Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Видеонаблюдение 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Видеонаблюдение
Ъъъъ... недей казва голяма дума :)


Прикачени файлове:
cable.jpg
cable.jpg [ 120.91 KiB | Прегледано 2796 пъти ]
Сря Авг 05, 2020 7:25 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Видеонаблюдение
Е то има и аудио кабели по 100 за метър ...сименс, какво очакваш. Ако ще говорим за имдустриални може да отиде много, масло или ииселинно устойчиви, бронирни, негорими и много други ...


Сря Авг 05, 2020 10:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Видеонаблюдение
syscop написа:
По спомен стандартът е 100 ярда. Като се сложат patch кабелите в шкафа и от розетката до компа/принтера и се получават около 100 метра.

п.п.
Бай Ганьо не се интересува от стандарти. Може и на 150 метра да тръгне :)

неправилно се тълкува :!:
стандарта ти гарантира че на 100 имаш тази скорост и този бит ерор рейт :!:
ако върви на повече то си е до чип (наште си работят на 140 , че и на повече метра без проблем).

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пон Авг 10, 2020 2:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Видеонаблюдение
syscop написа:
От вики-то:

Maximum cable segment length
The maximum length for a cable segment is 100 metres (330 ft) per TIA/EIA 568-5-A.[28] If longer runs are required, the use of active hardware such as a repeater or switch is necessary.[29][30] The specifications for 10BASE-T networking specify a 100-meter length between active devices.[31] This allows for 90 meters of solid-core permanent wiring, two connectors and two stranded patch cables of 5 meters, one at each end.[32]

е затова ви казвам че 10BASE-TL е удобно...
дава ти 10мбита по една усукана двойка (със или без екранировка, с капацитивно или индуктивно рзделяне).
пък и по стандрт може д си сложиш PowerOverDataLine....

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пон Авг 10, 2020 2:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Видеонаблюдение
Че има чипове които карат на много има, нп има и още повече за които и 100 м им е малко. Говорейки за камери ... представям си някой умрял хиквижън или дахуа, евентуално с DVR с вграден суич, който освен всичко друго е и POE ... аз затова казах на 10 ако може да се сложи ще пее най-вероятно, но това не е ясно дали може, защото той сам няма да свали, казвам го от скромния ми опит с такива недоразумения.


Пон Авг 10, 2020 5:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Видеонаблюдение
я кажете, 2-4 камери за домашно приложение, със SD карти, със или без WiFi или Етернет PoE, с детекция на движение (за светлини, сирена, известяване,т.н.), с микрофон - може ли да препоръчате нещо, което доказано работи и в същото време на струва куп пари и още толкова за абонаменти


Сря Авг 19, 2020 12:16 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Видеонаблюдение
огледай продукти на хиквижън и дахуа, и двете са в ниския ценови клас и имат подобни модели, не мога да препоръчам конкретен защото не ги използвам.


Сря Авг 19, 2020 3:34 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Видеонаблюдение
Сектрон имаха прИмоция за 100лв без ДДС камерка с 64GB карта и долу-горе всички екстри. Нямаше само PoE, ама предлагат едни кабелчета с които може да прекараш захранването по неизползваните жила на етернета.
Като цяло не е лоша, но инсталирането е далеч от интуитивно. Не мисля, че обикновен потребител може да се справи. Поне не и с всички екстри. Тия от ХК-вижън просто са си оставили ръцете със софтуера. Ако камерките са за Добрич мога да ударя рамо с инсталацията...


Сря Авг 19, 2020 8:21 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Видеонаблюдение
А какво се вижда на камерка от 120лв? Защото то камери бол, но като им загледа човек клипчетата качени в тубата става ясно защо цената им е такава. И аз от доста време се оглеждам за нещо сносно, но под 240лв не намирам.


Сря Авг 19, 2020 8:27 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Видеонаблюдение
ми вижда се прилично като за 2Мр. Даже се учудех, че и подсветката не е лоша т.е. и нощем се вижда.
Може да я гледаш през облака на хквижън през телефон, но май само в реално време. Иначе добре се ориентира с движенията, щото я пуснах да записва само при събития. Но записа може да се преглежда само в локалната мрежа май. Поне през облака не успях.

Сега това е камера с фиксната оптика, която фокусира до определено разстояние. На 100м едва ли ще фокусира добре. Не че съм пробвал де ;-)
Има и по-добри камери. Аз взех за мен 4Мр но още не съм я пробвал, че дойде без захранване и не ми останало време да се занимавам.


Сря Авг 19, 2020 8:57 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Видеонаблюдение
Сензорите доста се развиха вече и евтините камери виждат сравнително добре, а конкретно хич невидим и нахуя са още по-добре от тия в ниския клас. Имат си трески но за домашно са ок. Традиционно са бавни, макар и това да търпи развитие, под бавни разбирам бавно реагират на промени в светлина. Хич невидим обаче вече има камери за по 5-600 евра, очевидно започват да гледат нагоре, писна им да ядат гарнитурата.


Сря Авг 19, 2020 1:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Видеонаблюдение
Нещо такова - евтините с моторизиран обектив са от 120Е нагоре.
Но може и с фиксиран
http://kristini-bg.com/storage/videonab ... 202017.pdf


Сря Авг 19, 2020 3:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Видеонаблюдение
Ееее и моторизиран за тия пари, това вече съвсем ще е ме те :). Ако искаш добра камера с моторизиран обектив виж ACTI, но цената не е като на хичневиди.


Сря Авг 19, 2020 5:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Видеонаблюдение
Един комшия скоро наръга камара камери и тази вечер се побъзикахме: през талафоня ни показа различни ъгли на улицата и дори извика "Ехо!" към най-близката камера, тя си имаше говорител. При движение се включва мижава бяла LED подсветка, но и без нея картинката е супер.
Обаче той твърди, че е дал 160лв на камера!
Е па дори една такава ми върши работа, не го питах подробности.


Чет Окт 01, 2020 12:14 am
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Пет Юли 01, 2005 9:46 pm
Мнения: 229
Местоположение: Гложене/София
Мнение Re: Видеонаблюдение
Да споделя какви ги свърших.
Послушах съвета и пуснах 36V AC до камерите и при всяка камера галванично разделено захранване от Неомонтана. Стана много прилично.
Защити не съм слагал - реших, че неясно изпълнена защита със заземяване с неясни параметри може да направи повече бели от никаква защита. За момента оцеля при летните бури.
Камерите - Color Vu на Hikvision - ако има малко светлинка са добре, но ако няма никаква и се разичта само на вградената - много шум, много нещо. Черно-белите според мен по-добре се справят. Даже си мисля да добавя и по един IR прожектор на чернобелите.
Най-сложното се оказа да се определи къде ще се монтират камерите, на каква височина, за конкретното място каква камера (в моя случай каква светлина има налична). Не ги уцелих от първия път и се наложи да местя всички камери.
Отделно се оказа, че трябва да има лесен достъп до камерите - трябва да се чистят, защото хващат паяжини на общо основание. Ако са твърде близо до улична лампа лятото нищо не се вижда от рояците насекоми около лампата.


Пет Окт 23, 2020 11:45 am
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни