Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
В американски затвор 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение В американски затвор
Въпрос към колегите в щатите. Един колега и приятел е попаднал в американски затвор и не мога да се свържа с него. Понеже не познавам системата се чудя как да подходя. Това е информацията, която имам

1. Румънско гражданство, работи от близо година в Сан Диего за американска корпорация
2. Нямам контакт от два месеца
3. Предполага се, че са го опандизили по нещо свързано със скорошен развод. Предполагам не е плащал издръжка или нещоподобно. Бившата жена и детето са с румънско гражданство, но живеят в Германия. Ако е правила нещо е било от тук

Това което целя за сега е да вляза в контакт с него и да разбера дали и от какво има нужда. Предполагам, че трябва да

1. Разбера в кой затвор е
2. Разбера какви методи за комуникация имам от разстояние - телефон, имейл, писменна поща
3. Разбера как мога да уредя среща с него на живо ако 2 не проработи

Всякакви идеи и съвети са добре дошли. Досега не съм се сблъсквал с подобна проблематика.


Вто Мар 12, 2019 9:20 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: В американски затвор
Оооо казуса е почти нерешим, щом е румънски гражданин, Румънското посолство трябва да проучи по служебен път, но и това не е бързо, зависи в какъв затворе федерален, щатски ...те не са един или два. Интересно, ако е румънски гражданин и са го задържали по искане на европейски съд румънското посолство и трябвало да знае, това не може да стане без нечие външно да е замесено.
Идея си нямам каква е процедурата но съм почти убеден,че ти като частно лице няма как да разбереш. Най-лесно би било ако се пусне в полицията информация че е изчезнал, съответно ако е в някой затвор това бързо ще се разбере. Това работи от близо година какво значи, работи легално, той си мисли че е легално, или е нелегален, може да е в център за депортация и да тече някаква процедура.


Вто Мар 12, 2019 9:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: В американски затвор
Работи легално, най-вериятно с L1B. Няма как да пусна сигнал в полицията тук обаче, защото официално е напуснал Германия.


Вто Мар 12, 2019 10:00 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: В американски затвор
Аз имах в предвид някой там да пусне. Иначе може да увефомиш румънското външно, и те да го дирят.


Вто Мар 12, 2019 11:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: В американски затвор
Румънското външно вероятно е като българското.... за да се задействат трябва да са налични всички запетайки...

Т.е. той като нерумънски гражданин трудно ще сезира външното им.

От друга страна да го приберат от раз за едната издръжка... едва ли. Нещо друго има.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Сря Мар 13, 2019 1:19 am
Профил ICQ
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 10:06 pm
Мнения: 362
Мнение Re: В американски затвор
HCL написа:
Въпрос към колегите в щатите. Един колега и приятел е попаднал в американски затвор и не мога да се свържа с него. Понеже не познавам системата се чудя как да подходя. Това е информацията, която имам

1. Румънско гражданство, работи от близо година в Сан Диего за американска корпорация
2. Нямам контакт от два месеца
3. Предполага се, че са го опандизили по нещо свързано със скорошен развод. Предполагам не е плащал издръжка или нещоподобно. Бившата жена и детето са с румънско гражданство, но живеят в Германия. Ако е правила нещо е било от тук

Това което целя за сега е да вляза в контакт с него и да разбера дали и от какво има нужда. Предполагам, че трябва да

1. Разбера в кой затвор е
2. Разбера какви методи за комуникация имам от разстояние - телефон, имейл, писменна поща
3. Разбера как мога да уредя среща с него на живо ако 2 не проработи

Всякакви идеи и съвети са добре дошли. Досега не съм се сблъсквал с подобна проблематика.



Ето и мойте 5 стотинки ...
Ами ... направи като тока ... следвай пътя с най-малко съпротивление , пробвай да намериш и поговориш със бившата му (с блага дума и тактичност ) или направи официално запитване към Амерското посолство (пак с блага дума и жест) ...
И най-важното НЕ СЕ ТРЕВОЖИ ... няма да стане бързо ... но поне не е в Хондурас за дрога - нали ?

_________________
Първата жертва на войната пада ... Истината !


Сря Мар 13, 2019 8:37 am
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: В американски затвор
Абе и аз не мисля че за издръжка ще го вкарат в затвор в САЩ, друга е причината, или има решение за екстрадация, или е нещо различно от издръжка.


Сря Мар 13, 2019 10:10 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: В американски затвор
Оказа се, че наистина могат да го дръннат в панделата. Човекът е с достатъчно акъл и пари, но с железни принципи. По всяка вероятност е заявил пред съдията, че твърдо отказва да плаща издръжка за детето на жена си въпреки, че има финансовата възможност. Така не му е оставил друг изход освен Misdemeanor charge, която според Cal. Penal Code, §270 в Калифорния води до 1 year prison sentence. Дори да са го минали по civil contempt пак ще лежи минимум 6 месеца.

Знаел е за последиците и множеството юридически врътки с които да избегне затвора и да протака процеса, но е решил да покаже гръбнак, там където повечето биха пуснали перка. Ще му струва $150к от пропуснати заплати, досие и престой на кофти място. Дали си е струвало ще разкаже след време.


Сря Мар 13, 2019 11:25 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: В американски затвор
Детето да не би да не е негово?

Наскоро един познат припозна дете, за което не е сигурен дали е от него. Но като казал, че иска тест за бащинство, коврата спряла да му говори и съответно той клекнал...

_________________
Хайде де!


Сря Мар 13, 2019 11:38 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: В американски затвор
Детето е негово и е осигурил значима финансова подкрепа, която ще получи когато навърши 18. Целта е майката да не получи нищо и явно е готов да виси в панделата за това. Изборът е негов.

Кажи на твоя познат да поръча два теста от https://www.23andme.com/. Струват по $100 и изискват само слюнка от него и детето.


Сря Мар 13, 2019 11:44 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: В американски затвор
Сега виждам, че един от конкурентите има промоция - $60 на тест.

https://www.familytreedna.com/products/family-finder

Аз лично съм фен на 23andme заради опитите им да откриват заболявания по генетичен отпечатък. Ако човек може да отдели малко средства на страна Health+ тестът им за $200 определено си струва парите.


Сря Мар 13, 2019 12:02 pm
Профил WWW
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 10:06 pm
Мнения: 362
Мнение Re: В американски затвор
Хм !
Интересен казус значи Момчета ...
Дяволът може да се окаже и по-черен (едно е да си на "държавна ясла" в USA призън за няколко месеца ,а съвсем друго е да "субсидираш" корв@ половин живот )!

Късмет във развръзката със твоят Човек !!!

_________________
Първата жертва на войната пада ... Истината !


Сря Мар 13, 2019 12:04 pm
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: В американски затвор
САЩ са държавата на жените :D . Освен едно красиво пуси, друго тук не ти трябва и можеш да си живееш като кралица. Та в пандела се влиза като стой та гледай за неплащане на издръжка и явно тоя пич, ако има възможностите и го прави само заради принципи е някакъв или супер тъп или супер наивен. За съжаление аз поне не знам как може да се направи това, дето искаш - да го намериш къде е и да се опитваш да му помогнеш въпреки, че нещо не мога да разбера в какво точно ще се изразява тая помощ. Човека са го вкарали в затвор в щатите и единственото, с което можеш да му помогнеш е да му носиш цигари :D . Сори, ама друго не виждам какво може да се направи щото явно е сгазил закона и си е получил, каквото е имал да получава. С тия неща тук майтап не трябва да се прави, щото много-много няма значение кой си за пред съда. Вчера вкараха в затвора една много известна актриса, за дето дала подкуп да вкарат дъщерите и в университета през задната врата и после я пуснаха да си ходи у тях срещу $250к гаранция. Неплащане на издръжка е много по-сериозно, особено ако пича има пари и с еправи на луд.


Сря Мар 13, 2019 3:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: В американски затвор
Е ако съдът е разпоредил плащане, а той категорично е отказал не е чудно. Интересно обаче дали си мисли че ще му се размине само с едно лежене в затвора, щото тов аможе да се повтори. Отделно не знам дали си е направил сметката, че след тая случка намирането на работа започва да става по-трудна задача .. ама всеки сам си решава. Като знам колко са пълни затворите им, особенно тия за по-леки престъпления, може да се е оказал късметлия и да са го пратили в някой доста по-неприятен, а вкалифорнийските затвори е пълно с латиноси, доста неприятни люде, не знам с какъв акъл го е направил.


Сря Мар 13, 2019 3:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: В американски затвор
Явно ще му се сменят малко принципите за 6 месеца в панделата, в банята .....
и мани болката малка а срамът голям - дето писахте по-горе и петно в досието, и финансови минуси....
щото ако не е филансър или стартъпаджия или има собствен бизнес, незнам в коя сериозна фирма ще го вземат.
пък и ако е осъждан ще му продължат ли работната виза?

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Сря Мар 13, 2019 3:44 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 43 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни