Отговори на тема  [ 158 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Следваща
От Лудницата 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: От Лудницата
Е това е пък друг случай, то с повечето нови е така, за кое от модерните спу-та или контролери се намира пълно инфо, особено разните за мобилни приложения, половината функции и тоя дето ги е мислил не може да ти каже как се използват, трябва ти птице гадател и девствени а за жертвоприношение.


Сря Юли 24, 2019 8:38 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: От Лудницата
Според изравнителната сметка на ТЕХЕМ, за изминалия отоплителен период, топлофикация имат да ми връщат към 1100 лв.
И друг път се е случвало и след обаждане в топлофикация, ми обясниха, че в такава ситуация не трябвало да плащам текущата сметка (през интернет банкирането) а когато излезела следващата, неплатената се приспадала от това, което са ми надвзели.

Дотук - добре.

Сега ми прави впечатление, че докато чакам да излезе новата сметка и старата да се приспадне, ми надчисляват лихва за просрочено плащане в размер на около 3% месечно.

Та по мои сметки, докато ми "върнат" надвзетото, че трябва да им платя още около 40 лв.

Напомням, че върху надвзетата сума не ми надчисляват също така "любезно" никакви лихви.

Очевидно не съм и единствен.

Що за олигофрения е това?

Какво бихте ме посъветвали да направя?

PS:

Всъщност онези 3% за които говорих по-горе не били наказателна лихва, ами отстъпка за лоялни клиенти, които си плащат месечните сметки в срок до края на текущия месец, но аз понеже, като съм надплатил 1100 лв, не съм лоялен клиент и този "бонус" не ми се полага. :D


Сря Юли 31, 2019 8:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: От Лудницата
Сега зърнах горното на lcr и останах дълбоко вчипетлен: на мен 1100лв ще ми стигнат за ток и газ (от бутилка) за повече от година. Топлофицирайте се!

Тази вечер (след 20 часа) в селското кръчме заварих германец с колело и пълно пътно снаряжение 8O
Щял да ходи до градо, пък то до там над 40км, тъмница, вали и се застуди. Викам да го приютя и на сабахлъм гидти, щото едно цинге дето ходило в Джермъни го игра преводач, ама само 1/3 от думите бяха немски. Но той твърдо нье: имал платен хотел. Приех го като учтив отказ и не настоях.
Тъкмо се чудех как да заспя, представяйки си го метнат в канавката от някой пидер-шофьор и добре, че дойде една местна да ме успокои:
- Ааа, ние си го знаем. Има любовница в съседното село (туркиня, уж) и понеже до там няма автобус се движи с колело.
- Наистина ли живее на хотел в града?!
- Да.
Мдам, то по хората ходи. Сетих се к'во казват гърците по такъв повод: "*утката може да влачи кораб!".


Съб Окт 05, 2019 12:29 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: От Лудницата
Ми то относително 1100лв, много зависи какво и колко го топлиш.


Съб Окт 05, 2019 1:23 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 1:01 pm
Мнения: 1952
Местоположение: Варна
Мнение Re: От Лудницата
bongo_x2 написа:
Мдам, то по хората ходи. Сетих се к'во казват гърците по такъв повод: "*утката може да влачи кораб!".

"Ако видиш кораб в планината, да знаеш, че до там е влачен с пичи косъм."

_________________
Най-опасният враг на истината и свободата е мнозинството.


Съб Окт 05, 2019 4:41 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: От Лудницата
В блока ни има 24 апартамента. Средната ми месечна консумация на вода е около 10 кубика. На всеки 3 месеца се отчита общия водомер и от показанието му се приспада сумата от показанията на индивидуалните водомери. Тази разлика е около 40 кубика (за 3 месеца) и тя се разпределя по дялове на индивидуалните партиди.
Това ми се вижда множко.

Дайте акъл, как се процедира в такава ситуация.


Пет Ное 22, 2019 5:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: От Лудницата
Вие да нямате общ басейн, къде отива тая вода за общи нужди? По-скоро май имате тарикати. Ако знаеш колко е консумацията по апартаменти може да си поиграеш да анализираш кой/кои са тарикатите, очевидно не си ти, остават още 23-ма :) Не би следвало да има кой знае колко големи отклонения. Примерно ако живеят стари хора и консумацията им е по-ниска, това е нормално, те едва ли се къпят и перът всеки ден. Обратно ако има малки деца там консумацията трябва да е по-висока и не трбява да я вземаж за а определиш средната консумация .. и така може да прецениш дали някъде не послъгват. 40 кубика си е много, другият вариант е да ви е прецакан входният водомер, нали и СВ трябва да живее някак :) С водата и тока ... малко трудно ама може да хванеш някакви отклонения. Като знам че в зависимост от това какво правя /примерно си пристроявам фабриката/ понякога пера всеки ден и то в продължение на месц - два, ако имаш подобни консуматори с много вариращо потребление данните от един месец няма да са ти достатъчни.
От друга страна това би следвало да е задължение на доставчика, ама нали си плащате по общият, него не му дреме.


Пет Ное 22, 2019 7:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: От Лудницата
40:3:24 е по-малко от 1куб на апартамент.
Някой крадне малко, водомерите не са съвсем точни,,,,
При мене тия разлики са много по-големи.

Не знам да има законово решение тоя проблем.


Пет Ное 22, 2019 8:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10610
Местоположение: София
Мнение Re: От Лудницата
lcr написа:
В блока ни има 24 апартамента. Средната ми месечна консумация на вода е около 10 кубика. На всеки 3 месеца се отчита общия водомер и от показанието му се приспада сумата от показанията на индивидуалните водомери. Тази разлика е около 40 кубика (за 3 месеца) и тя се разпределя по дялове на индивидуалните партиди.
Това ми се вижда множко.

Дайте акъл, как се процедира в такава ситуация.

Само споменавам за информация. Втора поредна година ми прави впечатление, че като наближи "нова година", прогнозния разход който калкулират от "гола вода" скача осезаемо...

Отделно от горното - показанията на индивидуалните водомери подлежат на... да го наречем "корекция". Уви проверката дали не се ползва някаква подобна хитрина изисква физически достъп до водомера.
За да не се увеличава броя на тарикатите на дребно, няма да публикувам повече инфо в темата.
Ако подробностите представляват интерес и ако прецениш че има как да организираш проверка - на ЛС.


Пет Ное 22, 2019 8:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: От Лудницата
Начините за тарикатлъци са ми ясни. Ако някой наистина го прави, значи е велик кокошкар :)
Въпросът е, как, със законни средства, можем да подходим в случая. Имаме ли основание да предизвикаме проверка от страна на водоснабдителя? Това и да не даде резултат, може да окаже психологическо въздействие на тарикатите.

Ицо, знам, че някъде съпоставката с общия водомер се прави на тримесечия (както е при нас) а някъде - веднъж годишно. Да не би на това да се дължи скока в сметките ви в края на годината?


Пет Ное 22, 2019 9:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: От Лудницата
LCR , на тебе от тия 40куб - колко ти пишат?

Единственото, което можете да направите - според мене - е неофициално домоуправителя да прешише тефтер на ВИК отчетника и да опитате да "изчислите" тарикатите.


Пет Ное 22, 2019 9:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: От Лудницата
На мен ми се пишат 3,8 от тях. Това, в индивидуален план, не са пари за които си струва да се говори, но ме дразни, че има нещо гнило.


Пет Ное 22, 2019 9:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: От Лудницата
На теб ти пишат 1/10 от разликата? При 24 апартамента общо.
При консумация 10 куб...това означава, че поне 15 ап. имат под 6 куб на месец.
Малко странно
Колко годишни са тия водомери?


Последна промяна stefan63 на Пет Ное 22, 2019 9:33 pm, променена общо 1 път



Пет Ное 22, 2019 9:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10610
Местоположение: София
Мнение Re: От Лудницата
lcr написа:
Ицо, знам, че някъде съпоставката с общия водомер се прави на тримесечия (както е при нас) а някъде - веднъж годишно. Да не би на това да се дължи скока в сметките ви в края на годината?

Аз говорех за индивидуалните водомери и сметки...


Пет Ное 22, 2019 9:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: От Лудницата
Стефане, грешка... не е 3,8 а 3,47

Ето извадка от последната фактура:

Период на общо потребление 24/07/2019 - 28/10/2019
Показания на приходен водомер/и № 1633008671 24/07/2019 6026.000 m3 28/10/2019 6581.000 m3
Консумация на приходен водомер/и 555.000 m3
__________________________________________________________________________________________________________________________________
Общо консумация по приходни водомери 555.000 m3
Фактурирана консумация в етажната собственост за периода 508.879 m3
Общо потребление за разпределение 46.121 m3
Kонсумация в имота за периода 38.268 m3
Коефициент за изчисление на индивидуалните дялове 0.091
Вашият индивидуален дял от общото потребление 3.468 m3


Пет Ное 22, 2019 9:38 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 158 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nik и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни