Отговори на тема  [ 717 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48  Следваща
Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз? 
Автор Съобщение
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 748
Мнение Re: Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз?
@velio много добре казано +1
Това е действителността
https://www.smolyandnes.com/svobodni-rabotni-mesta


Чет Дек 13, 2018 1:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4405
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз?
s7ama7 написа:
@velio много добре казано +1
Това е действителността
https://www.smolyandnes.com/svobodni-rabotni-mesta


ами да има нещо тотално сбъркано незнам в мисленето ли, нагласата за работа ли , в държавата ли
-------------------------------------------
Длъжност: ПОМОЩНИК МАШИНЕН ОПЕРАТОР

Степен на образование: СРЕДНО ОБРАЗОВАНИЕ/ОСНОВНО ОБРАЗОВАНИЕ

Трудово възнаграждение: 900-1050 лева
--------------------------------------------------

и
-------------------------------------------------
Длъжност: ЛОГОПЕД

Степен на образование: ВИСШЕ ОБРАЗОВАНИЕ

Трудово възнаграждение: 720 лв.
------------------------------------------------

за онези заплати в евро не фоворим - тамсигурно е посредник, който иска да прилапа будали....

ама тези двте ясно показват къде е проблемацията

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Чет Дек 13, 2018 4:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз?
Вельо, като цяло съм съгласен с теб, но ще вметна една забележка, понеже не считам за вярно -
velio написа:
...
Изключвам програмисткия бранш (сега е модерно да се самонаричат "софтуерни инженери"), където по принцип заплатите са високи и малко зависят от местоположението.
...

Не се самонаричат а са такива - "Компютърен инженер", "магистър инженер" по "Софтуерно инженерство". Заплатата е абсолютно обвързана с местоположението. Сигурно има малки изключения, но масово има значение къде се намираш.


Чет Дек 13, 2018 5:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз?
Ами добре дошли в 21 век, в цял свят е така - заплатата в частния сектор е силно зависима от местоположението. "Лечението" срещу това е измислено - викат му планова икономика. Завършваш ВУЗа и те пращат да работиш по направление в горно нанадолнище, а заплатата ти я определят на партиен форум. А "софийско жителство" е документ по ценен от диплома. И тогава няма дисбаланси във финансовото състояние на регионите.

Света се глобализира, народа се мести според това, което му е изгодно. Капитала отива там дето му е изгодно, включително, и където разходите за труд са ниски.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Чет Дек 13, 2018 6:23 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2586
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз?
Така е, сега всички са свободни, дори и в чужбина може да работят.
Нормално е ако всички дават 500лв. за определена работа в определен град. Ако един модел телевизор се продава във всички магазини в града по 500лв. и само в един магазин е 600лв. то никой няма да го купи от там. Бай Иван ще обиколи всички магазини и ще вземе от един на 500лв. За мен това си е нормално. Няма как бракми като моята кола да вървят по 1000лв. пък моята да я продам за 2000... Ако я предложа за 500 веднага ще я продам, но няма да спечеля. Така че за мен най доброто е да и сложа средностатистичрската цена, иначе няма да прокопсам.
Та и с трудовоя пазар мисля е същото :roll:

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Чет Дек 13, 2018 6:53 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 748
Мнение Re: Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз?
@MYXATA
Цитираната сума сигурно е брутна .
Всъщност имам приятел който работи като машинен оператор и заплатата наистина му е към 700лв ако не прави гафове :)
Но колко според теб получава един обикновен работник : продавач , шивач или ония по шприцовете ?

ПС: Наистина има нещо сбъркано https://www.eufunds.bg/index.php/bg/sof ... itz-sofiya
Какво нещо раздават се безвъзмездно милиони на хора които си имат милиони под възглавницата , а на обикновения човечец не могат да осигурят един безлихвен заем :? . Луда работа


Чет Дек 13, 2018 9:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10604
Местоположение: София
Мнение Re: Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз?
Гледам заглавието на темата и си мисля: кога за последно съм виждал някой да използва "нокия с фенерче", а не умнофон за торба пари? Не можах да се сетя...


Пет Дек 14, 2018 12:41 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1404
Местоположение: София
Мнение Re: Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз?
Дет' викаш: "И е така, и не е така". :D Аз съм пример за "На гол тупан - чифте пищови". В по-младите ми години, когато карах трите си поредни Жигули последна употреба (след мен заминаха за скрап), бръмчах с Nokia 9110i Communicator на колана (и Нокиите бяха три поредни). :D Кой кат' мен: слизам от очукана Жигула с изгнил, та пропаднал под на седалката до шофьора, ударена дясна врата и найлон вместо стъкло, обаче със супер-дупер тухлофон, един от дядовците на днешните смартфони. :D И трите тухлофона ги купих втора ръка, защото за нови нямах достатъчно дълбок джоб. Но пък ползването на авангардна за времето си техника ми даде поглед над нещата, който ми е полезен и до днес. Не знам модерен смартфон с 90% Фейсшит броузване и 10% ало-ало какъв поглед дава на собствениците си, но това си е тяхната любима играчка, която си струва да отгладуват, въпреки, че входната врата в панелката не се заключва, тапетите в хола са за смяна от поне 10 години, а хладилника и печката са на кредит. :D

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Пет Дек 14, 2018 3:24 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4405
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз?
s7ama7 написа:
@MYXATA
Цитираната сума сигурно е брутна .
Всъщност имам приятел който работи като машинен оператор и заплатата наистина му е към 700лв ако не прави гафове :)
Но колко според теб получава един обикновен работник : продавач , шивач или ония по шприцовете ?

ПС: Наистина има нещо сбъркано https://www.eufunds.bg/index.php/bg/sof ... itz-sofiya
Какво нещо раздават се безвъзмездно милиони на хора които си имат милиони под възглавницата , а на обикновения човечец не могат да осигурят един безлихвен заем :? . Луда работа

Не си ме разбрал- сбърканотоне, че логопеда който е с висше ибразивание го търсят на по малка заолата от помощника на машинният оператор дето и без основно сигурно може да е.

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пет Дек 14, 2018 9:49 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз?
Private написа:
... Но пък ползването на авангардна за времето си техника ми даде поглед над нещата, който ми е полезен и до днес. ...

По същата логика хората си купуват лимузина N-та употреба да са свикнали вече с лукса който неминуемо ги чака там някъде в близкото бъдеще ;)

_________________
Мразя да мразя ...


Пет Дек 14, 2018 10:30 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27992
Местоположение: София
Мнение Re: Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз?
Пазар на труда, няма нищо сбъркано, може да си учил и 50 години, просто това е положението, трябва да се свиква. Това дали си с висше или с основно няма нищо общо. Да ти кажа за мен човек който може да свърши работа е много по-ценен от някой с 55 дипломи. И заварчика няма висше, може и основно да няма, но ако си върши работата съм склонен да му плащам повече от колкото на висшист, защото ми трябва и от това зависи бзинеса ми. Крайно време е хората да започнат да си планират професията, да трябва и малко далновидност, но трябва да си кретен ако се подвеждаш по кратковременни тенденции. Да се загърби индустрията е много недалновидно, трябва да си много наивно да мислиш че нашата страна ще просперира само в сферата на услугите и всички да стават юристи, счетоводители и мениджъри .. а дори и да искаш да емигрираш, отново едно образование което те е научило да правиш нещо е много по-ценно от алабалистките хуманитарни специалности. Ако в БГ имаше 20 логопеда, повярвай заплатите им щяха да са 5 цифрени.


Пет Дек 14, 2018 10:42 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2586
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз?
Ех туй висше, голяма панацея трябва да е...
То от висше до висше има разлика. Ако за лекарските, учителските професии е задължително, то не мисля е необходимо за всички, особено за техническите. Това, че си изгорил някоя интеграла, не е като да навредиш на пациент.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пет Дек 14, 2018 11:41 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз?
slav4o.com написа:
Ех туй висше, голяма панацея трябва да е...
То от висше до висше има разлика. Ако за лекарските, учителските професии е задължително, то не мисля е необходимо за всички, особено за техническите. Това, че си изгорил някоя интеграла, не е като да навредиш на пациент.


Освен ако с изгарането на интегралата пациента не гушва букета :) :) :) Или според теб медицинската техника се конструира от лекари?

Може и по тривиални примери - да ти откажат спирачките, да ти падне асансьора или самолета...

Все пак "техничарите" правят и неща различни от мигалки. Един нормален разклонител може да те убие, да не говорим за една ядрена централа например. Даже смартфона ти може да ти навреди, ако оня дето конструира антената или захранването му е недоучил отворко.

Това, че в момента сульо и пульо се пишат технически грамотни, щото могат да напишат два аплета е тема на друг разговор.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пет Дек 14, 2018 11:49 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2586
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз?
Ами да но там се сертифицира устройството, а не майстора :)
За накладките съм съгласен. Не, че не съм сменял.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пет Дек 14, 2018 11:54 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27992
Местоположение: София
Мнение Re: Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз?
Никой лекар не може да утепе толкова хора колкото един инж., при все, че лекаря трябва да положи много усилия да утепе хората, а инж. може да го направи точно с обратната мисъл. И другата истина, бе злекари може, светът е просъществувал хиляди години така, е имало е някой шаман, който я ти облекчи болката я те доубие ... но през цялото времее имало някакъв сорт инжове благодарение на които сме стигнали до тук. За здравето се грижи естественият подбор, същото не важи за техническият прогрес.


Пет Дек 14, 2018 12:43 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 717 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни