: В американски затвор
Това да си принципен никога не е оферта. Ако иска да прецака полвинката има далеч по ефективни ( и безпринципни) начини.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Чет Мар 14, 2019 1:26 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: В американски затвор
Поне намери ли го?
Тук в Бг има осъдени за убийство си лежат, вместо убийците...
Адд
Познати се преселиха в един по-добър свят (Австрия). Като се посъвзеха и родиха деца и купиха къща, жената го изрита и си намери друг. Бая го разката да плаща издръжки - какви ли не доходи му измисляше... Оцеля за сега.


Чет Мар 14, 2019 8:56 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: В американски затвор
хич не е оферта, особено принципен с безпринципен
по "белия" свят това вече е тенденция, държавата стимулира развалянето на семействата, жени на по няма 40 години вече на трети четвърти брак, превърнали го в бизнес, или пари от развода или от уж самотна майка с по няколко чавета, и никой не пита как така самотна пък стават повече... един познат беше с нещо като условна и забрана 1 година да напуска държавата само по твърдение на жена му че я бил, което е абсолютна лъжа, сега си го има има писано в досието, без свидетели без медицинско без нищо
а най жалкото е че от цялата тая простотия страдат най много децата...


Чет Мар 14, 2019 11:53 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: В американски затвор
И по-лесно има: като закъсаш за пари ставаш за година-две жена с брада и се сещаш как преди 20-на години май си бил изнасилен...


Чет Мар 14, 2019 7:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3284
Мнение Re: В американски затвор
Така, намерих го в затвора в Мюнхен... (май ще трябва да сменя заглавието). Точно бях да го посетя и се оказа, че е по-безобидно отколкото си мислех. Колегите са разбрали грешно, че го държат в Америка. Ситуацията е следната

1. Бил е на посещение в Германия да си види детето, чиято издръжка се оказа че плаща на майката редовно и в пълен размер
2. Прибрали са го защото не е плащал издръжка на съпругата си, с която са все още е в процес на развод. В Германия при развод ако детето остане при майката, последната има право на редица облаги
а) половината от имуществото натрупано по време на брака, в това число и пенсионното осигуряване
б) издръжка за детето с която тя се разполага
в) издръжка за себе си, в случай че приходите и са по-малки от тези на съпруга

Предполагам се сещате къде е коренът на раздора. Госпожата е безработна, а мъжът с над 100к€ годишни доходи. Платил е а) и б) и я е пратил да пие една вода за в). Съответно тя завежда граждански иск, които и бива признат, а него го бухат в панделата за 6 месеца защото отказва да плати. В момента в който плати или декларира, че няма средства с които да плати бива освободен на секундата. Обаче няма да го направи. Защо

По този начин майката ще трябва да работи за насъщния и един ден ще се наложи да обясни на детето защо е пратила тати зад решетките.
Тaткото остава с чисто досие, понеже гражданското задържане не се води осъждане. Освен това си запазва работното място и визата, защото фирмата ще го чака. Пести една камара пари и намира време да почете книжки с които да си подобри китайския.

Опитах се да го разобедя. Най-малкото защото светът е глобален и един ден може да го удари лошо. Европейското право се консолидира, а той има наследство в Румъния. Дори да не се прибере от щатите може пак да му излезе солено. Освен това за детето ще е по-добре майката да е обезпечена. Но твърдо е решил да не плаща. Темата е приключена, освен ако някой не му се разсъждава на глас.


Сря Мар 20, 2019 5:19 pm
Профил WWW
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 10:06 pm
Мнения: 362
Мнение Re: В американски затвор
HCL написа:
Така, намерих го в затвора в Мюнхен... (май ще трябва да сменя заглавието). Точно бях да го посетя и се оказа, че е по-безобидно отколкото си мислех. Колегите са разбрали грешно, че го държат в Америка. Ситуацията е следната

1. Бил е на посещение в Германия да си види детето, чиято издръжка се оказа че плаща на майката редовно и в пълен размер
2. Прибрали са го защото не е плащал издръжка на съпругата си, с която са все още е в процес на развод. В Германия при развод ако детето остане при майката, последната има право на редица облаги
а) половината от имуществото натрупано по време на брака, в това число и пенсионното осигуряване
б) издръжка за детето с която тя се разполага
в) издръжка за себе си, в случай че приходите и са по-малки от тези на съпруга

Предполагам се сещате къде е коренът на раздора. Госпожата е безработна, а мъжът с над 100к€ годишни доходи. Платил е а) и б) и я е пратил да пие една вода за в). Съответно тя завежда граждански иск, които и бива признат, а него го бухат в панделата за 6 месеца защото отказва да плати. В момента в който плати или декларира, че няма средства с които да плати бива освободен на секундата. Обаче няма да го направи. Защо

По този начин майката ще трябва да работи за насъщния и един ден ще се наложи да обясни на детето защо е пратила тати зад решетките.
Тaткото остава с чисто досие, понеже гражданското задържане не се води осъждане. Освен това си запазва работното място и визата, защото фирмата ще го чака. Пести една камара пари и намира време да почете книжки с които да си подобри китайския.

Опитах се да го разобедя. Най-малкото защото светът е глобален и един ден може да го удари лошо. Европейското право се консолидира, а той има наследство в Румъния. Дори да не се прибере от щатите може пак да му излезе солено. Освен това за детето ще е по-добре майката да е обезпечена. Но твърдо е решил да не плаща. Темата е приключена, освен ако някой не му се разсъждава на глас.



На мен ми бе интересно да прочета !

Благодаря , че доразказа "историята" ... лично аз съм пристрастен (също съм "амнистиран" и имам двама наследници на който плащам справедлива издръжка . В смисъл много по-голяма отколкото пожела бившата) , но от камбанарията на времето (изминалите годинки) - бих го посъветвал задочно - важното е ДА НЕ ГУБИ ВРЪЗКА С ДЕТЕТО СИ !!!

Другото - колкото толкова !!!

...

А от жена благодарност и хаир от пари да чакаш ... ... ...

_________________
Първата жертва на войната пада ... Истината !


Сря Мар 20, 2019 5:46 pm
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Re: В американски затвор
Наистина интересна история, и аз благодаря. А като полежи 6 месеца това означава ли, че завинаги е освободен от задължението да и плаща издръжка? Може да заведе ново дело, тогава как.

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Сря Мар 20, 2019 6:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3284
Мнение Re: В американски затвор
fred написа:
Наистина интересна история, и аз благодаря. А като полежи 6 месеца това означава ли, че завинаги е освободен от задължението да и плаща издръжка? Може да заведе ново дело, тогава как.


Не е освободен от нищо. Ако направи глупостта да стъпи на немска почва като нищо ще лежи отново, особено в бавария. Идеята му е да не го прави. Но така си отрязва контактът с детето и рискува след някоя друга година ако ЕУ изравниви правните системи да не може да стъпи на континента въобще. Логиката му е, че за подобно изравняване ще са необходими деситилетия.

Важното в случая е, че казусът в граждански, а не наказателен и в чужбина засега няма за какво да се притеснява.


Сря Мар 20, 2019 7:25 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 10:55 pm
Мнения: 1301
Местоположение: София
Мнение Re: В американски затвор
Това да не можеш да си видиш детето заради някакви скапани кинти... Отглеждано от майка си без контакт с бащата при тия обстоятелства той не се ли сеща, че така ще му бъде промито съзнанието (от майката), че може никога повече да не пожелае то да се види с него? Той готов ли е за това? На колко години е детето?

_________________
Някой ден и костенурките ще се научат да летят...


Сря Мар 20, 2019 7:54 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни