Отговори на тема  [ 189 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Следваща
Работодател <--> работник. Размисли и страсти... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10370
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Работодател <--> работник. Размисли и страсти...
Тони, въпросната реклама е крадена италианска реклама и е друга бира. Добре е все пак, че европейците отказаха предложението на китайците заедно да се съдят с щатите и заедно да приемат контрамерки. Подобно обединение би имало много по-сериозни последствия от глупостите на Тръмп.
А пък преговорите зависят само от САЩ, така както е дереджето никой няма интерес да преговаря. И за какво да преговаря точно? Ако ти сложат мито само на твоите стоки си прецакан. Ако обаче сложат мито и на конкурентите ти вече не си прецакан толкова. Пък е и само един пазар. Не че е приятно да го загубиш но не е чак толкова фатално. Примерно китайците ще загубят 500млрд. но както вика китайския премиер дето ни е на гости, само от държавите по пътя на коприната правят 4500 млрд. Така че да не ги мислим. За щатите обаче ако всички им сложат контра мита ще се окажат само те прецакани и не губят един от пазарите а много от тях.

Dimitar написа:
Миро за теб може всичко да е просто кликане с мишката, но забравяш че тоя FED, както и всяка централна банка по света има баланс шиит и тоя баланс шиит най-отдолу трябва да е нулиран.

Да бе Димитре, ясно е. Не виждам защо уточняваме такива подробности дето и ти и аз и всички ги знаят. Не знам какво се опиташ да ме убедиш, че ония 100-на млрд сеньораж са малко или че гроздето е кисело?
За китайците е различно. Вътре печатат разбира се. Също като вас - могат и печата. Могат щото китайците вярват на правителството си и си продават труда за едни хартийки, които никой друго не би взел. Но те си ги харчат.... се ла ви.
Но както и доверието към долара не е съвсем безпочвено така и вярата на китайците в държавата им не е безпочвена. Най-малкото държава държи едни истински хартийки в зелено.Това че ги държи тя, т.е. прибира ги, а на китайците дава други хартийки си е тяхна вътрешна работа. Важното че зад юаните има някакво покритие... поне засега. Между другото и ние с валутния борд правим нещо подобно. В БНБ стоят едни долари и евра, които не се харчат.... надявам се.
Затова нито ние нито китайците нито никой не иска да срива долара. И това е благодарение на всички президенти преди Тръмп. И като казваш че Тръмп ще ви оправи аз лично много бих искал да се случи и да видя и как някой ще ресетне системата. Всички ще ни заболи. Верно е. Но повярвай ми след това едва ли на някой ще му пука повече за вашата валута и това американците ще ги боли и то не малко.


Пет Юли 06, 2018 11:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Работодател <--> работник. Размисли и страсти...
Цитат:
Не виждам защо уточняваме такива подробности дето и ти и аз и всички ги знаят.

Не знам какво знаеш, но до преди малко ме убеждаваше, че долароте по света са вследствие само на печатането и нямат нищо общо с търговския дефицит. И тъкмо щях да те накарам да обясниш как точно доларите се озовават по света от момента на кликането във FED и ти заяви, че това всички го знаели и нямало нужда да се обяснява :D .
Да приемем, че един ден на никой вече не му пука за долара, защото американците са спрели да правят търговски дефицит - как точно американците ще ги заболи от това и то много?


Пет Юли 06, 2018 11:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10370
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Работодател <--> работник. Размисли и страсти...
Dimitar написа:
Да приемем, че един ден на никой вече не му пука за долара, защото американците са спрели да правят търговски дефицит - как точно американците ще ги заболи от това и то много?


Явно си трябва ресет, щом не оценявате това което получавате....


Пет Юли 06, 2018 11:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Работодател <--> работник. Размисли и страсти...
От ресета да не ви заболи вас повече, щото тия дето се предполага че ще ни заместят хич няма да са демократични :).
Забравих да те питам одеве - как Китай прави по $4500 млрд на година само от страните по пътя на коприната (интересно кои са точно тия толкова богати страни), след като целия му износ за 2017 е точно $2263 млрд?
Земи си проверявай източниците преди да ги цитираш, щото все пак живеем в ерата на интернет, където всякаква информация е достъпна за секунди :).


Пет Юли 06, 2018 11:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10370
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Работодател <--> работник. Размисли и страсти...
Dimitar написа:
И тъкмо щях да те накарам да обясниш как точно доларите се озовават по света от момента на кликането във FED

Как може да не знаеш такива работи? 8O Дядо Мраз ходи с чували и минава и раздава по цял свят на който иска :-)
Общо взето ти това се опитваш да ни убедиш. Едва ли не целия свят получава долари на корем, а пък щатите получават дефицит и болки в корема и много страдат от цялата работа.
То бива наглост бива, ама чак пък толкоз...


Пет Юли 06, 2018 11:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Работодател <--> работник. Размисли и страсти...
Миро, мислех те за доста по-сериозен събеседник - явно съм се лъгал :? .


Съб Юли 07, 2018 12:07 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28014
Местоположение: София
Мнение Re: Работодател <--> работник. Размисли и страсти...
Абе тоя спор е малко ако ти отрежа ръката теб ще те боли повече от мен ако ти отрежеш моята. субективното усещане е едно, и съм 100% сигурен че Европееца ще го усети много повече но ще има много по-малко вой. Американеца ще повие, не такива като Димитър, а като ония дето окупираха уолстрийт, правят процесии за забрана на оръжието и тем подобни педерастии, обаче след тоя вой и подобаващата медийна врява всичко ще заглъхне и ще се кротне. Какъв ще е реалния резултат е много трудно да се предвиди, зависи от това как ще реагират централните банки, пък за държави като БГ и господ сигурно не смее да прави предвиждания.
Обаче ако погледнеш какво е правел ФЕД и правителството последните няколко кризи, като че ли има логика да продължи така, и резултат от тези кризи, е поне привидно подобрение, дали е реално кой може да каже, как го оценяваш в подобна финансова система, според мен никак.
Погледни само Европа, и сравни със САЩ там хората след година бяха забравили че е имало криза, а след 2 всичко си беше по старо му, че и по добре, зависи от коя камбанария гледаш, Европа и 8 години след кризата си е още в криза, и Тръмп поне има топки да иска дори и безсмислени неща като стената с Мексико, а оная изкукала лелка още не и е увряла главата за имигрантите.
Тръмп им забранява да влизат в САЩ, глупости, на тия трябва да им се забрани да излизат от клоаките си, камо ли да се качват на самолет, ама аз бих сложил в кюпа всички арабески, саудитци, кувейтци, емирства, султанства .. целия район, ей там трябва стена, към 50 м висока и 100 км минно поле и може ония от Бостън дайнамикс да пуснат да си тестват кучетата дали ловят хора и добре ли стрелят.


Съб Юли 07, 2018 12:22 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10370
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Работодател <--> работник. Размисли и страсти...
Dimitar написа:
От ресета да не ви заболи вас повече

Естествено... ти защо мислиш че още ви търпим?

Цитат:
Забравих да те питам одеве - как Китай прави по $4500 млрд на година само от страните по пътя на коприната (интересно кои са точно тия толкова богати страни), след като целия му износ за 2017 е точно $2263 млрд?

Е аз цитирах китайски премиер, не американски президент та да се усъмнявам в приказките му :D Не ги следя напоследък финансите, последно за 2016 знам че БВП им е 12 трилиона а пък 10 трилиона имат "net current transfers from abroad". Как точно ги правят тия текущи трансфери те си знаят. Не знам дали съм го цитирал точно но със сигурност той не каза "износ"..

Dimitar написа:
Миро, мислех те за доста по-сериозен събеседник - явно съм се лъгал :? .

е стига де, всеки път е така... не се прави на изненадан ;-)
Както и аз не съм изненадан, че продължаваш да повтаряш дефицит, дефицит, дефицит и да ми се оплакваш....


Съб Юли 07, 2018 12:48 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 1:40 pm
Мнения: 2258
Мнение Re: Работодател <--> работник. Размисли и страсти...
Dimitar написа:
Тръмп се напъна на ZTE като забрани на американските компании да им продават чипове, от което ZTE почти фалира и щеше да остави десетки хиляди в Китай без работа. Спасяването на ZTE си беше лично решение на Тръмп, заради китайския президент и съответно това му навлече гнева тук както на републиканците, така и на демократите.


ей този Тръмп каква добра душа, загрижил се за десетки хиляди китайски работници и спасил ZTE, а това че Qualcomm щеше да се окаже с 40% по-малко приходи ако спре да продава чипове на ZTE и че щеше да уволни не по-малко американци е подробност :D


Съб Юли 07, 2018 1:08 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: Работодател <--> работник. Размисли и страсти...
Dimitar написа:
Следват пътя на японците и съвсем скоро ще го ядат дебелия.
Къде сгрешиха японците и защо такайците ще го ядат като тях? Икономическата експанзия, спонсорирана от китайски държавни банки ли е проблема? Едно видео по темата:

Цитат:
> China's New "Silk Road": Future MEGAPROJECTS

China's $1 trillion One Belt One Road (New Silk Road) initiative is unprecedented in size and scope. President Xi Jinping has sealed megaproject deals with 65 countries to construct ports, power stations, rail lines, roads, and all the tunnels and bridges needed to connect them back to mainland China.
----------------------------
Някои поразяващи усти в коментарите, за да се усетят настроенията :D :

- So what's the plan for the US to "help" Chinese people to have a better life, Dividing China into many small countries and making them fight each other? Thank u Uncle Sam.

- Тhe evil China is building bridges and roads, evil !!!!!!! Why they do not build other stuff ? Look at the great U.S.A, they build Weapons and walls for other people.

- In my country (Montenegro) nobody wanted to invest in building a 850mil highway. Guess what happened? China stepped in and in 2 years we will have our first highway EVER! Thank you China!

- USA, intimidate, invade, bomb, destroy. China help, cooperate, befriend, build. The world choice is clear.

- China is building the world through infranstructures, while the US is destroying the world through wars. Whether China will succeed or not, I still applaud the effort. Please don't say that China is trying to gain control of the world through this tactic, at least she is benefiting other poorer countries and making something good come out of it, whereas the US is also trying to gain control of the world but bringing despair and bloodshed along with it.

- Western thoughts " ew, this guy is so poor, we should 'take' what he has now and then find some rich people to do business with" Chinese thoughts " oh, this guy is so poor, we should make him rich and then do business with him"

- China is clearly smarter than US for this matter, they want to gain more wealth to their country by help building another countries first. No need propaganda, war, etc just like US and western countries already done since long time ago. Its just about bussiness. Truly chinese USA, brace your self. You're going down! Its time for Asia.

- olny the US can invade iraq, killing innocent, creating ISIS... we are come in peace... that's why all the country have to buy our bond and support the US economy.... we are the best and the larges leeches ever.

- Funny enough, your idea of Chinese motives for doing these projects is more reflective of how ignorant Americans view global politics than of how the Chinese view global politics. Americans can't conceptualize interacting with other nations if it doesn't involve war or economic exploitation (unless they're Western European countries of course). Is it really that hard to conceive that China doesn't see other nations as competitors but rather collaborators?


Очаквания и ние да намажем чрез рестарта на един около_световно_кризисен проект:

Цитат:
> New investment opportunities for Chinese companies in CEE

The concept of so-called smart cities has been embraced by China with hundreds of projects inside its own borders. These cities use the latest technology to boost efficiency, and improve sustainability and quality of life for the citizens. With Chinese know-how being put to work again, Europe’s first smart city in Bulgaria, is being built from the ground up.

> [St. Sophia | Света София] 4 x 30fl | Pro

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Съб Юли 07, 2018 2:35 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Re: Работодател <--> работник. Размисли и страсти...
Голям наивник е този, който смята, че Китай прави проектите си по света воден от филантропия.

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Съб Юли 07, 2018 3:56 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4197
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Работодател <--> работник. Размисли и страсти...
Ъхъ ... като се видя, че с диктатурата на проклетарията не се получава износа на комунизъм, сега са решили да го продават за пари :D

_________________
Мразя да мразя ...


Съб Юли 07, 2018 11:04 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: Работодател <--> работник. Размисли и страсти...
Цитат:
> Китай отпуска кредит от €1,5 милиарда за Българската банка за развитие

България и Китай подписаха общо десет споразумения за взаимно сътрудничество, предаде Фокус. Това се случи по време на срещата между председателя на Държавния съвет на Китай Ли Къцян и премиера Бойко Борисов в София.

Посещението започна с полагането на венци пред Паметника на незнайния воин и продължи със среща на четири очи между Бойко Борисов и Ли Къцян. По-късно бяха подписани споразумение за сътрудничество в сферата на икономиката, земеделието, тютюнопроизводството, науката и технологиите, в сферата на мирното използване на ядрена енергия.

Един от най-важните подписани документи беше финансово споразумение за отпускане на кредит от 1,5 милиарда евро. Споразумението е между Българската банка за развитие и Китайската банка за развитие. Подписано беше и споразумение за кредит за Параходство „Български морски флот“ на стойност 95 милиона долара за строителството на 6 кораба.

"Обсъдихме възможностите за сътрудничество в сферата на туризма, икономиката и културното наследство и образованието, в София имаме "Конфуций Център" каза в началото на срещата на двете делегации Бойко Борисов. България и българският народ обичат китайския народ. Имаме редкия шанс, с прагматичност и спазвайки европейските правила, да развием промишлени, икономически и бизнес отношения", каза премиерът Борисов, цитиран от БГНЕС.

Премиерът на Китай лично се ангажира, че ще ни помогне да изведем проекта „Белене“ до успешен край, каза още Борисов.

„По темата енергетика - с контактите, които Китай има с държави-членки на ЕС, действително по проекта „Белене“ бихме могли да направим един добър проект, за който той лично се ангажира, че ще ни помогне да го изведем до успешен край“, обясни Борисов.

Министър-председателят посочи, че и по отношение на инфраструктурните проекти има напредък.

„Понеже много се говори, че не се спазват процедурите там, където участва Китай, премиерът Ли каза, че те ще се случат на пазарен принцип, на конкурсно начало и спазвайки всички правила. Съвременното китайско правителство работи за един доста по-дълъг период напред от България. Те имат стратегии за 50 години напред. Бях озадачен, когато разбрах, че още първата магистрала в Китай, независимо, че управлява комунистическата партия, е платена. Те нямат безплатна магистрала. Казвам го за тези, които много обичат да говорят по тази тема. Няма безплатна магистрала в Китай. Затова ние разчитаме много на тол системата, която може да ни позволи на пазарен принцип да се върнат инвестициите на базата на преминаващия трафик. Имаме възможност нашите министри да проведат срещи и да защитим интереса на България, и на Балканите, и на инвеститорите в Китай“, обясни още Борисов.

"На срещата на четири очи с Бойко Борисов постигнахме съгласие по важни въпроси", каза Ли Къцян.

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Съб Юли 07, 2018 11:34 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Re: Работодател <--> работник. Размисли и страсти...
Ако е за Китай те отдавна са се разделили с комунизма. Откакто разбраха, че все пак е по-добре да се лее стомана в заводите а не в саморъчни глинени печки по селата. Иначе оценявам остроумието и наистина ще е страхотен удар ако успеят да извъртят такава сделка :)

Ще взема да пусна една тема за Китай защото според мен още много пъти ще го споменаваме. И защото мнозина го подценяват. Но ако някой ме изпревари няма да му се сърдя :)

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Съб Юли 07, 2018 11:35 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: Работодател <--> работник. Размисли и страсти...
Едно старо вицле - да се посмеем на фона на новите реалности :D :

Цитат:
Оптимистите учат английски, песимистите - китайски, а реалистите - автомат Калашников.

Тезата, че такайците ще потънат всеки момент заради грешни подходи, витае вече от години във форума, като Dimitar e неин най-редовен поддръжник, позовавайки се на източници от щатски тинк-танкове. От друга страна, витаят и тези за потъването на Щатите и окончателното изгниване на капитализЪма, та материал за прогнози и "Аз казах ли ви?" има достатъчно. :D

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Съб Юли 07, 2018 11:41 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 189 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни