Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 3157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147 ... 211  Следваща
Русия 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
Мии в мойта махала общината чисти редовно, комшиите събират по някоя бутилка или кесийка докато отиват да си хвърлят боклука, но от два апартамента го мятат през балкона и 4-5 пичлемета, излизайки от магазина, си ръсят опаковките като коза - бурбонки. Манталитет, ама чий?!

Edit към по-горното: не са тъпи и луди украинците докато върви подобен хумор: https://www.youtube.com/watch?v=vGLrQTzT8Sw
Само ми е жал, че като цяло са тръгнали понашия път.


Пон Фев 08, 2021 10:39 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 10:44 am
Мнения: 326
Местоположение: Lake Geneva Shoreline
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
bongo_x2 написа:
Манталитет, ама чий?!


Чисти българи, или индобългари?

Представи си, как 200000 (10% от Минск) излизат на протест и след това улиците нямат нужда от чистене. На опашката на колоната няколко човека доброволно събират в чували ако има нещо случайно паднало. Потрошени магазини или коли няма.

Прикачени файлове:
IMG_6647.jpg
IMG_6647.jpg [ 854.13 KiB | Прегледано 1150 пъти ]


Като живеех в Хелзинки ме беше страх да приближавам центъра през петък или събота вечерта. То не беше масово пиянство, търкаляне по земята, повръщане, пикаене - абе пълната програма. После рано сутринта минаваха да мият с едни големи маркучи. В Париж е още по-страшно. Малко ако кривнеш от идеалния център и все едно си в Багдад. За Берлин по тъмно изобщо даже не искам да си спомням какво съм виждал.

_________________
Manners maketh man.


Пон Фев 08, 2021 11:09 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
Бях пускал снимки как след Джулая във Велики Тутракан на специално заделената поляна нямаше дори хартийка от дъвка. Пък там уж ходели грубияни и пияндури.


Пон Фев 08, 2021 11:53 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
mountaineer написа:
В Париж е още по-страшно


Аз съм ходил по какви ли не места уж страни от третият свят но точно във франция съм си мислел че няма да стигна цял до хотела, и това още по светло в центъра на някакво градче на има няма 100 км от Париж. Отделно че в Париж като тръгнахме да се прибираме пеша от айфеловата кула за нас се залепиха полицаи и не се отделиха докато не стигнахме хотела :)


Вто Фев 09, 2021 6:05 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
Аз бях ноември 2019 в Париж и около хотела ми в центъра беше някакво сборно място за демонстрантите. От 19 до 21 часа не можах да се прибера в хотела понеже постоянно пускаха сълзотворен газ и на вълни ставаха сблъсъци. Направо ме достраша да се бутам там че както не знам френски щях да си изкарам нощта в кауша. После цяла нощ се чуваха сирени гърмежи ...
На другия ден половината център беше блокиран и протеста беше още по масов но нямаше толкова побоища. Витрините на Шанз Елизе бяха закрити с дървени плоскости защото като минат протестиращите след тях не остава нищо здраво.
Сега си представете това периодично всяка събота и неделя ... Това на което присъствах в София лятото и есента изобщо не може да се сравнява.


Вто Фев 09, 2021 9:29 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
Те пък като не ги чупят ги препикават. Бил съм там без протести, ако станеш малко по-рано преди да са минали да измият мирише като в нечистемна градска тоалетна. Тая цялата нация трябва да бъде зачеркната ...


Вто Фев 09, 2021 3:53 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
Пак да кажа: не е от нацията! Циганче, дори голямо, осиновено от германци (примерно) вече не е циганче. В БГ също има свястни цигани. Българите в чужденеция спазват законите почти без изключение. Моите комшии в БГ също, с едно-две изключения.
Мии то е много по-лесно да вдигнеш данъците и глобите вместо да се занимаваш със събирането им. За помощите и разглезването на определен "електорат" не ми се говори!

PS Ако бъдеш ограбен/нападнат в някоя по-свястна циганска махала най-вероятно е да е от българин.


Вто Фев 09, 2021 4:08 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7886
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
За феновете на табула раса от сорта на бонго :D


Вто Фев 09, 2021 6:37 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 10:44 am
Мнения: 326
Местоположение: Lake Geneva Shoreline
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
Опикаването на обществените места е неизменна част от френското нематериално културно наследство, заедно с двучасовия обяд и четиричасовия работен ден. Това са национални светини още от времената на галите, от преди римските завоевания. Който им посегне, ще срещне протести и гняв в размери невиждани от Великата Олигофренска Революция досега.

_________________
Manners maketh man.


Вто Фев 09, 2021 9:19 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 8:16 am
Мнения: 1063
Местоположение: путинофили: "иди н***й"
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
"чиновник"-"руснак" = 20кг :)
https://faktor.bg/bg/articles/ruski-politik-predlozhi-80-kg-maksimalno-teglo-za-naroda-i-100-kg-za-chinovnitsite


Пон Фев 22, 2021 6:53 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
Още видеота за пютювския дворец:
https://www.youtube.com/watch?v=6HDJBMC2I-g
https://www.youtube.com/watch?v=xHGTvE0URuA :)


Пон Мар 08, 2021 3:29 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
В темата за музика попаднах на една от любимите песни на комунистите:
hrpankov написа:
Айде нещо по сериозно ...
https://youtu.be/kTqwy6ay1HQ

Песента като такава е хубава и емоционална. Преди време намерих сайт с множество нейни кавъри на различни езици - народът си я харесва. Намерих я преведена в каналът на наш комунистически сайт:

> Nathalie Cardone - Hasta siempre (с български превод)

В канала намерих и филм за Сталин, в който се усещат настроения за реабилитацията му:

Цитат:
> Истинският Сталин - филм (с български превод)

Филм на руския канал "Думай Сам /Думай Сейчас" посветен на Йосиф Сталин. Правилна предства ли имаме за една от най-влиятелните личности в историята на ХХ век? Във филма се разобличават редица митове, относно личността на Сталин и идеите, на които е посветил живота си. На критика са подложени съвременните интерпретации на идеите и историческото значение на Йосиф Висарионович Сталин.

Кажете „Сталин!“, И от една страна ще чуете възмущението: „Диктатор! ГУЛАГ! Репресия! " От друга страна, хората започват да си спомнят с радост грандиозните успехи на Съветския съюз: „От плуг до ядрена бомба след четвърт век! Индустриализация и колективизация! Страхотна наука! Ден на победата! Конференция в Ялта! Статус на световна суперсила!

Но този горещ сблъсък на противоречиви мнения, безкраен поток от интересни факти, шеги и анекдоти, исторически и военни филми често не засягат главното. На какво, на какви идеи служи човекът, който дълго време оглавяваше Съветския съюз и комунистическата партия?

Във филма „Истинският Сталин“ каним зрителя да запомни това.

"Задачата, на която посвещавам живота си, е да издигна друга класа - а именно работническата класа. Тази задача не е да укрепи някаква "национална "държава, а социалистическа държава ... Ако всяка стъпка в работата ми не беше насочена към укрепване и подобряване на положението на работническата класа, тогава бих сметнал живота си за безсмислен. " И.В. Сталин.
Държавно подкрепената пропаганда е голяма сила, а и е комбинирана със социологически проучвания, според които над 50% от нашите братя славяни в Русия имат голямо доверие на говорещите глави от телевизора. От нещата дотук може да се направят някои изводи защо Путин все още е несменяем, защо има идея да му се нулират президентските мандати (обнуление), за да се финтира руската Конституция, защо се твърди, че "Без Путин няма Русия", защо има носталгични настроения по силния и изгубен СССР и т.н.

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Вто Мар 09, 2021 7:03 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
То и в БГ по-възрастните по традиция имат голямо доверие на сеир-сандъка. Навремето се излъчваше: грамотно направени програми, Святата истина (посмей да не вярваш!), липса на реклами, т.е. лъжи (ако не броим тези на БКП).
Затова сега и най-тъпата реклама / лъжа хваща дикиш.

PS: Нормално е да се реабилитира Сталин, нали нов Бащица е на власт...
PS2 Невежа съм, но Конституцията им не я ли промениха вече? Напр. че президент, бил той и бивш, доживотно не може дори за неправилно паркиране да бъде глобен?


Вто Мар 09, 2021 1:33 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
https://dnes.dir.bg/svyat/italiya-shte- ... -sputnik-v

те на сега...
италия ще произвежда спутник, а други ще се надяват след 10-на години да им дойде реда с астразенека.....

и що така, нали руската ваксина не е добра?
мисля, десертЛео да се обади и да изясни каква е политиката, че аз нещо не разбрах :)
явно има световен заговор :)

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Вто Мар 09, 2021 2:08 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Отговори с цитат
Мнение Re: Русия
няма проблеми за астра зенка - скоро ще стане като оня лаф за няколко мъже дето се карали за 1 жена - ти я вземи, не, ти я вземи
след тоя случай
https://bntnews.bg/news/avstriya-sprya- ... 1news.html
веднага последва този
https://dariknews.bg/novini/sviat/franc ... ca-2262886

пък за спутника докато едни се усещат и започват производство други продължават да са подлоги на хамериканската пропаганда
https://dnes.dir.bg/svyat/sravnenieto-s ... -sputnik-v


Вто Мар 09, 2021 3:03 pm
Докладвай
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 3157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147 ... 211  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни