Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 513 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 35  Следваща
Тръмп - анализи и страсти 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6012
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
туитър запалянкото не му харесва някой да възразява на малоумията му, една тоталитарна демокрация би решила проблема
https://edition.cnn.com/2019/08/09/tech ... index.html
ферми докара до фалит, икономиката съсипа без време, накрая туитър писара с какви неща се занимава...


Вто Авг 13, 2019 8:09 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27993
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Колко ферми са фалирали ? И не знам дали усещаш, но с тая свинска чума имам едно усещане че изведнъж ще им се вдигне износа и за европа и за Китай, естествено това е тяхно дело, докато лети насам натам ръси чума от самолета. За икономиката де да знам : https://www.cbsnews.com/news/the-econom ... gest-ever/ , в историята, не в послендите 20 години, не при репъбликанско управление .. в историята .. написано от CBS ... естествено винаги има и друга гледна точка, гравитацията както казваше малкото е what is going up must fall down, само дето колкото по-от високо паднеш, толков апо-високо ще отскочиш, и май като усредниш въпреки че скачат нагоре надолу, са все по-високо от останалият свят.
Иначе определно има някои ментални отклонения, ама кой ли ги няма, всеки човек си е чишит, Тръмп не е по-малко от другите.


Вто Авг 13, 2019 8:19 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6012
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
те още не са фалирали съвсем, не е като да няма рекорден брой фалити през последните 1-2 години, просто тепърва започват
ама тоталитаризма в демократична държава който му се върти из главата е показателен за менталните отклонения, на моменти се усеща че се е оакал, ама иска дори и на това да му се възхищават... някаква мания за величие го гони, иска да остане в историята с нещо велико, някаква велика сделка да направи... разваля стари сделки не за друго ами щото има чуждо име под тях, иска му се неговото име да стои, ама до тук името му най често под излагации стои, та да видим...


Вто Авг 13, 2019 9:24 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 1:40 pm
Мнения: 2258
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
политиката на оранжевият започва да дава плодове https://reut.rs/2KO1XwO


Чет Авг 15, 2019 6:49 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6012
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
и който се поведе по акъла на оранжевия си скубе косата после
https://dnes.dir.bg/svyat/gibraltar-osv ... rov-petrol
Цитат:
По-рано прокуратурата в Гибралтар, цитирана от АФП, съобщи, че САЩ са отправили искане до гибралтарските власти да конфискуват иранския петролен танкер, задържан там преди месец.

значи пак миролюбивите хамериканоси стоят зад всичко, дето изобщо не се месят в чужди държави


Чет Авг 15, 2019 9:56 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6012
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
тромпетчови работи....
https://www.ewg.org/agmag/2019/08/updat ... farms-golf


Пон Авг 19, 2019 1:53 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27993
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Ами ти да не мислиш че това само в БГ става, ако си го прочел цялото някои си получават помощи в продължение на 33 години. Така е със всичко що е помощ, няма никаква гаранция че ще отиде където е нужно. Тук няма и схеми как да търсиш щото със 125к лимит за това дори няма да помисли някой дали да вдигне телефона.
От друга страна обаче не е ясно колко от тия наистина не са ферми, в Инди примерно е пълно с ферми в самият град, и то съвсем истински, на 10 мин от нас има една доволно голяма, а нашето каунти се води едно от най-желаните и реномирани та... в Калифорния също има много земеделци, Сан Франциско е доста голяма територия, та е важно не дали има 2-5-10 голф игрища а какъв е процента, щото 5 от 10 е едно, 5 от 500 друго. Май се търси повече новината в тая статия. Но злоупотреби винаги има и ще има стигне ли се до субсидии.


Пон Авг 19, 2019 3:20 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
За да си фермер съвсем не означава че трябва да живееш във ферма. Почти всички ферми са бизнеси, т.е. корпорации. Много малко са малки фамилни фермички, дето собственика е и работник и живее в средата на нивата. Та след като тия ферми са корпорации - ООД-та, АД-та и така нататък, това значи че могат да имат най-различни собственици, които притежават капитал, акции и т.н. от тия корпорации. Като такива те могат да живеят не само в средата на голям град, ами ако искат и на Луната или Марс могат да живеят и това по никакъв начин не ги дисквалифицира да получават дял от печалбата/субсидиите/загубите и т.н. на въпросните корпорации. Статията е типичен пример за либерастка пропаганда и естествено на либерастите им текат лиги по устата като четет пак как лошите капиталисти и/или лобисти били взели едни пари. Който може взема, който не може - квичи по форумите. Сигурен съм, че ако някоя ферма със собственик, дето живее на 5-о авеню в Ню Йорк реализира загуба абсолютно никой няма да квичи по форумите как не е честно някое гражданче в сърцето на Ню Йорк да реализира загиби от копаене на царевица в средата на Айова.


Пон Авг 19, 2019 3:34 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6012
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
имам усещането че ако тромпетчо положи митака по врата за да се наведе и да го опъне, наш митак пак ще намери напълно логична причина да се случи това, дори ако му дадем време ще си направи график и за в бъдеще, нека стане традиция :D


Пон Авг 19, 2019 4:02 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27993
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Това което пише Димитър също е точно така, но това едва ли променя много нещата. Тук се търси ефекта, фермер се асоциира с реднек с очукано тръкче, макар и на всички да е ясно че отдавна не е така това не променя ефекта от написаното.


Пон Авг 19, 2019 4:17 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6012
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
то може да е така, ама това не намаля измамите, даже напротив, улеснява ги


Пон Авг 19, 2019 4:25 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27993
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Е кажи ми една страна в която не стават измами. Сега сигурно ви звучи шизофренично, но според мен помощи не трябва да има никакви. Това обаче по никакъв начин не противоречи мнението ми за държавната помощ към дженерал мотърс, това го пише третото ми аз :D Едното са помощи за нещо си, дори много често без ясен довод защо се правят, другото е въпрос на избор, искам ли аз да загробя едни 10 млрд или предпочитам да затрия един куп фирми и да оставя десетки ако не и стотици хиляди на улицата. И тук не говорим само за общественият мир и спокойствие, а за реални пари. За икономиката това да се налеят пари в автоиндустрията е печеливш ход, както и да го гледаш, и в края на деня ако се тегли чертата плюсовете ще са за всички. Ако не беше сторено загубите щяха да са по-големи, и от тая гледна точка това не е просто помощ дадена ей така, това е целева инвестиция. И не забравяй, възвращаемоста не винаги се изразява само в пари.
Този урок се учи дълго и трудно, и много често изглежда тотално алогичен, това докато не го видиш и изпиташ на гърба си. Ако ме беше питал преди 10 години щях да кажа да се спасяват сами, подобен ми беше погледа и в-у същото нещо пренесено към частният бизнес, това да финансираш дейност която е видимо губеща, но се уверих то от първо лице, че това изобщо не е така, инче аз с готовност зачерквам всякакви дейности които в краткосрочен план не изглеждат рентабилни, добре че не всички споделят моите виждания. В случая с дженерал мотърс изобщо няма какво да се мисли, най-простият анализ е достатъчен за да се открият ползите, виж с бизнеса е малко по-иначе. Вече съм склонен да приемам че може да наливаш милиони в дейности които не носят и един лев, тук обаче въпросът е кое би си струвало и кое не в дългосрочен план, и понякога е много трудно да се прецени, може би много често е въпрос на усет и късмет, явно до там ми стига капацитета, но поне осъзнавам че простите решение от типа ако е на + да, ако е на минус не, не работят ефективно.


Пон Авг 19, 2019 5:39 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Одъртяваш, Тони. Аз вече ти го казах :)

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Авг 20, 2019 4:00 pm
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Какво беше казал някой: Ако си млад и не си социалист - нямаш сърце, а ако си стар и не си социалист - нямаш мозък :D .


Вто Авг 20, 2019 4:48 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Donald J. Trump✔
@realDonaldTrump

I promise not to do this to Greenland!


Изображение


Вто Авг 20, 2019 5:07 pm
Докладвай
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 513 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 35  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни