Отговори на тема  [ 717 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 48  Следваща
Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз? 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз?
Нас тук независимо от конкретната тема все ни избива на разсъждения защо са ниски заплатите и какви трябва да са те. Много ми напомня за т.н. "партийна учебна година" едно време. Събираха ни нас безпартийните, някакъв командирован лектор почваше да ни чете от едни малки червени книжки "Наръчник на партийният агитатор" решенията на поредният партиен пленум. Ние пък както сполучливо се изрази един колега тук бяхме усвоили до съвършенство изкуството да спим с отворени очи, всичко се плъзгаше по мозъчните гънки без да остави следа.

Интересното ставаше след като лектора си изчетеше книжката. Тогава се питаше "Имате ли някакви въпроси?". Настъпваше тягостна тишина, всички се оглеждаха смутени, на никой не му се говореше за глупости. Накрая за да се отървем по-бързо някой задаваше имитация на въпрос, лекторът си го записваше и отговаряше, отново настойчиво питане за още въпроси. План има да изпълнява човека.

И неизменно независимо от темата на доклада го докарвахме до това защо ни са толкова ниски заплатите. Мигновено всички се събуждаха :) и почваха активно да участват в дискусията. Лавина от недоволство, въпроси и разсъждения, лектора прилежно си записваше в едно тефтерче, явно отчет ще дава.

Така и ние тук, въртим сучем но непременно стигаме до заплатите :) Е, нека да открием една тема специално за това, да не спамим по другите. Може някъде и да я има но явно е затиснато от много други, не успях да я намеря. Ако все пак има с молба до модератора да я изтрие тази. Като начало това:

http://www.btv.bg/video/shows/lice-v-li ... sajuz.html
Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз?

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Вто Май 01, 2018 9:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз?
Защото сме най-простите.
Който има IQ над 90 вече се е изнесал да бачка за евро.


Прикачени файлове:
youtube.png
youtube.png [ 783.45 KiB | Прегледано 5634 пъти ]

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!
Вто Май 01, 2018 9:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз?
Като гледам колко са пълни кръчмите в България ... и колко са пълни тука в Белгия ... ми бая по богати трябва да сме българите щом можем да си позволим лукса да са ни пълни заведенията :D

_________________
Мразя да мразя ...


Вто Май 01, 2018 10:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз?
ike написа:
Защото сме най-простите.
.......


+1

Докато се делим на русофили и русофоби и пилим клавиатурите, едни хитри хора се възползват от старото правило "разделяй и владей".

Втълпява ни се, че нищо не зависи от нас и ние охотно се поддаваме на това внушение.

Референдум за Белене.
Невалиден поради ниска активност.

Референдум по важни въпроси, като електронно гласуване и пр.
Невалиден заради ниска активност.

Е - какво искате?

Щом не искате да кажете, какво искате, циганите ще го казват вместо вас и така гласът на инженера ще струва 2 бири.

Прост народ - слаба държава.

И тия заплати са ни много.


Вто Май 01, 2018 10:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз?
ike написа:
Защото сме най-простите.
Който има IQ над 90 вече се е изнесал да бачка за евро.

Ама така кажи бре душко, че евро ти се приискало.
Ето, за да те направя щатслив в тоя живот, веднага ти правя оферта в евро - давам 50 броя месечно за да чистиш офиса. Кога започваш?


Вто Май 01, 2018 10:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз?
I и Q винаги са на 90... градуса

държава се прави от държавници.

ПС: на мен тубата ми вади съвсем други неща. тия от горната картинка дори не съм ги чувал.

телевизия не гледам от десетина години, но все пак отворих линка...
хе-хе! докато такива хора ни говорят за заплати, ситуацията само ще се влошава. дори не прочетох какво са говорили. ще ми разфазира IQ-то.

някой може да посочи поне един от 'политиците' на 'прехода' да е свършил нещо смислено за държавата?
говоря за ниво до зам, министър, това са към 1000 персони, грубо.


Вто Май 01, 2018 10:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз?
ДедоБоре написа:
.....ПС: на мен тубата ми вади съвсем други неща. тия от горната картинка дори не съм ги чувал......

Не си триеш кукитата и знам ли к'во още. На мен ми ги вади, пък никога не съм гледал нещо от сорта.


Вто Май 01, 2018 10:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз?
да, не ги трия. борбата с гугъля е безсмислена.
мен и рекламите в тубата са ми много особени - я радарни чипове на 70 гиги, я чипсет за 5G озвучен авторитетно от Морган Фридман.
по сайтовете от страни все СВД, чипове и поялници. а съм погледнал нещо на агилент и след 2 мин. иде на служебната поща (съвсем друг адрес) поредната реклама...

по едно време се пробвах да се боря, после си вика - нека се харчат пък. явно са толкова тъпи да разберат, че хора като мен няма да им променят мнението с бомбардиране с реклами. е, поне за уголемяване на пениси отдавна не ми се е мяркало нищо 8)


Вто Май 01, 2018 11:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз?
И как сметнахме че сме най-бедната .. дай от там да започнем, зашото аз твърдо не споделям това мнение, и мога да наредя още няколко около нас с много малки отклонения, ааа ако говорим за по-гоелмите държави съм склонен и нечии провинцции да добавя и накрая ще се окаже че сме горе долу като 50% от Европа .. ама айде ...

Дедо Споко, и при мен е така, чипове за радари нема, друго всякакви, виж скопове на много Ghz ми рекламират, но освен това CNC-та, инструменти и не знам защо мнгоо упорито тече една реклама на някакъв апп с който си експензваш километрите ...


Вто Май 01, 2018 11:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Сеп 26, 2013 1:24 pm
Мнения: 1101
Мнение Re: Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз?
Ако имаш гугъл акаунт и си логнат - ти пази таргетираните реклами. Ако нямаш или не си логнат - пази последните отворени. Ако рестартираш браузъра без да си логнат - показва тея чалги.

В последно време установявам, че политиците ни са много умни и много кадърни. Проблема е, че работят само за себе си. Завладяли са държавата и я контролират тотално. Пиле не може да прехвръкне. И с цялото си крадене и лапане успяват да държът народа в подчинение и мизерия.
Пари има. Но се разпределят за лични интереси. Пътищата се асфалтират с 15% от парите които дава държавата. Останалото отива в строеж на хотели, магазини, молове и т.н. Придобиване на частна собственост. Пазара Борово го изравниха със земята, построиха някво молче и лидъл. Строи го Арго Груп. Ха сега въпроса на кой е тая фирма. И от къде парите за строежа. И кой даде разрешение за строежа.
Ако пътищата се правиха с 100% от парите а не с 15% то тогава щяхме да имаме много по-качествени пътища. Примерно 3 пъти повече и 2 пъти по-качествени. Това автоматично означава повече заети работници и дори да са на същите заплати - то тези пари ще отидат в народа който обратно ще си купи нещо и ще ги върне в хазната. Няма да ги пратят на децата си в чужбина.
Смяната на политиците няма да помогне. Тея са и умни и можещи. Просто трябва да ги мотивираме да правят това което е полезно за народа а не полезно за тях. Може да е трудна задача но ние сме изобретателни и ще измислим нещо.

П.П. https://www.dnes.bg/sofia/2018/05/01/kulturniiat-kmet-na-mladost-napuska-ne-shta-da-se-capam.375221


Вто Май 01, 2018 11:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз?
Наскоро на някаква презентация "между другото" ни подхвърлиха, че се разработва търговска система, която ти регистрира телефонния номер по даден повод, я томбола, я заради някаква покупка/доставка и после има обратна връзка от GSM оператора. Като те надушат, че си в близост до магазин на въпросния търговец, започваш да получаваш "промоционални" sms-и.


Вто Май 01, 2018 11:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Re: Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз?
Pif написа:
В последно време установявам, че политиците ни са много умни и много кадърни. Проблема е, че работят само за себе си.


Топло, топло. Мога да кажа как отговори на въпросът в темата един сингапурец. Беше по време на специализацията ми в Шотландия, точно след падането на Виденов, хиперинфлацията и т.н. Университетът където бях на специализация някакъв благородник преди 4-5 века му подарил замъка си и всяка катедра имаше право 2-3 пъти годишно да си прави собствени събирания в него.

Поканиха и мен, на обяд дискусия за проблемите, доста загрижено обсъждаха, че интереса към инженерното образование много е спаднал. Точно както при нас. Вечерта в барчето. Гледам на една маса един от Сингапур, бяха ни представили преди това. Седнах при него, той пие доматен сок аз естествено в Шотландия какво друго освен уиски. Казах му, че доматеният сок върви с водка, той се усмихна, поръча си и полека тръгна разговора.

Някъде на третото уиски се престраших и го попитах нещо което отдавна ме мъчеше, как така Сингапур за 20-30г от едни блата се превърна в технологичен лидер а ние вече 10г се мъчим и нищо не се получава.Той ме погледна съчувствено, каза ми че има приятел румънец, много знае за нашите страни и прекрасно разбира какво го питам. И ми отговори така "Преди 20г едни хора разбраха, че да върви една страна напред в нея не трябва да се краде. И ние ги избрахме да ни управляват". Идеше ми да се пъхна под масата, толкова просто и толкова трудно.

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Сря Май 02, 2018 12:07 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз?
Хмм разработва .... какво да и разработваш, системата я има, никой не сика да я изпозлва, от години се опитвам да обеждавам търговците, писна ми на оная работа, от БГ търговец пари не можеш да вземеш за нищо.

Иначе Пиф, малко е грешен реторичния ти въпрос, не е важно как се казва фирмата и на кого е, ако си навит на условията всяка фирма може да го прави, стига да има топки, а то си трябвта при тия условия. Фирмите се сменят, не знам до колко ги следиш но аз съм в това от самото начало на бойковизма, едн е една, утре друга ... няма как да е иначе защото условията са непосилни, всеки тарикат се хваща мислейки ще изкарам нещо, ала бала, нищо не изкарва, или по скоро изкарва трохи, като започне да иска нещо наистина да му остане идва друг на мода и той трябва да се спасява някак. Не си мисли че собствениците на фирмите котио вземат тия поръчки много забогатяват, само косите им побеляват, най-много да си купят 2-3 лъскави коли, някое имотче ... и 10 млн да им останат нищо не е, всичко останало е отишло по предназначение ... само да не стане грешка с думата предназначение.
Ето това за мен е проблема, че някой си сваля гащите да приема условията, ако не е така пак ще има предназначение, но ще може да осатне нещо и за тоя дето работи.
Едва ли това което казвам е някаква тайна голяма, но истината е че много хора който дори са в тая схема не го разбират, мсилят си че шефовете им правят ужасно много пари, а то не е така, и ти май имаш опит някъде там, никой от тази фирма не е станал много богат, няма и да стане парите си имат предназначение ;)

За сингапуреца ... чиста заблуда повярвай ми, няма нищо общо, поинтересувай се за Сингапур и ще разбереш защо са напред, жива диктатура, но никой не е казал че всички диктатори са лоши за държавите си ...


Сря Май 02, 2018 12:08 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Сеп 26, 2013 1:24 pm
Мнения: 1101
Мнение Re: Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз?
Тони,
фирмите са само посредници. Специално арго груп строят много пътища и големи сгради на наши хора. Какъв е точно бизнес модела няма значение. Важен е потока на парите. Дали минават през мен, теб или Пешо - няма значение. Както го каза - някой ще си купи кола. Големите пари си вървят по верижката. И дори когато хотела е на някой конкретно - то той си се отчита където трябва. Специално многото и големи хотели по морето сменят 50% от собственоста си след всеки избори. Схемата е стройна и добре изградена от много години.


Сря Май 02, 2018 12:23 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Защо сме най-бедната страна в Европейския съюз?
То има две схеми по принцип, едната си е от време оно, и честно акзано тя е по-справедливата та ако щеш и социална. Другата схема е от 10-на години, там вече е брутално, като го погледнеш медийния бос и може да се сетиш какво става и как се работи, но той се изживява много сериозно, не осъзнава че и той е времянка.
Тук идва голямото ОБАЧЕ, защо мислиш другаде е различно ? За съжаление не е, просто ни трябва време за да достигнем ниво в което на гражданите няма да им пука защото ще са задоволили основните си потребности, въпреки че това с Българи малко по-трудно да стане. Отиди спечели обществена поръчка в Германия ако искаш, имаше глупаци които си мислеха че всичко е песен, фирмите им вече са фалирали отдавна, явно са били достатъчно заблудени да вярват че на запад всичко е различно, еиднственото различно е че с еправи малко по-дискретно и че много по трудно е да влезеш в такава схема, нормално е всеки си брани хляба и хоризонта му не е до следвщаите избори а мисли за десетилетия напред, съответно се действа много внимателно и обмислено, и никога, ама никога, не се работи със случайни хора.


Сря Май 02, 2018 12:33 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 717 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 48  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни