Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 3157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 211  Следваща
Русия 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
Така стана навремето със Солженицин. Беше им адски неудобен, но той вече беше станал прекалено известен с дейността си. Прецениха, че е най-добре да го експулсират на запад, като предател.


Сря Дек 11, 2019 10:39 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
Реконструктор написа:
Докато малоумния офиснен планктон счита професионалния спорт за няква витрина на нацията, ще гледаме бая извращения.
Аз като сисадмин от множеството на офисния планктон (не знам дали и от множеството на малоумния :D ) симпатизирам на хора-машини, най-малкото защото могат да правят неща в пъти по-добре, отколкото аз мога. За целта трябва много дисциплина и воля, трябва много пот да се излее по тренировки и състезания, а понякога и много травми да се понесат.

Йордан Йовчев е един от малцината, ходили на толкова олимпиади (той е бил на шест), а отделно от това са медалите и наградите му. Приятен и скромен пич.

Гришо пердаши топките в тениса и сгодните каки извън и във него. :D

Аз, дето хич не съм спортен и в частност футболен манЯк, скачах и виках като маймуна от кеф заедно с почти цял един народ през лятото на 1994-та година, когато...
Цитат:
Националният отбор по футбол на България отбелязва най-голямото постижение на българския футбол, класирайки се на полуфинала на световното първенство.

В груповата фаза националите остават втори с равни точки с първия Нигерия (но с по-лоша голова разлика и със загуба от тях) и с третия Аржентина (с равна голова разлика, но с победа над Аржентина). В осминафиналите националите отстраняват Мексико с 4:2 след дузпи (1:1 в редовното време и продълженията). На четвърт финала България се изправя срещу световният шампион Германия. След 0:0 в първото полувреме немците повеждат с гол на Лотар Матеус от дузпа. Това не обезкуражава българите и те само за 3 минути в 75-тата и 78-мата повеждат с 2:1 с голове на Христо Стоичков и Йордан Лечков. На полуфинала срещу Италия България играе вяло първото полувреме и позволява на Италия да поведе с 2:0 с голове на Роберто Баджо. Христо Стоичков връща един гол от дузпа преди почивката. През второто полувреме националите излизат много мотивирани, но италианците успешно им противодействат. В 70-тата минута Алесандро Костакурта играе с ръка в наказателното поле на Италия, но съдията не отсъжда дузпа. В крайна сметка мачът завършва със загуба за България с 1:2. На мачът за 3-тото място България пада от Швеция с 0:4 и остава на 4-то място в крайното класиране.

Прикачени файлове:
Мачове.jpg
Мачове.jpg [ 110.12 KiB | Прегледано 2009 пъти ]
Начи, да минеш през Франция, Аржентина, Мексико и Германия, през тия, дето са измислили и развили футбола си е бамбашка работа и е една доста добра витрина на малката ни нация. Ееех, ако бяхме задържали нивото до ден днешен, филмът щеше да е друг. "Бий, за да те уважават" :D

Дали всички изброени дотук известни спортяги и другите неспоменати са зобили - не знам, но много ми се иска да не са, защото тогава победите ще са чисти и няма да има някой гузен.

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Сря Дек 11, 2019 11:03 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
За зоб са зобили, за футболистите не знам, реално нашите не бяха от най-добре подготвените физически, другите са. Въпросът е какво и колко, и че не са ги хващали, а то може да си е било позволено. Имам познати щангисти, боксьори, борци, Иван ми е съсед в Шумен, и той е зобал, макар и не като тия днес. Особено от тежкоатлетите който не е зобал не е стигнал далеч, по онова време не е било въпрос на избор, каквото ти дадат го гълташ, каквото трябва ти го набождат, който не е искал да си ходи в дома. Едва ли са го правили само нашите. Това не омаловажава постиженията им, особено до 90-те, ние сме нямали и кой знае какво за зоб сравнено със САЩ да речем. Това днешното обаче е прекалено, само ги погледни, това не са машини създадени с тренировки, това са тела създадени с химикали, сравни го със спортисти от миналото, те да не би да са тренирали по-малко ?


Чет Дек 12, 2019 12:27 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
Private написа:
...Аз, дето хич не съм спортен и в частност футболен манЯк, скачах и виках като маймуна от кеф заедно с почти цял един народ през лятото на 1994-та година...

Последният мач с англичаните беше доста по-зрелищен... :lol:


Чет Дек 12, 2019 1:09 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
:) имаше оптимисти дето го гледаха, чак им се чудя ...


Чет Дек 12, 2019 1:23 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 8:16 am
Мнения: 1063
Местоположение: путинофили: "иди н***й"
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
да подгрея темата :): https://dnes.dir.bg/intsidenti/gori-edinstveniyat-ruski-samoletonosach-admiral-kuznetsov-video


Чет Дек 12, 2019 12:55 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4197
Местоположение: Brussels / Пловдив
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия

Пак ли ...

То какво ли да им се чуди човек - от водене на хибридни войни в медиите и плащане на малоумни тролове тука не са им останали пари да си закърпят единствения останал самолетоносач. Не можеш ги стигна и срещу тях да вървиш даже. Дано да няма жертви - другото ще го оправят, тенекии да искаш ...

_________________
Мразя да мразя ...


Чет Дек 12, 2019 1:14 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
"останал" предполага, че са имали повече. А то от 1, какво да остане?


Чет Дек 12, 2019 1:24 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
Това руско недуразумение дори на котва продължава да усмърдява вселената :D

https://news.bg/world/pozhar-na-edinstveniya-samoletonosach-na-rusiya.html


Прикачени файлове:
fsssdf.png
fsssdf.png [ 345.21 KiB | Прегледано 1927 пъти ]

_________________
www.ev-bg.com
Чет Дек 12, 2019 1:27 pm
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
Няколко по-смислени мнения от класическата тролиада и бой по негрите, които стават под всяка подобна статия :twisted: :
Цитат:
Пуснете тази новина на Пентагона, защото те непрекъсното реват, че $600 милиарда годишен бюджет не им стига за да се справят с конкуренти като Русия.
Цитат:
Самолетоносачите са отживелица и стават само срещу държавички като нашата. Както бойните кораби от ВСВ са излезли от употреба, поради редица фактори, така и самолетоносачите се превръщат в динозаври. С нови ракетни технологии Русия и Китай пращат цялата доктрина на САЩ (поне относно големите държави) в кошчето. Но самолетоносачи отживелица, не-летящи стелт самолети, 800 бази... какъв по-добър начин да грабиш и без това обедняващия американски данъкоплатец и такива пудели като нас, които си дават кътаните парици за морално остарели бракми, без дори на снимка да са ги виждали...
Цитат:
Самолетоносачът е агресивно, офанзивно оръжие за проекция на сила отвъд реалните граници и зони на интерес на една държава. Иначе казано - самолетоносачът е оръжие за окупатори, завоеватели и агресивни нации. Руската доктрина още от времето на СССР е изцяло подчинена на дефанзивна идеология. Това не значи, че нямат нападателни оръжия, но това са тактически детайли. Доктрината на САЩ е изцяло експанзионистична и агресивна, а самолетоносачът е основното оръжие в такава стратегия. Чудно е, че изобщо се занимават още с този самолетоносач руснаците, а не го нарежат на скрап. И без това е дърт и технологично стар, а и едва ли ще правят друг, не им е нужен, освен ако нещо не наложи промяна на стратегията им.
Цитат:
И подводниците, които плуват покрай бреговете на САЩ, и те са отбранителни... И ядрените бомбардировачи, които облитат границите на Канада - и те. Въобще, Русия само се отбранява. И от Грузия се отбраняваше, и от Украйна... Голямо отбраняване!
Цитат:
Нито подводниците (каквито имат и американците), нито ядрените бомбардировачи са експанзионистични средства за проекция на сила по цял свят. Такова е самолетоносачът (който е дефакто плаваща база) и сухопътните бази, от които американците имат над 700.
Цитат:
Концепцията на руския военноморски флот, и по време на СССР и след това не е била свързана с производството на самолетоносачи, и доколкото знам, не са се и опитвали да се конкурират с американците в тази насока. В това отношение САЩ няма кой да ги 'бие' нито в близко, нито в по-далечно бъдеще. За мен руснаците създават този самолетоносач по-скоро за разнообразие, отколкото заради някаква осъзната военна стратегия. При САЩ е точно обратното.
Цитат:
А случайно да знаеш, че такава техника се прави с пари (много пари!) и може стратегиите да подвластни на факта?
Цитат:
Прави се с много пари, а се потапя с хиляда пъти по-малко...
Цитат:
Ми не само с пари, а и с агресивни намерения. Те не са защитно средство, а мобилност при войни далече от родна територия.
Цитат:
С тия корита се подтискат крепостниците като нас и такива като нас, които няма с какво да отвърнат.
Цитат:
Вярно е че Соросоидите са дебилчета. Когато от небето падат УСА ковчези като Ф35 и Ф16, тях никакви ги няма в коментарите, а те са има няма 20 всичко. Тук - каква детска радост и бенгалски огън обаче :) Я да взема и да ги поразсея малко. Дали са чували за самолетоносача USS Forrestal? Та при взрив на окачена на изтребител ракета и последвалия огромен пожар загиват 136, а са ранени 161 човека от екипажа. Щетите са за 72 млн. долара. Та нека си се радват соросчетата за 6-мата ранени на Кузнецов.
Поправих правописа тук-там из цитатите.

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Последна промяна Private на Чет Дек 12, 2019 1:45 pm, променена общо 4 пъти



Чет Дек 12, 2019 1:36 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
Абе незнам, аз им се чудя малко на руснаците, за чии чеп се мъчат да го държат над водата това корито? Почти съм сигурен, че не се вписва във военната им доктрина, те самолетоносачите не ги уважават. А и да го уважават, това чудо едва ли може да стигне до някъде със степен на вероятност над 50%....

Да го правят на изкуствен риф и да се приключва, то просто стават за смях с тоя леген. Само гълта пари, троши околната техника и трепе собствени хора (ако това има някакво значение де).

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Чет Дек 12, 2019 1:42 pm
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
Private написа:
Няколко по-смислени мнения от класическата тролиада и бой по негрите, които стават под всяка подобна статия :twisted:


И аз доста плюя по Бентлитата и не ги харесвам, ама май е защото нямам пари и изобщо възможности да си ги позволя ! :D
Кисело е гроздето, кисело е ! :D

_________________
www.ev-bg.com


Чет Дек 12, 2019 1:56 pm
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
Не е точно така, при толкова ядрени подводници и ледоразбивач мислиш ли че им е било проблем да пуснат ядрен самолетоносач? На тях не им е нужен, никога не е бил. За чий ти е самолетоносач, ако не планираш да завзема някого на другият край на света? Русия никога е имала такива амбиции, за контрола на Азия и Европа самолетоносач не и трябва. Защо го държат не знам, да го показват по ТВ-то.


Чет Дек 12, 2019 2:30 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 8:16 am
Мнения: 1063
Местоположение: путинофили: "иди н***й"
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
ToHu написа:
Не е точно така, при толкова ядрени подводници и ледоразбивач мислиш ли че им е било проблем да пуснат ядрен самолетоносач? На тях не им е нужен, никога не е бил. За чий ти е самолетоносач, ако не планираш да завзема някого на другият край на света? Русия никога е имала такива амбиции, за контрола на Азия и Европа самолетоносач не и трябва. Защо го държат не знам, да го показват по ТВ-то.

глупости !

не могат да ги проектират и произведът. а освен корито трябват и самолети …
освен това савеЦките(руския) са строени в украйна (кузя е откраднат от украйна). те даже не могат да го ремонтират (потопи си дока - който май е швеЦки или немски)
освен кузя са планирали още 3 (единия в китай - на цената на скраб, а другия май в индия)


Чет Дек 12, 2019 2:39 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
ToHu написа:
Не е точно така, при толкова ядрени подводници и ледоразбивач мислиш ли че им е било проблем да пуснат ядрен самолетоносач? На тях не им е нужен, никога не е бил. За чий ти е самолетоносач, ако не планираш да завзема някого на другият край на света? Русия никога е имала такива амбиции, за контрола на Азия и Европа самолетоносач не и трябва. Защо го държат не знам, да го показват по ТВ-то.


Баш си им трябва. Защо иначе го мъкнаха чак до Сирия и направиха смях на целия сват. То не беше бутане на буксир, то не бяха пушеци. Дори успя да потопи и няколко от самолетите си.


Прикачени файлове:
15337526_1102971353154304_6386913275961184420_n.jpg
15337526_1102971353154304_6386913275961184420_n.jpg [ 51.26 KiB | Прегледано 1893 пъти ]

_________________
www.ev-bg.com


Последна промяна Stoi на Чет Дек 12, 2019 2:46 pm, променена общо 1 път

Чет Дек 12, 2019 2:45 pm
Докладвай
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 3157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 211  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни