Отговори на тема  [ 2503 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 167  Следваща
Коли 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Коли
Тони, баварките са с къндишънъл бейзт сървис, демек като каже колата, а тя казва или на една година или на определени мили базирано на това как караш и постоянно променя милите в брояча. До сега на нито една не съм го сменял на мили щото обикновено първо се случва годината. Ако беше на мили със сигурност щеше да е на над 12к щото ние обикновено караме по около 10к мили на година.


Съб Яну 18, 2020 8:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Коли
Бонго, казах ти че за всеки влак си има пътници та не се прави на много мъдър и умен. Мен посмъртно не можеш ме накара да си кача семейството в 20 г кола. Карам макс 7-8 г и я разкарвам.


Съб Яну 18, 2020 8:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8888
Местоположение: Разград
Мнение Re: Коли
Това е защото можеш. Пак забравяш че не в цял свят е така. Та дори и при вас - някой вероятно все още кара твоята мазда. И аз искам да возя семейството си в чисто нова кола, ама все още не мога. Все пак не съм се отказал, но за сега - 8 годишна - след като някой като теб я продаде.


Съб Яну 18, 2020 8:49 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7885
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
ToHu написа:
Е за накладките .. там или BMW имат някакви мноо корави, което принципно не е хубаво, или Митко не изпозлва накладки. Аз нямам кола на която накладките да са изкарали не 75к мили ами толкова км, а тия дето ги карам по-желатската сменям накладки на 20-25к.
Но иначе, ако го броим на км аз също нямам кой зане какво сменени, само обслужване, масла, филтри, накладки.


Все едно не си карал в Юесей, там натискаш спирачката сигурно 10 пъти по-малко отколкото в София. :)


Съб Яну 18, 2020 8:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10610
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Dimitar написа:
...На никой не му трябват коли, които да издържат по милион километра или по двайсе години. Това е толкова нереалистично, че просто няма на къде. Това че има държави като БГ, дето хората масово купуват втора и трета ръка коли и си мечтаят да ги карат по 20 г и милион километра не е определящо за нищо...

Като допълнение към цитата.
Вероятно и сега могат да се произведат автомобили изкарващи по милион километра. Въпрос на цена. По-важният въпрос е: дали собственикът на чистак новия автомобил е склонен да плати това оскъпяване, за да можел автомобилът да се използва безпроблемно, с десетилетия, от няколко собственика след него? Въпросът е почти риторичен, защото мисля че знам какъв ще бъде отговора.
Това което пропускате е, че се е променил начинът на използване на автомобила. Изтича лизинга и/или гаранцията, дъртанян отива на вторичния пазар и се взема следващия.
Мина времето когато заветната Лада или Мускал се завещаваше на внуци, правници и т.н. :lol:


Съб Яну 18, 2020 9:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Коли
Cekins написа:
Пак забравяш че не в цял свят е така.

Нали и аз това казвам - в цял свят не е като при Бонго :D И основното е че когато не знаеш как са поддържали и експлоатирали колата преди да я купиш ти не можеш да правиш заключения за качеството и надеждността на колите като цяло.


Съб Яну 18, 2020 9:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Коли
Реконструктор написа:
Все едно не си карал в Юесей, там натискаш спирачката сигурно 10 пъти по-малко отколкото в София. :)

Как ще обясниш тогава, че тойотата, дето съм я карал по абсолютно същия маршрут като другите коли изкарваше по 30к мили с едни накладки?


Съб Яну 18, 2020 9:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10610
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Dimitar написа:
Как ще обясниш тогава, че тойотата, дето съм я карал по абсолютно същия маршрут като другите коли изкарваше по 30к мили с едни накладки?

Тойотата е била звяр, а другите ти коли са били малолитражки? :D


Съб Яну 18, 2020 10:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Коли
Cekins написа:
Това е защото можеш.

По-скоро е въпрос на гледна точка... Аз примерно на щерката взех сивик 96-та. Признавам, това че чисто нова трудно бих си позволил, но можех да й взема нещо далеч по-съвременно. Умишлено се спрях на тая барака, за да се научи да кара. За по-малко от година успя да мине през доста от най-често срещаните проблеми. Само проблеми с двигателя още не е отиграла, ама тях ги оставям като вземем малко по-нова кола, с тая е трудно ;-)
За съжаление и карането на сняг май ще го оставим за следващата година..

itso.t написа:
Това което пропускате е, че се е променил начинът на използване на автомобила. Изтича лизинга и/или гаранцията, дъртанян отива на вторичния пазар и се взема следващия.

Забравяш, че цената на вторичния силно зависи от модела и до колко може да се поддържа. Така че много хора, когато си купуват нова кола мислят и колко бързо цената й ще се срине. И наистина едва ли умишлено ги правят зле. Никой няма интерес от това, но просто не се стараят достатъчно...
Интересното е че дъстърите или по-скоро дачиите в това отношение трепят рибата. Коли по 20-30 хил. лева нормално би трябвало да са дроб след 10-тата година. А те са по 10-на хилки, което е почти 50%...


Съб Яну 18, 2020 10:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10610
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
miro_atc написа:
...Забравяш, че цената на вторичния силно зависи от модела и до колко може да се поддържа. Така че много хора, когато си купуват нова кола мислят и колко бързо цената й ще се срине. И наистина едва ли умишлено ги правят зле. Никой няма интерес от това, но просто не се стараят достатъчно...

Разбира се че не забравям и това. Когато изборът ти на автомобили втора употреба е сведен до по-малкото зло, по-малкото зло и по-малкото зло, логично е да се спреш на по-малкото зло.
А когато автомобилът е взет на оперативен лизинг, това е нещо което изобщо не те вълнува. Пък ако ще да се разпадне минута след като са го приели...


Съб Яну 18, 2020 11:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Коли
Да, теб не те вълнува... но сметката е направена, даже не само тая, още един куп сметки са направени вместо теб. От теб се иска само да плащаш и да не се вълнуваш много-много ;-)


Съб Яну 18, 2020 11:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7885
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Dimitar написа:
Реконструктор написа:
Все едно не си карал в Юесей, там натискаш спирачката сигурно 10 пъти по-малко отколкото в София. :)

Как ще обясниш тогава, че тойотата, дето съм я карал по абсолютно същия маршрут като другите коли изкарваше по 30к мили с едни накладки?


Керамика?


Съб Яну 18, 2020 11:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Коли
Никакви керамики не са - приличат си на обикновени накладки. Ако бяха керамики дисковете щяха да са леш а те са си почти като нови. Моето обяснение е че направиха обслужването в гаранция напълно безплатно и са се опитали да удължат живота на всички консумативи.


Нед Яну 19, 2020 12:22 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Абе рек е прав, там по-малко се натискат спирачки, а и аз си ги ям, отделно аз предпочитам по-меки накладки.


Нед Яну 19, 2020 12:41 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10610
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
miro_atc написа:
Да, теб не те вълнува... но сметката е направена, даже не само тая, още един куп сметки са направени вместо теб. От теб се иска само да плащаш и да не се вълнуваш много-много ;-)

Цитат:
Не е важно какво и колко ти харчи автомобила, а как това ти понася.
/Аз/

:D :D :D


Нед Яну 19, 2020 8:31 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2503 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 167  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни