Отговори на тема  [ 986 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 66  Следваща
Китай 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7886
Местоположение: София
Мнение Re: Китай
palavrov написа:
Реконструктор написа:
Нищо не е, Юесей и западна европа за 2 дена могат да вдигнат печатница за пари, дето за останалите 8 дена ще напечата пари колкото за 100 болници. :D

И с парите ще наемат колкото китаеца/руснака трябват за да се свърши работата - и накрая всички ще са доволни, яли, пили и се веселили :D


Какъв е проблема с тая система?


Пет Яну 24, 2020 11:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Китай
Ами подготвят терена, имали багери използвали ги. Като цяло каквото и да правиш, хотел за 15 дни не можеш да построиш от нула, и за 50 не можеш. Това което направиха китайците беше са много предварително подготвени елементи. Това не толкова омаловажава постижението, но никой не взема под внимание колко време са били подготвяни елементите. То и аз мога да инсталирам 20 дка спринклер за една седмица, ама преди това съм подготвил всички тръби, и ще искам да няма друг на обекта. Особено при строителството има много технологични процеси които не могат да бъдат съкратени, възможностите са алтернативи, или предварителна подготовка. Строенето на панелки примерно е такъв процес, вярно много опорочен в нашата действителност, но бърз и ефективен.
Като става въпрос за бързо изпълнение китайците наистина са доста силни, сега до колко е качествено е друг въпрос. От престоите ми там съм с раздвоени впечатления, има неща строени качествено, поне доколкото може да се оцени с гледане, има и други където определено са си оставили ръцете.


Съб Яну 25, 2020 12:11 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4715
Мнение Re: Китай
https://imgprx.livejournal.net/ba691d25 ... uhWjLj3qGA

_________________
main[-1u]={1};


Съб Яну 25, 2020 9:44 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Китай
Мобайл хоспитал - демек ще опънат едни палатки или ще докарат фургони и само заравняват терена.


Съб Яну 25, 2020 3:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3227
Мнение Re: Китай
ToHu написа:
Ами подготвят терена, имали багери използвали ги. Като цяло каквото и да правиш, хотел за 15 дни не можеш да построиш от нула, и за 50 не можеш. Това което направиха китайците беше са много предварително подготвени елементи. Това не толкова омаловажава постижението, но никой не взема под внимание колко време са били подготвяни елементите. То и аз мога да инсталирам 20 дка спринклер за една седмица, ама преди това съм подготвил всички тръби, и ще искам да няма друг на обекта. Особено при строителството има много технологични процеси които не могат да бъдат съкратени, възможностите са алтернативи, или предварителна подготовка. Строенето на панелки примерно е такъв процес, вярно много опорочен в нашата действителност, но бърз и ефективен.
Като става въпрос за бързо изпълнение китайците наистина са доста силни, сега до колко е качествено е друг въпрос. От престоите ми там съм с раздвоени впечатления, има неща строени качествено, поне доколкото може да се оцени с гледане, има и други където определено са си оставили ръцете.


Нищо ново. Това като едно време панелното строителство. Само дето тука не ги строяха чак толкова бързо. Мотаха се. Или на мен ми се струваше така, щото бях малък и времето течеше по-бавно.


Пон Яну 27, 2020 6:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Китай
Мотаха се щото са нямали зор да бързат. Аз израстнах в строеж, такова моткане няма. Моткат се при грубия, Моткат се при довършителните.... за цял вход една кракра, някъде имаше и за цял блок една.


Пон Яну 27, 2020 7:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Китай
на живо
https://www.youtube.com/watch?v=yKn1MgCh_1A


Чет Яну 30, 2020 5:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Китай
Не прилича на палатки


Чет Яну 30, 2020 6:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Китай
А на какво прилича - на събиране като лего на готови предварително направени кутийки. После обаче били построили всичко за 5 дена. А дали ще го има след 20 години така построеното или ще се срути след година, когато никой повече няма нужда от него. Айде малко по-сериозно - смятам тук сме все хора с малко над средното интелектуално ниво.


Чет Яну 30, 2020 7:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Китай
Абе китайците ряпа да ядат. Българите са построили мавзолея на Г. Димитров за 6 (шест) дни. :D

После на 2 пъти го взривяваха за да го съборят - демек разрушаването му отне повече време.


Чет Яну 30, 2020 9:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Китай
lcr написа:
Абе китайците ряпа да ядат. Българите са построили мавзолея на Г. Димитров за 6 (шест) дни. :D

После на 2 пъти го взривяваха за да го съборят - демек разрушаването му отне повече време.

Аз може ли да дойда да се изсер@ в хола ви и да засечем жена ти колко време ще чисти :D

_________________
Хайде де!


Чет Яну 30, 2020 9:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10614
Местоположение: София
Мнение Re: Китай
dan написа:
Аз може ли да дойда да се изсер@ в хола ви и да засечем жена ти колко време ще чисти :D

Не се знае. Може да те изчисти в момента в който споменеш за намеренията си... :D


Чет Яну 30, 2020 9:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Китай
Е - аз бих предпочел да пием по ракия, ма щом човекът държи да върши други дейности......... :D


Чет Яну 30, 2020 9:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Китай
Значи пропагандата има много лица, строенето на сгради в много кратки срокове е едно от тях. Мобилна военна болница се разпъва за ден два,т.е. или китайците нямат такива, което е смешно, или всичко е показно, каквото е.
Не отричам че могат да са ефективни, но не показват нищо невиждано, да за хора които не са в такъв бизнес може да е нещо невероятно.
Това си е съвсем стандартен начин за строителство, използван когато целта е ясно и времето на самият процес трябва да се минимизира до минимум. Това обикновенно не са жилища и офиси, затова и за хората е чуждо. По същият начин монтирам тръби със скоростта с която конкурентите не могат кабел да опънат, въпрос на предварителна организация, планиране и технология.


Пет Яну 31, 2020 2:17 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Китай
ToHu написа:
Значи пропагандата има много лица, строенето на сгради в много кратки срокове е едно от тях. Мобилна военна болница се разпъва за ден два,т.е. или китайците нямат такива, което е смешно, или всичко е показно, каквото е.
Не отричам че могат да са ефективни, но не показват нищо невиждано, да за хора които не са в такъв бизнес може да е нещо невероятно.
Това си е съвсем стандартен начин за строителство, използван когато целта е ясно и времето на самият процес трябва да се минимизира до минимум. Това обикновенно не са жилища и офиси, затова и за хората е чуждо. По същият начин монтирам тръби със скоростта с която конкурентите не могат кабел да опънат, въпрос на предварителна организация, планиране и технология.

Как ще настаниш силно заразни хора, повечето развили пневмония и ред други усложнения в палатки? По добре просто да ги закопаеш живи.
Доколкото аз разбирам 2 са най-важните дейности в такава ситуация - болните или тези със симптоми да се изолират и да се направи опит за лечение.
5 000 болни има в момента само на това място които се увеличават всеки ден с 500-1000 а там жиеят милиони.

Виж какво направиха в Италия - кораб с 6000 човека е блокиран заради 2ма човека със симптоми.

Точно подобна болница е построена през 2003 година в Пекин за овладяването на САРС вируса. Да, това са огромни строежи които след това едва ли биха могли да се ползват за нещо полезно, но доказано от предишни епидемии това е най ефективният начин за справяне с проблема.
Другото е да седиш и да се молиш.
Или да ги затворят на някой стадион и да им хвърлят храна с хеликоптер, каквито между другото предложения се чуха само че във вариант с остров.

Не знам какво мислене трябва да имаш за да наречеш това пропаганда!!! Убеждавам се че има хора които не ценят човешкия живот, предполагам ако не ги засяга лично (спомням си и коментари с падналите самолети)


Пет Яну 31, 2020 9:49 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 986 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 66  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни