Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Фейсбук- страхове и други. 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Фейсбук- страхове и други.
Много хора напоследък казват че нямат профил във фейсбук и други социални мрежи, било ги страх, даже един познат няма и смартфон, не е от липса на пари, да не го следели. И какво толкова старшно има, какво толкова ще съберат, идея си нямам. Примерно аз имам и жената има, че и на кучето направих, и всички лични данни са грешни, да си събират, е някви реклами ми пускат ма тва не е болка за умиране, хем по-шаренко хем разбираш за нови стоки не че ти трябват. Та от какво толкова ги е страх тия хора, то ако някой реши да те намери е сигурно че ще те открие. Ми то лични данни на всякъде ти искат. За извън България не знам как е но тука масово го ползват като безплатна платформа за продаване на какво ли не.


Пон Фев 04, 2019 3:20 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Re: Фейсбук- страхове и други.
Аз имам профил във Фейсбук в който въобще не влизам. Направих го защото това беше единственият начин да вляза във връзка с един познат на който отдавна бях изгубил следите. Случайно го намерих че има профил във Фейсбук. Регистрирах се с фалшиво име на един литературен герой, емайла е този с който влизам в пиратските сайтове :) Е, понякога го използвам да вляза в нахални сайтове които искат да им вляза точно през Фейсбук.

Не го използвам защото го смятам за безполезен, това показване пред цял свят на котката ти или къде си бил на почивка е странно. Не ми харесва и чисто визуално, панаирджийска шарения. Формата му е такъв, че не можеш да кажеш нищо сериозно, само размяна на реплики. Сборище на тинейджъри които се фукат един пред друг и избиват комплекси, така го оценявам.

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Пон Фев 04, 2019 4:35 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6019
Мнение Re: Фейсбук- страхове и други.
има и следене и параноя
това че си въвел грешни данни тях не ги бърка, те си намират истината
например - въвел си грешна рожденна дата, обаче те виждат че всички приятели ти честитят рожденния ден на друга дата
следователно това е правилната дата, и догодина ще им пускат реклами с подаръци 1 седмица преди вярната дата
общо взето всичко е свързано с рекламите - слухтят и записват всичко, дори неща за които изрично си посочил в настройките да не се записват, после по събраната информация навързват и предсказват на кой каква реклама да пуснат с най голяма вероятност за продажба, на теб или приятелите ти
после събират всичко на куп уж анонимно и го продават на всеки който плати за "психо" профила ти което най-често е пак с цел реклами

по този начин работи фейсбук, самия андроид като устройство, дори без нищо друго да има инсталирано, а вече и уин10, това беше причината да позволят безплатен ъпгрейд - повече хора да се набутат да го инсталират, и най-важното да цъкнат "съгласен съм с новите условия"


Пон Фев 04, 2019 4:37 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Фейсбук- страхове и други.
Аз номера с рекламата го хванах какъв е, гледат гадините къде цъкаш по сайтове за продажби и после ти пускат реклами на подобни неща, и кво правя цъкам на Мегапартс на сайта и го оставям малко, после само тяхни реклами, избрах ги щото банера не е досаден и не ми пречи. Пък и аз го ползавам по тукашното предназначение за продаване, освен това се научават готини лафове , и пускат интересни клипчета. Явно вече са убедени че съм голям фен на авто части щото други реклами почти нямам.
Тава ли било, е мое ли от такива глупости да те хване параноя за следене.
О не са само тинейджъри има баби и дядовци, пък като гледаш къде са ходили на почивка мое да ти хареса и ти да идеш там, все пак са впечатления от почивашия не са рекламни брошурки.


Пон Фев 04, 2019 4:52 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Фейсбук- страхове и други.
Пак да напомня: аз създадох моя профил от току-що сглобен комп под линукс. Първата работа на фейса беше да ми предложи за приятели майка ми, жена ми и работата на жена ми. Майка ми на първо място, а тя бе със самостоятелен интернет и жена ми не ѝ беше писала по фейса.

Колкото до страха: скоро не гъзиха ли един депутат, щото като студент се снимал до восъчната фигура на Хитлер?!


Пон Фев 04, 2019 11:28 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4624
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Фейсбук- страхове и други.
Ами отговорът е много прост. Аз съм го писал и преди - страх ги е тия които има защо да ги е страх. Останалите просто прихващат от техните проблеми

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Пон Фев 04, 2019 11:40 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Re: Фейсбук- страхове и други.
bongo_x2 написа:
Пак да напомня: аз създадох моя профил от току-що сглобен комп под линукс. Първата работа на фейса беше да ми предложи за приятели майка ми, жена ми и работата на жена ми. Майка ми на първо място, а тя бе със самостоятелен интернет и жена ми не ѝ беше писала по фейса.

Колкото до страха: скоро не гъзиха ли един депутат, щото като студент се снимал до восъчната фигура на Хитлер?!

Хм, това е интересно. Самостоятелен интернет и друг компютър, значи IP и MAC адрес на картата отпадат. И профилът фалшив доколкото си спомням? Остава дълбок анализ на информацията и сравняване от различни източници. Но как ако профила е фалшив?

Остава ти и жена ти използвате един и същи компютър, хващат ви по IP/MAC значи сте една комбинация. А жена ти може да не е писала на майка ти но тя да ея е сложила в някакъв линк, лайк и т.н. Впрочем достатъчно е да са заедно на снимка, има страхотни алгоритми за намиране на подобни снимки.

А това с депутата е много удачен пример. Не се знае както хвърлям камъни по либерастията дали ме няма вече в някакъв списък. И някога да ми откажат работа защото началника е от обратните а аз и тях не долюбвам и не го крия. Нищо че съм с фалшив профил, той човек от време на време изпуска по малко лично инфо, а има и алгоритми за обработка на текст.

Най-сигурно си е да те няма, покрито мляко котките не го лочат.

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Пон Фев 04, 2019 12:11 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Фейсбук- страхове и други.
Н'бабане Гт'муан'га написа:
Ами отговорът е много прост. Аз съм го писал и преди - страх ги е тия които има защо да ги е страх. Останалите просто прихващат от техните проблеми

Многократно съм приканвал "тия които няма какво да крият" да си публикуват личните данни, банкови детайли. Да поразкажат за себе си с две думи.
Да монтират по някое микрофонче и камера, с публично достъпен стрийм в нета.

Засега не срещам разбиране, и "тия които няма какво да крият" продължават да се крият. Непонятна история... :D


Пон Фев 04, 2019 12:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6019
Мнение Re: Фейсбук- страхове и други.
макр зукърбърк на нескопосания разпит пред сената:
- господин зукърбърг, предполагам сте отседнали в някой хотел наблизо, бихте ли споделили с всички тук точно в кой хотел сте отседнали
- не (с мазно подсмихване)


Пон Фев 04, 2019 12:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4624
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Фейсбук- страхове и други.
itso.t написа:
Н'бабане Гт'муан'га написа:
Ами отговорът е много прост. Аз съм го писал и преди - страх ги е тия които има защо да ги е страх. Останалите просто прихващат от техните проблеми

Многократно съм приканвал "тия които няма какво да крият" да си публикуват личните данни, банкови детайли. Да поразкажат за себе си с две думи.
Да монтират по някое микрофонче и камера, с публично достъпен стрийм в нета.

Засега не срещам разбиране, и "тия които няма какво да крият" продължават да се крият. Непонятна история... :D


Не изпадай в крайности. Крайностите никога не водят до добро. Не говоря за бакнкови детайли или камера в спалнята.

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Пон Фев 04, 2019 12:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8902
Местоположение: Разград
Мнение Re: Фейсбук- страхове и други.
Фейсбук нямам нито истински нито фалшив. Ама и не изпитвам необходимост. Пълна простотия - имаш 100000 приятели във Фейсбук, от които нормално би комуникирал само с 10. Ами аз си предпочитам нормалния контакт да си поддържам. На реклами внимание не обръщам - приемам ги за необходимо зло. Доскоро даже и адблок нямах - сложих заради subs.sab.bz - изключително нагъл сайт - все иска да ми пробутва някви сайтове за залози а аз спорт следях докато Шумахер караше.

п.п. - Ицо - не бъркай щатите :) Има малка разлика между двете неща. В тоя ред на мисли - утре от около 10 часа ще съм в Божурище/Гурмазово - някой ако иска може да се обади :)


Пон Фев 04, 2019 12:23 pm
Профил ICQ
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Фейсбук- страхове и други.
Н'бабане Гт'муан'га написа:
Не изпадай в крайности. Крайностите никога не водят до добро. Не говоря за бакнкови детайли или камера в спалнята.

Така е. Не трябва да се залита в крайности.
От друга страна, в днешно време, камери и микрофони бол - телефони, таблети, компютри, телевизори. Тоест, вече са монтирани "в спалнята". Въпросът е кой натиска бутона "REC". Някои заявяват в прав тект че ще го правят когато сметнат за необходимо, а усера е кликнал на "agree".
Същото е и с банковите детайли и т.н.


Сега по-сериозно. Не се шашкайте. Бъзикам се. Написаното горе е нАучна фантастика и на практика не може да се случи. :lol: :lol: :lol:


Пон Фев 04, 2019 1:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 10:55 pm
Мнения: 1301
Местоположение: София
Мнение Re: Фейсбук- страхове и други.
itso.t написа:
....Сега по-сериозно. Не се шашкайте. Бъзикам се. Написаното горе е нАучна фантастика и на практика не може да се случи. :lol: :lol: :lol:
Те и кабелите нямат посока.... :D :D :D

_________________
Някой ден и костенурките ще се научат да летят...


Пон Фев 04, 2019 1:16 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4197
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Фейсбук- страхове и други.
Изтрих си профила във фейсбук преди година - направо се чувствам нов човек - фейсбук е много добър в едно нещо, да сервира реклами - повече юзери, повече реклами .. колкото повече време прекарва човек в мрежата им толкова повече реклами му се сервират - съответно целите им се израждат до вкарване на колкото може повече потребители за по дълго време да се занимават с неща които им задържат вниманието - кой да се хвали, кой да гледа другите за какво се хвалят и т.н. алгоритмите са им много добри в това да усетят на какво клъвваш и ти задържа вниманието и започват да ти подават все повече от него - обаче не отчитат един важен момент, човек понякога реагира когато види нещо което го изнервя - резултата е, че направо ме скъсваше да ми подава щуротии за програмиране или разни левашки пропаганди за свобода, братство, равноправие и т.н. Е, сега вече не ми предлага нищо повече :D

Вчера един приятел каза голям лаф:

- Ами аз го ползвам фейсбук да поддържам връзка с хората с които не поддържам връзка ... :D

_________________
Мразя да мразя ...


Пон Фев 04, 2019 2:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3312
Мнение Re: Фейсбук- страхове и други.
Как от какво да те е страх... ами ако жената види някаква систематика в това кой какво харесва и какво не и голината на гръдната обиколко и прочие лоши работи... фейсбук е разбил не едно семейство :D


Пон Фев 04, 2019 6:20 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Desert Leo и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни