Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 3157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 211  Следваща
Русия 
Автор Съобщение
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 06, 2016 7:29 pm
Мнения: 170
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
Bai Ui написа:
ilkor написа:
Противовъздушните оръдия не са ефективни срещу самолети или по бързи ракети

Сцена от филма "Под обсада" - 1992г.


Сцената от филма е ТУК! 8)


Пет Яну 24, 2020 2:22 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4979
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
bateAz написа:
1997 или 1998 руснаците се опитваха да боядисат нашето КСВ да си купят Тунгуска, та съм им гледал на живо демонстрационните стрелби. Наистина беше вчепетляващо. Атоматичното прицелване работеше перфектно, поне на показухата.


Показухи и учебни стрелби се правят при "лабораторни" условия, които нямат нищо общо с бойните. :wink:


Пет Яну 24, 2020 2:29 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7886
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
ilkor написа:
Противовъздушните оръдия не са ефективни срещу самолети или по бързи ракети


Най-общия принцип е - вероятността за поражение е обратно пропорционална на скоростта на целта.

ilkor написа:
но срещу по малки обекти са, защото няма смисъл да стреляш с ракета струваща 5 пъти цената на дрона който трябва да порази.


Ако това, дето пазиш, струва 20 милиарда пъти повече от това, което атакува, ще изстреляш не 5, ами 50 ракети. Но така или иначе, ракетите не са панацея, за тях също важи горното правило.


Пет Яну 24, 2020 3:49 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7886
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
Desert Leo написа:
bateAz написа:
1997 или 1998 руснаците се опитваха да боядисат нашето КСВ да си купят Тунгуска, та съм им гледал на живо демонстрационните стрелби. Наистина беше вчепетляващо. Атоматичното прицелване работеше перфектно, поне на показухата.


Показухи и учебни стрелби се правят при "лабораторни" условия, които нямат нищо общо с бойните. :wink:


Изключение, разбира се, правят хай-тек демократичните пиндостански изделия, които свалят гадни комунистически самолети още от чертожната дъска. :D


Пет Яну 24, 2020 3:51 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Май 17, 2016 7:02 am
Мнения: 943
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
bateAz написа:
Не знам за каква "картечница" става дума, би могла да е нещо като това: https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1 ... 0%BA%D1%81)

Топло, топло! Обаче, тези са далечни роднини на новите ПВО за отбрана за пехотата. Стрелбата си е прицелна, автоматино се води и се самокоригира след всеки изстрел. Освен дронове от всякакви размери, естествено се свалят без никакви проблеми и бронирани хеликоптери и крилати ракети, а бе всичко що хвърчи. Има естествено и ръчен режим, ако например трябва да се унищожават по-бавни или неподвижни цели. И още нещо - софта за тая автоматика няма начин да е писан нито на джава, нито на С, било с плюсове или без, нито пък с шарпове, само макроасемлер естествено, дублирана система.


Пет Яну 24, 2020 5:25 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 3742
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
Я дай линк!


Пет Яну 24, 2020 5:28 pm
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4979
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
Реконструктор написа:
ilkor написа:
Противовъздушните оръдия не са ефективни срещу самолети или по бързи ракети

Най-общия принцип е - вероятността за поражение е обратно пропорционална на скоростта на целта.

И двете твърдения са неверни. Важна е не абсолютната скорост, а относителната, която заедно с височината на полета на целта и курса дава ъгловата скорост. Има и още фактори. При фронтален полет (нулев курсов параметър) или близък до него, скорострелното стрелково пво си е бая ефективно, щом и рашки и пиндостанци го използват. Що се касае до ракетното пво, рашките в много направления са перманентно догонващи.


Пет Яну 24, 2020 5:37 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7886
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
Desert Leo написа:
Реконструктор написа:
ilkor написа:
Противовъздушните оръдия не са ефективни срещу самолети или по бързи ракети

Най-общия принцип е - вероятността за поражение е обратно пропорционална на скоростта на целта.

И двете твърдения са неверни. Важна е не абсолютната скорост, а относителната, която заедно с височината на полета на целта и курса дава ъгловата скорост. Има и още фактори. При фронтален полет (нулев курсов параметър) или близък до него, скорострелното стрелково пво си е бая ефективно, щом и рашки и пиндостанци го използват. Що се касае до ракетното пво, рашките в много направления са перманентно догонващи.


ПВО-то, доколкото мога да се осланям на жалките си познания, е стационарен обект, тоест не знам кво се има предвид под "отностителна скорост". Може би имаш предвид скоростта на сближаване?
Ако траекторията на целта пресича центъра на координатната система, (въпросния нулев курсов параметър) то това е наистина най-сладката ситуация, и наистина скоростта няма чак такова значение, доколкото е достатъчно само да пуцаш интензивно в една фиксирана точка в небето, пък целта, рано или късно, ще пресече линията на огъня (въпросната фаланга така работи).
В ситуация, различна от тази, важи споменатото правило.


Пет Яну 24, 2020 5:59 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4979
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
Носителя е стационарен, но не и снарядите или ракетите, които изстрелва. За тях важи понятието относителна скорост. Понятието скорост на сближение може да се използва само ако има такова. Но това е твърде сложно за мужика и затова се дефинират зона на пуск (и зона на поражение), които зависят от конкретната цел и параметрите на полета и тези на пусковата установка и джепането.

Вероятността за поражение е друго питие, което зависи както от целта и параметрите на полета и, така и от джепането (бойната му част) и параметрига на полета му и дори това къде и как се срещат и къде се удрят или на какво разстояние се разминават.

Към всичко това трябва да се добави и възможността за противодействие от страна на целта, затова показухи и учебни стрелби са при "лабораторни", а не бойни условия.


Пет Яну 24, 2020 6:51 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
Desert Leo написа:
... затова показухи и учебни стрелби са при "лабораторни", а не бойни условия.

тъй де,
аз само не мога да разбера, като руските джепанета са толкова калпави, защо народа ги купува - и то народ дето ги ползва в реални бойни действия.. не като нашите само на паради и учение през две/ три години....

да има американски и израелски ракет/оръдия/пушки и джапанки много по високоточни, ама и много по-капризни откъм поддръжка и заобикаляща среда...
и като видиш каква цена се обявява припадаш...

точно за лабораторните условия виж за пейтриота колко се изложи в първата война в залива. и то според западни източници, не от руски :)

явно нещо не е така ама кое ....
Явно Desert Leo си е изпускал на крака Р105 радиостанция и оттогава не обича руската техника :)

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пет Яну 24, 2020 8:28 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1324
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
Бях артилерист 1979-1981. През 1981 г. имаше учение на Шабла.
Моя дивизион са стреляли с 130 мм оръдия, а зенитчиците се упражнявали
да стрелят по летящите снаряди. И са успявали доста често.
Вярно, цяла батарея по един снаряд, но за мен това си е майсторство.
Началната скорост на снаряда е около 1000м/с. Снарядът е около метър дълъг.
Нямам представа с каква ЗУ са гърмяли "гаргаджиите", както им викахме.
За съжаление, бях болен в болница и изпуснах шоуто.


Пет Яну 24, 2020 9:19 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
MYXATA написа:
....
Явно Desert Leo си е изпускал на крака Р105 радиостанция и оттогава не обича руската техника :)

ХАХАХА ХАХАХАХА

_________________
Хайде де!


Пет Яну 24, 2020 10:14 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
Desert Leo написа:
така и от джепането (бойната му част) и параметрига на полета му и дори това къде и как се срещат и къде се удрят или на какво разстояние се разминават.
...

Лъвчо (предполагам чичо Лъв е по-адекватно :) ),
Има ли ПВО ракети, които да се блъскат в целта. Аз знам само за такива, които се взривяват под/пред целта и я поразяват със шрапнели.

_________________
Хайде де!


Пет Яну 24, 2020 10:18 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4979
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
MYXATA написа:
аз само не мога да разбера, като руските джепанета са толкова калпави, защо народа ги купува

Защото са достъпни. През соца даже ги подаряваха. Но е мит, че са надеждни и евтини.

dan написа:
Има ли ПВО ракети, които да се блъскат в целта. Аз знам само за такива, които се взривяват под/пред целта и я поразяват със шрапнели.

Има - преносимите ЗРК. На последните си модификации, руснаците сложиха и неконтактен взривател, но поради малката бойна част, ефекта е никакъв.
Историята и текущото ниво на ПЗРК са добър пример за това кой какво може.


Пон Яну 27, 2020 2:19 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
Чел съм, че с преносими ЗРК са сваляли самолети (примерно в Афрагистан), но съм останал с впечатлението, че те са основно за борба с вертолети.

_________________
Хайде де!


Пон Яну 27, 2020 2:24 pm
Докладвай
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 3157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 211  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни