Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Дънна платка ASRock AliveNF6P-VSTA и RAM 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Дънна платка ASRock AliveNF6P-VSTA и RAM
Упсей с вин-а, те точно там се дънят и не знам защо. На маковете в офиса не пават почти никакви памети. Ако заредя MAC-OS-та работят със всякакви иняма грижи, пусна ли боза науралан син екран и до там.


Чет Май 10, 2018 9:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2586
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Дънна платка ASRock AliveNF6P-VSTA и RAM
Ами инсталирах го вече Win 7 и си работи. И си ги разпознава всичките 8GB. Може би има разни настройки на таймингите RAS CAS (не са ми ясни) но може би бозата не може да направи подходящите и затова не ти тръгват паметите. Те по принцип се задават във BIOS-а. Това само като предположение го казвам.
Иначе сега имам проблем, че звуковата ми карта е старичка (2001г) и няма драйвер за Win7 ULTIMATE 64. А на дъното е изгоряла.
Иначе пуснах андроид студиото. Като по чудо не създаде никакви проблеми. Инсталирах го както го дръпнах от нета, без никакви Джави. И си работи. Обаче изпъва процесора докрай, но пък си заработи и компилира приложение. Напусках и ютубата и още няколко неща в гугъла и едвам докарах до 4.5GB използвана памет. Т.е. предостатъчни са ми.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Чет Май 10, 2018 9:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Дънна платка ASRock AliveNF6P-VSTA и RAM
slav4o.com написа:
Те по принцип се задават във BIOS-а. Това само като предположение го казвам.

Настройките са точно в БИОС и не зависят от OS.
Възможно е windows да няма подходящ драйвер за контролера на паметта или на чипсета и за това да прави проблемите.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Чет Май 10, 2018 10:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2586
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Дънна платка ASRock AliveNF6P-VSTA и RAM
Да нещо такова ми беше мисълта. И умишлено едва ли са направили за windows

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Чет Май 10, 2018 10:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Дънна платка ASRock AliveNF6P-VSTA и RAM
Под мак не съм чувал да има БИОС, такъв какъвто го познаваме от ПЦ, но може и да греша де.

slav4o.com написа:
Инсталирах го както го дръпнах от нета, без никакви Джави. И си работи. Обаче изпъва процесора докрай, но пък си заработи и компилира приложение. Напусках и ютубата и още няколко неща в гугъла и едвам докарах до 4.5GB използвана памет. Т.е. предостатъчни са ми.


Дръпнало си е джава :) Няма как да работи без нея. А за паметта - е супер това. При мен с пускането на компютъра е над 4ГБ, а по време на работа и до към 15 е отивала.

slav4o.com написа:
Иначе сега имам проблем, че звуковата ми карта е старичка (2001г) и няма драйвер за Win7 ULTIMATE 64. А на дъното е изгоряла.

Преди време от Алито си бях взел един USB DAC с PCM2704 и си свири доста прилично, при това само за няколко долара. Освен че под Уин работи без проблем, бачка и под Мак и под Линукс.


Чет Май 10, 2018 10:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Дънна платка ASRock AliveNF6P-VSTA и RAM
На някой става на други не .. едно че мак-а нем такива настройки, е направихме му ама пак не помогна. Има един смотан чипсет на интел, ще те излъжа кой е, няма много платки с енго, макове разбира се има, точно 27" макове 2011-та / 2012-та , е за това няма намиране на памет. Проверих всичко що се продава из БГ и не само, нищо не тръгва, трябва да тръеся от машини втора ръка ама не стигнах до там, иначе риълвижън, квант нещо такова, може би ще имат коректните памети.


Пет Май 11, 2018 12:39 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3227
Мнение Re: Дънна платка ASRock AliveNF6P-VSTA и RAM
И аз съм пазарувал от Али-то памети (2х2GB) за 13 долара. Вървят си. Само дето SPD информацията не е особено добре записана и таймингите са общо взето слабички (но това си го пише още преди да си ги купиш). С бързите тайминги си струват колкото и тукашните втора употреба със същите параметри. Въпреки че разлика особена в скоростта от различни тайминги няма...

Друга идея - аз си взех и Xeon X5472, което си беше ъпгрейд от Core 2 Duo Е7200 за цели 13 $. Работи, загрява повече естествено... но работи. Та ти може да видиш дали твоето дъно не може да се излъже да работи със сървърните варианти на AMD. Не че ще е голяма разликата, но ако си ентусиаст.
Принципно десктоп процесорите са по-добри за десктоп приложения (по-бързи и по-икономични/хладни).


Пет Май 11, 2018 11:32 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2586
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Дънна платка ASRock AliveNF6P-VSTA и RAM
Velio, този Pnenom , спрямо моя Athlon X2 64 4200+, колко е по-бърз, 2 пъти или ?
Със захранването как стоят, нещата, дали ще консумира двойно ?

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пет Май 11, 2018 1:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1324
Местоположение: София
Мнение Re: Дънна платка ASRock AliveNF6P-VSTA и RAM
https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cp ... 0%2B&id=79
https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cp ... ore&id=305
Разликата в синтетичния CPU тест е повече от два пъти. В реалния живот е по-малка.
Топлинната мощност е съизмерима.


Пет Май 11, 2018 3:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2586
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Дънна платка ASRock AliveNF6P-VSTA и RAM
Еми значи да го поръчвам или ?
Пише обаче FSB clock 1800 MHz а моя е на 1000, това от дъното ли е ? Да не стане така, че не работи на пълна скорост.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пет Май 11, 2018 3:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1324
Местоположение: София
Мнение Re: Дънна платка ASRock AliveNF6P-VSTA и RAM
https://www.asrock.com/mb/NVIDIA/ALiveN ... cification

Обърнете внимание на забележката:
*If you use AM3 / AM2+ CPU on AM2 chipset motherboard, the system bus speed will downgrade from HT3.0 (5200 MT/s) to HT1.0 (2000 MT/s),
but the CPU frequency will not be influenced.

Със сигурност ще има някакво забавяне заради по-бавната връзка с чипсета и паметта, трудно ми е да преценя с колко.


Пет Май 11, 2018 4:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3227
Мнение Re: Дънна платка ASRock AliveNF6P-VSTA и RAM
Не знам как стоят нещата при AMD. Но относно FSB предполагам е същото.

Един съвет. Прочети какво пише по форумите. И специално за твоето дъно. Вероятно някой вече го е правил това упражнение. Принципно Xeon и Core 2 Duo не са съвместими. За да станат, китайците правят две допълнителни засечки на корпуса на процесора (принципно ориентацията на Xeon е на 90 градуса спрямо десктопа - просто са завъртели процесора) и слагат един малък преходник директно запоен на площадките на процесора - идеята е да се разменят два пина. Това е единствената разлика в пиновете.
Общо взето горното не е фатално, щото китаеца го е направил вече.
Което беше по-пипкаво, е да се модифицира биоса на дъното за да поддържа процесора - добавят се микрокодовете за кокретната фамилия Xeon. Микрокодовете ги има на сайта на Intel (все още, за AMD не знам). Модифицирането става със софтуер (който не помня как се казва, но лесно се намира).
Трябва дъното да може да поддържа съответната FSB скорост (доста дъна могат) и не на последно място - да може да захранва процесора. Аз сравнявах TDP параметъра на най-мощните поддържани процесори от моето дъно със съответния Xeon. Общо взето всичко си беше в нормите и тръгна от раз (след заигравката с биос-а де, преди да го оправя температурата беше закована на 125 градуса или нещо такова :) ).
Това е, не е страшно.


Пон Май 14, 2018 5:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2586
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Дънна платка ASRock AliveNF6P-VSTA и RAM
https://www.aliexpress.com/item/USB-2-0 ... 4c4dSs8qGU
Сложих му и това нещо и имам и звук. За тоя компютър май толкова. Иначе звуковата карта дойде само за 11 дена 8O

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Чет Май 31, 2018 2:45 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Чет Мар 19, 2009 7:33 pm
Мнения: 779
Мнение Re: Дънна платка ASRock AliveNF6P-VSTA и RAM
off:
Нещо им е станало на пощите :)
Моята последна пратка дойде за 10 дни, фрапиращо :D


Чет Май 31, 2018 8:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Re: Дънна платка ASRock AliveNF6P-VSTA и RAM
amdatlon написа:
off:
Нещо им е станало на пощите :)
Моята последна пратка дойде за 10 дни, фрапиращо :D

Пускай оплакване за причинен психически стрес :)

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Чет Май 31, 2018 10:37 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни