Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 513 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 35  Следваща
Тръмп - анализи и страсти 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Колега, аз вече казах че няма да коментирам.
Каквото съм написал - всеки може да прочете във форума. Какво ти си подразбрал/прочел между редовете/направил изводи само ти си знаеш.
Понеже пак държиш да знаеш какво съм искал да кажа ще те помоля да прочетеш отново дискусията - мисля че го повторих поне 3 пъти но ти в опитите си да ми натикаш думи които не съм ползвал дори не си го прочел.
За какво да го пиша за 4-ти път? Няма смисъл ... и това го написах преди няколко страници.


Пон Яну 13, 2020 11:02 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Ето я последователността на постовете:


ilkor - Тези факти не са нови ... Следва списъка с "фактите"

ilkor - Като му гледам стила на тоя вероятността да е скръцнал със зъби на тиквоча за да задвижи плащането на 2-те милиарда за самолети е 99.99%

Dimitar - Илкор, в списъка ти с факти липсва още един - след като иракчаните отказват на САЩ ....

ilkor - "И какво се правиш на неразбрал че войната в Ирак беше измислена и проведена само и единствено заради петрола. Само най големия глупак би се вързал че САЩ са потрошили маса пари и хора само за да демократизират Ирак.
А и вече демократизиран Ирак не им иска услугите а иска тези на Китай. В резултат - санкции. Или си с нас или ще те хвърлим в нова война.

Не ми пука за Ирак и САЩ особено а затова че по подобна схема с пръчката и моркова трябваше да им изпратим 2 милиарда да имат да си харчат ..."

ilkor - "Ето ти факти
- очевидно предложението на американците не ги устройва, затова
- иракчаните лично отиват при китайците и се договарят
- клоуна обаче не е щастлив от това че не е станало неговото и започват заплахите"

dimitar - "Това не са факти - това са бълнувания на такива като теб и ник. Фактите се подкрепят с цифри, цитати и линкове, а не с "една баба, на опашката за хляб ми каза, че една друга баба на опашката за салам и била казала еди си какво""

ilkor - "Факти с линкове имаше в поста ми от вчера. Не смятам да си губя времето за да споря с радио."

dimitar - "Естествено, че така ще кажеш. Винаги става така - поискаш факти и линкове от троловете и те веднага почват с лични обиди и как не искали да обръщат внимание и да спорят с радиото или с мозъчно промити."

ilkor - "Сега се сетих че бях чел за един аналогичен инцидент със самолет - полет 655 от Техеран за Дубай свален с ракета в персийския залив при който загиват 290 човека". Съответно дискусията се пренася към "А вие защо биете негрите"

dimitar - "Илкоре, понеже не можеш да извадиш факти кой колко петрол е искал за възстановяване на инфраструктурата, взе да вадиш факти кой кога и колко самолета е свалял."

ilkor - "За колко са се договорили едните и другите не знам. Знам обаче че такава информация все още няма и затова ти ръчкаш именно в тази посока - дай числото та дай ..." Демек излзиа че нищо не знаем, но това не ни пречи да обявим че китайската сделка е честна, докато американската е изнудване

dimitar - "Числото въобще не е важно и на мен лично въобще не ми пука какво е - идеята беше, че е малко странно едните да могат да се договарят за петрол, а другите да не могат щото нали това беше в основата на недоволството как така американците се осмеляват да искат петрол от Ирак за свършена работа."

ilkor - "Е кое му е странното - "офертата" на Америка не им харесва и са избрали тази на Китай. И САЩ и Китай искат петрол, но Ирак са предпочели и са се договорили с Китай.
Петролът си е техен и те решават как ще го използват."

dimitar - "Точно така - напълно съм съгласен с теб, с това което си написал в тоя цитат. А сега ни обясни защо е нечувано и нагло американците да искат петрол в замяна на работата, щото точно това е, което стартира тая дискусия. Беше написано че искането за петрола е нагло."

ilkor - "Посочи къде съм го написал това."

dimitar - "Не само, че беше написано, било е писано и преди, пише се и сега и ще продължи да се пише кой знае още колко време."

ilkor "Сега не ми бягай по тъча"...."Усещаш ли се как си противоречиш? "





A сега можеш ли да се върнеш пак към началото на тоя пост и да видиш какво си писал. САЩ били измислили войната само и само да вземат петрола на Ирак. Как стигаме до тоя извод - само глупак би си бил помислил, че някой може да похарчи пари само с идеалната цел да демократизират. И съответно биват заплашвани - или сте с нас или ви спретваме нова война.

И като те попитат какво точно си искал да кажеш с тия горните неща - отговаряш че повече не ти се обяснява. Единственото което виждам аз в постовете ти е как американците са наглеци, а китайците са светци. Малко по-късно взе да обясняваш как петрола си бил на иракчаните и можели да правят каквото си искат с него, щото явно се усети колко смешни са нещата дето ги твърдеше преди това. Както и да е - аз също няма какво повече да кажа, то всичко си стои написано и всеки може да го прочете и да си прави изводите.


Пон Яну 13, 2020 11:27 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Аз няколко пъти помолих да ми цитираш само един конкретен мой пост съдържащ въпросния текст !
Уви - не се случи, а в замяна виждам някакъв посредствен преразказ - защо изобщо се мориш и какво се опитваш да докажеш???
Всичко написано си е там! Подценяваш интелекта на хората които четат тук.

Относно войната през 2003 срещу Ирак която приключва на 1 Май 2003
Един от резултатите с дата 22 Май 2003
Ето и малко числа примерно за 2018

Дано не продължиш с психоанализите защото това са линкове без грам моя дума :)


Вто Яну 14, 2020 12:43 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Цитат:
Всичко написано си е там! Подценяваш интелекта на хората които четат тук.

Tова със същия успех мога да го напиша и аз :D .

И в отговор на твоите линкове ето малко мои линкове:


http://content.time.com/time/world/arti ... 87,00.html
U.S. Companies Shut Out as Iraq Auctions Its Oil Fields
"Two of the most lucrative of the multi-billion-dollar oil contracts went to two countries which bitterly opposed the U.S. invasion — Russia and China — while even Total Oil of France, which led the charge to deny international approval for the war at the U.N. Security Council in 2003, won a bigger stake than the Americans in the most recent auction. [The distribution of oil contracts] certainly answers the theory that the war was for the benefit of big U.S. oil interests"

https://www.theatlantic.com/internation ... il/555827/
Oil Was Supposed to Rebuild Iraq - Интересно що това се представи като нещо много лошо след като са го поискали американците, пък то се оказва че такава била идеята още от началото.
"For one, the UN estimates that 99 percent of Iraq’s revenue comes from oil. That essentially means that oil has to pay for everything from salaries for government workers to infrastructure projects and defense spending. And given the amount lost to corruption, there is little money left over do anything else."

Какво сега излезна - корумпираните били тези в иракското правителство и понеже не им останали пари от петрола да ребилднат страната сигурно затова са отказали на американците и кой знае за какво са се разбрали с китайците. Официално казват че е чрез достъп до иракския петрол, но тоя петрол вече е раздаден на една камара вънпни компании за десетелетия наред. Един от възможните начини за финансиране е точно чрез фонда за новия път на коприната на Китай. Фонд, който те ползват за да правят инфраструкторни проекти в Азия и Африка и където в началото всички бяха въодушивени заради тия инвестиции, а пък сега се оказва че повечето от страните искат да се оттърват от тая "помощ", защото условията са загробващи. Та най-веротно китайците бутат рушвети на корумпираното иракско правителство.

По принцип на мен лично не ми пука дали американците наистина са нагли или всичко правят с идеалната цел демокрацията да победи по света. Една от причините да гласувам за Тръмп беше един от лозунгите му - "America first", който означава само едно нещо - America first, и това ми е пределно ясно, че ще настрои поне половината свят срещу САЩ, защото сигурно половината похвати това да се случи биха били квалифицирани с думи като "нагли" и "нечестни". Това мен лично не ме смущава, защото ми е пределно ясно, че живота и света около нас със сигурност не са честни. Тръгнах да споря единствено, защото това което праят САЩ се представя за "лошо", докато това, която правят Русия и Китай се представя за "добро", а даже и бебетата знаят, че ако нещо в природата се оттегли, то природата не търпи вакуум и веднага идва нещо друго, което ще прави точно същите неща. Тук обаче се опитаха да ни убедят, че това няма как да се случи, защото американците са единствените нагли и нечестни, докато Китай и Русия са добрички и няма как да правят такива золуми. Сигна се даже до там да се каже, че Путин си бил изкарал парите без лъжи, нечестност и лобита, а супер нормално ей така както си стои и бил събрал $160 млрд като пестил от закуски, както един известен нашенец. Китайските партийни лидери и те всички били светци като Путин.

Ако наистина не си казал нищо подобно на това, което твърдя - приеми моите искрени извинения, посипвам си главата с пепел, объркал съм се и не си руски/китайски/ не знам си какъв трол.
Та с две думи - и аз няма какво повече да кажа, смятам че е ясно от самолет :D .


Вто Яну 14, 2020 1:28 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6012
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
нямал какво да каже, нещо ми подсказва че още има :D , сега ще заклеймим уикипедия като руски тролове, как може да пишат такива лошави работи за неговата мила родина хамериката където дори не е роден :D
никога не съм вярвал че някой може да бъде тотално на 100% претопен и превърнат в зеленчук

тук обаче трябва да призная че на млади години в ранните зори на "демокрацията" докато все още гледах хамерикански филми, имало е време когато съм вярвал на тая пропаганда, ама на мен ми е простено, млад, глупав, след завесата на комунизма... кой ти знае какви неща се случват по света...
видиш ли как загрижените хамериканоси пращат хуманитарна помощ, нещата обаче не се оправят, пращат група войници да помогнат, щото нали са много загрижени, един остава в беда, видиш ли цялата армия отива да го спасява щото хамерикански войник бил... грижат се за своите

никой обаче не казва че хуманитарната помощ не била точно хуманитарна ами малко оръжия така за разнообразие, да ескалира напрежението да имат повод да пратят войници, никой не казва че войника в беда може нарочно да е оставен за да имат повод да се върнат с повече армия да "спасяват" и докато уж спасяват ей така между другото да направят един бърз преврат, тъй тъй са там "случайно"... подменят правителството и мигом се самопоканват да точат нефт, още преди "пострадалия" войник да е спасен

от първата статия
Цитат:
the results of last weekend's auction of Iraqi oil contracts: Not a single U.S. company secured a deal in the auction of contracts

айде да поразмишляваме между редовете - т.е. това което са си уредили при инвазията със сила през 2003 вече е свършило, за това следва търг за обществена поръчка, т.е. вече не уредени с армия договори а реален търг, с конкуренция, и... о, каква изненада, не са спечелили, нито един, значи масово не са конкурентни, или може би масово са нежелани... и когато нахалник изгуби какво прави? не си тръгва а остава да прави проблеми, това пък обяснява защо след това са останали в ирак, та до ден днешен още сипят заплахи и изнудват

тва обаче един зеленчук не може да го асимилира, и сега очаквам някой пореден тъп коментар и още пропаганда и псевдо патриотизъм за "родината", ама нищо, щом лозунги от сорта хамерика фърст го кефи нека си мисли, че всичко що хвърчи се яде, и всяко предизборно обещание на патологичен лъжец е истина, въпреки че е само кукла на конци, тогава да си плаща митата на тромпетчо и да спи доволен

edit: който не вярва че ходят да тормозят чужди държави заради нефта, ето го сам тромпетчо си признава, дори вече не си измисля нескопосани оправдания, в прав текст:
https://youtu.be/oEeDJsmvKxs?t=532


Вто Яну 14, 2020 2:09 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Броя на контрактите говори ясно кой какво е взел, а това че иракското правителство е корумпирано и американците не са успели да го купят и да си осигурят контракти, а сега иракчаните открито ги гонят от страната значи само едно - някой друг е платил повече това да се случи, което автоматично оборва теориите ти, че само американците обикалят света да корумпират правителства и да изнудват. Явно е че и другите го правят.
Митата ме кефят супер много и нямам ни най-малък проблем да ги плащам.


Вто Яну 14, 2020 6:21 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Dimitar написа:
Явно е че и другите го правят.


По-точно е да се каже "биха го правили". Има две причини да се правят тия неща. Едната е начина на мислене, характерен за западните (и не само) държави още като почнеш от римско време, минеш през средновековието и кръстоносните походи, завладяването на америките и стигнеш до индустриализацията и двете световни войни. Историята ни е пропита с човешка алчност, завладяване и неминуемите конфликти преди и след това. Да не казвам всички, но много западни държави са искали да бъдат империи. Просто не всички са успели да станат достатъчно силни, че да могат да си го позволят. Или както ние българите сме били завладени през най-интересните времена и сме пропуснали да се изявим.
Както казах има две причини, втората важи само за тия които са успели да станат империи. Типичен пример са англичаните, но те последните 100 години не им върви особено. Споменавам ги по-скоро от желание за коректност, защото поведението на американците през последните 50-100 години си е като английска империя. Това е нещо сложно за описване, има и добри страни, но много зависи от коя страна я гледаш. Няма да задълбавам в подробности, само ще кажа че подобна "империя" каквато са САЩ в момента в даден момент почва да има интереси в целия свят и единствения начин да оцелее е като постави собствените си имперски интереси над интересите на останалите народи. Това не е въпрос на желание, а факт в който американците са принудени да избират "или-или". Навремето ингилизите не бяха убедителни в тоя си избор, затова империйката им малко по малко се стопи. Американците обаче очевидно са избрали да се опитат да задържат господството си. Това означава, че няма да допуснат някой друг (който и да е той) да ги изпревари в икономическо, военно или каквото и да е естество. Няма да го допуснат. За целта са доказали, че са готови да използват всякакви средства. Ако трябва бомби - бомби, дори атомни... Ако трябва да убиват мирни граждани, убиват си ги и не им дреме на шапката. Така че външната политика на САЩ е меко казано едно мръсно нещо. И най-големите диктатори могат да им завиждат. Но това е положението...
Както казах много зависи откъде го гледаш. Отвътре изглежда по един начин, но ако си от грешната страна никак не е толкова розово.


Вто Яну 14, 2020 9:18 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Dimitar написа:
Tова със същия успех мога да го напиша и аз :D .

Съмнявам се защото в този спор ми стана ясно едно - ти не можеш дори да спориш.
В предишния си пост само загатнах и мислех да ти го спестя но ти не се спираш да ми даваш поводи да те унижавам.
Написал си - Ето я последователността на постовете: и после някакви извадки - примерно:
Цитат:
ilkor - "Сега се сетих че бях чел за един аналогичен инцидент със самолет - полет 655 от Техеран за Дубай свален с ракета в персийския залив при който загиват 290 човека". Съответно дискусията се пренася към "А вие защо биете негрите"

Цитат:
ilkor - "За колко са се договорили едните и другите не знам. Знам обаче че такава информация все още няма и затова ти ръчкаш именно в тази посока - дай числото та дай ..." Демек излзиа че нищо не знаем, но това не ни пречи да обявим че китайската сделка е честна, докато американската е изнудване

Не, това не е поредността на постовете - това е лош преразказ!

Преразказът е вид вторичен (репродуктивен) текст с наративен характер, който в различна степен на детайлизация (но достоверно) възпроизвежда съдържателния план на някакъв изходен текст със сюжетна основа. Преразказът не е резултат от механично запаметяване на текста, а е резултат от сравнение на индивидуалните представи, породени при възприемането на текста, изразени със собствените думи на преразказващия.

А е лош преразказ защото не е достоверен. Или не разбираш какво съм написал или не искаш да го разбереш или не ти отърва да го потвърдиш.
Затова написах че подценяваш интелигентността на четящите защото това което си направил се нарича манипулация - повярвай и за мен е лесно да взема един твой цитат и така да го извъртя в каквато посока си искам и после да кажа - да, ето така всъщност беше! Буташ ми думи в устата, после ги повтаряш няколко пъти и накрая ме критикуваш що съм ги бил казал - че аз не съм ги казвал! Ако някой си направи труда да прочете само моите оригинални постове ще види че всеки един от тях казва едно и също нещо написано по няколко различни начина - иракчаните са самостоятелна държава и когато сключват сделка с някого не е редно трета страна да им се меси.

Дай да не ровим повече - всеки който има интерес ще прочете 4-5 страници вместо да му представяш твоята изкривена версия.




Иначе в темата видях един коментар на Цецо който ми хареса но пропуснах да коментирам - "Всъщност в момента САЩ нямат никаква нужда от Иракския петрол, а Тръмп така или иначе търси начин да си прибере доста от контингентите в чужбина."

Аз смятам че наистина САЩ нямат нужда нито от иракския петрол, нито от иракските пари. Цялото упражнение в региона обаче е именно заради търговията с петрол.Това което искат САЩ според мен е единствено, тази търговия да става в долари. Именно затова и 20 дена след инвазията в Ирак всички плащания започват да преминават през техния федерален резерв - това гарантира че плащанията на втория по големина играч на този пазар от ОПЕК ще са в долари. В долари са и на първия Саудитска Арабия. Други произодители също търгуват в долари но не са така здраво закачени за него. Използването на долара като валута за най-обемната в света търговия гарантира безпроблемното им печатане без те да се обезценят. Ако долара се върне и циркулира в рамките на САЩ само ще видим реалната му стойността. Дреме им за инфраструктурата на Ирак колкото и на мен - проблемът за тях е че сделката с Китай едва ли ще бъде в долари.
Но все повече страни започват да оттеглят поддръжката си от долара - това е резултат от противопоставянето един срещу всички.


Вто Яну 14, 2020 10:02 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6012
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Мдам, с инвазия вземат всички договори без инвазия нищо.... Видиш ли другите плащали ръшвети а мазните хамериканоси не... Ето това е вече кисело грозде :D

Доларите са само един от интересите. Доказателството за това е силно агресивната реакция всеки път когато някой дори само спомене за смяна на валутата

Иначе не е само долара. Всичко допълнително е добре дошло, от заграбени природни ресурси до чисто и просто присъствие в региона и контрол и интриги и каквото още им родят главиците

Големия им проблем е че "великата" империя с "великата" икономика са ужасно зависими от останалия свят колкото и да отричат. Сами не могат да се издържат. Лошо няма да разчиташ някой друг да те хрантути обаче поне го коткай там да си трае. А те вече дори не си прикриват ненормалщините. Започнаха да дразнят с нахалството си. Другите започнаха да се отдръпват. Но с наглостта си хамериканосите вместо да се поправят взеха да стават още по нагли. Ако тромпетчо наистина беше бизнесмен щеше да знае как да се отнася с партньорите си. Не да ги губи. До сега силата им беше точно от партньорите които им помагат да си осъществяват ненормалщините. Но вече намаляха значително.


Последна промяна nik на Вто Яну 14, 2020 1:28 pm, променена общо 1 път



Вто Яну 14, 2020 1:25 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
оф, аре спрете!

_________________
Хайде де!


Вто Яну 14, 2020 1:28 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
А така - сега направихме пълен кръг и минахме пак на тема петро долари и световни резервни валути. Петрола не бил важен, били важни доларите. Що обаче американците искат петрол, дето не им трябвал от иракчаните и как това се връзва с последната теория за петро доларите май не е много важно :D .


Вто Яну 14, 2020 2:10 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
dan написа:
оф, аре спрете!

Айде още един Бонго - ти случайно да помниш как вчера наливаше масло в огъня, а днес викаш спрете. На теб ще ти кажа същото - като не ти се чете, недей да четеш и най-вече не наливай масло в дискусии, дето не искаш да се разрастват. Не може хем така хем онака.


Вто Яну 14, 2020 2:13 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10606
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Наистина е много досадно. Няма никакво развитие. Нито Димитър ще се съгласи с Ник (Николай?) нито обратното. Само се дърляте...


Вто Яну 14, 2020 2:18 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6012
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Няма как да не направим пълен кръг защото всичко е свързано и всичко е от значение това че ти не осъзнаваш мащаба, значението и връзките не означава че ги няма

Ице, имаме напредък, почти си призна че може и да са нахални :D


Вто Яну 14, 2020 2:20 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Имаш напредък звънци - ти въобще не осъзнаваш за какво точно е целия спор. Типична латерна, дето само намила и въобще нито чете, нито слуша.


Вто Яну 14, 2020 2:59 pm
Докладвай
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 513 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 35  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни