Отговори на тема  [ 2495 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 167  Следваща
Коли 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1954
Мнение Re: Коли
В една зарядна станция няма много неща, които горят дълго и силно. Тук https://youtu.be/UsuYxFBHsiQ има интересни кадри.

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Чет Мар 18, 2021 10:26 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Ами кокошарници сър. Модерни кокошарници...


Чет Мар 18, 2021 10:32 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Коли
По тая логика и на хибридите трябва да им е забранено да паркират на закрити паркинги. Автомобилите на водород - хептен :)
И нормалните коли се палят от самосебе си понякога и могат да направят също големи поражения.


Чет Мар 18, 2021 1:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Хората масово не познават законите.

Истината е, че подземните паркинги, които забраняват ползването им от автомобили с АГУ, са в нарушение.

https://www.mvr.bg/press/%D0%BD%D0%B0%D ... s110106_07


Чет Мар 18, 2021 1:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
За да могат да паркират автомобили с АГУ трябва
1. Да има обособена зона за автомобили с АГУ
2. В тази зона да има допълнителна смукателна вентилация
3. В тази зона да има монтирана газ детекция

Самите паркинги трябва да имат зониране с огне и Димо преградни врати, като се сещам за софийските молове не се сещам за ни един където може да има такова зониране чисто физически, но може и да има някаква емулация на такова.

Отделно колите с АГУ са различен пожарен риск, и би следвало да се третират различно, съответно спринклерната инсталация в тая зона да е калкулирана за други норми.

Както всички могат да се сетят много често нищо от това не е направено и е по-лесно и евтино да се забрани достъпа.
Да не забравяме че макар и публични като достъп, тези паркинги са частна собственост и няма никакъв проблем да има ограничение на автомобили с АГУ.

Имайте в предвид, че в БГ тая част от проектите редовно се претупва, нещата се правят проформа, а дори когато някой комисар е решил да си свърши работата, той не може да излезе извън норматива а той пък съответно е остарял и непълен.

п.с. сега като се замислих може би на Сердика Център има зониращи врати, най-малкото архитектурно е възможно.


Чет Мар 18, 2021 3:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4671
Мнение Re: Коли
https://www.youtube.com/watch?v=PAMVogK ... orningPost

_________________
main[-1u]={1};


Сря Апр 07, 2021 7:55 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Коли
А и преди това е имало Жигули със дистанционно :)

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пон Апр 12, 2021 11:23 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Прилича на Жигула, изглежда като Жигула, но не е Жигула. Що е то?
Точно така. Това е Фиат 124. :D

А ако трябва да бъда по-точен, Жигулата прилича на 124.


Вто Апр 13, 2021 7:14 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Коли
Споменавал съм, че като ученик имах "машина на времето" (ЗАЗ)...
Но от вчера вече имам доказателство, излязоха ми данъците за последните 30г, даже за 2021 ми предлагат да платя с отстъпка ;-)


Пет Апр 16, 2021 8:29 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Коли
Не си ли я отписал ?
Иначе ако я имаш, твоята е една от 19те броя в движение :)

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пет Апр 16, 2021 10:22 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Коли
Уви... нямам я! Иначе с удоволствие бих й платил данъка за всичките тия години ;-)


Пет Апр 16, 2021 10:33 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Яну 24, 2006 5:34 pm
Мнения: 1696
Местоположение: Варна
Мнение Re: Коли
Да споделя (ако друг е настъпал , те тази мотика) , скоро приключихме ~15 г. сага с една каручка , дет баща ми я дал с пълномощно , т.е. не са я прехвърлили . Човека на който е дадена вдига рамене , той я бил дал на не знам си кой... А данъците се трупат , ади на десетата година ги опростиха поради давност , ама от следващата пак почнаха да се трупат. И ако не ги платиш , не можеш и на редовната каляска да платиш... Та одихме при нотариус , и баща ми подписа декларация , че се отказва от тази си собственност. Кетапа го занесохме на данъчните и те така.

_________________
За пари сичко праим,даже и работим...


Пет Апр 16, 2021 6:28 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Коли
В случая става въпрос за кола, която не е в движение от 1989г. След това стоя може би година-две, щото вече не ставаше за кола. Но баща ми (тя се водеше на негово име) намери някакъв мераклия и я разкара да не пречи в гаража.
Не знам как точно са я прехвърляли. Но баща ми беше стар кадър на БКП и абсурд той да е оставил някакъв данък да се трупа на негово име. Сигурен съм че е било уредено по някакъв начин. Най-малкото като почина преди 16г и аз почнах да плащам всички сметки и данъци все щях да разбера...
Както съм и 1001% че аз неплатени данъци съм нямал. А според писъмцето дето са ми пратили твърдят, че партидата ми е от 2013. Всяка година плащам данъци и на коли и на имоти и никога не ми е излизало подобно нещо. Очевидно е, че сега е вкарано в системата със задна дата. Другата седмица ще ходя да се разправям, но предполагам какво е станало де. Тая кола е купувана 70 и някоя година. Няма начин по него време да не е била регистрирана по надлежния ред. Помня, че тогава баща ми е имал вноска за Москвич, но не му се чакало и... взел зазката. Та тя е била заведена в данъчното на 101%. После е била заличена 90 или 91-а, затова и повече данъци не са излизали. Но тогава нямаше компютри и после историята за това заличаване не е дигитализирана. В хартиените архиви на КАТ най-вероятно обаче или не е била заличена или и там са изгубили детайли за заличаването. И сега (по-скоро последните 10 години) като почнаха да засичат двете системи и архивите им в едната я има в другата не. Явно 10-на години са се чудели кои са наследници и на чие име да сложат данъци... Идиоти!


Пет Апр 16, 2021 9:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Коли
П*рунгелска работа! Нямате хабер колко пъти ми се е случвало и не само за коли. Платих един-два пъти, щото може да съм сгрешил, после спрях и сумите постепенно изчезнаха. Бах ги в нападжиите!


Пет Апр 16, 2021 10:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Бах го волвото ....за да му смениш свещи трябва да разглобиш едно пале части ... и аз мислех че френските коли са правени от художници /не защото са много красиви де/ ....


Съб Апр 17, 2021 3:07 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2495 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 167  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни