Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 513 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 35  Следваща
Тръмп - анализи и страсти 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
https://www.youtube.com/watch?v=JRLVFn9z0Gc
туитър маняка щракнал с талафона шпионски сателит и бърза да се похвали в туитър
аз ако имах такъв сателит да гледам комшийката през прозореца не бих се хвалил в туитър.... ама някои хора просто не могат да си траят


Пон Сеп 02, 2019 8:03 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
То това старо бе, мина давност :) те щото не знаят какво имат... айде сега, да не са паднали от луната, има подобни снимки от студената война, логично е след 30 години да има някакво подобрение, мен дори не ми се вижда много детайлна.


Пон Сеп 02, 2019 3:18 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
е тука ми хареса, и аз взех да не харесвам LED-ове за всичко, пък и да забраняват крушките
https://m.dir.bg/business/ikonomika/tra ... svetodiodi


Съб Сеп 07, 2019 9:11 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
ама разбира се, кви са тия икономии, я да харчат повече
така си личи кой обслужва корпоративните интереси на най богатите


Съб Сеп 07, 2019 10:54 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Не знам кога са искали да ги забраняват в САЩ, в момента покрай изборите разни педалчета пелтечат разни глупости, освен да е в тая връзка. Има една кукувица която трябва да се разпори публично, толкова е проста, а младите педалчета се прехласват и и пляскат, и другите да не останат назад и те почват да повтарят за да им се радват и на тях педалчета та. Тая кукувица щяла да смени всички жилищни сгради с енерго ефективни, само не казва тяло ще плати или ще е дарение ....
всичките и идеи са такива гениални. Аз все още купувам и с нажежаема жичка, има места където не искам да слагам лед.
Това не е ли избор на потребителя? Ник защо ти е забрана за да имаш лед? Тук има лед много преди някой в Европа да се сети да слага забрани, хората си ги купуват. Има и с нажежаема, и тях ги купуват. Примерно никога няма да сложа над огледалата в банята лед, то и няма в тоя формат.


Съб Сеп 07, 2019 3:54 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
п.с. тук има и друга страна, кого защитават законите всъщност, защто според мен защитават интересите точно на производителите, понеже никой не им купува мсотаните лед ламби, дай ще вкараме закон с който да забраним нажежаемите. Защо в САЩ се кууват и без закон, ами защото каот имаш 200 ламби в къщата може би има значнеие колко консумират. В Еврпа с по 5 крушки им дреме на кура на хората, аз имам над 20 лампи само в кухнята. В САЩ това се регулира от пазара, никой не иска да плаща повече, преид да се появят лед имаше флуресцентни, верно калпави но и те с екупуваха, пак без закон. За секюрити светлините има и халогенки и лед, сети се какви съм сложил, щото като ги забравят да светят по цял ден само там отиват 2 kW. Но си има места където си слагам нажажаеми, на полилеите никога няма да сложа лед, нито над огледалата, също и нощните лампи ги държа на нажажаеми, то там и няма 3 way лапи лед май, или поне не съм виждал, но не съм и търсил.
Но тук има и друг момент, на мин заплата си, и ти трябват пари днес, не след 10 години, ЛЕД прави някаква икономия в дългосрочен план, но в краткосрочен си е жива набутвация, с всичките климатици, уреди, помпи и т.н. колко мислиш влияе ЛЕД осветлението, ще ти намали сметката с 10-15$, но трябва да се бръкнеш 200-300 та и отгоре. Никога не съм ги броил но със сигурност имаме над 200 ламби, и то повечето все големички, ако ги смениш всички в рамките на една година това ще ти вдигне месечния разход с поне едно 200$ а знаеш ли кога ще се изплати. Верно който няма 200$ за ламби сигурно и няма къща с 200 ламби, но дори и в малките са доста, хората просто може да нямат пари да си купят ЛЕД а закона ги задължава .. лично за мен е много тъпо.
п.с. 2 помня преди години като въведоха закона в европа, същите, не визирам Ник, които сега говорят колко прости били американците че нямали закон и колко ала бала, мрънкаха как със закон им пробутват нещо което не искат.


Съб Сеп 07, 2019 4:29 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Тони, последно купих 6 лед ламби по $7 едната от Костко с вграден wi-fi и RGB да си ги командвам от където искам. Това еквивалент на 75 вата от тия дето са като фунии - най-големите. От нормалните лед лампи еквивалент на 40 и 60 вата ги купувам най-редовно по $5-6 за кутия с 6 ламби. Тия с нажежаема жичка са по-скъпи. Аз също все още ползвам такива на някои места - дето викаш ти нощни лампи и огледала. Та сьдве думи инвестицията не е толкова голяма вече, и исвен че пестят и са почти вечни. Аз още не съм сменял изгоряла лед лампа а първите ми са по на около 5-6 г. 200.не знам дали имам ама някъде между 100 и 150 със сигурност.


Съб Сеп 07, 2019 5:37 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
А бе най-еко-меко си е да убиеш прасе и от маста му да си направиш ламба - да ти свети докато нагъваш мръвките.
Въпросът е: коя свиня по-напред да убиеш, щото наоколо прасета не останаха?


Съб Сеп 07, 2019 8:31 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Ами зависи и от ламбите, скоро не съм гледал цнеи в интер на истината, последните ми спомени са от преди година две, аз от тогава май не съм и купувал щото купих няколко кашона и още има. Онзи ден купувах такива с нажежаема, някак не им понася съхранението, все успяват да ги счупят :) Но с 4 хладилника и пералня и сушилня които работят най-млако по веднъж на ден, струва ми се колкото и лед да наслагам това няма да повлияе сериозно сметката, но влияние има, особенно за външните които често се забравят. освен секюрити по ъглите имам и прожекторчета които осветяват фасади, дървета, и там са 10-на парчета, оригинално и те бяха 150W, сега са лед, то вече други няма де.
Въпросът е, че няма нужда да има закон или забрана, хората слагат това което им е изгодно.


Съб Сеп 07, 2019 8:59 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Е защо не си сложил LED хладилници? :lol:


Съб Сеп 07, 2019 9:04 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
ей ама че съм прост ... и лед сушилня, и тя е на ток. Ти мани това, ами представи си че оная кукувица вземе та стане президент, това е невъзможно но само да си го предтавим, и реши да прави всички къщи енергоефективни .. как аджеба си го представя, идва събаря ми къщата или пък въвежда закон и казва до 12 месеца да си построиш нова.... аз се сещам поне за 30-на щата в които ще я линчуват пред кметството .. това са малоумщини, къщата е каквато е, ако има начин да я направя по-икономична да съм го направил, и с 50 закона все тая, по-икономична няма да стане, освен ако не искат да ми дадат на заем едни 2-3 млн за да я построя наново, ама и толкова няма да стигнат, щото като се юрнат всички да строят и цените ще скочат 5 пъти. Искат да спрат добива на нефт и газ, може би във всяка къща ще зачислят по стадо демократи да въртят педалите на динамото и да веят лятно време с ветрилата, но тогава кого ще впрягаме в каруците, те ще свършат.. демократите де.


Съб Сеп 07, 2019 11:44 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Президентът на САЩ Доналд Тръмп подписа закон "за демокрацията и правата на човека в Хонконг"
-Подписах тези закони от уважение към президента Си /Цзинпин/, Китай и Хонконг.
-Вижте, ние трябва да сме до Хонконг
-Но аз също съм и до президента Си. Той е мой приятел. Той е невероятен човек.

В официалния акаунт в Туитър на американския президент Доналд Тръмп днес се появи снимка-фотомонтаж, на която той е представен с атлетичната фигура на боксьора от филмовата поредица Роки. 73-годишният Тръмп разкритикува слуховете, че е имал сърдечен пристъп и че затова е бил в болницата.
Той каза:
-Да, наистина не носех вратовръзка. Но защо да нося вратовръзка, когато първото нещо, което ще ми кажат там е: "Свалете ризата си, господине и покажете този чудесен торс"
-Никога не сте виждали такъв торс

Аз пък се чудя как е подписвал с тези ръкавици ...


Прикачени файлове:
roki.png
roki.png [ 496.9 KiB | Прегледано 2785 пъти ]
Чет Ное 28, 2019 1:33 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
след поредния терористичен акт на хамериканосите, тромпетчо дали ще си намери майстора
https://www.mirror.co.uk/news/world-new ... d-21219180


Пон Яну 06, 2020 4:32 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Тва е супер - дано се намери някой, дето да се опита да ги вземе тия $80 млн


Пон Яну 06, 2020 4:46 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Работата едва ли е много трудна, ама възложителите са с калпав рейтинг(за плащания).


Пон Яну 06, 2020 10:27 pm
Докладвай
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 513 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 35  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни