Отговори на тема  [ 986 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 66  Следваща
Китай 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Китай
ToHu написа:
Ама ментета или просто не бяха low ear,щото и на реномирани производители има с висок eat, зависи от серията.

не помня имената на магазините щото от години не съм ходил там, пловдив, капана, съседни пресечки бяха на комета, там реномирани марки май не продаваха, купих ги по критерий "105 градуса" щото нямаше никакъв друг избор от търсените стойности и габарити
за 105 градуса ЕСР-а би трябвало да е по-читав, колкото и евтина серия да е, да ама не, по-лоши бяха от стари на 85 градуса
не помня вече и какво лого са имали, ама едва ли са били марка щом съм нямал избор
бяха за някакъв телевизор, не можа да изкара 2 седмици и се подуха
а и сякаш малко на ориз ми намирисваха :D


Пет Авг 16, 2019 2:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Китай
ESR няма никаква връзка с градуси те, има си low esr серии на всеки производител, ако не е такава серия това че му е високо esr не значи че е менте. Не казвам че не е било, но по еср трудно ще разбереш, това не е някакъв глобален пока, атвл по който да се ориентираш колко е качествен.


Пет Авг 16, 2019 5:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Китай
бе не знам... дори да не го водят лоу еср пак трябва да влиза в някакви норми според мен, ако излиза от всякакви норми за мен е менте
ей сега имам в кутийките едни уж рубикон серия YXA, има вероятност да са изостанали от същите за които говорех
http://www.bdtic.com/datasheet/Rubycon/YXA.pdf
1000 микро на 25 волта, имам 3 броя в кутийката ЕДНАКВИ и НЕ запоявани
трите броя измерени капацитет в микрофаради и ЕСР в милиоми, при 1кхз
541 - 41
551 - 109
525 - 136
ти кажи какви са :D


Пет Авг 16, 2019 6:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Китай
Ами в пдф никъде не пише че са low esr, а esr им е сравнително нисък, Панасоник имат серия която е low esr с 0.13 ом. Капацитета доста се отклонява ... а ти сигурен ли си и в уреда, много често мерачките лъжат.


Съб Авг 17, 2019 4:19 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Китай
мерачката си е идеална, с келвин щипки, повтаряемост на измерванията, точно мери, никакви забележки
сега има и по-модерни ама когато я купувах нямаше много избор в тоя ценови диапазон
https://i.ytimg.com/vi/rgqQRzZM80Q/maxresdefault.jpg
щипките с които идва пак са с 4 жици, но не са точно келвин и плува с по няколко милиома, обаче лесно се преработват, и си става надежден прибор
0.13 много ми се вижда.... 1000 микро на 16-25 волта каквото съм мерил все са под 0.1 дори и стандартните без гарантирани лоу еср
другото което ми прави впечатление е че при истинските кондензатори има повтаряемост. и капацитет и ЕСР, 2 шепи всичките еднакви, няма такива фрапиращи разлики, няма и извън толерансите
мерил съм и стари маркови кондери, имам предвид на над 20 години - капацитета им е точно каквото пише
новите сега масово са в долния диапазон на толеранса. пише 100 а реално е около 85, което е до някъде приемливо, щото знаеш че всичките са такива, стига да са читави
от както купих тая мерачка вече не ползвам кондензатори без да съм ги измерил, дори и чисто нови да са, често има изненади... особено ако не са от гарантиран доставчик, масово ментета


Съб Авг 17, 2019 3:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Китай
Не изглежда зле уредчето, ама не признавам нищо под 20 кг :)
Ментета има много изобщо не се коментира, но ESR на стандартните кондензатори дори не се дава като параметър.


Съб Авг 17, 2019 5:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Китай
ToHu написа:
Не изглежда зле уредчето...

Ако разгледаш снимки под капака, друга песен ще запееш... :lol:


Съб Авг 17, 2019 6:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Китай
Е не съм виждал снимки, кой знае по каква измислена схема мерят, ама ....аз затова писах, не е ли поне 20 кг не ми го хвали.


Съб Авг 17, 2019 6:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Китай
няма нужда от 20кг за да различиш със задоволителна прецизност 40 милиома от 140 :)
на практика толкова е разликата от читав до калпав кондензатор, дори няма нужда от повече знаци след запетаята
с тоя прибор 1-2 милиома повтаряемост на измерванията не са проблем. само ако държа в ръката кондензатора 1 минута и от затоплянето си намаля съпротивлението с повече, тъй че няколко милиома са достатъчна точност, да не говорим че 20кг прибор не можеш да го сложиш в чантата с инструменти :D


Съб Авг 17, 2019 7:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 3742
Местоположение: София
Мнение Re: Китай
Този шедьовър на тенилогията може ли да мери със зададена от тебе честота ? Един "читав" елекролитен кондензатор държи поне до няколко десетки килохерци, киайските са с порядък надолу. Аз на това гледам даже повече, отколкото на ESR.


Съб Авг 17, 2019 7:39 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Китай
От евтините ръчни уреди, това не е лошо: http://www.tonghui.com.cn/en/Product/lc ... 1/354.html
Може да се каже, че е близнак с това: https://www.bkprecision.com/products/co ... h-esr.html
...и това: https://www.keysight.com/en/pc-1587210/ ... =US&lc=eng
Кой то кого краде или дали произвежда за някой от другите, не е ясно.

bateAz написа:
Този шедьовър на тенилогията може ли да мери със зададена от тебе честота ? Един "читав" елекролитен кондензатор държи поне до няколко десетки килохерци, киайските са с порядък надолу. Аз на това гледам даже повече, отколкото на ESR.

Това го могат малко уреди. Дори и от 20 килограмовите...


Съб Авг 17, 2019 7:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Китай
има разни честоти - 100хз 120хз 1кхз, 10кхз, 100кхз
по дифолт се включва на 1кхз и за електролитите които меря най често около 1000 микро е достатъчно да се разбере читав ли е или не, рядко ми се налага да сменям честотата
няколко години след като купих моя се напълни с подобни прибори, и китайчета много разни, поне по данни значително по-добри, на практика не знам


Съб Авг 17, 2019 8:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Китай
как 'кой от кого краде' - разбира се, че HP крадат от всякакви китайци 8)
то не е само честотата... като цяло изгодното стъпало е важно, да държи на ток, напрежение и чИстота.
самото мерене също е важно, но със съвременен чарколяк не е толкова трудно.
обаче ключов момент е математиката... не толкова дали желязото може да я сметне, а какво е написано/дописвано с годините.

а и, специално с кондензаторите, не върви да боднеш пръста в една кутийка от таблицата и да кажеш 'тоя е върха'. оценката е доста комплексна (буквално и комплексни числа има в математиката). да, скапан кондензатор се вижда доста лесно, но избора точния кондензатор за точното приложение въобще не е лесен.


Нед Авг 18, 2019 9:39 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение Re: Китай
Хм, тука имаме няколко уреда - един U1733, още един стар LCR (ръчен) и няколко мултиметъра. Странното е че LCR-ите и двата мерят някои кондензатори с 20-на процента надолу. Мултимерите почти винаги уцелват. Някои кондензатори не могат да ги мерят обаче и само LCR-ите показват смислени неща.
Изобщо... не знам как става тая работа, всички уреди покзват различни неща. С много, зависи какъв вид кондензатори се мерят.


Пон Авг 19, 2019 12:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Китай
Мултимера не мери капацитет, той мери импеданс, от който заключава косвено какъв би бил капацитета, ако цялата стойност на импеданса е само от капацитивно съпротивление и нищо друго
ЛЦР метъра отделя всички стойности, и показва всяка по отделно
вземи например 20 микро кондензатор и 100 ома съпротивление последователно и ги измери на мултимер, повечето мултимери хващат 20 микро, ще покаже някаква много малка стойност нищо общо с реалната, т.е. точността на мултимерите е педя горе педя долу и то само при идеални условия
после ги измери както са последователно на ЛЦР метър в режим Cs и ще видиш целия капацитет, после в режим Rs и ще видиш стойността на съпротивлението + това на кондензаотра


Пон Авг 19, 2019 1:44 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 986 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 66  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: bobo, Google [Bot] и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни