Отговори на тема  [ 2495 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 167  Следваща
Коли 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1402
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Въх, как не се сетих, че ще искаш и да е тънкана. :D Тогава пусни търсене в mobile.bg за втора ръчица електромобил с макс цена до твоя бюджет и ако и тогава няма угодия, си карай както досега до идването на светлото електрическо бъдеще.

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Пон Мар 08, 2021 5:04 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Private написа:
Преди различен брой години касетофон, видеомагнетофон, домашен компютър и смартфон беше тегаво и понякога безсмислено/гъзарско да си купиш, ама след трайното им настаняване на пазара нещата се промениха. Електрокарчетата са чудни за персонален транспорт в големите градове, ще спомогнат за по-малко замърсяване и е логично пазарният им дял да се увеличи. За който редовно ходи на село, риболов, планински чукари и други майни си райни, ДВГ ще са незаменими...

Пак общи приказки.
Привгугъле, не спираш да ги хвалиш, затова попитах ти докъде го докара с електричките? Да споделиш личен опит? Реши ли проблемите със зареждането им в бачкането и у вас? Зимата как е? Купи ли си ушанка и топли ръкавици? Щеки?

Не ми е необходима помощта ти за да изгугля как Пешо е разказал на Гошо, че една жена казала по телевизора на пазара, как била видяла, че един чул че било много яко да ядеш мекици.


Пон Мар 08, 2021 9:49 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Аз имам бая познати дето си накупиха плъгин хибриди и си джиткат основно на ток градско. Ама говорим за хора със сериозни финансови възможности - скъпи коли и задължително гараж.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пон Мар 08, 2021 9:52 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1402
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
itso.t написа:
Не ми е необходима помощта ти за да изгугля как Пешо е разказал на Гошо, че една жена казала по телевизора на пазара, как била видяла, че един чул че било много яко да ядеш мекици.
Кога ще научиш основния форумен принцип, че не се обръщам персонално към теб по телефон/поща/месинджър/face 2 face, за да ти отварям очите за нещо? :D В темата освен обсъждане на коли, които сме си купили, имат място и новини за коли, които все още не можем да си купим. Аз и щатските космически совалки харесвам, и Адриана Лима, и Тесла модел S, и скулптури на Микеланджело, но от това не следва, че трябва да притежавам изброените неща, за да мога да ги коментирам или да пускам новини около тях. Сигурен съм, че ти харесваш ей тази играчка:
Цитат:
> TSP #133​ - Keysight UXR 110GHz BW, 256GS/s, 10-bit Real-Time Oscilloscope Teardown & Experiments

In this episode Shahriar takes a look at one of the most advanced electrical test and measurement instruments ever created. The Keysight UXR-Series Real-Time Oscilloscope brings 110GHz of analog bandwidth and 256GS/s real-time sampling at 4-channels simultaneously. To make it even more impressive, the entire data-conversion architecture is in 10-bits. This implies that the instruments captures, processes, stores and displays over 10Tb/s of information.

The 110GHz 4-channel variant of the UXR-Series oscilloscope has an MSRP of $1.3 Million US dollars.
..., и би я обсъждал или пуснал новина за нея, без да имаш кешовицата да си я купиш за лаб-а. Надявам се следващ път да не трябва пак да пиша вариация на същото обяснение. :D

-------------------------------------------

Ще изполвам моментът преди itso.t да се върнал да ме строява :D, за да добавя нoвини и за една китайска Тесла:

> The XPeng P7 is the First Real Rival to the Tesla Model 3

> XPeng’s NGP Semi-autonomous Driving System is Taking the Fight to Tesla’s AutoPilot

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Пон Мар 08, 2021 1:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Private написа:
Кога ще научиш основния форумен принцип, че не се обръщам персонално към теб по телефон/поща/месинджър/face 2 face, за да ти отварям очите за нещо? :D В темата освен обсъждане на коли, които сме си купили, имат място и новини за коли, които все още не можем да си купим. Аз и щатските космически совалки харесвам, и Адриана Лима, и Тесла модел S, и скулптури на Микеланджело, но от това не следва, че трябва да притежавам изброените неща, за да мога да ги коментирам или да пускам новини около тях.

Надявам се следващ път да не трябва пак да пиша вариация на същото обяснение. :D

В случая ти не съобщаваш новини, а впечатления. Предполага се, че когато обясняваш колко хубаво било дадено нещо, споделяш лични впечатления, а не какво било чуло цигането някъде... че било много яко да ядеш баничка...
Затова сподели личния си опит с тия благини на прогреса? С какво те впечатлиха? С какво те грабнаха? Проблеми?
Нищо не каза и за ушанката. Удобно ли се шофира с нея? :D
А за "баничката" има Гугъл и мога сам да стигна до тая информация. :D


Пон Мар 08, 2021 6:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Абе гледам карат и в студа без ръкавици и ушанки...но ако това е критерий ...


Пон Мар 08, 2021 7:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1402
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
itso.t написа:
В случая ти не съобщаваш новини, а впечатления.
Съобщавам новини, комбинирани с впечатления от автомобилни журналисти/ревюъри, дето си практикуват хобито и/или си изкарват хляба с това: карат колите, показват, обясняват, сравняват и прочие познавателни дейности. Ако чакаш на мен като лично и професионално бая отдалечен от автомобилите да споделя лични впечатления от примерно 1400-коньов прототипен електромобил на Ford със седем двигателя, не се знае дали ще доживееш да се случи. :D В този смисъл не ти разбирам драмата и заяжданията що съм бил пуснал това или онова. Може би защото този форум е сравнително малък и ти се налага в раздел "Общи приказки" и в широкообхватната тема "Коли" да срещаш постове, които разстройват чувствителната ти душа и посягаш към клавиатурата, за да си излееш мъката. :D

Ето как спокойно и логично се случват нещата в доста по-големия HWBG форум, в който преди време беше обособен раздел:

> Авто-мото хоби

Заглавията говорят достатъчно за съдържанието на темите:

> Колите на форума - основното място за лични впечатления от личните каляски

> Авто-мото видео материали - тук пускаме видеа за нови модели коли, пистови изяви, гонятки, ревюта и прочие. Почти няма "хитри" въпроси като твоите: "Ама ти карал ли си го това?", "Ама как е зимата с ушанката и ръкавиците?". За който е карал това или онова е горната тема.

> Електромобили(автомобили задвижвани с електричество)

И те така. Ако утре пак ме питаш същите неща като от последните постове, ще гледам пак да ти пояснявам, белким ме разбереш и ти омръзне. Време, нямане на по-важна работа и клавиатури за търкане все още ми се намират. :D

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Вто Мар 09, 2021 5:19 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Private написа:
...Ето как спокойно и логично се случват нещата в доста по-големия HWBG форум, в който преди време беше обособен раздел...

Знам, знам. Имам спомен че и там има много хора на които не им допада словоблудственият ти начин на писане на мнения в стил "всичко знам" и "последна инстанция", "радиоточка" и мнения които са основно препис от Гугъл. :D
Не помня дали съм те питал, затова ще го направя сега: Можеш ли да събереш "здрасти" в дължината на стандартен SMS (160 символа)? :D

Private написа:
И те така. Ако утре пак ме питаш същите неща като от последните постове, ще гледам пак да ти пояснявам, белким ме разбереш и ти омръзне. Време, нямане на по-важна работа и клавиатури за търкане все още ми се намират. :D

Как ще ми омръзне бре. Ти си следващият ми по важност източник на информация след Гугъл. :D
Е, инфото от Гугъл е разнообразно - понякога е полезно, понякога не, докато от теб е единствено безполезно, но вярвам, че все някога ще влезеш в час.


Вто Мар 09, 2021 9:43 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1402
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
itso.t написа:
Знам, знам. Имам спомен че и там има много хора на които не им допада словоблудственият ти начин на писане на мнения в стил "всичко знам" и "последна инстанция", "радиоточка" и мнения които са основно препис от Гугъл. :D
Цяло чудо би било при стотици или хиляди редовни участници във форумите да се харесвам на всички.
itso.t написа:
... инфото ... от теб е единствено безполезно...
Ако това много те измъчва, ме бодни в списък Врагове, за да не ме четеш и спинкай спокойно. :D За момента нямам по-добра оферта.

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Вто Мар 09, 2021 10:00 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Коли
Private написа:
Електрокарчетата са като капитализЪма - колкото повече загниват, толкова по-сладки стават. :D Ето нещо ново от немските инженери, които едва ли ще се примирят да са на второ място при електрото, след като са били на първо при ДВГ:


както му викат моите 5 цента:
Теслата е на първо място само в главите на не разсъждаващите хора ( за съжаление са мнозинство обаче) ,просто нито една фирма от свястите правеща Ел коли не си позволява
да го кара през къра на БГ или на на англе- to cut corners , както тия от теслите правят.
Образа им се гради подобно на IPhone -здрава реклама и промиване на мозък на малоумните.
Не помя точно къде ама една Американска организация https://www.jdpower.com/
Публикува рейтинги на наи малко развалящи се коли и Теслата беше в класацията на наи големите бараки само че понеже не била с ДВГ та затова само се споменавало ей тай .

И Японците и немците ще направят по хубави - зора е понеже ако си гледаш работата както трябва и огледаш нещата от всички страни - то си иска време.


Чет Мар 18, 2021 1:20 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Не знам дали е само до времето, има много агрегати в които са вложени стотици милиони, не става д кажеш айде от днес ще пускам само електрички, предполагам прехода ще е плавен а на немци и японци им дреме на кура каква е пазарната оценка на теслите, ако утре се стигне до разпродажба на асети да не се окаже, че и шкода е по-скъпа от тях :)


Чет Мар 18, 2021 1:54 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1954
Мнение Re: Коли
Въпрос: Къде ще паркират електрокарите :?: В покритите паркинги не пускат коли с газова уредба. Съмнявам се да пускат и електрички.

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Чет Мар 18, 2021 7:56 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Да паркират в Надин... :D


Чет Мар 18, 2021 10:07 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Коли
syscop написа:
Въпрос: Къде ще паркират електрокарите :?: В покритите паркинги не пускат коли с газова уредба. Съмнявам се да пускат и електрички.

Щом има зарядни станции в покрити паркинги, значи може и "електрокарите" да паркират там.


Чет Мар 18, 2021 10:10 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
syscop написа:
Въпрос: Къде ще паркират електрокарите :?: В покритите паркинги не пускат коли с газова уредба. Съмнявам се да пускат и електрички.


Каква е логиката да не се пускат електрички в закрити паркинги? Всъщност въпроса е риторичен - разрешено е и в момента и никой не съм чул да го прави на въпрос никъде по света.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Чет Мар 18, 2021 10:25 am
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2495 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 167  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни