Отговори на тема  [ 63 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3301
Мнение Re: Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари
И в едно изречение ДедоБоре успя да опише психологията на цяло едно поколение. Май е време да напишеш някоя книжка, но не на техническа тематика. То само от темите във форума има доста насъбран материал.


Чет Фев 28, 2019 10:15 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари
Дедо, а малките рибоци как са? Или ти само големи акули разглежда?


Чет Фев 28, 2019 10:59 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари
Като стигнахме до щанда на ST вчера следобед се оказа, че така възхваляваните им безплатни платки, са спрели да ги раздават. Имаше две каки на щанда, всичко завито с едни черни чершафи и no more dev-boards. Възмутително.

Това за което дойдохме го намерихме, спахме в гората до летището. И днес се прибираме. :D


Чет Фев 28, 2019 12:05 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари
имаше и малки рибки в аквариума, ама те като правило са за цвят и се крият из водораслите :roll:

ментор, например, имаха общ щанд със сименс и бяха абсолютно неадекватни. човека тръгна да ми обяснява за техния софтуер за платки, аз го помолих да изчака и си извадих фирмено блокче на квадратчета за да си записвам. на ментор от преди да ги купят... оня се изцъкли. пуснах му една забележка, че тази система вече е 'Siemens Business', с наблягане на 'бизнес', а не на 'платки'. на конкретни въпроси защо не са оправили бъгове от преди 10 версии почна да фъфли 'ми, то, аз, колегите ги няма'. пожелах му успехи в бизнеса и се преместих на щанда на Алтиум.

хората бяха много ентусиазирани да ми показват шарении. викам им - аз ползвам ментор, ама едни колеги ми казаха, че няма начин в алтиум да се направи футпринт с D-shape падове. вие сериозно ли не го можете това, бе момчета? събраха се няколко юнака, цъкаха по менютата и казаха - да, не може. я да видим някой предлагал ли е... цели 2-ма души са гласували, явно няма интерес. обясних им накратко в кои случаи е необходимо, как исторически се е стигнало, как се симулира разлива при спояването и ги оставих да гледат замислено. не им оставих картичка, за да не ме спамят с предложения.

интересен беше чичото, дето прави TAG-CONNECT кабелчетата. фанал самолета и долетял с жена си (май). силно бюджетно щандче с 2 маси, 2 стола, 2 кашона и покривки. стиснах му ръката и му благодарих, че дялка такива работи. обясни ми защо често ги няма налични при търговците и препоръча да му пишем директно, ако нещо го няма, ще обръща внимание. не знаеше, че има клиенти от България, може би дори не беше съвсем наясно къде е. но беше отзивчив и усмихнат.

на Keysight щанда бяха сложили за декорация някакъв древен скоп с кръгла тръба. успях да го датирам с една година грешка - 1976-та, но не знаеха дали Хюлет и Пакард го е правил. питаха ме дали познавам тяхната продукция. казах им, че имам около 4 тона HP уреди, но нито един днешен. почнаха да кимат тъжно. като споменах 3458 и се съгласиха, че реално няма нищо съвременно, което дори да се доближава до този клас. имали проблеми със сервиза, дори с калибрацията - пращали европейски уреди в щатите и пак трудно влизали в зоната на неопределеност. бързо се събраха 5 души да си лафим, всички ми гледаха баджа озадачено. накрая им направих една викторинка - предположете колко 34401 имам? никой не позна. казах им и си тръгнах.

дебъгеристите имаха също големи щандове, някои напълно неизвестни за мен. като оставим настрана лаутербах, другите надуто тръгват с някакви нереалистични функционалности и като опреш до конкретика - ами то трябва отделен лиценз, ама аз не знам, ама човека отиде да хапне.

старателно издирвах една малка рибка - канадци. в хартиения каталог бяха индексирани на щанд, чийто номер го нямаше, после се оказа, че съм минал 5 пъти покрай тях и не съм ги видял. дали щото бяха само на 4 квадрата, дали заради пакистанеца на щанда - не знам. опитах да си поговоря с него, ама нищо не му разбирах и приказката не потръгна. не съобразих на време аз да си говоря на български, а той на урду и да видим, дали нямаше да се разберем по-добре. явно нещо са го закъсали.

иначе имаше купчина малки и средни щандове, на които не разбрах какво продават - интегратори, секюрити и прочие алабалистики. на няколко щанда наблягаха на думички като ether и cat, насложили кутийки с кабелчета, поне да ги бяха накарали да мигат нещо. човек някак си очаква поне мигалка като ги види тези думички, дори и без да ги комбинира в израз :roll: виж, щандовете с надпис 'Кафе' бяха пределно ясни. еспресото го продаваха поляци.

имаше едни ентусиасти, които нагледно обясняваха какво е ADA - сорсче, компилатор, диплянка. обясняваха на питонското поколение красотата на изразните средства на Ada. бяха си запазили ентусиазма до ранния следобед, въпреки празния поглед на публиката. но дори и те имаха някаква мигалка, зад която твърдяха, че седи Ada.


Чет Фев 28, 2019 1:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари
Диващина....
На летището в Франкурт,
Реших, че ми се пие кафе,
На въпроса на бармана голямо или средно кафе отговорих средно.
Дадоха ми това на снимката.. 8O :?
Добре, че не поръчах голямо сигурно щеше да е около литър...


Прикачени файлове:
IMG_20190228_125101.jpg
IMG_20190228_125101.jpg [ 1.81 MiB | Прегледано 3594 пъти ]
Чет Фев 28, 2019 2:10 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари
Е пък ако си го беше поръчал в САЩ средното щеше да е поне 300 мл :)


Чет Фев 28, 2019 2:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10935
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари
е аз ходих през Брюксел до Лил и обсъждахме стандартите в чалга осветлението. Верно беше топло, храната беше супер и даже беше интересно. Явно след Електрониката не съм пропуснал много :)


Чет Фев 28, 2019 2:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари
ToHu написа:
Е пък ако си го беше поръчал в САЩ средното щеше да е поне 300 мл :)



Толкова беше, около и над 300мл.
Повече от половината им го върнах.
Явно съм уцелил американско кафене.


Чет Фев 28, 2019 3:30 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари
Grubi написа:
е аз ходих през Брюксел до Лил и обсъждахме стандартите в чалга осветлението. Верно беше топло, храната беше супер и даже беше интересно. Явно след Електрониката не съм пропуснал много :)


Аз за каквото отидох го намерих. Биваше изложението. Е имало е и по добри години, но и сега беше на ниво.


Чет Фев 28, 2019 3:34 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари
Ако искаш нормално кафе в западна европа най сигурният начин е да си поръчаш ристрето защото с еспресото също стават греди понякога (100-200-300мл) т.е. еспресо е по скоро начина на приготвяне а не количеството

_________________
Мразя да мразя ...


Чет Фев 28, 2019 3:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари
Някой да оплаче/похвали нашата излагация (AnalogDevices) :?:
освен плуто и магнитният сенсор незнам дали е имало нещо интересно...

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Чет Фев 28, 2019 3:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари
тишо,
трябвало е да снимаш касовата белеШка в ляво - QR кода, данъчния номер на кафеджията, номера на фискалната памет и регистрационния номер от немските данъчни за одобрен софтуер за управление на продажбите за управление на фискалния принтер...

щанда на аналог го подминах. не знам как е при вас, но общата тенденция е да се намалят или изчезнат FAE по фирмите и да се прехвърли тоя разход на дистрибуторите. успоредно с това се намаля и маржа, особено агресивно го правят TI. резултата е около нулева поддръжа и от двете места, търговците почват да губят интерес и в резултата или изчезват количествата, или се вдигат цените и сроковете, или и трите.


Чет Фев 28, 2019 4:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари
и после как сам да си правиш нещо, нека се мъчи тайванеца, или китаеца или който там си намери човек ..


Чет Фев 28, 2019 5:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10935
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари
дааа, тия с MBA-та които водят фирмите и сега са модерни, тях ще питате...


Чет Фев 28, 2019 6:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4979
Местоположение: София
Мнение Re: Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари
Знае се, че представителите на изложителите са повечето търговци и очакват посетители търговци. Който не е търговeц, какво търси там? Аз отдавна съм загубил интерес към такива изложения, семинари и прочее губи-време от този сорт.


Чет Фев 28, 2019 6:28 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 63 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни