Отговори на тема  [ 63 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3312
Мнение Re: Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари
Ваучер код за безплатни билети - B402059


Вто Фев 05, 2019 9:07 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари
Няма смисъл да се търсят кодове - има публикуван такъв на официалния сайт. Една регистрация важи за цялото изложение.
https://www.embedded-world.de/en/visitors/tickets

ew19web


Прикачени файлове:
ew19web.png
ew19web.png [ 237.68 KiB | Прегледано 3705 пъти ]
Сря Фев 06, 2019 12:52 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Re: Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари
И да не забравите да споделите впечатления /не само от бирариите :) . Този свят ми е интересен но нямам възможност да отида. .

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Сря Фев 06, 2019 3:57 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3312
Мнение Re: Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари
Интересно, досега не бях забелязвал да има такива билети на страницата на която продават официалните.. дали са с ограничен брой, иначе какъв е смисъла да продават


Сря Фев 06, 2019 2:21 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10376
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари
Те никога не са натискали да продават, аз последно бях преди 10-на години и не помня вече на електрониката или на ембедеда беше, ама отивам да си купя билет и касиерката ми иска визитка. Аз така леко се замислих дали да й дам, щото обикновено това е абонамент за поредния спам, ама като ми каза че срещу визитка билета е безплатен се навих ;-)


Сря Фев 06, 2019 2:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3312
Мнение Re: Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари
Ясно, на мен про регистрация на ваучера ми искаха LinkedIn профила. Явно просто са сменили носителят, нищо ново.


Сря Фев 06, 2019 4:44 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари
Ходя на това изложение от 6 години и винаги е имало подобен код на страницата за купуване на билети.
Отделно явно има хора за които цената на билета е по ниска от усилието да се регистрират онлайн и виждам че си купуват на място.


Чет Фев 07, 2019 10:32 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари
:D


Прикачени файлове:
IMG_20190226_100915.jpg
IMG_20190226_100915.jpg [ 2.54 MiB | Прегледано 3558 пъти ]
Вто Фев 26, 2019 3:12 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари
Нямат си сняг


Вто Фев 26, 2019 8:58 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4197
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари
Къф сняг - днес беше почти 20 градуса в Белгистан ...

_________________
Мразя да мразя ...


Вто Фев 26, 2019 9:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари
А в София...


Сря Фев 27, 2019 2:41 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9646
Мнение Re: Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари
снощи във Франкфурт беше 20С - ядох пица на открито. а бирата се нуждаеше от охлаждане :wink:

изложението е пълен ташак...
панаира в Нюрнберг е с ниски и малки зали (основно), нагъчкали огромни щандове до тавана и не останало място за пътеки. сещам се за поне 5 града в Германия с по-подходящи панаири, и като зали, и като достъпност за посетители, и като цена за организатора.

големите, имам чувството, че беха докарали целия си стаф - мокрочеп поне 150 души, NXP нещо подобно. търговците - също, обаче излагат нещо странно. на щанда на Digikey зяпах 5 минути - направили един огромен остров с 8 ротативки, мацки раздават жетони, дърпаш ръчката и може да ти се падне нещо. другата (по-голяма) част от щанда на Digikey беше ... ресторант. не се загледах, дали печалбата от ротативката не е ваучер за паница с макарони. все пак накрая се появи някаква мацка, явно в реакция на озадачената ми физиономия, та поговорихме 15 минути по наболели проблеми.

ST раздаваха някакви не особено интересни (за мен) китове срещу бипване на билета. опашка, че и тарикати на нея - пробват се да вземат по 2 кита. като ми дойде реда си казах какво ме интересува, ама нямаха, били ги раздали. после го засякох италианеца на фас-бука, черпих го българска цигара. оказа се, че е работил 8 години в такай по същите места като мен, даже познаваше някои от италианците по тамошните кръчми. все пак ми изрови едно китче от дълбоките запаси.

като цяло никой не беше готов да отговаря на конкретни въпроси - "виж ся, тука е лудница, прати ми мейл, ще се опитам да те прехвърля на някой за отговор до 2 седмици". и к'ъф ми е да троша пари за панаир тогава? на мокрочип имаха киоск за комуникации (жичен, безжичен етернет, всичко на куп) като почнах с конкретиката и човека си намери спешна работа. май знаех по-добре от него какво продава. поне си полафих на кафе с един чичо, дето е работил в GI, хвана ме за събеседник на историческа тематика...

много китайци - типичен малък щанд с десетина китаеца с поизтъркани костюмчета и една мацка, която на чинглиш обяснява "ние сме най-големия производител на ХХХХХ, можем да доставяме милиони на месец, може ли визитка?" може някой от колегите да изцеди нещо полезно от тях, аз ги подминавах.

почти единствения смислен разговор беше с двама от девелоперите на зефира. 'полезен' в смисъл, че си потвърдих усещането за структурата на проекта, как мислят да карат влака следващите година-две и от къде да изцедят някакви кинти. но са още на поляната. разбира се ония, от зеления хълм също имаха щанд, те поне са по- на високо. ама не им хареса, като има казах, че нямам планини от зелено.

червената петя имаше големичък щанд, но разговора беше по-скоро на гастрономична, или по-скоро плод-зеленчукова тема (как се произнася името и какво общо има с плода). преместили са се в Горица, уговорихме се да им мина на гости, че на панаира били само търговци.

ако имате въпроси и ми е излязло нещо на радара - питайте.


Сря Фев 27, 2019 8:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари
Ам че кажаете нещо Мцу-шко?
Stm32L5 поне не пипнахте ли?
GSM 5G? В краен случай 5g ускорение?


Сря Фев 27, 2019 11:09 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9646
Мнение Re: Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари
5G-то се покриваше в Барселона.
там е бил друг цирк, по-скоро в стил 'за да получиш отговор, набери 007'. търговците са били само с леки картечници под широките сака.

Роботът София не знае къде е България
следващия въпрос е трябвало да бъде 'можеш ли да свариш 2 яйца?'. най-вероятно отговора е щял да бъде същия - 'не, а ти?'. пърженето на 2 яйца на очи е много по-трудна задача в зоната на гурмето и мастер-шеф състезанията.

интересна е тенденцията 'помощниците' да стават изключително тъпи, ако нямат връзка с облака и BigData, най-вече през 5G. но за момента изкуствения интелект все още е далеч от сравняване с естествения.

в немечко 4G май има по местата с висока плътност, поне за данни. не можах да преценя дали ги е застигнала модата с пикоклетките, в хотела аксес поинта се казваше Fritz-ХХХХ и май още беше на ADSL. като мръднеш към периферията на града, или се качиш на влак, е много трудно да проведеш нормален 5-минутен разговор - глъхне, накъсва, или направо дропи. във влака щях да пробвам VoIP/LTE, ама се залисах с едно чахкинче-инженерка, тръгнала с голямата кошница към Нюрнберг. момето беше на възраст да се замисли за деца, от друга страна не може да си спре 'кариерното развитие', в Германия взема много повече пари отколкото у тях, но пък и разходите са по-дебели. та разговора вървеше по-скоро на философски теми, а и очевидно я беше страх да говори на инженерни. надявам се поне торбата от Mouser да и е харесала - яка и стабилна платняна чанта за всекидневно пазаруване в лидъла.


Чет Фев 28, 2019 7:57 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4197
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Embedded World 2019 - Нюрмберг 26-28 Февруари
Дедо, сарказмът ти е право пропорционален на годините :D

_________________
Мразя да мразя ...


Чет Фев 28, 2019 10:07 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 63 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни