Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 513 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 35  Следваща
Тръмп - анализи и страсти 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
тони, оръжейната индустрия няма нищо общо с икономиката на сащ, тя си е един отделен паразит, със собствени лобита и "пазари"
тъй че не виждам защо ги сравняваш?!? сладки сделки може и да имат, но човешката алчност няма наяждане, за това и постоянно мислят как да правят интриги. в случая не знам дали тая интрига беше към иран или към тръмп насочена, може и да му клатят стола... не е изключено, аз знам че за оправдане ще излъжат нещо, ама за толкова кратко време толкова много "пилотски грешки" просто не звучи реално
а колкото до "шаванията" на тромпетчо, единственото разумно обяснение за такива хаотични крайно малоумни постъпки е ако злоупотребява на стоковата борса, ако не е за печалба от борсата, единствено остава да е пълен малоумник, с всяко едно действие и дума. което не е голяма изненада де... харли дейвидсън отнесе санкции в европа заради тръмповата глупост. и понеже не беше достатъчно ги заплашвал че щял да им вдигне данъците ако започнат производство в китай. това ако не е малоумие здраве му кажи


Съб Юни 22, 2019 11:27 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Ситуацията с Харлей е като с военната индустрия, има и други, някои печелят други губя, важно е какъв е резултата като цяло. Борсите винаги са били волатилни, и това е добре, показва че инвестициите са реални и живи, там някой има интереси, противното би било плашещо и явен знак че нещата са много зле. Шаванията му за мен са съвсем целеви и дори го поставят в малко по-друга светлина. Помисли, да електората иска, и той иска, те си го заслужават, и той ще ги накаже, обаче голямата картинка е друга, ще страдат и американци, не е разумно, съветниците ...т.е.той слуша, гледа и взема обосновани решения, а не просто си наумява нещо и го,прави. Не знам дали осъзнаваш но това променя начина по който изглежда. Тези които не симпатизират на никого със сигурност не биха гласували за някой който действа своеволно и не се вслушва в околните, за тях това е много рисково, а той в момента не изглежда никак рисков, да говори, заплашва, но и слуша, дали мисли не знам, може да има други които да мислят. Едва ли това е стратегия, но е страничен ефект, а може пък и да е, знам ли.


Съб Юни 22, 2019 3:33 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
ToHu написа:
т.е.той слуша, гледа и взема обосновани решения, а не просто си наумява нещо и го,прави. Не знам дали осъзнаваш но това променя начина по който изглежда. Тези които не симпатизират на никого със сигурност не биха гласували за някой който действа своеволно и не се вслушва в околните, за тях това е много рисково, а той в момента не изглежда никак рисков, да говори, заплашва, но и слуша, дали мисли не знам, може да има други които да мислят. Едва ли това е стратегия, но е страничен ефект, а може пък и да е, знам ли.


за да правиш подобни твърдения трябва ако не е на 100% то поне да преобладава, а при тромпетчо няма нищо такова
нито слуша, нито гледа, нито взема обосновани решения, а тези които му симпатизират обикновено са най-ниско интелигентните хора които симпатизират за единични странни странични неща нямащи нищо общо с управление на държава, симпатизират за 1-2 неща изолирано от цялата картинка

хайде да приемем една хипотеза, да кажем че е великия правяч на сделки за какъвто си мечтае да бъде, разваля стари сделки за които е отнело години да се постигнат, и се надява да направи нови по-добри?!? какво постигна с мексико? мита? много се уплашиха? клекнаха? и? какво постигна? ти си там на място.... трябва да си видял нещо постигнато? все нещичко? или просто се усети каква грешка направи и при най-смешното голо обещание от мексиканците побърза да си поправи грешката?

не му дали пари за ограда... добре, не успял нищо да построи, добре, ама защо пуснал клипче от частен строеж с който той няма нищо общо? го фънд ми събрали няколко милиона долара, с които построили ПОЛОВИН миля незаконна ограда без никакви разрешения за строеж в частен имот, (иначе трябваше да връщат парите, за това се наложи да симулират някаква дейност) т.е. тромпетчо няма нищо общо с цялата работа, обаче пуснал гордо клипче "ето оградата вече се строи", и как това променя начина по който изглежда? не само изглежда като клоун, ами май наистина си е клоун?


Пон Юни 24, 2019 12:58 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Познавам доста хора в щатите които му симпатизират и до един са здраво стъпили на земята и трезвомислещи хора. Тези алабализми, че ниско интелитентните го били избрали са точно наопъци - сам се сети колко (липса на) акъл трябва да имаш за да гласуваш за клинтовица ...

Обаче ако има нещо за което наистина трябва да му се свали шапка на Тръмп, е че докарва всякаква сволоч (т.е. леваци) до неистов бяс ама как така такъв като него щял да бъде президент - то просто кеф да ти прави да ги гледаш как не спират да се вайкат и да плюят ... още не могат да го преживеят и не спират да реват по него адрес - е няма такъв кеф :D

_________________
Мразя да мразя ...


Пон Юни 24, 2019 2:10 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
палавров, къде пак се буташ при мъжете... като ти гледам твоята "интелигенция" до къде стига, мога да си направя изводи и колко са интелигентни и твоите познати на чиито легенти така смело дори теории се мъчиш да градиш. като ония циганчета... знаеш ли колко било вкусно хляб със салам, баща ми като бил в затвора гледал един от пазачите как яде....

същото количество интелигенция докарваш и с твърденията си за бяс - точно тромпетовите запалянковци изпадат в неистов бяс ако нещо им застраши фантазиите, ама толкова си можеш... ти не си виновен, господ е виновен в случая
пък и не виждам за какво да се вайкам, нито ми е президент нито ми бърка работата, просто си коментирамие "новините" и се смея на такива като теб, тъй че нищо важно за "интелитентен" човек като теб, спи спокойно


Пон Юни 24, 2019 2:45 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Да там левицата е в здрав потрес, но не и без участието на медиите, а те пък не го правят без политиците. Цялата работа иде от клинтовица, или предимно, и обонго. Ако питаш републиканците повечето ще ти кажат че е от страх, да не започне да ги разследва. Хилъри е неоспоримо за затвора, и съдиите няма да могат да и помогнат. Това със сървъра и мейлите е само една част от всичко. Маймунка и той е с проблеми, до затвор едва ли ще стигне, но партията ще понесе голям негатив. Донякъде това е така, но ако искаше досега да го е направил, това че е постоянно в медиите не му е попречило за всичко останало.
Трябва да се взема в предвид тамошната специфика, а то това е не само тамошна, приказката всяко чудо за три дни е много актуална. Американеца забравя бързо, просто медиите се стараят да има нови чудеса на всеки 3 дни, вече 2 години. Типичният демократ вече е като кучето на Павлов, само като чуе Тръмп и му протичат лигите.
Ник тук не си прав, демократите са свръх чувствителни на тема Тръмп, републиканците в момента са много по толерантни, изтърпява маймунка, дори и сега не го споменават много.


Пон Юни 24, 2019 2:57 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
каква чувствителност бе човек, аз те питам какво постигна с мексико след като му "клекнаха", ти тръгна да мериш чувствителност на демократи и републиканци... нали си там уж? какво се промени от както постигнаха сделката? повече мексиканска охрана по границата? повече търсят нелегални мигранти? полиция? граничари? армия? въобще нещо от обещаното? едно нещо поне?
аз не съм там, няма как да знам, за това ти кажи


Пон Юни 24, 2019 3:04 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Да в мексико има промяна, увеличиха броя на националната гвардия които охраняват границата, пуснаха отново патрулите, на Север не съм ходил, не знам как е, но предполагам щом тук има промяна там ще е още по-чувствителна. мексиканците го вземат много сериозно, не им се вярваше че ще сложи мита, но ей така си се подмокряха само от мисълта за това. Та промяна има, въпросът е какъв ще е ефекта, това са две различни неща, предполагам го осъзнаваш. Истината е че ако иска да си защити границата си му трябва стена, и то добре охранявана. Каквото и да правят в Мексико, не е гаранция за успех. До сега вървяха на кервани, така могат да бъдат контролирани, като се усетят че така не става ще започнат да се пръскат на малки групички, така стават много уязвими, но ще го правят, ще имат проблеми с местни, с наркоси но пък стават невидими за полицията. Едно е да контролираш керван от 200-300 човека, друго е 20 групички от по 10, и сега сложи два порядъка отгоре ... Мексико и стена не го спасява, ще влизат с лодки, е по-малко, но ... ще има ефект но ще е далеч от това което се очаква, просто мексико не може да направи много, освен да се опита да ги задържи. В интерес на истината всички тия в Мексико могат да се устроят по-добре от колкото в САЩ, и хората са сходни, езика, нрави .. ама човешката глупост е безкрайна, в САЩ капе мед от чешмите и валят долари ... тук вече идва мястото на САЩ, стена, охрана, депортация, затруднено емигриране, и много тръбене за да могат някои малко по умни да се замислят дали да не си се установя аз тук, пък и за 300-400$ на месец, вместо да пробвам в САЩ за уж 2-3000, които всъщност ще са 1000-1500 и ще се оглеждам като заек за имграционите.
Може да звучи смешно, но Тръмп е на път да постигне успех с миграцията от Мексико, въпросът е как това ще рефлектира икономиката, едно е да ги спреш, друго е да имаш изгода от това :) Мексиканците отдавна не са проблем за САЩ според мен, наркотиците ще си влизат и със стена и без стена, наркосите също, бандите ще си вилнея, т.е. стената няма да промени нито еидн от негативите. В същото време южните щати се възползват от стотиците хиляди нелегални, и милионите легални. Проблема в момента са никарагуанци и др. подобна сволач, както и избирателите, както писах част от тях са много крайни във възгледите си за миграцията, все едно те са се родили кореняци американци до 185-то коляно все разждани там ...


Пон Юни 24, 2019 4:13 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
ToHu написа:
Та промяна има, въпросът е какъв ще е ефекта, това са две различни неща

няма значение ефекта, важното за пиара и наближаващите избори е да има промяна и да се симулира работа
значи все пак са направили нещо, очаквах да си остане само на обещания
пък мексиканосите не виждам за какво да се подмокрят, трябваше да го оставят сам да се закопае
а дали са проблем или не... може и да има проблем, но се съмнявам да му пука на тромпетчо, просто се възползва да вземе гласовете на т.нар. патриоти, дето са готови да си подарят гласа на всеки който плюе по мексиканците, дори нищо смислено да не постига


Пон Юни 24, 2019 5:14 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Ако не са САЩ мексиканосите са живи загинали. САЩ има нужда от Мексико, но Мексико има 10 пъти по-голяма нужда от САЩ, погледни им баланса и ще разбереш. Без да преувеличавам но 9 от 10 големи фирми са американски, ако им бяха сложили мито познай колко дълго тия фирми щяха да се задържат тук. Мексико предлага работна ръка, но като теглиш чертата не е чак толкова евтино. Има не малко малки и средни фирми като нас, за които разликата в целият разход между Мексик ои САЩ е почти никаква, а предимството да си в САЩ е огромно от гледна точка на бюрокрация и регулации. Мисля че го писах вече, ако знаех какво ме чака тук, сигурно щяхме да го оставим в САЩ и само да го преструктурираме, има много, много плюсове Мексико, но и много минуси и да се бориш с тях си заслужава ама при наистина много голям мащаб, и то сега, с 20% мито започва да става неясно, да не говорим че митото щеше да е кумулативно от движението на стоки .. да има програми за безмитен внос, временен, ама и там са много главоболия, и ако се бяха закучили нещата кой знае какво щеше да се случи и с тия програми. Изобщо мексико е толкова вързано със САЩ че няма на къде.


Пон Юни 24, 2019 10:21 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1402
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
nik написа:
каква чувствителност бе човек, аз те питам какво постигна с мексико след като му "клекнаха", ти тръгна да мериш чувствителност на демократи и републиканци... нали си там уж? какво се промени от както постигнаха сделката? повече мексиканска охрана по границата? повече търсят нелегални мигранти? полиция? граничари? армия? въобще нещо от обещаното? едно нещо поне?
аз не съм там, няма как да знам, за това ти кажи
Цитат:
Мексико разположи близо 15 000 служители на националната си гвардия и военни по границата си със САЩ по силата на споразумение с Вашингтон за спиране на нелегалната имиграция. Това съобщи днес министърът на отбраната Луис Кресенсио Сандовал, цитиран от Франс прес и БТА. Той каза на пресконференция, че още 6500 души са разположени на южната граница с Гватемала с цел блокиране на пътя на хиляди мигранти от Централна Америка, които искат да стигнат до САЩ. В края на май американският президент Доналд Тръмп заплаши, че ще наложи мита на всички мексикански продукти, внасяни в САЩ, ако Мексико не спре тази мигрантска вълна. На 7 юни двете страни стигнаха до споразумение. Освен разполагането на сили за сигурност на границите, Мексико пое ангажимент да ускори връщането на мигранти в родните им страни, докато чакат да бъдат разгледани молбите им за убежище в САЩ.

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Вто Юни 25, 2019 6:16 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
The Art of the Deal :D


Вто Юни 25, 2019 6:22 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Тоя мексиканския Чавес много прост, от както е на власт само простотии, заслужаваше едно като 20% ей така за спорта, ама няма да страда само Мексико, затова по-добре не. Малко вероятно е, но не невъзможно Мексико да стане втора Венецуела.


Вто Юни 25, 2019 6:55 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Прекалено близо е до щатите за да го допуснат - това все едно Украйна или Бeлорус да влезнат в НАТО ... или пък недай си боже Монголия - предстяваш ли си щатите да дислоцират там ядрен арсенал помежду Русията и Китай :D

_________________
Мразя да мразя ...


Вто Юни 25, 2019 9:09 am
Докладвай
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Фев 16, 2014 2:36 pm
Мнения: 953
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Вижте това: https://arstechnica.com/gadgets/2019/06/huaweis-export-ban-is-wider-in-scope-than-most-people-imagine/

Предполагам, че европейските (а и много други) фирми ще почнат много да внимават какви компоненти ползват, за да не бъдат засегнати в бъдеще от търговски войни, които изобщо не са техни.


Вто Юни 25, 2019 10:19 am
Докладвай
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 513 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 35  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни