Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
MWC19 Барселона 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10615
Местоположение: София
Мнение Re: MWC19 Барселона
Леваци. В немция вече предлагат 9G.
По-точно, Мерцедес - 9G-tronic.


Съб Фев 23, 2019 10:16 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Re: MWC19 Барселона
То и полет на човек към Луната нямаше пък Кенеди го постави като държавен приоритет и го направиха. При ОНОВА ниво на технологиите, когато компютъра в совалката е имал мощността на един Правец.

В един спор в Америка един приятел ми каза "Невъзможни за решаване проблеми няма, всичко се решава с пари. Което не може да се реши с пари се решава с МНОГО пари".

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Съб Фев 23, 2019 2:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: MWC19 Барселона
fred написа:
В един спор в Америка един приятел ми каза "Невъзможни за решаване проблеми няма, всичко се решава с пари. Което не може да се реши с пари се решава с МНОГО пари".
Кажи на твоя приятел ей това:
Цитат:
На 5 октомври 2011 г. Стив Джобс умира в Калифорния на 56-годишна възраст, седем години след като е диагностициран с карциноиден рак на панкреаса.
Пък той да каже защо милиардер като Джобс не е дал едни МНОГО пари и днес да е жив. :) Както не са дали и други богати и вече починали поради болест личности.

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Съб Фев 23, 2019 7:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: MWC19 Барселона
Просто е, защото е нямал достатъчно много пари :) 7 години с тая диагноза все пак са ужасно много.


Съб Фев 23, 2019 7:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: MWC19 Барселона
Мда, нямал е, пък сигурно е нямало и кой да му даде назаем :D :
Цитат:
At the time of his death in 2011, Steve Jobs' net worth was estimated at $10.2 billion.

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Съб Фев 23, 2019 7:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: MWC19 Барселона
Ами може би са му трябвали малко повече, инфлация, само с една душа не става, не е като по времето на фаус..


Съб Фев 23, 2019 8:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: MWC19 Барселона
То първо не е много ясно дали не си го е причинил сам този рак с разни ябълкови диети + доста закъсняло лечение след като е диагностициран - имал е доста добри шансове за оцеляване в самото начало - когато е започнал лечение вече е било късно и въпреки това е живял няколко години повече от хора с не толкова дълбоки джобове със същия рак като него

_________________
Мразя да мразя ...


Съб Фев 23, 2019 8:31 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Чет Мар 19, 2009 7:33 pm
Мнения: 779
Мнение Re: MWC19 Барселона
А до каква мъдрост е достигна в края си.
/ всеки трябва да се замисли над думите му/
/всъщност той само ги потвърждава, не ги е измисл той/

Цитат:
Едно от тях са и думите, за които се твърди, че са произнесени на смъртния му одър:


„Да, аз стигнах до върха на успеха в бизнеса. В очите на другите бях символ за успех и подражание. Въпреки това с изключение на работата, имах малко поводи за радост. Накрая – богатството ми е само факт – цифри, които не топлят.

Сега, когато лежа на болничното легло, ясно си давам сметка, че всички успехи, с които някога бях толкова горд, са незначителни с наближаването на неизбежната ми смърт.

Когато остана сам в тъмното и гледам студената светлина на медицинските уреди около мен, усещам леденото дихание на Смъртта. Да, тя ме чака и се усмихва…

Едва сега разбирам, че когато натрупаш пари, с които можеш да подсигуриш живота си, трябва да има и нещо друго, което да дава смисъл. Истории за любов, мечти от детството, изкуство…

Бог ни е направил така, да усещаме любовта, да я усещаме в сърцето си и да я споделяме с хората около нас. Тя (любовта) е пътеводната светлина и ни дава истинската сила. Мога да взема със себе си само спомените, които са наситени с любов. Не славата и парите.
Любовта може да пътува със скоростта на светлината и да ви даде криле. Поставяйте си цели, които може да постигнете и ги следвайте с цялото си сърце. То ще ви отведе там, където искате да бъдете. Всичко е в сърцето.
Знаете ли кое е най-скъпото легло? Болничното…

Ако имате пари, може да наемете някой да кара колата ви, но не можете да наемете някой, който да „вземе“ заболяването, което ви убива.
Ако изгубите нещо, може и да го намерите, но едно нещо, което няма да намерите, ако го изгубите – това е живота.
На какъвто и етап от живота си да се намирате сега, помнете, че един ден ще се изправите пред момента, в който завесата пада пред вас…
Моля ви, оценявайте любовта, която имате сега – отнасяйте се с всички добре и с уважение. Това остава.“


Съб Фев 23, 2019 9:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Re: MWC19 Барселона
Private написа:
fred написа:
В един спор в Америка един приятел ми каза "Невъзможни за решаване проблеми няма, всичко се решава с пари. Което не може да се реши с пари се решава с МНОГО пари".
Кажи на твоя приятел ей това:
Цитат:
На 5 октомври 2011 г. Стив Джобс умира в Калифорния на 56-годишна възраст, седем години след като е диагностициран с карциноиден рак на панкреаса.
Пък той да каже защо милиардер като Джобс не е дал едни МНОГО пари и днес да е жив. :) Както не са дали и други богати и вече починали поради болест личности.

Ами явно защото за теб и мен $10млрд са много пари но за решаването на проблема спасяване от рак не са достатъчни. Освен пари трябва и време, Аполо не стигнаха Луната на следващият ден след като Кенеди обяви програмата.

Колко са достатъчни? Не знам. Може би $100 милиарда и 10 години. А може и $200млрд и 50 години? Но няма закон на физиката който да забранява излекуването от рак. Както други болести са били победени преди него така и за него ще дойде ред някой ден.

И естествено този израз не трябва да се приема толкова буквално. Просто означава, че редица технически проблеми които ни изглеждат невъзможни, ако се инвестират в тях ДОСТАТЪЧНО ресурси след време намират своето решение. Многократно е доказвано в човешката история. Дори с учудващо малко ресурси на фона на това което пилее човечеството за глупости.

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Съб Фев 23, 2019 9:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: MWC19 Барселона
fred написа:
...това което пилее човечеството за глупости.
Вини Джоунс написа:
Много пари съм хвърлил за курви, хазарт и алкохол, но много съм хвърлил и за глупости.

Иначе казано, всеки си има приоритети. :D

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Съб Фев 23, 2019 10:20 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ДедоБоре и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни