Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 513 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 35  Следваща
Тръмп - анализи и страсти 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6019
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Вече ти казаха че подценяваш
Ще ти кажа за какво е - за неспособността ти да осъзнаваш реалността отвън зеленчуковата градина
Всички видяхме как се засягаш за една дума, що сме си помислили че са нахални

Мога да приема че има и лабилни хора. Претопили са те. Ок. Вече хамериката я чувстваш за родина. Ок. Обаче защо трябва да изкривяваме истината и да използваме различни думи от правилните?

И на мен не ми става хубаво като кажат нещо лошо за България. Но не се сърдя на тия дето казват истината с правилните думи. Сърдя са на отговорните за истината да е такава. Докато зеленчука не може да направи тази разлика и напада всеки който нарече нещата с точните думи, ето за това е спора


Вто Яну 14, 2020 3:30 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Цитат:
Всички видяхме как се засягаш за една дума, що сме си помислили че са нахални

Всички видяхме как си нямаш идея какво си видял .


Вто Яну 14, 2020 3:45 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3546
Местоположение: Високо в планината
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Dimitar написа:
dan написа:
оф, аре спрете!

Айде още един Бонго - ти случайно да помниш как вчера наливаше масло в огъня, а днес викаш спрете. На теб ще ти кажа същото - като не ти се чете, недей да четеш и най-вече не наливай масло в дискусии, дето не искаш да се разрастват. Не може хем така хем онака.

Да, ама не. Казвам си мнението в един-два поста и до там. Не се опитвам да променя мнението на никого ;)

_________________
Хайде де!


Вто Яну 14, 2020 4:57 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
dan написа:
Димитре, ще ни припомниш ли кой създаде "Ислямска държава" :-D или тя си възникна от самосебе си


dan написа:
Dimitar написа:
Ислямска държава я създадоха бивши военни на Садам Хюсеин ....

Създадоха != съставена ;)


Това е само един пример как само си казваш мнението и не се опитваш да променяш нищо - според мен повече прилича на задаване на риторичен въпрос и после на несъгласие с отговора :D . Отделно нали знаеш оня лаф, че мнението е като задника - всеки си го има. Ако следваме твоята логика, то тогава форума трябва да е като дъска за обяви - всеки си поства поста и никой не може/не трябва да отговаря. Ако наистина това ти е представата за форум, явно или ти нещо си се объркал или аз не знам какъв смисъл се влага в думата "форум" 8) .


Вто Яну 14, 2020 5:37 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Реконструкторе, черпя бира ако изтриеш всички лаладжийски теми започнати от Фред! :lol:


Вто Яну 14, 2020 5:44 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Нидей тъй, бре Ицо, ще се прехвърлят в "Новини от цивилизования свят" :twisted:


Вто Яну 14, 2020 6:46 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10376
Местоположение: Добрич
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Dimitar написа:
Тръгнах да споря единствено, защото това което праят САЩ се представя за "лошо", докато това, която правят Русия и Китай се представя за "добро"


То си е така и ти сам го признаваш малко преди тоя абзац с една корекция - "Америка фърст" е лозунг, който се преписва на Тръмп, но по смисъл си важи за всички президенти. Както и това да се прави на откачалка не е нещо оригинално (madman theory е измислена от друг президент). Така че нищо ново под слънцето, затова и омразата е към САЩ като цяло, а не конкретен човек.

Дали другите биха правили същото... вероятно не точно същото (особено китайците). Културите и разбиранията са различни, така че ако друга държава стане супер сила то най-вероятно би правила различни неща. Дали ще са по-добри или по-лоши е вече друг въпрос. И може би американците би трябвало да си го задават тоя въпрос, защото всички империи рано или късно загиват. А в случая едва ли ще има изненадани, ако това стане по-рано от очакваното ;-)


Вто Яну 14, 2020 6:58 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Само можем да се молим и надяваме следващата супер сила да не е Китай. Дори Русия може би е по-добра опция. Харесвам Русия, и като цяло Руснаците, но едно е да ги харесваш като приятели и хора с които можеш да и пиеш чашка две, друго е да са господари, могат да бъдат много по отвратителни от европейци/американци, чак сами не се понасят. Това трябва да по живееш поне година две в Русия за да го разбереш. Те обаче никога не са били, нямат амбиция, и няма да бъдат супер сила каквато е САЩ, това обаче не важи за китайци. По лошо от китайци може би са японци, но те са с много по-малки шансове. Та както се казва не си пожелавайте по-голямото зло.


Вто Яну 14, 2020 7:59 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6019
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
miro_atc написа:
"Америка фърст" е лозунг, който се преписва на Тръмп, но по смисъл си важи за всички президенти.


бе и аз се бях замислил за това, кой президент до сега не се е клел че ще защитава интересите на държавата? премиери, министри, всички се кълнат че правят всичко за интересите на държавата, но винаги след време се оказва, че всички други са намазали освен държавата...

обаче патриотизма е едно от най лесните неща за манипулиране, така едно време излъгаха народа с царя, не знам кой точно набута тая кукла на конци на тоя пост, ама много хубаво го представиха и всички се вързаха, насади се в подсъзнанието че видиш ли български цар, значи трябва да е загрижен за България, спечели с огромно мнозинство, че даже и след това не помня колко мандата избута в коалиции, не им увряха главите на много хора и продължиха да гласуват за него дори след като се видя що за стока е, и той така се кълнеше че всичко за България прави, а реално точно обратното
поне на царя не му се разбираше какво приказва, и беше трудно да предположиш що за човек е, а на тромпетчо си му личи от 1000км, и пак му се връзват...


Вто Яну 14, 2020 8:16 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3081
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Цитат:
Те обаче никога не са били, нямат амбиция, и няма да бъдат супер сила каквато е САЩ

та от 1917 до 1991 какви амбиции са имали? да нахранят пролетариата ?


Вто Яну 14, 2020 8:20 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10376
Местоположение: Добрич
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
ToHu, едва ли има европеец, който би желал руснаци или китайци да са следващите господари. Но от друга страна... сещаш се какво каза един европеец на тема "приятелите" но отвъд локвата. И това мнение май не е само негово или мое, май повечето европейци го споделят. Така че факта си е факт - щатите отблъскват най-силните си партньори и дано да са толкова силни, че да нямат нужда от нас. Но ако на държавно ниво не мисля че европа би тръгнала срещу щатите, то на лично ниво няма как примерно това да не се отрази. Аз примерно напоследък не купувам нито долари нито нещо произведено в щатите. Просто такава си ми е личната реакция, без даже да съм русофил, китайцефил или друг фил. То е ясно, че аз лично нищо няма да променя, но си давам сметка че ако има много като мен нещата нямат да станат по-добри нито за мен, нито за някой друг.


Вто Яну 14, 2020 8:25 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3081
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Е поне някакви чаркове купуваш служебно. И това е хубаво.
В кабелния завод Емка - ми направи впечатление - биг-баг с ПВЦ основата беше УСА.


Вто Яну 14, 2020 8:36 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Европа няма как да бъде никакъв фактор, нито страните останали в обединена европа, много по-вероятно е UK да се превърне отново в световна сила от колкото EU или която и да е от членките му.
Стефан, Русия/СССР никога е нямал такива амбиции, а това което е правил Сталин и неговите наследници е било да си осигурят собствената безопасност. Да защитава ли са сви интереси тук таме, но толкова, не са искали, а и не са можели, да бъдат кой знае каква сила. Ако визираш обединението на разни републики като казахстан, украйна и др подобни, това си е чисто на локално ниво, в тяхната с кочинка.


Вто Яну 14, 2020 9:14 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6019
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
глупостта на хамериканосите сега носи главоболия за всички
https://dnes.dir.bg/svyat/iran-shte-ima ... do-mesetsi


Вто Яну 14, 2020 9:17 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3081
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Цитат:
Русия/СССР никога е нямал такива амбиции, а това което е правил Сталин и неговите наследници е било да си осигурят собствената безопасност.

Не съм съгласен въобще.
Но няма да споря.


Вто Яну 14, 2020 9:29 pm
Докладвай
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 513 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 35  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни