Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
IP телевизия вместо класически кабеларки/сателити? 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение IP телевизия вместо класически кабеларки/сателити?
Гледам че много сайтове предлагат (продават) акаунти за ип телевизия. Има уж европейски, има и на алито оферти.
С толкова много "смарт" у-ва наоколо се чудя дали да не зарежа фюжъна на булсата и да мина на такава. Пак ще ползвам интернет от тях, но за тв да дават 6 евро примерно. Пуснах си тест на някакви теллифрог за 24 часа и беше доста добре. Особено качеството в сравнение с фюжънската боза.
Не търся съвсем безплатни понеже е ясно че поддръжката на тази услуга, пък била тя и не съвсем легална, струва пари. Блазни ме наличието на по-скъпи канали - спорт, филми.


Пон Дек 02, 2019 11:27 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Вто Сеп 25, 2012 8:59 pm
Мнения: 76
Мнение Re: IP телевизия вместо класически кабеларки/сателити?
Принципно кабелната или сателитната би трябвало и предполага по добро качество на картината от IP. Но бай ганю за да набута повече канали за пълнеж, съответно компресира до такава степен, че примерно на буля програмите от сателит са такава мърльотия, че освен на кинескопен телевизор на друго си е мазохизъм да се гледа!


Вто Дек 03, 2019 2:22 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Съб Май 21, 2016 8:47 pm
Мнения: 472
Местоположение: Бургас
Мнение Re: IP телевизия вместо класически кабеларки/сателити?
gicho написа:
... наоколо се чудя дали да не зарежа фюжъна на булсата и да мина на такава. Пак ще ползвам интернет от тях, но за тв да дават 6 евро примерно. Пуснах си тест на някакви теллифрог за 24 часа и беше доста добре. Особено качеството в сравнение с фюжънската боза.

Само да вметна, че някои доставчици на интернет, които предлагат в ценовата си листа и телевизия, имат неприятната мисъл да саботират гледането на друга телевизия през тяхното трасе... Не знам за Булсатком дали е така, но знам за някои други...


Вто Дек 03, 2019 3:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: IP телевизия вместо класически кабеларки/сателити?
Да, това е важна точка, но по-скоро е за качество на интернета. Все пак трябва да се има предвид и това.


Вто Дек 03, 2019 4:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: IP телевизия вместо класически кабеларки/сателити?
gicho, не агитирам за булсата щото изобщо не ги обичам, ама да чакаш от интернет за ТВ си е мазохизъм.
Имам качествен интернет от качествена кабеларка - едното няма общо с другото и по-добро не съм виждал!


Вто Дек 03, 2019 8:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: IP телевизия вместо класически кабеларки/сателити?
Айде мрънкялници, искате ли да видите колко е хубаво в Мехико, кабеларката спря някъде Ноември 2018, след една катастрофа, отстраниха повредата Април 2019 ... нищо работа нали .... тук в офиса от както са ми пуснали оптика времето прекарано с повредена оптика май е повече от времето прекарано с работеща оптика.... скоростта е убиец, дори успявам да си пусна клипче в тубата у нас, в офиса малко по-добре стига умопомрачаващите 10 Mb.


Вто Дек 03, 2019 8:21 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: IP телевизия вместо класически кабеларки/сателити?
bongo_x2 написа:
gicho, не агитирам за булсата щото изобщо не ги обичам, ама да чакаш от интернет за ТВ си е мазохизъм.
Имам качествен интернет от качествена кабеларка - едното няма общо с другото и по-добро не съм виждал!

Хайде сега дивотии... Открай време ползвам IP-TV, но от нашенски доставчик. Може да се каже, че през 99.9% от времето нещата бачкат на 6. Е, има тук там по някое проблемче - къде в доставчика на TV, къде в доставчика на нет, но както знаем, няма идеални неща.
Най-съществената разлика спрямо класическата кабеларка е, че мога да "връщам" и да гледам по-масовите канали до седмица назад.
Тоест, по всяко време мога да видя как Леонсио е гушнал Изаура. :lol:

Предполагам няма нужда да споменава, че терминът HDTV не е непознат. Нищо че "върви през нета" както спомена Бонго...


Вто Дек 03, 2019 9:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: IP телевизия вместо класически кабеларки/сателити?
ейй добре че ти е бавна фрезичката да имаш време за всички турски сериали :D какво гледате по тази телевизия. Аз съм без и съм си перфектно, свикнах да няма и ми е много добре. Като отида в инди и като пуснат ТВ-то и някак почва да ми става некомфортно. Оня ден бях с жената на скайп, и отзад се чува ТВ, преди не ми пречеше и можеше цял ден да ми бучи на главата, сега направо ме подлудява.


Вто Дек 03, 2019 10:16 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: IP телевизия вместо класически кабеларки/сателити?
ToHu написа:
ейй добре че ти е бавна фрезичката да имаш време за всички турски сериали :D ...

Фрезичката не е бавна. Тя е модел "Маняна".
Имаше и модел "Спиди Гонзалес", но преценихме, че никому не е нужна чак такава припряност и напрежение... :D


Вто Дек 03, 2019 11:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: IP телевизия вместо класически кабеларки/сателити?
ToHu написа:
ейй добре че ти е бавна фрезичката да имаш време за всички турски сериали :D какво гледате по тази телевизия. Аз съм без и съм си перфектно, свикнах да няма и ми е много добре. Като отида в инди и като пуснат ТВ-то и някак почва да ми става некомфортно. Оня ден бях с жената на скайп, и отзад се чува ТВ, преди не ми пречеше и можеше цял ден да ми бучи на главата, сега направо ме подлудява.

ми и аз така, от 10-на години по островите свикнах без талавизор, но сега чавето поотрасна и взех някакъв с ЛГ с вебОС....
не мога да се оплача освен че не пак не го гледам, но поне разни юникорни и кучета патрули и други мечки вървят на ейчД :)
амазоня и нетфликса вървят викам ми че има 4к ама малко е афиф това 4к повече ми прилича на 2.8к :), както и някаква българска иптв.... жената има на телефона един акаунт от булсата пак се ядва.....
чавето и жената щом са доволни - бива. и то тука е много смотан нета, някъде на положение в София както беше 2008-09. а цената му е като 2 кила луканки...

аз най-много да отворя мцу-то на 55 инча друго не няма да е:)

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Вто Дек 03, 2019 11:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: IP телевизия вместо класически кабеларки/сателити?
Аз имам лоши впеатления от булсаткома, но от БГ сателитните то друго май не остана, за някои места няма опция. В годините съм го слагал на разни места, все е имало проблеми с качеството бз значение каква е антената и приемника. Според мен те просто стриймват кофти качество, щото няма логика само някои канали да са кофти.
IP TV съм пробвал по друг повод, ама до никъде не стигнах. За наши обекти исках да вземем нещо което да го пускаме не през техния приемник, а през наш софтуер, все някакви дървета, последно май с някакво ментелско бяхме успели да пуснем нещо, ама и там дръвчета, иначе за качество, това ментелското се ядваше.
У нас /в софето/ сме с .... хмм те толкова се продаваха и купуваха че идея си нямам, май центрум груп, забравих им името.... качеството е меко казано ужасно, и интернета не е кой знае какво, някои канали ме връщат в детството опитвайки се да хвана руска телевизия с диск от ЗУ, дори няма идея от какво е бил, нашият IBM 360 нямаше точно такива в него, и руската машина нямаше, сигурно някое творение на ДЗУ или :)


Сря Дек 04, 2019 3:05 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: IP телевизия вместо класически кабеларки/сателити?
gicho написа:
Гледам че много сайтове предлагат (продават) акаунти за ип телевизия. Има уж европейски, има и на алито оферти.
С толкова много "смарт" у-ва наоколо се чудя дали да не зарежа фюжъна на булсата и да мина на такава. Пак ще ползвам интернет от тях, но за тв да дават 6 евро примерно. Пуснах си тест на някакви теллифрог за 24 часа и беше доста добре. Особено качеството в сравнение с фюжънската боза.
Не търся съвсем безплатни понеже е ясно че поддръжката на тази услуга, пък била тя и не съвсем легална, струва пари. Блазни ме наличието на по-скъпи канали - спорт, филми.


Покраи Андроид бокса дето писах в Интернет радиото темата - се напънах да прочета повече и за IPTV.
Не знам колко плащаш за нет ама неиде из договора ти пише че е уп то хххх мега ,гига , незнам си какво бита и не вярвам да имаш гарантирана скорост.
Ще рече че ако че да речем си купиш услуга от някои които физически наблизо до тебе,ако се натовари мрежата може да накъсва, да не говорим че нет проваидера може да гледа колко трафик му правиш и кат се набузи- ония да почнат да те дроселират по скорост.

2 примера-
Гледам баш булсата тука в америка чрез тяхното приложение-ами уж имам 300Мбита ама събота , неделя пак накъсва например.
Гедам мачове тук там събота , неделя с ACE плеер - базирано е на торенти и обикновено се закачам на 5MBit MPEG4 стримове които са 720p -на тоя плеер има бая настроики и някои път увеличавам буфера на 3 минути ,5 минути и пак пакетите не идват ....


Сря Дек 04, 2019 8:05 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: IP телевизия вместо класически кабеларки/сателити?
Аз доста съм го ял и затова писах.
Ся, едно е доставчикът да ти предлага IP TV, друго е да си в БГ и да гледаш от местни и трето да си имаш работа с чужденеция.


Чет Дек 05, 2019 1:57 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: IP телевизия вместо класически кабеларки/сателити?
Гледам elemental.tv вече 2-3 години, без особени проблеми - дори и на скапания DSL който имаме на село.
Май не работи на територията на БГ... защо ли :)
Най-доброто е че можеш да превърташ седмица назад, най-лошото - че не може да си записваш това което искаш.
Смятам да взема една HDMI записвачка - препоръки?
Имам и Андроид бокс, гледам си го и на телефона и на таблета, и на компа - и няма значение ако няколко човека гледат различни неща.

Антената и приемника на Булсат отдавна изчезнаха в кофата. Имаме 10-тина антени за сателитна телевизия - били са за Viasat - по околните къщи (на комплекс от 40 къщи), кабелите и сплитерите се веят откачени на вятъра от 10 години сигурно.


Чет Дек 05, 2019 10:17 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: IP телевизия вместо класически кабеларки/сателити?
bongo_x2 написа:
Аз доста съм го ял и затова писах.
Ся, едно е доставчикът да ти предлага IP TV, друго е да си в БГ и да гледаш от местни и трето да си имаш работа с чужденеция.

Оставам с впечатление, че си изпробвал всички изброени комбинации и имаш реален опит. А дали реално е така?


Чет Дек 05, 2019 10:55 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни