Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Genomic testing за подобрена терапия на ракови заболявания 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3284
Мнение Genomic testing за подобрена терапия на ракови заболявания
В случай, че имате познати с ракови заболявания. Помогнете им да се образоват.

https://sequenceme.org/


Нед Фев 03, 2019 3:12 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Genomic testing за подобрена терапия на ракови заболяван
HCL написа:
В случай, че имате познати с ракови заболявания. Помогнете им да се образоват.

https://sequenceme.org/

Абе афиф работа е това....
Още един начин на събиране на генетичен материял и правене на профили....
Казвам го като човек минал по този път.....

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Нед Фев 03, 2019 9:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3284
Мнение Re: Genomic testing за подобрена терапия на ракови заболяван
Абе Муха съжалявам да го чуя и съм напълно съгласен с теб, че събират материял. Знам от един колега, който по този начин и с много самоинициатива е намерил правилното лечение. Бил е във фаза 4. Със същото заболяване и в същата фаза си отиде наскоро един познат... та от тази гледна точка, да събират каквото искат. Аз бих им го дал доброволно.


Нед Фев 03, 2019 11:33 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Re: Genomic testing за подобрена терапия на ракови заболяван
Въпросът е дали има полза. А материал да си събират колкото си искат, то с този Фейсбук огромна тълпа ама се натиска да им каже и най-личното.

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Пон Фев 04, 2019 12:21 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3284
Мнение Re: Genomic testing за подобрена терапия на ракови заболяван
В неговият случай са го насочили към изпитателно лекарство, което е помогнало. Сега знам какво ще кажете, че практиката може да е опорочена с цел набиране на подходящи тест-кандидати. Може и така да е, надявам се да има контрол, който работи. Medical compliance си е цяла наука, както в правото, така и в бизнеса. По негови думи е било късно и му е било все едно, но надали е имал възможност за повече от един опит. Някои и за толкова нямат.


Пон Фев 04, 2019 1:30 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Re: Genomic testing за подобрена терапия на ракови заболяван
Аз не виждам нищо лошо, ако това разчитане на генома е помогнало за подбиране на лекарство полезно точно за определеният пациент. Все пак широко разпространена практика е правенето на посявка за да се определи точният вид бактерии и какво ще им въздейства добре и от нея има полза. Тук има аналогия и ако е помогнало може само да се приветства.

Друг е въпросът, ако такава процедура е използвана за фалшиво "доказване" ефективността на определен вид лекарство за да бъде допуснато до пазара. Но първо, нямаме доказателства че така е процедирано. Аз съм привърженик на принципа "Невинен до доказване на обратното". И второ, процедурите за доказване на лекарствен ефект са толкова сложни и многостепенни /контролна група за плацебо ефект и т.н./ че едва ли толкова елементарна шашма ще помогне.

Аз се отнасям доста толерантно към началните недостатъци на нещо ново /ако ги има/. И ние не сме се родили идеални и готови за живота ами една доста безпомощна купчинка месо. Трябва да се подкрепя новото за да си стъпи на краката.

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Пон Фев 04, 2019 3:04 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Genomic testing за подобрена терапия на ракови заболяван
HCL написа:
Абе Муха съжалявам да го чуя и съм напълно съгласен с теб, че събират материял. Знам от един колега, който по този начин и с много самоинициатива е намерил правилното лечение. Бил е във фаза 4. Със същото заболяване и в същата фаза си отиде наскоро един познат... та от тази гледна точка, да събират каквото искат. Аз бих им го дал доброволно.

не ме разбирайте погртешно - то не е лошо да се развива науката и медицината - просто ако се задълбаете по дебелите книги и трудните да смилане научни публикациии повечето ракови заболявания се дължат на много слаба имунна система и вирусни атаки. а не защото ти е сбъркан някой геном - е то може заради сбърканият геном човеко да е по податлив на вирусни атаки.... ама знае ли се кое е яйцето и кое е кокошката....
профилактика требва и редовни медицински тестове. Лошото е че много хора си мислят, че лошото ще потропа по вратата на съседа, а не на тяхната...
затова си има требници след колко години мъжете тестове за кои неща да си правят, жените за кои....
и няма нищо лошо, срамно или скъпо....
при мене лошата работа си беше харесала единият бъбрек,(то това няма изразени симптоми и късно се хваща)....
та като се почна една атака от родата всякакви врачки шамани и други такива - даже и контакт с оня в бразилия - дето некаква българка се беше вързала и беше ходила до него та беше се дигнала пушилка по въпроса в медиите....
та аз теглих една майна на родата, и си говорих с хирурга да реже и да не мисли как може да се спаси половината бъбрек, ами да маха целият...не е казано , че пак няма да ми потропа на вратата, ама каквото мога ще правя да му кажа, че е на грешен адрес :)
и те така сега си ходя на тестовете всяка година...
на своя иницитива си правя си тестове за протеина (PCS мисля) дето ако имаш предразположение към простатни образувания се повишава и други тестове....
а тва за геномите - незнам - когато иниициативите са в социялните медии - а не от медицинските институти - има нещо сбъркано или гнило :!:

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пон Фев 04, 2019 12:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Genomic testing за подобрена терапия на ракови заболяван
И аз скоро загубих близък, затова четох и си контактувах с едно светило (приятел от детинство).
Мии това "рак" е събирателна дума за редица болести, все по-разнообразни напоследък, почти както под "настинка" се разбира грип, простуда, главоболие, подсмърчане, сума ти бактериални зарази и т.н.
За съжаление всички сме готови за него, дали генетично или поради изобилието на вече постоянни фактори като "вредни навици", замърсена околна среда, хранителни "добавки и заместители", сбръчкан начин на живот и т.н.
Обикновено пуск-бутонът е някакъв стрес: психичен, хормонален и аз ннам къв още. Нещо като при автоимунните заболявания.

Най-важното при рака е ранната му диагностика - мисия невъзможна със сегашното ни "здравеопазване". Поне "болнолечение" да го бяха кръстили, нищо че и това не е.
Ако ракът е открит навреме може да се разминеш само една операция, ако вече пуск-бутонът е натиснат с правилно лечение може да те възстановят - има много такива случаи.
Но късно ли е, за мен (не знам за лекарите) границата е когато почне да боли, значи си с двата крака в киреча и е голям късмет ако нямаш множествени метастази. Това изобщо не значи, че трябва бавно да поемеш към гробищата! По-скоро, че трябва да обявиш военно положение в себе си. Непрекъснато се появяват нови лекарства, пък и от организъм до организъм и от рак до рак разликата е Балкан. В най-лошият случай: няма да умреш в адски болки, най-добрият е ясен.
Edit: общ страничен ефект на повечето терапии е отслабването на имунната система и липса/капризен апетит - борбата с тях обикновено си остава личен проблем, медикаментите са с ограничен обсег!

Колкото за споделянето на ДНК и др. данни: когато си с единия крак при св. Петър това ти е последния проблем, пък и ще помогнеш за откриването на някое ново лекарство.


Пон Фев 04, 2019 2:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4671
Мнение Re: Genomic testing за подобрена терапия на ракови заболяван
https://24gadget.ru/1161068155-family-t ... entov.html

_________________
main[-1u]={1};


Пон Фев 04, 2019 7:42 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3284
Мнение Re: Genomic testing за подобрена терапия на ракови заболяван
MYXATA написа:
просто ако се задълбаете по дебелите книги и трудните да смилане научни публикациии повечето ракови заболявания се дължат на много слаба имунна система и вирусни атаки.


Интересно, за това не се бях замислял. За лаици темата е описана добре тук

https://www.cancer.gov/about-cancer/cau ... ous-agents


Пон Фев 04, 2019 7:58 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни