Отговори на тема  [ 2503 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 167  Следваща
Коли 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Коли
gicho написа:
И аз точех лиги и се колебаех между сузуки и хюндай. След като разбрах къде се правят хюндаите се чудя само между Сузуки...


И двете са един дол дренки.
Хюндай като изкараха втората соната(2008ма) ставаха за нещо, за малко да купя такава нова, но трябваше да чакам много време да я доставят. А жената тогава беше в 6-тия месец бременна и нямаше как да се чака.
Сегашните хюндай за нищо не стават.
Покарах малко електрическите им, мислех да си купувам Кона електрическа. Пластмаси дрънчат, скърцат. От 60 нагоре чуваш свистене на вятъра и гумите по асфалта.... Вътре тясно, интериора евтин, седалките неудобни и искат 80к. Благодаря ама този боклук не струва и 20...

Сузуки, влязох в едно такова - последната витара, щях да си съдера обувките на една ламарина стърчаща от пода с бутон на нея. За резервоара бил...


Пет Май 22, 2020 7:37 pm
Профил ICQ
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 1:52 pm
Мнения: 476
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Коли
Карам 124 Е250 ТД. Боядисана, натъкмена. 93 година.
С това като минеш по павета с 80 вътре нищо не трака.
Туп туп, 5те щанги на всяко колело убират луфта.
Как да дам 50 бона за кола и вътре да трака евтина пластмаса..?
Как да купя нова Шкода с 2 щанги, на втората година всичко скърца вътре
Приятел има голф 5, направихме експеримент.
Минахме през павета то ми се разтрака ченето.
124-ката просто чуваш леко туп туп отдолу.
Това е разлика 25 години..


Пет Май 22, 2020 9:43 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 1:52 pm
Мнения: 476
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Коли
Да се харчат пари за нова кола не си струва.
Или да е поне премиум клас над 100 бона.
За тези пари може да се купи офис площ и да се дава под наем.
Пасат 2010 да трака вътре повече от 124 концепция 85 година..не го разбирам. Ужаст


Пет Май 22, 2020 10:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Щото старите не тракат и са по-малко,пластмаса. Ако,тръсиш оправдание за това че не ти се дават пари е друг въпрос.
Да има много хора които просто не могат да си позволят нова и напълно разбирам защо купуват втора употреба. Но теорията по-добре читава 20 годишна от калпава нова не върви, а ти щом можеш да си я позволиш пък не я купуваш просто не ти се дават пари, иначе всичко друго са али бали. И аз съм купувал втора употреба защото не съм можел, или пък после не са ми се давали ... и сега за някои цели бих купил втора употреба, примерно ако е камион или бус ще е такъв, не ми е основен бизнес и няма смисъл да давам пари за нов, вчера си купих рециклиран принтер защото не ми се даваха пари за нов, ама не щото е по-хубав, изпитан ..просто не ми се даваха 7 хил за нещо което ще натоваря на 5% от капацитета му, и раковете ми в мексико са втора употреба, и електрокара, но за нито едно оправданието не е че е по-хубаво, просто за моите нужди и употреба е по-изгодният вариант.


Пет Май 22, 2020 10:54 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 1:52 pm
Мнения: 476
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Коли
Ами.гледах къща в Село на 50 км от Пловдив.
Човека купува къщи, прави от до и продава..
Та той има 10 апартамента в Пловдив и кара една стара
Ц класа.
Земен човек по приказките


Пет Май 22, 2020 11:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
ами и аз си пазя 20 годишната алфа, не се знае утре какво ще е, но не беше в това въпроса, как да е, това всеки си го решав. С лексуса няма да сгрешиш стига да го намериш читав, не разчитай на това че не са много продавни и популярни, според мен всички GS са внос от САЩ, там има и друг куркапан, зависи как са возени до тук. Ако е бил поне 2-3 години по бг добре, ко е нов внос внимавй, някои от тия са висели по месец два по кораби и пристанища в контвйнери и бързо им тръгва ръждата.


Съб Май 23, 2020 2:28 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Попаднах на любопитни факти и си рекох да ги добавя в темата при другите, ама тя пък взела, че се споминала в кошчето. :-D Заради запазването хронологията на историята ще копирам това-онова:
Cekins написа:
Абе кво му гледаш в паничката на Шефа - той ако иска и Ламборджини може да си купи. Една кола на фона на другите разходи е направо смешна работа. Лизинга на колата на шефа е под 1% от средно месечните разходи - поне в наща фирма. При това той си го плаща от заплатата си. И тримта всъщност, че те са трима. Не може да си собственик на фирма която се оценява на милиони и да не вземаш 10к заплата. Пък с тая заплата не е проблем да си позволи не само Q7 ами даже и нещо по джиджено. Е айде - мойте шефове не се изхвърлят чак толкова - Туарег, МХ5, и байбек Ленд Круйзер.
sukhoi написа:
Тони, ние трябва да стигнем Запад. Това значи да караш Шкода нова, не Q7
itso.t написа:
Има и друго - не е редно собственик на такава фирма да отиде на бизнес среща с Москвич. В повечето случаи изглежда лошо и не помага на бизнеса. Изключая такива като Гейтс, Мъск и т.н за които всички знаят, че парите не са проблем и употребата на Москвич може да мине за екстравагантност...
ToHu написа:
Не е до човека всъщност, до страната. В европа е луд снобизъм. То в едната фирма много по срещи аз не ходя, но в другата където ежедневно си карах полото ходи ли се на среща задължително с кайена. В САЩ няма никакво значение, е ако опиташ да влезеш в някой прайвът клуб с одисея ще те гледат малко странно но нищо повече, ще си кажат и тоя не е много наред. В Мексико големи лъскави карат основно наркоси, имам в предивид голямо ауди, бмв или мерцедес, нормалните бизнесмени карат по малки, явно гледат да не се набиват на очи. В Германия е пълна снобария, какъв е часовника, каква е колата, каква е писалката, какъв е костюма, и не става да е всякакви па били то и скъпи, трябва да са правилните, на много места по европа е същото, макар немците да са най-притенциозни. А ако си говорим за Швейцария ....много неща мога да кажа, тоя швейцарец който го споменава е някой с гаражно производство.
Цецо написа:
В Мексико не карат лъскави автомобили, за да не ги свалят от тях на светофара... Питайте Гугъл за насилствено отнемане на МПС, голяма част от видеата са от Мексико и надоле....
ToHu написа:
Не е това проблема, дали ще ти отмъкнат Х3 или Х6 е все там. Някога не са го прави;и умишлено за д не се набиват на очи, вече им е навик, тук не говорим за добре платен мениджър, те не карат по друга причина, говорим за богати хора, те си имат и шьофьори и охрани но все така карат по-скромни коли, за да не ги бъркат с наркоси. От една стрна може да стане грешка, но по-важното е реномето. Там има много едър бизнес, между тях не се гледа с добро око на наркосите, не толкова заради бизнеса а зарди това че са селяци па били и много богати, там класовото разделение е сериозно. Много по зле е да почнат д те сравняват с някой член на картел от това да ти задигнат колата. Реално там да ти откраднат колата си е чиста длавера. Ако ми свият колата преди да е изтекъл лизинга не само че покриват цялата сума, а и получавам сума в кеш, нещо от порядъка на 30 хил песо мисля беше за мойт кола, т.е. около 1000$.
Цецо написа:
Не говоря за кражба на кола, а за насилствено отнемане.
ToHu написа:
Аз разбирам за какво говориш, то там други кражби почти няма :) Няма нищо насилствено освен ако не се опъваш, ако се случи просто си слизаш и толкова. Аз не съм сигурен че бих слязал, но м3стните си слизат и въобще не ги тревожи факта. Ако не им създаваш проблеми и те не ти създават, просто вземат колата, застраховката си важи. п.с. то това се прави основно с нормални или малко по лъскави коли, тия които са занимават с това дори и на най-високо ниво са прошлеци, никой не би рискувал с много лъскава кола защото шанса тоя вътре да е въоръжен не е малък, и е още по голям да е от наркосите, а а мексиканските специално са известни с бруталността си и никой не иска да умира в ръцете на някой от тях.
HCL написа:
Не е само в Мексико. 2010 Фолксваген обосноваваха бума на продажбите на Файтоните по над 100к евро с желанието на богатите китайци да не изпъкват. Отвън изглежда като наточен голф, отвътре... Всичко е маркетинг. Аз лично карам корейски коли в Бълагия, японски в Германия и немски (Пасат) в Америка по една единствена причина - нисък пазарен дял, комбиниран с големи амбиции означава голяма отстъпка. Другото е кйорфишек
ToHu написа:
Ами то и в Китай е доста различно, в Шанхай например със сигурност има повече луксозни коли на кв.м от монако, на други места не е така. А за файтона не знам как върви в Китай ама иначе май се оказа провал, на мен това ми изглеждаше като опит да се влезе в луксозният сегмент от времето преди съвсем да си бръкнат в дупките с порше. И друг такъв опит направиха СС което в началото го имаше само в САЩ с визия доста подобна на малките мерцедеси, но и там май не уцелиха въпреки, че в момента в европа май се продава като по-луксозен пасат, въпреки че то си е купе. А за корейските не знам кога последно си пазарувал, ама цените им хич не са ниски вече, особено хюндай държат високи цени. Чудехме се по едно време дали вместо поло да не вземем i20 или какъвто там беше аналога, но ценово никак не се върза и си останахме на полота за малки служебни.
sukhoi написа:
Той не ми е Шеф, работим заедно,
но ето какво кара един шеф на 8 човека фирма в Швейцария. Модел 66-та 2002 ti
Аз не виждам Q7 със затъмнени стъкла тук...
Е, да тази кола струва 100 000 лв..
Изображение
ToHu написа:
Това сигурно защото няма пари ...сигурно за това е дал повече от колкото за нов Х6-ца ..
p.s. и кажи какво трябва да кара шеф на 2000 просто да знам ...
itso.t написа:
Това е нагледен пример за това което споменах няколко мнения по-нагоре - Гейтс с Москвич.
Вервай ми, това не е на бедност...
sukhoi написа:
Потомък швейцарин, това е кола на майка му. Той няма лична кола.
Тони да си купиш SL 500 от 92-а година за 50 000 лв
Мани ги тези пластмасови Q7-и
ДедоБоре написа:
тая кола в Швейцария би трябвало да е с нулев данък. води се 'ретро' и се предполага, че не я ползваш ежедневно, а ако я водиш някъде, това става на колесар.
май и с винетките имаше някакво намаление.
itso.t написа:
Явно не си даваш сметка за пазарната цена на тоя ретро-автомобил, който видимо изглежда в много добро състояние.
Цитат:
> 7 милиардери, които избраха да карат евтини коли

> 7 милиардери, които избраха да карат евтини коли (ВИДЕО)

В името на контраста в скоби добавям и оценките им според сайтът Celebrity Net Worth

Обичайната представа за милиардер е човек, който води разточителен начин на живот, притежава скъпи и луксозни вещи. Истината е, че немалко богаташи живеят под възможностите си и дори не карат луксозни коли.

> Най-богатият човек в света - изпълнителният директор на Amazon Джеф Безос (145 милиарда долара) кара Honda Accord 2013, чиято цена е $22 000.

> Бил Гейтс (110 милиарда долара) - Основателят на компанията „Microsoft“ кара Ford Focus 2008. Тази кола струва $15 000.

> Марк Зукърбърг (80 милиарда долара) - Създателят на Facebook е избрал да кара Acura TSX, която струва $30 000, защото според него: „Тази кола е безопасна, удобна и не е показна“.

> Лари Пейдж (65 милиарда долара) - Съоснователят на Google е избрал да кара Toyota Prius, която е купил за $23 770.

> Джак Ма (44 милиарда долара) - Основателят на гиганта за електронна търговия Alibaba, кара Roewe RX5 SUV. Тази кола струва $15 000.

> Алис Уолтън (54 милиарда долара) е една от наследниците на богатството на Walmart, което е най-голямата търговия на дребно в света. Тя кара Ford F-150 King Ranch, която струва $9000.

> Майкъл Блумбърг (60 милиарда долара) - Основателят на информационната агенция Bloomberg кара Chevrolet Suburban, която струва $40 000.

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Сря Юни 03, 2020 7:39 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10607
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Само искам да отбележа, че ваденето на материал за ползване от кошчето, е много клошарско. Ама мнооооого клошарско...


Сря Юни 03, 2020 9:09 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Поради независещи от тях причини (гюрултия в края на темата) в кошчето са попаднали интересни мнения и хич не ме шашка това, че ще го обявиш за клошарско. Нямам за цел да разпалвам вече загасен конфликт или подобно, а само да обособя една от под-темите, намираща се в друга тема. Тука е така - примерно в Лаптопско проблемно видео пише и за още милион други неща от животът на човека и Галактиката, докато заглавието служи единствено за красота. :D

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Сря Юни 03, 2020 9:20 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Private написа:
Има един ценен авто-фен, дето ревюира всякакви нови и стари фърчолети на четири колела. :D Видеата му са добри, сладкодумен е и ровичка по всякакви ъгълчета и подробности из колите.

Та, можеш да видиш културния шок, който той преживява покрай задната врата на този Мерк (от 05:20 нататък):

> The $230,000 Mercedes-AMG G65 Is the Stupidest Car On Sale

Изображение

Онова усещане за близка роднинска връзка с познатия УАЗик/Буханка/УАЗ-462. И аз се замислих защо на такава бая скъпа кола ще сложат механични ключалки със семпли дръжки. Може би защото когато подпукат тази като цяло консервна кутия с някой Калашник или РПГ, да могат пътниците да извадят повече шансове да отворят всяка врата индивидуално и да бягат към оцеляването в онези малко, но ценни секунди след началото на атаката. :D

Ъпдейт по темата от същия ревюър :D :

Цитат:
> Here's Why the 2019 Mercedes G-Class Is the Coolest New SUV

The 2019 Mercedes-Benz G-Class is the coolest new SUV on the market. Today I'm reviewing a 2019 Mercedes G550 to show you why the new 2019 G-Wagen is so cool -- and why the new G-Wagen is the coolest new SUV.
поразяващи усти в коментарите написа:
Mercedes design team: "What do we need to do to improve our G-series?"
"There's a guy on Youtube name Doug...."

- Complain about the price next time and maybe Mercedes will make it affordable.

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Съб Юни 06, 2020 5:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Само болен мозък може да си купи каруци за 200к и да си мисли че си е купил луксозна кола. Това не е кола, не е SUV, никога не е било мислено за такова, със същият успех можеш да си купиш краз. За мерцедес е много добре, успява да изкарава луди пари от това недоразумение, за офроад возило може да е ок, поне има много фенове, но да си го купиш да се возиш в него ....но като имаш в предвид интелект на ползвателите му не е чудно. Ако го продават за 50к като джипка за фермата или за граничният патрул би било много по-близо до първоначалната му идея и предназначение.


Съб Юни 06, 2020 6:06 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10607
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Уж беше Брадва, а то се оказа Томахавка... :-k
https://electrek.co/2020/06/24/tesla-ra ... ity-study/


Пон Юни 29, 2020 9:28 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Тая статия в тоя и стил нямам нерви да я чета, виждам табличката, писано ли е дали това са дефекти открити пост фактум, или това са анализи на вътрешните QA процедури, ако са дефекти на вече излезли коли то излиза че няма ни една кола без дефект :) Другия път като ми се оплаче някой, че на 50 машини имало 5 с козметични дефекти ще му кажа ако си беше купил 50 тесли щеше да имаш 125 дефекта а не 5 :D


Пон Юни 29, 2020 9:44 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9644
Мнение Re: Коли
не са твоя работа тия обяснения.
назначете си някой устат маркетолог, който да обясни на клиента, че това не са дефекти, а уникален авангарден подход за придаване на художествена индивидуалност на, иначе, един типизиран и скучен продукт. и за момента е в експериментална фаза и е на промоция, така че клиента не трябва да заплаща нищо за ефекта. за сега.


Пон Юни 29, 2020 10:01 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
:D те повечето клиенти изобщо не обръщат внимание, само дето освен наши неща произвеждам и за други производители, а те не работят с устатия маркетинг а с мен :) Е напълно разбираемо е да са недоволни хората па било и за 5 дефекта, все пак това е нещо с цена на малка кола, редно е всичко да му е наред, не защото неговия клиент ще го види, а защото той си е платил достатъчно за да получи качествен продукт. То два пъти сме изпращали от Бг производството и съжалихме 100 пъти, друго си е от мехико, колкото и да са мексиканци резултата е по-добър от това в БГ, ама това е съвсем друга тема.


Пон Юни 29, 2020 10:35 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2503 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 167  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ДедоБоре и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни