Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Резба в полиуретан 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Резба в полиуретан
Здравейте! Повечето от вас предполагам знаят, че си правя кутии от полиуретан. Имам една слабост на дизайна - резбите за болтове! Полиуретанът не е пригоден за поставяне на крампи(не знам как се казват металните вложки). Това, което правя в момента, е да направя по-широк отвор, резба(за по-добро захващане) и поксипол с болт вътре. Проблемът е, че тези неща се използват в промишлена среда и там майсторите не внимават. При здраво затягане резбата от поксипол се измъква. Или трябва по някакъв начин да си направя по "широка" резба, за да хване по здраво или да използвам някакъв друг метод. Някакви идеи ако обичате?

ПП: Измъква се вложката от Поксипол! Трябва ми по-сериозен грип за нея. Самият винт или болт би трябвало да е без значение. Би трябвало ако се държи здраво вътре да стане работа!

_________________
www.elkran.com


Вто Мар 12, 2019 4:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Резба в полиуретан
Ами поксипол първо не е много съвместим с полиуретаните,може да избереш по-читаво лепило и гледай д аняма миграция между двете. На второ място направи отвор с обратен конус, можеш да изпозлваш гумени вложки, които след тов аще излязат и ще ти дадът конус, може и на ръка, правиш пробиване със свредло и добавяш лек апрецесия под ъгъл, така ще формираш конус, това е стандартна проактика при химическите анкери, верно, малко по-различен размер :)
Обаче не разбирам какъв ти е проблема с инсъртите, има всякакви, няма начин да няма начин, просто влагай инсърти, това е стандартната практика за уретани.


Вто Мар 12, 2019 5:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: Резба в полиуретан
Не се получава с инсъртите! Металът не се захваща здраво в полиуретана. Или може би в този, който аз използвам(на Сика!). Дори да е добре поставена, като започенеш да навиваш се измъква. По-скоро като започнеш да натягаш яко! Което ми е проблема. Когато аз си го правя, внимавам и няма ядове, обаче друг човек...
Можеш ли да предложиш някакви лепила? Ще опитам да направя конус, но не знам до колко ще успея. Отворът ми е 3мм, а около него имам 9мм материал. Тези 6мм изглеждат доста, но като завъртя с дрелката ...
ПП: Поксипола ми го препоръча продавачът на полиуретана.

_________________
www.elkran.com


Вто Мар 12, 2019 5:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Резба в полиуретан
А ти правилният инсърт ли изпозлваш, то има доста голямо разнообразие. има инсърти които са за леене под налягане, те не стават за теб. Има инсърти които са за ултрзвуков монтаж, и те не стават за теб, има си инсърти които са правени за RIM технология. Не знам какви са ти габаритите там където са резбите, можеш да заливаш гайки, но най-добре си е инсърт за уретан.
На продавачите рядко може да се вярва, намери доро описание на материалите и прочети за съвместимост, както на поксипола така и на уретана. поксипола е смола, не съм го изпозлвал никога, не ми изглежда много професионално, но някъде трбява д апише каква е, дали е епоксидна, акрилна или ...


Вто Мар 12, 2019 5:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: Резба в полиуретан
Инсъртите ми са най-обикнвени. Използвам ги за PLA принтирани детайли. Там ги вкарвам с температура и става много добре. Не намирам за полиуретан инсърти или пък за RIM. Май ще използвам дълги гайки поставени от задната страна на кутията.
Поксипол е на основа епоксидна смола.

_________________
www.elkran.com


Вто Мар 12, 2019 7:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Резба в полиуретан
Вместо поксипол, ползвай полиуретанов уплътнител (този на саламите). Притежава много по-добра адхезия към метали, леко еластичен е и би трябвяло да направи много по-добо слепване към полиуретана.


Вто Мар 12, 2019 8:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Резба в полиуретан
Уплътнителя не е лепило, има си лепила за целта. Отиди в сайта на 3м или локтайт и си намери най-подходящото което да е съвместимо както с кутията така и с инсърта.


Вто Мар 12, 2019 9:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 27, 2012 8:27 pm
Мнения: 2008
Мнение Re: Резба в полиуретан
Опитай се да армираш по някакъв начин примерно стъкломат.
Можеш ли да постнеш снимка да видим за какво иде реч?


Сря Мар 13, 2019 12:30 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Резба в полиуретан
ToHu написа:
Уплътнителя не е лепило, има си лепила за целта. Отиди в сайта на 3м или локтайт и си намери най-подходящото което да е съвместимо както с кутията така и с инсърта.


Не се подвеждай по търговското му наименование.

http://www.marisanbg.com/bg/terafleks-p ... IjCBckzaos


Лепи много по-здраво от субстанции които наричат лепила.


Сря Мар 13, 2019 10:40 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 12:44 am
Мнения: 616
Местоположение: Варна
Мнение Re: Резба в полиуретан
Ще залепне ако има влага/въздух да се втвърди. Точно затова му се казва уплътнител. Като го натикаш в дупка и запушиш отгоре с металната втулка ще залепи ама друг път.
За целта си има 2к полиуретани, ама щом работата е почната с поксипол ...


Сря Мар 13, 2019 2:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Резба в полиуретан
Лепилата са лепила, има строителни, има конструкционни, структурни и т.н. за всеки влак си има пътници. Това което предлагаш може да работи добре при големи контактни площи и разпределени натоварвания, но при малка площ и концентрирано натоварване да не сработи. Такова не съм изпзолвал, но имам опит с различни полиуретанови строителни лепила, вкл такив ана сика, локтайт и 3М, и за подобни цели не са били подходящи.


Сря Мар 13, 2019 3:47 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: syscop и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни