Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Диоптри 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Диоптри
Дедо, внимавай преди компа ти да остави пътечка до тоалетната - не е драйвърът а допълнителното scrapware или както му викат там.
А бе хора, ползвате ли програмния мениджър на Comodo? Понякога големи ядове може да ви спести, а е безплатен.

ПС: аз раздавам акъл, щото вече рядко ползвам комп за работа. Ама като ми се наложи: съседите само дето полицията не викат...


Пет Ное 09, 2018 12:23 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2582
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Диоптри
Вече 2ри ден съм с очилата и разликата е убийствена, досега съм гледал разфокусиран кинескоп, а сега виждам HD :)
Не забелязвам никакви деформации на предметите. Интересното е, че вече мога да чета на монитора от 60-70 см Нещо немислимо преди трябваше от половината разстояние иначе беше размазано. И на далеко и на близо ми помагат очилата.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пет Ное 16, 2018 5:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Re: Диоптри
palavrov написа:
slav4o.com написа:
... а сутрин е размазано :roll:

Оправя се с измиване на гурлите :D

Майтапа на страна, има моменти в които всичко ми е размазано и бая търкане на очите пада докато ми се избисрти погледа - май някакви по гъсти сълзи са причината преди да са станали на гурли ;)

Възможно да е бактериална инфекция. Доста често срещано при хронична хрема или синузит, батериите налазват и очите. Едно време се лекуваше със Sulfacetamid, адски люти но ги трепе напълно. Обаче го спряха от производство. Опитай с Тобрадекс, само 3.50 лв е. Иначе правилният начин е не самолекуването а очен лекар, посявка и от нея да определят лекарството.

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Пет Ное 16, 2018 6:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Диоптри
fred написа:
palavrov написа:
slav4o.com написа:
... а сутрин е размазано :roll:

Оправя се с измиване на гурлите :D

Майтапа на страна, има моменти в които всичко ми е размазано и бая търкане на очите пада докато ми се избисрти погледа - май някакви по гъсти сълзи са причината преди да са станали на гурли ;)

Възможно да е бактериална инфекция. Доста често срещано при хронична хрема или синузит, батериите налазват и очите. Едно време се лекуваше със Sulfacetamid, адски люти но ги трепе напълно. Обаче го спряха от производство. Опитай с Тобрадекс, само 3.50 лв е. Иначе правилният начин е не самолекуването а очен лекар, посявка и от нея да определят лекарството.

То това се появява само от време на време, не е постоянно. Но ако стане ще се ходи по доктори, то е ясно.

_________________
Мразя да мразя ...


Пет Ное 16, 2018 8:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Диоптри
Снощи пуших цигари на един балкон и от нямане на друга работа си изследвах "параметричните" стъкла наблюдавайки светлинки. Вече съвсем лесно ми стана ясно: правилната корекция на астигматизма е само по вертикала в центъра! Малко вляво или вдясно вместо кръгче виждам наклонена чертичка. Гадост: по-лошо от кон с капаци защото трудно се усеща, съвсем отделно фокусирането с мърдане нагоре-надолу. Според мен това е развалянка за очи.


Съб Дек 29, 2018 8:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Диоптри
има нещо такова - прогресивния цайс не е за астегматици.
когато съм с такива цайси пред 3 монитора почвам да правя едни движения с врата и да се суча като глист, за да нацеля фокуса по кьошетата.
затова си направих 2 комплекта нови, тип "бабешки", с голямо стъкло и само с един диоптър за съответната работа. май е по-добре, но все още не съм свикнал да не забравям другия комплект лещи...

бонго,
у ваше село имате ли броячи на светофарите? като показва 11, колко чертички виждаш от 200м?


Съб Дек 29, 2018 9:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Диоптри
Дедо, точно днес броячът на близкия светофар не работи, но експериментирах с таймера на микровълновата: при неправилен астигматизъм ми ги накланя/разтегля в съответната посока, а при неправилен диоптър/фокусиране се получава "ореол" отстрани, прилича на "стоящи" радиовълни и се предполага, че при подходящо застъпване ще станат 3 ярки единици с две по-слаби по края.


Нед Дек 30, 2018 11:55 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Диоптри
Астигматизмът е променливо състояние, което в някои случаи може да изчезне от само себе си.
Преди години ми откриха астигматизъм на едното око и ми предписаха очила за далечно гледане, които така и никога не носих, защото гледането с тях беше малко по-добро отколкото без тях. След време установих, че с тях е по-зле отколкото без тях. Следващият преглед установи, че нямам астигматизъм.


Нед Дек 30, 2018 1:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2582
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Диоптри
Аз пък от достатъчна далечина виждам два светофара един над друг. С очилата ми се събират. Моите са минус цилиндър, хоризонтален. Като ги движа наляво надясно няма промяна. Когато ги местя вертикално картината се движи. Обаче няма промяна в астигматизма. Което е една точка пак е, картината не се разваля :) Но пък нямат сфера (само астигматични са) - може от това да е разликата с на Бонго. :roll:
Прикачени файлове:
styklo.jpg
styklo.jpg [ 11.32 KiB | Прегледано 2810 пъти ]

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Нед Дек 30, 2018 2:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 08, 2007 9:51 am
Мнения: 1869
Местоположение: ♪♫♣♠|☼◙▲♦▼☻╬☺∞
Мнение Re: Диоптри
Всички в темата сме над 40-45г
и аз ходих на очен офицялно,и ми даде +1.5 да нося...има наследство тук-взех директно цайсите на баща ми,бог да прости,и виждам екстра наблизо вече

_________________
Изображение DT-838 (((STEREO ПОЗДРАВ))) за форума - https://youtu.be/xy921Pn3lhA
Цецо написа:
Абе я вижте какъв ден е навън, да ви таковам и в инженерите задръстени!
itso.t написа:
Решил си да препишеш целия интернет? Доста амбициозно начинание... :D


Вто Апр 16, 2019 9:22 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 08, 2007 9:51 am
Мнения: 1869
Местоположение: ♪♫♣♠|☼◙▲♦▼☻╬☺∞
Мнение Re: Диоптри
8) Ще взимам DLP Link/ цайси заSEIKO EPSON CORPORATION projector Epson EMP-74
https://youtu.be/DLhtO-gNzLs?t=130
Цитат:
DLP Just stand for Digital light processing
https://en.wikipedia.org/wiki/Active_shutter_3D_system#DLP_3D
Цитат:
Before disabling DLP Link you can call projector manufacturer to see if it allows highspeed mode i.e., 120Hz input to 120Hz output.
http://e2e.ti.com/support/dlp/f/94/t/196055?Understanding-DLP-link-standard-using-DLP-link-Glasses-to-sync-single-image-with-multiple-projectors#When connecting the projector to a computer, be sure to check the
following.
• Turn off the power for both the projector and the computer before
connecting them. If the power for either device is on at the time of
connection, damage may resul
Код:
ESC/VP21 is a control command and protocol for Epson projectors, which is used for A/V controller to control and
monitor Epson projectors. The command codes are comprised of [color=#FF0000]ASCII codes[/color]. Therefore the command codes can be
understood very easily and you can easily control projectors using a PC with a terminal emulator such as [color=#FF0000]Microsoft Hyper
terminal.[/color]
Since ESC/VP21 is independent of communication protocols. Serial, USB or TCP/IP network can be used to transmit the
commands to projectors.
Change the "COM Port" setting in the "Advanced"
3
menu to "USB".
Turn the projector's power off.
Цитат:
If you use a USB cable to connect the projector to a Windows PC, you need to install the EPSON
Projector USB-COM Driver on the PC before using EMP Link 21L.
When the following screen appears, the installation procedure is completed. Click [Finish] and then
restart the PC.

_________________
Изображение DT-838 (((STEREO ПОЗДРАВ))) за форума - https://youtu.be/xy921Pn3lhA
Цецо написа:
Абе я вижте какъв ден е навън, да ви таковам и в инженерите задръстени!
itso.t написа:
Решил си да препишеш целия интернет? Доста амбициозно начинание... :D


Пет Апр 19, 2019 10:20 am
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 56 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни