Отговори на тема  [ 986 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 66  Следваща
Китай 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Китай
Ти виждал ли си военни полеви болници, не тия от времето на службата в БНА? Отвътре няма как да разбереш че е палатка, а то и не са повечето, това са контейнери или полу твърди конструкции, разгръщането се прави за ден два и могат да се скалират. За мен лично е много странно да губиш две седмици за да строи специална болница когато болните нарастват всеки ден.
Другият вариант е наистина да нямат мобилни полеви болници.


Пет Яну 31, 2020 9:55 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Китай
Малко е странно да сложиш в една тема Китай и ценене на човешкия живот. Това което правят е на последно място заради живота на хората. Полевите болници вече ги правят с климатици и само приличат на палатки. Виж от къде е тръгнал вируса - тия когато и да им пуснат атомна бомба ще е все късно:
https://www.youtube.com/watch?v=6tJndwiKuoQ


Пет Яну 31, 2020 2:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Китай
Видеото не е от там, но това не значи, че и там не е било същото.


Пет Яну 31, 2020 2:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Китай
Сега като каза и се загледах в коментарите - някои казват че е Индонезия, ама дето викаш всички там са един дол дренки.


Пет Яну 31, 2020 3:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Китай
Dimitar написа:
Сега като каза и се загледах в коментарите - някои казват че е Индонезия, ама дето викаш всички там са един дол дренки.


Това много опростенческо мислене.
Ако ти публикувам апокалиптично видео как живеят циганите в България в мизерия без ток, вода, ядат от кофите за боклук, а своя си боклук изхвърлят пред входната врата на колибата ще повярваш ли че в цяла България е така?
Последно през миналата година бях в Шангхай и трябва ти кажа че има европейски и американски градове светлинни години по назад. И хората с които се вядах там водеха приличен живот. Е, верно не са американци (като теб) но това са нормални хора.
Сигурен съм че има и картинки подобни на тези от видеото, но да ми заявяваш "всички там са един дол дренки" ... Но това си е твое мнение - нямам ни най малко намерение да го променям само споделям че според мен е доста ограничено.

А относно епидемията кое би било по добре - да оставят тези 11 милиона да щъкат навред и целият свят да пламне за 1 семица? Може би трябва да им пуснат една бомба и ние от цивилизацията да си решим проблема и без това "всички там са един дол дренки"


Пет Яну 31, 2020 5:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Китай
Не го мислете, ако ще е ефективно ще затрият целия град без да им мигне окото. Лошото е че ако това се налага в западна държава то няма да се случи.


Пет Яну 31, 2020 6:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Китай
Ще пусна един цитат от съседна тема в коментар :)
Dimitar написа:
Много филми гледаш


Пет Яну 31, 2020 6:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Китай
Много подценявате партията и китайският манталитет и ценностна система.


Пет Яну 31, 2020 8:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Китай
ilkor написа:
Ще пусна един цитат от съседна тема в коментар :)
Dimitar написа:
Много филми гледаш


Аз видях подобни на тоя пазар в Хонг Конг, дето 100 години беше английска колония. Подобни изгъзици (разбира се не чак в такива мащаби) съм виждал даже в Сингапур, който смятам за върха на сладоледа. Когато казах, че всички са един дол дренки имах предвид, че съм абсолютно сигурен че имат такъв шит хол пазар в абсолютно всеки китайски град. От тая гледна точка точно колко небостъргача и лъскавини имат в същия град няма абсолютно никакво значение, защото като тръгне буболечката от подобен пазар в Шанхай, това че ти си видял само лъскавини там въобще няма да им помогне нито да ги спаси. Затова партията майка блокира цели области, строи полеви болници и праща армията там, щото много добре си знаят мизериите. Същото е и с циганите в Столюпиново в Пловдив - това, че пешеходната главна улица е лъскава не значи, че в града няма мизерия. И за разлика от САЩ примерно, където има огромна икономическа сегрегация и където бедните и богатите не се мешат едни с други много много щото обикновено са в различни квартали - в Китай до супер лъскавата сграда с мултимилионни апартаменти има абсолютна шит сграда, на която канализацията е по външните стени и от всякъде капят лайна. Пак да повторя - в Китай мейн ланда не съм бил, но в Хонг Конг съм бил и съм ги виедял всички тия мизерии лично и местните ми казаха, че в мейн ланда е още по-зле. Та това е, което се опитах да кажа.


Пет Яну 31, 2020 11:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Китай
Има ги навсякъде в Китай, и не само, и в Индия, и в Филипини те, и в Перу и в Мексико.


Пет Яну 31, 2020 11:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Китай
Демек да си дойдем на думата - всички в оня вилает са един дол дренки :)


Съб Фев 01, 2020 12:00 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Китай
Да така е, ама в момента някои места в Сан Франциско са по зле от вмирисаното Варанаси... и има бум на хепатит, няма да се очудя скоро ако тръгнат чума и холера.... та...


Съб Фев 01, 2020 12:12 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Китай
Ми то СФ е най-близо до тях, а и като се отчете върлуващата там либерастия, така че нищо чудно :D .
Като пътувам с колата из Америка и никога не спирам на бензиностанции на Шел и БП - почти всички се държат от индийци и китайци и е такава мизерия, че чак те е гнус да влезнеш в тоалетните. Винаги предпочитам Пайлът и Лови'с защото са си чисто американски корпоративни бензиностанции и са супер чисти. Като им отидеш в китайските и индийските квартали тук е пак някаква мега мизерия - влизал съм в ресторант, дето имаше теч на канализацията в залата за хранене и не се стоеше от миризма и ония си се държаха все едно е супер нормално.
Ти спомена в другата тема, че белия човек бил минал през повече пандемии и имал по-добра имунна система. Ако погледнеш историята поне 90% от тия пандемии са дошли от Китай, демек не само че те не са минали през по-малко пандемии ами са предизвикали повечето. Явно има някакви предпоставки за това.


Съб Фев 01, 2020 12:24 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Китай
Абе не можеш да сравни Китай с Индия, дори и по мизерни те им пазар чета е много по добре от колкото в Индия. А лично моите впечатления са че Хон Конг е една клоака, в Китай е много по-чисто, поне там където съм обикалял аз, основно около Шанхай и Гуанджо.
Индийците са пълни мизерници, дори и най-чистите им градове са нещо като столипиново, дори то в голямата си част е по-чисто и спретнато.


Съб Фев 01, 2020 9:54 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Китай
World's First Classical Chinese Programming Language

Има си и IDE

Говорим си с колегата, че спрат ли китайците да ползват латиница и долари живота няма да е същия ...

_________________
Мразя да мразя ...


Сря Фев 05, 2020 12:31 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 986 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 66  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни