Отговори на тема  [ 2495 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 167  Следваща
Коли 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Коли
Фирмен сервиз на Волво :) Евтиния, предполагам. Иначе ми ела на гости, могат да го калибрират в заводския сервиз...но пак ще е евтино. Но с 90-ката проблеми май няма други - кара се и още как.
Това е една от колите им, която произвеждаха 10 години и повече, без НИКАКВИ промени и я спряха, не защото не се продава, продаваше се като топъл хляб - ами защото не могат да си продават новите китайски боклуци вместо него (новото XC90 например).


Чет Фев 18, 2021 9:36 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
ToHu написа:
Реконструктор написа:
Хубу де, дайте все пак да си говориме за коли тука. :D

Хубу, тука наследих едно дърто некарано волво /50 хил// дава грешка в датчика за позиция на волана, уж трябва калибрация. Не съм далеч от мисълта да го сменя но калибрация все така трябва, та с какъв софт се калибрира. XC-90 ..някакво турбо 3 или кокоото там са, 2004-та.


Не баш. :) Ако е като на беенветата (прозрачен диск с прозорчета и оптодвойка), трябва да се свали и да се почисти.
ето процедурата


Чет Фев 18, 2021 10:22 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Коли
Grubi написа:
...
Това е една от колите им, която произвеждаха 10 години и повече, без НИКАКВИ промени и я спряха, не защото не се продава, продаваше се като топъл хляб - ами защото не могат да си продават новите китайски боклуци вместо него (новото XC90 например).

Помня как преди 10-на години като спряха стария модел на XC90 пуснаха произведените бройки с отстъпка и всичко се продаде за седмица. После половин година нямаше никакви продажби докато не излезе новия модел. Яд ме е, че спряха и кабриолета по същото време.

_________________
Мразя да мразя ...


Чет Фев 18, 2021 11:25 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Коли
Спряха го 2014
https://www.media.volvocars.com/global/ ... r-12-years

Мисля, че кабриолета го спряха доста по-рано (2011 обявено, 2013 спрян) - но наистина е било долу-горе едно и също време. Годините минават... не питат.
https://en.wikipedia.org/wiki/Volvo_C70 ... une%202013.

Жена ми е работила по детайли и на двете, и двете в различни модификации сме ги карали - но така и не си купихме никога, вероятно няма и да си купим. Аз така и нямах късмета (или щастието) да вляза в развоя.


Чет Фев 18, 2021 11:52 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Коли
Верно, 5-6 години, не 10 ... точно есента на 2014 беше като обикалях за кола и XC90 вече го нямаше наличен а си беше идеалната фамилна джипка. Форестъра и той става но е по малък и като се натоварим лятото все не стига мястото.

_________________
Мразя да мразя ...


Чет Фев 18, 2021 1:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Сега е зима много студ, като позатопли ще го видя какъв му е зора. Тия от Волво .... има очевиден проблем с вакуума, ама не е толкова страшно и не съм гледал, сигурно някое маркучи или тръбичка. Тия от фирмения сервиз се опитаха първо да ме убедят че било от датчика на волана щото видео ли той имал връзка със стабилността и от там с АБС ...после като видяха че не връзвам пробваха да го препишат на абс-а ...а то е очевиден проблема, като запалиш на ниски няма вакуум, като покараш малко или го форсираш леко и вакуума иде, та или е тръбичка или тъпото клапанче на вакуума, и на това ще му дойде реда, то и без това го използвам само като камион ...ама се по каза тясно, има някакви издувки вътре и да вкарам по плоскост е голямо наказание :)


Чет Фев 18, 2021 10:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Пук


Нед Мар 07, 2021 11:48 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Има още време до пукването.


Нед Мар 07, 2021 2:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Коли
Да пукнат дано!
Ползата от електромобила не е да имам луксозен състезателен автомобил, а електрокарче с което да ходя на работа без да увеличавам градския смог.


Нед Мар 07, 2021 5:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Той е толкова и спортен, ама нали така се води, те пък ползвателите му го купуват за имидж не за употреба :)


Нед Мар 07, 2021 7:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1402
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Електрокарчетата са като капитализЪма - колкото повече загниват, толкова по-сладки стават. :D Ето нещо ново от немските инженери, които едва ли ще се примирят да са на второ място при електрото, след като са били на първо при ДВГ:

> FIRST DRIVE: Audi RS e-tron GT, 637bhp EV review... feat. Marques Brownlee

> New e-Tron GT Quattro EV review; Audi's answer to the Taycan and Tesla S Plaid

Цитат:
> Riding in the 6000lbft (!) Mach-E 1400 EV Mustang

7 motors, 800 volts, 56kWh and diffs built to cope with torque numbers never seen by any supercar.

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Последна промяна Private на Пон Мар 08, 2021 12:16 am, променена общо 1 път



Нед Мар 07, 2021 9:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Ти купи ли си? Доволен ли си? Връзва ли се сметката с електриката? :D


Нед Мар 07, 2021 10:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Остави сметката. Въпросът ми е мога ли да го карам както карам нормална кола, от познати с тесли отговора е не и без това да ми изяде пробега, горе долу като с метана, колегите без грижи стигат до Бургас и Слънчака и зареждат на връщане, аз ако не заредя на стара загора до Бургас стигам само с бутане, щото и бензина свършва ...сигурно са супер да ги караш в града. Все ми е там дали е Ауди, Порше или тесла, текущите електрокарчета не ми се вписват в концепцията


Нед Мар 07, 2021 10:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1402
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Преди различен брой години касетофон, видеомагнетофон, домашен компютър и смартфон беше тегаво и понякога безсмислено/гъзарско да си купиш, ама след трайното им настаняване на пазара нещата се промениха. Електрокарчетата са чудни за персонален транспорт в големите градове, ще спомогнат за по-малко замърсяване и е логично пазарният им дял да се увеличи. За който редовно ходи на село, риболов, планински чукари и други майни си райни, ДВГ ще са незаменими.

bongo_x2 написа:
Да пукнат дано!
Ползата от електромобила не е да имам луксозен състезателен автомобил, а електрокарче с което да ходя на работа без да увеличавам градския смог.
Ше пукнат, ама таратанци! :D Ето нещо като за твоите изисквания:
Цитат:
> 1 година с електрическия Nissan Leaf в България

Георги Георгиев е изминал над 44 000 км с хитовия електромобил Nissan Leaf по българските пътища и разказва впечатленията си от модела

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Нед Мар 07, 2021 11:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Коли
Въх, 70 бона за евтината! Ми то ще остана по долни гащи заради малко ламарина оставена на пътя...


Пон Мар 08, 2021 3:51 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2495 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 167  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни