Отговори на тема  [ 2503 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 167  Следваща
Коли 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
itso.t написа:
Не е важно какво и колко ти харчи автомобила, а как това ти понася.
/Аз/
Лафчето е ценно. :D Ето още едно:
Цитат:
Автомобилът е създаден, за да те превози от точка А до точка B. Ако е по-скъпичък, можеш да стигнеш и до точка G.

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Нед Яну 19, 2020 11:42 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28026
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Ами то това е като да има тема Жени, един ще казва до 30, друг над 40, слаби, дебели, с големи/малки ..очи, някои ще искат да има и чеп, други да блее и да дава мляко .... угодия няма.
Според мен колата трябва да ти е по джоба, и като цена, и като поддръжка и като разход, и да ти върши работата за която я купуваш. Колата не е жена, не е играчка, не е бижу, или в общият случай. На балканите обаче мисленето е тотално сбъркано, и масово се търси не най-оптималното и подходящото. Хората дават пари за втора ръка за уж лъскава марка с които биха могли да си купят нова японска или корейска примерно.
За някои това е добре, кой иначе ще плати 80к за Q-то, но вместо да даде 80к на куп спокойно може да си купи някой нов хюндай или киа ... да няма да са ауди, няма да са 4.2 ... но няма да реве като мечка като дойде време да сменя гуми или да купува джанти, няма да се оплаква/"хвали" колко гори, няма да хлъцне като му кажат колко е смяната на една въздушна възглавница .... но това е всеобщото мислене.
Те затова шведите не им пука че карат дачия, въпреки че според мен това е икономически неоправдано, но там може и да е оправдано.


Нед Яну 19, 2020 12:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4197
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Коли
За шведите не знам, но за Дания знам, че данъка при покупка е почти цената на колата което кара доста хора да не се изхвърлят много-много като купуват нова кола.

_________________
Мразя да мразя ...


Нед Яну 19, 2020 2:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8902
Местоположение: Разград
Мнение Re: Коли
Ооо аз ако трябва да избирам между нов Хюндай или старо ауди въобще няма да се замисля. Хюндай-а ще ми е избора. Ама в момента мога да избирам между нова дачия.или нещо нормално на 7-8 годиини. Е можех и за някоя калинка да се напъна - от сорта на корса/поло но ми малко малка вече такава кола.


Нед Яну 19, 2020 6:49 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3312
Мнение Re: Коли
Новата коша си е нова кола. Обаче няма нужда да анатемосвате старите. Моята е 20 годишна и нямам премисли да си возя семейството в нея. Въпрос на поддръжка и шофйорски умения


Пон Яну 20, 2020 2:35 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10376
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Коли
Зависи си от колата. Евтините, особено малолитражките не ми понасят, ако ще и да са чисто нови. От друга страна хубавите коли не са евтини, особено нови. Няма пълно щастие ;-)


Пон Яну 20, 2020 9:00 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3312
Мнение Re: Коли
Той и кефа е относителна работа казло кучето и... аз си докарах за София едно десет годишно Рено клио да джиткам насам натам и по голям кеф не съм карал от CLK-то. 1.6 двигател на една плюнка кола без стабилизиращи с-ми си е като да караш карт. Ама кеф и удобство са различни неща. За извънградско нае бих я взел, но за градско си е връхта ;)


Пон Яну 20, 2020 9:23 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Коли
Пък мойта баба Рено беше само 1.2 литра, което не ѝ пречеше да се подвизава по магистралите. За кеф не става дума, но натоварена държеше най-лявата лента. И по кривите планински пътища на острова се справяше, не ми е трябвало по-мощна.
Сега гоуфо е с 1.4, а аудито с 1.6 при аналогично купе, но осезаема разлика в динамиката не усещам, освен малко минус за гоуфо, явно е по-тежък. Но за сметка на това с хубави гуми пори снега като танк.


Пон Яну 20, 2020 9:42 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10623
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
HCL написа:
Новата коша си е нова кола. Обаче няма нужда да анатемосвате старите. Моята е 20 годишна и нямам премисли да си возя семейството в нея. Въпрос на поддръжка и шофйорски умения

Няма универсална рецепта. От по-евтините автомобили има такива кошници, че салонът на нов автомобил е по-гаден от такъв на автомобил втора употреба на няколко години, но по-висок клас.


Пон Яну 20, 2020 10:16 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Яну 24, 2006 5:34 pm
Мнения: 1699
Местоположение: Варна
Мнение Re: Коли
https://automedia.investor.bg/a/2-novin ... otsializma

_________________
За пари сичко праим,даже и работим...


Нед Мар 29, 2020 11:06 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7896
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
mitko_el написа:
https://automedia.investor.bg/a/2-novini/41445-kolko-naistina-struvaha-kolite-pri-sotsializma


Личното МПС по социализма беше слабо толериран лукс и партията/държавата гледаше да го ограничава. :) Спокойно, сега се връщаме към тези славни времена.


Пон Мар 30, 2020 9:28 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10623
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Реконструктор написа:
Личното МПС по социализма беше слабо толериран лукс и партията/държавата гледаше да го ограничава. :) Спокойно, сега се връщаме към тези славни времена.

Да, ще се наложи хората да се лишат от някой и друг автомобил в домакинството, и да се ограничат до не повече от 5 - 6 бр.


Пон Мар 30, 2020 10:04 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7896
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
itso.t написа:
Реконструктор написа:
Личното МПС по социализма беше слабо толериран лукс и партията/държавата гледаше да го ограничава. :) Спокойно, сега се връщаме към тези славни времена.

Да, ще се наложи хората да се лишат от някой и друг автомобил в домакинството, и да се ограничат до не повече от 5 - 6 бр.


Не знам, разберете се с Цецко по тоя въпрос :D


Пон Мар 30, 2020 11:21 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3231
Мнение Re: Коли
Cekins написа:
Ооо аз ако трябва да избирам между нов Хюндай или старо ауди въобще няма да се замисля. Хюндай-а ще ми е избора. Ама в момента мога да избирам между нова дачия.или нещо нормално на 7-8 годиини. Е можех и за някоя калинка да се напъна - от сорта на корса/поло но ми малко малка вече такава кола.


Тия коли станаха по-скъпи от тия с нормалните размери. Справка - цените на Фиат 500


Пон Мар 30, 2020 11:44 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Коли
И аз точех лиги и се колебаех между сузуки и хюндай. След като разбрах къде се правят хюндаите се чудя само между Сузуки...


Пон Мар 30, 2020 12:33 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2503 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 167  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dumfree и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни