Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Семинар на Microchip проведен на 04 Юни 2019 г. 
Автор Съобщение
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Съб Май 17, 2008 10:01 pm
Мнения: 238
Мнение Семинар на Microchip проведен на 04 Юни 2019 г.
Колеги някой от вас беше ли на този семинар. Аз просто не разбрах че тогава ще е и изпуснах да отида. Гледам темите са били следните :

http://www.comet.bg/files/custom/MCH%20Customer%20Event-bg.pdf?fbclid=IwAR1Hb27R44RKZT-zsHs8QNMSDnKzzAD14cQqU6rWTKw1Eut2nEC7G0Ytgtw

1. Hardware Agnostic подход: малки и средни IoT устройства.
2. Надеждност в IoT (key storage, authentication, encryption, secure boot), защо и как?
3. Комплексни IoT устройства

По конткретно ме интересува какво е било казано за key storage, authentication, encryption, secure boot ? Пък и на който и каквото му е направило впечатление да сподели, ще съм му благодарен ! :D

"На семинара ще имате възможност да разговаряте с приложните инженери на Microchip, да
се докоснете и видите до много приложни примери и демонстрации на готови комерсиални
решения. Тази година специално за събитието ще бъдат подготвени и представени голям
набор от нови софтуерни и хардуерни решение, развойни китове и разширителни платки.
Елате, за да ги видите първи! "

Какво имаше като китове и готови решения :axe:


Сря Юни 12, 2019 12:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Семинар на Microchip проведен на 04 Юни 2019 г.
За по-конкретното ти питане - не се коси за семинара, а прочети за ATECC608 или 508.
Не знам дали е само при мен, ама ми е много неприятно като кажат "макрочип еди кво си" и изтъпанят атмелски продукт - някак си липсва необходимото уважение към истинските инженери.


Сря Юни 12, 2019 8:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Семинар на Microchip проведен на 04 Юни 2019 г.
ти да видиш какво става, като споменеш Microsemi в контекста на закупени от тях фирми (примерно Maxim Time division) :roll:
на женския пазар ще намериш по-лесно ... жени


Сря Юни 12, 2019 8:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Семинар на Microchip проведен на 04 Юни 2019 г.
gicho написа:
За по-конкретното ти питане - не се коси за семинара, а прочети за ATECC608 или 508.
Не знам дали е само при мен, ама ми е много неприятно като кажат "макрочип еди кво си" и изтъпанят атмелски продукт - някак си липсва необходимото уважение към истинските инженери.



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Сря Юни 12, 2019 8:55 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Мнение Re: Семинар на Microchip проведен на 04 Юни 2019 г.
ДедоБоре написа:
ти да видиш какво става, като споменеш Microsemi в контекста на закупени от тях фирми (примерно Maxim Time division) :roll:
на женския пазар ще намериш по-лесно ... жени

Микрочеп вече започнаха да доят Микросеми, обявиха 20% увеличение на цените, което е първото от не знам колко още, уж цената да отговаря на реалната стойност на продукта. Микросеми клиенти вече са в паника, проблемът е че някои продукти, наследени още от Actel нямат аналог, като anti-fuse FPGA, другият производител на anti-fuse устройства - QuickLogic нямат FPGA с голям капацитет/


Чет Юни 13, 2019 6:43 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Семинар на Microchip проведен на 04 Юни 2019 г.
Bai Ui написа:
...Actel нямат аналог, като anti-fuse FPGA, другият производител на anti-fuse устройства - QuickLogic нямат FPGA с голям капацитет/

брех...
2007-2008 борех anti-fuse FPGA , и не бях много улесне от силикон скулптура....
но иначе бяха железни е, и някъде около 700 евра парчето (дето е еднократно програмируемо....)

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Чет Юни 13, 2019 10:45 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Мнение Re: Семинар на Microchip проведен на 04 Юни 2019 г.
MYXATA написа:
брех... 2007-2008 борех anti-fuse FPGA , и не бях много улесне от силикон скулптура....
но иначе бяха железни е, и някъде около 700 евра парчето (дето е еднократно програмируемо....)

а познай колко струва парчето ако е obsolete, но все още се произвежда в малки серии по поръчка на колеми клиенти?


Чет Юни 13, 2019 11:02 am
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Съб Май 17, 2008 10:01 pm
Мнения: 238
Мнение Re: Семинар на Microchip проведен на 04 Юни 2019 г.
gicho написа:
За по-конкретното ти питане - не се коси за семинара, а прочети за ATECC608 или 508.
Не знам дали е само при мен, ама ми е много неприятно като кажат "макрочип еди кво си" и изтъпанят атмелски продукт - някак си липсва необходимото уважение към истинските инженери.


Бре тоя филм го гледах и милалата година там едни слайдове с Боб някакво човече си говореше тоя от микрочип и даваше примери. Аз все да се наканя да си купя ATECC608 и те свършват. Реално какво имаше на този семинар, това за Secure boot какво се спомена ?


Чет Юни 13, 2019 12:32 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Съб Май 17, 2008 10:01 pm
Мнения: 238
Мнение Re: Семинар на Microchip проведен на 04 Юни 2019 г.
Пърдом забравих да спомена миналата година какво гледах:
https://www.youtube.com/watch?v=crcpXsOIqHE

А тая с какво се е различавало в повече ?


Чет Юни 13, 2019 12:33 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни