Отговори на тема  [ 2495 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 167  Следваща
Коли 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Средно по едва 250 проблема на 100 автомобила не е чак толкова много.
Едно време Москвичите и жожовците имаха по ееееееееееей толкова проблема... :D


Пон Юни 29, 2020 1:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Аз така и не разбрах проблеми по време на QA или след QA, ако е първото е нищо.


Пон Юни 29, 2020 2:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Изображение

Официалното лого на БМВ от фейса. :D Сега вече е официално - возило за гейчета.


Пон Юни 29, 2020 9:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Нека. Може да ме пробваш като ми подариш една актуална М5. Да видиш колко ще ми гадно, и колко подтиснат ще бъда. :D


Пон Юни 29, 2020 9:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
хмм никога не съм разбирал защо толкова ненавиждам тая марка, колкото и да се навивам не мога да се престраша а то каква била работата :)


Пон Юни 29, 2020 10:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1402
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
itso.t написа:
Уж беше Брадва, а то се оказа Томахавка... :-k
https://electrek.co/2020/06/24/tesla-ra ... ity-study/
Аре да видим цЕлата схема :D :

Цитат:
> Класация за надеждност на J.D.Power – изненада!

Две доста неочаквани марки оглавяват класация за надеждност на новите автомобили, изготвяна от консултанта J.D.Power в САЩ на база допитване до собствениците. За пръв път в историята начело излизат Dodge, дъщерната марка на FCA Fiat-Chrysler, и корейската Kia Motors. След тях са Chevrolet на General Motors и още една марка на FCA – Ram. Над средното се представят и други американски марки – Jeep, Buick и Cadillac, но не и Ford. „Това е най-доброто представяне на детройтските производители в сравнение с вносните марки в цялата история на проучването“, коментираха организаторите. Доста напред са класирани и автомобилите на Volkswagen.

J.D. Power прави редица подобни анкети, като конкретно тази се отнася за най-новите автомобили – допитването се провежда сред клиенти на 90-ия ден след покупката. От европейска гледна точка проучването на качеството след само три месеца ползване изглежда малко преждевременно. Но от компанията твърдят, че немалко клиенти срещали проблеми дори за толкова кратък период. Като цяло премиум марките, чиито автомобили са оборудвани с повече и по-сложни системи, създават и повече проблеми на собствениците си. От европейските премиум брандове най-добре се представят MINI и BMW, докато Mercedes и Audi са близо до дъното на подреждането. Над една четвърт от всички обявени повреди се отнасят до информационно-развлекателните системи, като това включва оплаквания от сензорните им екрани и от вградените гласови асистенти. Tesla, която за пръв път е включена в тази класация, отчита 250 дефекта за 100 продадени автомобила още в първите три месеца. Това би я наредило последна, даже зад Land Rover. Компанията на Мъск обаче не е официално класирана в ранглистата, защото според J.D.Power още не отговаря на всички нужни критерии. Главната пречка е, че за разлика от другите производители, тя не дава на консултантската фирма правото да проучва клиентите й в минимум 15 различни щата. Други любопитни изводи от изследването: най-малко дефекти дават автомобилите, произвеждани от завода на General Motors… в Китай. Там се сглобява най-вече Buick Envisage. Моделът с най-малко оплаквания през първите три месеца пък е Chevrolet Sonic. Вижте подреждането на всички марки в тази класация на J.D.Power :

Най-надеждните нови коли според J.D. Power

Най-добрите 10
Dodge – 136 проблема на 100 автомобила, KIa – 136, Chevrolet – 141, Ram – 141, Genesis – 142, Mitsubishi – 148, Buick – 150, GMC – 141, Volkswagen – 151, Hyundai – 153

Над средното
Jeep – 155, Lexus – 159, Nissan – 161, Cadillac 162. Средният показател за всички изследвани марки е 166

Под средното
Infiniti – 173, Ford – 174, MINI – 174, BMW – 176, Honda – 177, Toyota – 177, Lincoln – 182, Mazda – 184

Най-лошите 10
Acura – 185, Porsche – 186, Subaru – 187, Chrysler – 189, Jaguar – 190, Mercedes-Benz – 202, Volvo – 210, Audi – 225, Land Rover – 228, Tesla – 250 (извън класирането)
Реконструктор написа:
Официалното лого на БМВ от фейса. :D Сега вече е официално - возило за гейчета.
itso.t написа:
Нека. Може да ме пробваш като ми подариш една актуална М5. Да видиш колко ще ми гадно, и колко подтиснат ще бъда. :D
На вече дърти години като нашите човек би трябвало да си прави блажено секуро по повод какво си мислят околните за него. Наскоро си поиграх и качих моя съкратена версия:

> The BMW 850CSi Is Still The Ultimate Dream Car - fan version

на това видео:

> The BMW 850CSi Is Still The Ultimate Dream Car

На този пич му се доверявам:

> Here's Why the BMW 850CSi Was the Best BMW of the 1990s

А ако тази баварка е конкретно в това уникално изпълнение:

> Volga V12 coupe

..., бих си правил по три секурота последователно в чест на всеки кибик, дето ме нарочи за гейзер. :D

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Вто Юни 30, 2020 4:53 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
При анкети с клиенти следва да се отчита и друг факт, техните очаквания и до колко са придирчиви, а и критични. Като цяло клиентите на по-евтините марки им е все тая, със сигурност няма да отгледат всеки см за да открият дефект, както и много неща за тях не биха били дефект. В същото време ако се ръснеш двойно за мерджан или баварец може би ще имаш едни очаквания и дори и най-малкото нещо ще те дразни.
Аз например хич и не гледам за косметични дефекти, сигурно ги има ама ми е все тая, ама снощи спря да ми работи връзката на волумето и сега усилва само през волана, което е дразнещо. Още не съм установил сама ли спря или аз някак я спрях но ще го пращам да си го лекуват.


Вто Юни 30, 2020 7:59 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Реконструктор написа:
Сега вече е официално - возило за гейчета.



дам, само дето БМВ е доказана "пичеловка". Пробвай какво ще ти върже вечер във бара, на Тойота, Нисан или Рено...

Никога не съм карал БМВ, но ако одъртея в кондиция, ще си купя една М-ка (или Порше де)... :)

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Юни 30, 2020 9:13 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Private написа:
...Компанията на Мъск обаче не е официално класирана в ранглистата, защото според J.D.Power още не отговаря на всички нужни критерии. Главната пречка е, че за разлика от другите производители, тя не дава на консултантската фирма правото да проучва клиентите й в минимум 15 различни щата...

Мисля че това казва всичко. Лъснаха те истинските джендъраси.
Пък после раздувайте че БМВ правело автомобили за джендъри. :D


Вто Юни 30, 2020 9:31 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Цецо написа:
Реконструктор написа:
Сега вече е официално - возило за гейчета.



дам, само дето БМВ е доказана "пичеловка". Пробвай какво ще ти върже вечер във бара, на Тойота, Нисан или Рено...

Никога не съм карал БМВ, но ако одъртея в кондиция, ще си купя една М-ка (или Порше де)... :)


Бате ако разчиташ на кола да ебеш жени, нещата са много зле. :D Иначе живи и здрави да сме и да одъртеем всички в кондиция, дето викаш. :D


Вто Юни 30, 2020 9:40 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
На нищо не разчитам, статистиката е красноречива.

BMW като марка е максимално далеч от определението - "скучна кола", в което влизат 95% от всички останали марки и модели.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Юни 30, 2020 9:54 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Естествено че не е скучна, 5 от 5 да не ти се затвори покрива точно когато завали няма как да е скучно :) аз съм сигурен че са сложили датчик за дъжд и усетят ли че почва да вали и блокират покрива да не се затваря :D Пък тия мацки дето кълват на BMW кълват и на 100 други неща, а най-интересно е като си с фланелка на дупки от електрожена и кола за 200 к, чуваш как им тракат колелцата сега тая кола негова ли е, шьофьор ли е, монтьор ли е ..... не им е лесно признавам добре, че няма много такива и не ходят обикновенно по местта където ходят и те иначе щеше да има рязък ръст на душевно болни куросмучки ...


Вто Юни 30, 2020 12:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1402
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Не си купувайте това за пичеловка и/или Ultimate Driving Pleasure:

> Обзор BMW X2

Алтернативен саундтрак на ревюто:

> Джигурда про хуй

:rolleyes: :supz: \:D/

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Вто Юни 30, 2020 9:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Е то като почнеш X2,X3,A3,A1,A2,A3,Q2,Q3,Q5,A class, B class и други подобни малогабаритни извращения в които единственото общо с коли от съответната марка са емблемите и до някъде цените. Няма никакъв смисъл да си купува човек кола от тези модели, по добре за същите пари да си вземеш хюндай, кия или каквото и да е друго, много по-качествено на сходна цена. Това са модели пуснати за тия дето много искат да карат BMW, Mercedes, Audi и др. подобни но нямат пари за истинско такова, и щом толкоз пък искат, те ви на това лайно пък вие го платете като истинска кола.


Вто Юни 30, 2020 9:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1402
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
И нещо за оправяне на вкуса след предишното нещо :D :

> Here's Why the 2001 BMW 7 Series Is the Best Luxury Sedan Ever

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Вто Юни 30, 2020 9:56 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2495 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 167  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни