Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Електростимулатор на мускули 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Електростимулатор на мускули
Знам, че тук има разбирачи.
Жената трябва да си стимулира мускулите сгъващи крака в колянната става и някои други. Изкара малко физиотерапия и я прекъсна заради празниците.
Значи: влязох в магазин "на килограм" да си купя малко Ханцузи за из къщи, нищо не ми хареса, но заради Божията воля (явно) открих работещ RehaBravo за 15лв.
Да, ама на следващия и последен ден баш-рехабилитаторът липсваше, а другите викат на такъв уред "магнит".
Уредчето има 101 режима а мен в момента ме интересува само размърдването на конкретния мускул - намерих в описанието къде да сложа електродите, но какъв ток да пусна? т.е. импулси, пакети, продължителност, честота - хал хабер си найн.


Съб Дек 22, 2018 9:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Електростимулатор на мускули
Е то това трябва физиотерапевта да каже, но мисля, че всичко, което предизвиква контракция и е търпимо за нея е ок, докато иде пак при лекаря. Като цяло щом уреда го има в магазинната мрежа е щадящ и безопасен, друг е въпроса дали има някакъв смислен ефект от него.

Аз скоро правих физиотерапия и докторката така правеше усилва докато мога да го изтърпя и после 20 - 30 мин ме оставя да подскачам. Но стимулаъорите в кабинета са доста по ячки.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Съб Дек 22, 2018 11:42 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Re: Електростимулатор на мускули
bongo_x2 написа:
Знам, че тук има разбирачи.
Жената трябва да си стимулира мускулите сгъващи крака в колянната става и някои други. Изкара малко физиотерапия и я прекъсна заради празниците.
Значи: влязох в магазин "на килограм" да си купя малко Ханцузи за из къщи, нищо не ми хареса, но заради Божията воля (явно) открих работещ RehaBravo за 15лв.
Да, ама на следващия и последен ден баш-рехабилитаторът липсваше, а другите викат на такъв уред "магнит".

"Магнит" е когато е с бобини а това е с електроди, т.е. електростимулация. Аз понеже имам проблеми с някои стави си направих експеримент с една физиотерапия. Предписаха ми електростимулация, високочестотна и "магнит".

За мое голямо учудване тъкмо "магнита" показа най-ясно подобрение. А това са две бобини, поставят се от двете страни на ставата, магнитно поле 100 Hz или нещо подобно. Това долу на прасеца, там имам навяхване от падане и изкълчване, нелекувано и стана хронично.

На раменете беше високочестотна физиотерапия, ясен е принципа, пак 2 бобини но с висока честота, не усетих особена полза. И за кръста електростимулация, там е както казва Цецо, лепят електроди и увеличават тока докато можеш да търпиш. Има някакъв ефект но чудеса не могат да се очакват.

Това уредче е слабичко за физиотерапия, такива обикновено са за козметични масажи на лицето. Може да се пита някой физиотерапевт как да се използва но те уредите си имат и своя инструкция. Професионален уред за електростимулация е от порядъка на 1000-2000лв и принципа е ясен, подава се на електродите импулси с различни параметри, мускулите почват да се свиват от тях. Има известно освежаване но както казах чудеса не се получават и ефекта бързо отшумява. Е, това за хроничните болки, при травми не знам.

Ако е за проблеми в ставите най-добре са масажите. Но много голяма рядкост е добър масажист рехабилитатор, огромната маса от тях са самоуки и правят т.н. спортен масаж, т.е. въздействат на мускулите не на ставите. За ставите добра е т.н. юмейхо терапия но си иска майстора. И единственият начин да го намериш е препоръки от познат или опитване наред при промоциите дано го улучиш. Цени от порядъка на 50лв/час и нагоре. И особено полезни са разните йога асани, то и юмейху терапията е същото. Ако се интересувате пуснете тема, имам понатрупана литература по въпроса а и малко личен опит.

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Нед Дек 23, 2018 2:12 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Електростимулатор на мускули
А бе да си кажа: смениха ѝ ставата с изкуствена и това доста ограничава самолечението. Но всички са единодушни, че мускулът свиващ в коляното е закърнял и иска тренировки. Да, ама дори на мен ми е трудно да си го напрягам и отпускам, за разлика от повечето други мускули, така че електростимулаторът си е решение.
Въпросът ми беше каква форма на тока е най-подходяща и ефективна за свиване на мускул.
Ще експериментирам първо на себе си с някакви импулси (не пакети), но лошото е, че като дърт електричар имам изграден рефлекс като ме удари ток да хвърлям всичко надалеч :)
Като се има предвид колко пъти ме е удрял ток иначе отдавна щях да съм млад загинал пишман електричар...


Нед Дек 23, 2018 1:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Електростимулатор на мускули
Ако е за тъща, най-подходящи са разнополярни импулси със синусоидална форма, амплитуда 380V и честота 50 Hz :D


Нед Дек 23, 2018 1:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: Електростимулатор на мускули
по-скоро не си бърникал на средно, затова още пишеш по форумите

за теб може да е ОК, но не бих експериментирал с каквото и да е желязо наоколо.
за мускула може и да е ясно въздействието, ама надали някой ще се подпише какво става при наличие на изкуствена става.

след смяна на ставата се появяват една купчина странични ефекти/заболявания, свързани както със самия имплант, така и с лекарствата около него.
затова, мисля, по-кротко и само на естествени движения.


Нед Дек 23, 2018 1:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Електростимулатор на мускули
Дедо, бърникал съм и на средно, и на висше, ама съм внимавал да е не само изключено, но и заземено.
В случая мускулът е далечко от ставата, пък и на терапията са ѝ слагали такова, но за един час кое по-напред?!

Колкото за мускулно-ставни болки най-доказано е това:
Прикачени файлове:
DSCI4772-M.JPG
DSCI4772-M.JPG [ 23.54 KiB | Прегледано 2915 пъти ]

Не се бъзикам! Обърнете внимание на цвета вляво: червеният е най-добър, имало зелен и син. В случая е виолетов...


Нед Дек 23, 2018 2:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2588
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Електростимулатор на мускули
Аз пък съм чел, че силата на мускула не зависи само от неговата маса а и от нервната система, която не може да се стимулира така. Т.е. най-добре е сам човек да си движи мускилите, но то това сигурно е ясно на всички :) Иначе щангистите така щяха да ги тренират - със ток :mrgreen:

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Нед Дек 23, 2018 3:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Електростимулатор на мускули
Напротив, точно при увредени нерви, например плексит, се ползва електростимулация за да не закърнее мускула, докато се оправи нерва.

Но ако нерва си е наред, наистина няма по-добро от естествените движения, Бонго.

Не мисля, че тая машинка ще направи нещо смислено, освен евентуален плацебо ефект. Физиотерапията си е наука, а това е по-скоро уред за чесане на суетата...

Да движи там, колкото може по празниците и след това на лекар.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Нед Дек 23, 2018 11:36 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Re: Електростимулатор на мускули
Определено е за електростимулация. И то на професионален апарат и от физиотерапевт. Другите съвети които ги давах се отнасят за увредени стави но тук е изкуствена.

Може би полезно ще е иглотерапия защото въздействието върху активните точки стимулира нервните процеси и биотоковете. Но и тук отново проблем е намирането на професионалист, мнозина се рекламират като такива но са самоуци, прочели няколко книжки, сложили пред себе си атласа и дупчат. Опитвал съм, има някакъв ефект но доста слаб.

И разбира се повече движение. 15-20 минути в парка като начало не само раздвижват организма но са и прекрасна психотерапия, всички глупости ти излитат от главата.

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Пон Дек 24, 2018 12:08 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни