Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Мултикултуризма 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Re: Мултикултуризма
Чел съм, че по света /нормалният/ ако искаш да влезеш под наем в апартамент или да купиш такъв в жилищна кооперация живеещите там се събират, внимателно те проучват и решават дали да те приемат. Нищо, че апартамента си има собственик, питат и тези на чиято глава ще се изтърсиш.

А при нас по Татово време бяха решили един блок да го заселят с цигани и млади семейства висшисти, да превъзпитават циганите. Тогава с ведомствените жилища беше трудно да се вредиш, ясно е с какво са подкупили младите. Резултатът бил, че много бързо след това българите се изнесли от този блок.

Ето тук една снимка до какво бяха докарали циганите един блок в Ямбол. Нормален блок, в такива живеем и ние. Можете ли да си представите, че българи ще го направят такъв?

Изображение

И филмче за същият блок 20. Но така ще е като сме кротки и послушни, вижте ги какво правят французите. Или близките съседи гърците.

https://www.vbox7.com/play:58a5b451

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Вто Фев 12, 2019 12:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Мултикултуризма
Пък у наше село първата им работа беше да вкарат коня в спалнята на третия етаж, да почнат да горят паркета в средата на хола и да изпотрошат джамовете, че много се закадява.


Вто Фев 12, 2019 1:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Re: Мултикултуризма
fred написа:
Но така ще е като сме кротки и послушни, вижте ги какво правят французите. Или близките съседи гърците.


https://www.dnevnik.bg/kultura/2019/02/ ... ubavite_i/
Константин Илиев: Търпението е от най-хубавите и най-ужасните качества на българите

Само се чудя това наистина ли е търпение като мъдра философска позиция или душевен мързел, страх и бездушие? Май че няма много за чудене.

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Вто Фев 12, 2019 2:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: Мултикултуризма
fred написа:
Чел съм, че по света /нормалният/ ако искаш да влезеш под наем в апартамент или да купиш такъв в жилищна кооперация живеещите там се събират, внимателно те проучват и решават дали да те приемат. Нищо, че апартамента си има собственик, питат и тези на чиято глава ще се изтърсиш.
Аз съм чувал за Белгия, че точно така се случват нещата, като става дума за семейство със все пак някакъв background check - такова на служител в посолство. От източникът ме дели само един човек и нямам съмнения за изкривяване на фактите. То и принципът за подбор е толкова кристално ясен и логичен, че е съвсем естествено да е както го описваш.

------------------------------------------------------------

Интересен материал по темата "нека всеки random пич да стане каубой и така да се еве мамата на битовата престъпност". Авторът познава оръжията поради естеството на работата си към едно от силовите министерства.

Цитат:
> Късото нарезно оръжие и някои размисли за употребата му

Хващайки КНО, осъзнаваш, че това оръжие за разлика от дългите е предназначено именно и само за убийство на ХОРА. Усещането е, хм, странно и различно за всеки... :)

КНО-то е преди всичко и основно ОТГОВОРНОСТ. Наличието на такова в кобур на кръста или под мишницата е най-вече неудобство, като правя уточнението, че не говоря за физическо неудобство - не можеш да отидеш на спортна проява, на заведение, не може да чукнеш една бира с приятели. При законовата рамка и съдебната практика у нас, при употребата му си почти 95% в затвора.

Така е изградена системата, че преди дори да си докоснал копчето на кобура, трябва да си отговорил на няколко въпроса:
1. Ситуацията предполага ли употреба на оръжие?
2. Аз пряко ли съм заплашен?
3. Неизбежно ли е или може да се оправим и с други средства?

Ако отговорът на горните три е твърдо "ДА!", следва още една порция "практически" въпроси:
1. Пистолетът готов ли е за стрелба (наличие на патрон в патронника)? (В противен случай е безумна самата идея да извадиш незаредено оръжие. Револверите са друга бира, там винаги има готовност за стрелба).
2. Имам ли укритие? (Забравяш за холивудските изпълнения прав и непокрит водиш ураганен огън срещу всички и всички ти отвръщат, ама не те уцелват).
3. Има ли странични хора?
4. Възможности за рикoшети?

Тук вече следва ваденето на оръжието и нова порция въпроси:
1. Къде да стрелям? (За разлика от филмите, главата на противника не е толкова лесна цел, особено, когато адреналинът вилнее из тялото ти и ръцете ти не са много сигурни)
2. Ще стрелям, за да убия?
3. Ще стрелям, за да го извадя от строя?
4. Къде свършва пределът на неизбежната отбрана и започва нападението (съответно съдебната отговорност)?

За да може на всички тези въпроси да се отговори вярно и за части от секундата, защото толкова имаш на практика, се изискват много тренировки в условията на стрес, както и по една "кофа" патрони за всяка оттренирана ситуация, както и дълго и монотонно трениране за отстраняване на различните видове отсечки при стрелба.

Много често обаче, в България, пистолетът или револверът се възприемат като символ на социален статус, едва ли не ето аз имам, ти нямаш, гледай колко съм велик. За съжаление сме си нация от комплексари. :( Възприемането на оръжието по такъв начин го прави опасно основно за притежаващия го. Като пряко следствие от начина на възприемане КНО-то се вади при и без нужда, демонстративно се насочва в различни посоки, щрака се "на сухо" всякакви такива идиотии. Това не е "мъжкарство" или героизъм, това си е тъпотия, възпитана и отгледана в условията на треторазредни американски екшъни, CS и GTA, където няма по-лесно от това да извадиш патлака (обикновено с размерите на гаубица) и да изпонатръшкаш един вагон хора, без да презареждаш.

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Вто Фев 12, 2019 3:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27997
Местоположение: София
Мнение Re: Мултикултуризма
Това не е белият свят само да уточня, това са няколко ненормални страни, недейте да бъркате нещата, то и в Германия не е лесно да рентнеш нещо читаво, и там те проучват и им е все тая. Това е недопустима дискриминация, ако искаш да си гъзар си построй къща, или отиди в лъскав квартал където цената е х2, и ако и там дойде значи може да си го позволи.


Вто Фев 12, 2019 9:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Мултикултуризма
Private написа:
fred написа:
Чел съм, че по света /нормалният/ ако искаш да влезеш под наем в апартамент или да купиш такъв в жилищна кооперация живеещите там се събират, внимателно те проучват и решават дали да те приемат. Нищо, че апартамента си има собственик, питат и тези на чиято глава ще се изтърсиш.
Аз съм чувал за Белгия, че точно така се случват нещата, като става дума за семейство със все пак някакъв background check - такова на служител в посолство. От източникът ме дели само един човек и нямам съмнения за изкривяване на фактите. То и принципът за подбор е толкова кристално ясен и логичен, че е съвсем естествено да е както го описваш.

Градски легенди са това, няма такова нещо - ако е фламандска общината най много да се заядат да изкараш интеграционен курс и да поназнайваш фламандски и това само ако си френско говорящ - ако си английско може и да си затворят очите - и тук си има местна народопсихология :D

_________________
Мразя да мразя ...


Вто Фев 12, 2019 11:08 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10613
Местоположение: София
Мнение Re: Мултикултуризма
Private написа:
...Хващайки КНО, осъзнаваш, че това оръжие за разлика от дългите е предназначено именно и само за убийство на ХОРА...

Това е евтина пропаганда. Ако си достатъчно сърцат, нищо не може да ти попречи да отидеш на лов за слонове или лъвове с КНО. :D


Сря Фев 13, 2019 12:02 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: Мултикултуризма
palavrov написа:
Градски легенди са това, няма такова нещо - ако е фламандска общината...
В случая като местоположение имаш Brussels / Пловдив, с което ме водиш по точки, защото аз преразказвам през един човек и така възможните грешки се увеличават. :D Отделно, че при теб има условие "ако е фламандска общината...", а аз не мога да разпитам разказът за такава или за друга община се отнася, със съответните им различия. И те така. :D

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Сря Фев 13, 2019 5:35 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: Мултикултуризма
"Куршумът доста променя главата ти, дори и да е попаднал в задника" - Ал Капоне :D
Колегата от HWBG написа:
За да може на всички тези въпроси да се отговори вярно и за части от секундата, защото толкова имаш на практика, се изискват много тренировки в условията на стрес, както и по една "кофа" патрони за всяка оттренирана ситуация, както и дълго и монотонно трениране за отстраняване на различните видове отсечки при стрелба.
Визуализация:

> US оръжеен експерт тренира с руски спецназ от "Алфа" и ... (ВИДЕО)

> INSANE Russian Counter Terror Confidence Drill

Disclaimer:
Това е видео в Интернет, от което следва, че може да съдържа неверни обстоятелства, например: мазане с крем "Фотошоп", снимане от най-оптималния ъгъл, подбор на участници, които в реални условия не се занимават с дейностите, показани във видеото и т.н. черни и бели магии с цел манипулиране на зрителската аудитория. Не нося отговорност за достоверността, с това е натоварен авторът. :D

Цитат:
> Fotoshop by Adobé

Прикачени файлове:
Fotoshop by Adobé.jpg
Fotoshop by Adobé.jpg [ 30.1 KiB | Прегледано 3293 пъти ]

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Сря Фев 13, 2019 5:59 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27997
Местоположение: София
Мнение Re: Мултикултуризма
Като цяло не само спецназ а и всички спец части в Русия имат много добра подготовка, и психическа, и физическа и всякаква друга. Докато имахме офис в Русия имахме шофьор който беше бивш ФСБ/КГБ/ офицер, този човек ме е изумявал с физическата и психическата си подготовка, и то години след като е излязал от системата, няма нищо общо с нашите НСО или баретите на НСБОП, хем той вс епак е бил полеви офицер.


Сря Фев 13, 2019 10:16 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Мултикултуризма
ToHu написа:
Цецо, май не схващаш логиката, този дето ти влиза в къщата на него не му трябва закон за да си купи оръжие, той така или иначе има, пак казвам ограниченията са единствено за тези които ги спазват и те страдат от тях, за престъпника и този който не му пука от закони няма никакво значение, той от закони не се интересува.


Колко от кварталните обирджии влизат нощем въоражени с огнестрелно оръжие? Сега знаят, че няма нужда да носят оръжие, защото и вътре няма кой да ги нападне с оръжие. Ако знаят, че оня вътре е с пистолет и те ще са с пистолет. И както наделяват обикновенно в юмручната схватка, така ще надделеят и в престрелката, причините са същите -тези хора нямат скрупулите на нормалните хора и това, което за нормалния човек е инцидент, за тези хора е ежедневие.

Само, че крайния резултат ще е повече мъртъвци. Включително и "от добрите".

Факт, че в САЩ (където при това има традиции в личното оръжие) престъпността не е ниска. И обири си има и изнасилвания. И сбивания по кръстовищата. И вечер не смеят да ходят по тъмните улички и те така... В Дивия Запад всеки е бил препасан с пищов, ама престъпността хич не е била ниска.

Псувни, юмруци, нож, пистолет... това е просто градация на неработещи решения (статистически, в отделни случаи има изключения).

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Сря Фев 13, 2019 11:54 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27997
Местоположение: София
Мнение Re: Мултикултуризма
За САЩ престъпността е висока да, причините обаче според мен не са в оръжито. Погледни статистика по щати, сега зависи и от броя жители, а и трудно може да се направи някакво нормализиране тъй като според мен гъстотата влияе доста непропорционално на престъпността, има доста изследвания по въпроса но нито едно не ми е хванало окото, но и повечето от тях са писани политически коректно. Не са ми толкова силни гадателските способности за да разгадая какво са искали да напишат, може да ми е слаб английския, или по-скоро не съм усвоил всичките методи на смекчаване на фактите и тяхното значение :)


Сря Фев 13, 2019 12:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Мултикултуризма
Тъй де, ама на, масовото въоражаване на населението не намалява престъпността. Но пък определено увеличава жертвите на тая престъпност. Или по-точно резултата от престъпността по - често е летален.

Е може би води до някакво илюзорно повишаване на чувството за лична сигурност като си препасал пищов... ама това е докато не срещнеш някой с по-голям пищов...

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Сря Фев 13, 2019 1:50 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Мултикултуризма
илюзията дефакто е най силното оръжие
това което ни прави толкова лесни за управляване - вярваме на такива илюзии
илюзията, че оръжието ще промени нещо
илюзията, че тоя политик е по хубав от предишния
илюзията, че като идеш у хамериката или някоя друга държава всичко е по-хубаво, по-подредено, и всичко е песен
илюзията, че си свободен, самостоятелен, и сам решаваш за живота си
до толкова са приспани хората в илюзии, че още има такива които вярват в лозунги от рода на:
"Страната на неограничените възможности, мечта за много хора и символ на свободата за други."
https://meaww.com/new-jersey-residents- ... hil-murphy
не казвам, че още един пореден данък би ме съборил, въпроса е в принципа
меко казано извращения от средновековието в съвременен вариант


Сря Фев 13, 2019 2:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Re: Мултикултуризма
https://www.dnevnik.bg/evropa/2019/02/1 ... _dovel_do/
Европа се движи като сомнамбул по пътя, довел до разпадане СССР

Неолиберални сълзи и сополи. Ако нещо е в състояние да доведе до провала на Европа е тъкмо политиката на мултикултурализъм, на промяна на етническият състав и цивилизационният и път. Проповядвана и усърдно лобирана тъкмо от Сорос. За щастие хората почват да се осъзнават какво се крие зад красивите думи на щедро финансираните от него НПО-та.

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Съб Фев 16, 2019 1:31 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], MYXATA и 21 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни