Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Съвет за жилище/офис в София 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3284
Мнение Re: Съвет за жилище/офис в София
Имаш предвид климатикът в рак-а да не е изведен навън а да топли в помещението... не се бях сетил, кефи. Много по-добро от разхвърляното решение и мога да го сложа навсякъде, където има отделна стая. Остава да се намери офис с предпазител на60А. Защото ме предупредиха, че може да е проблем...


Пон Юни 03, 2019 8:32 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Съвет за жилище/офис в София
Да, това е климатизирна шкаф, такава му е идеята, да се слага където и да е. Дори сървърни се правят с такива шкафове, и тогава не се климатизират а само се вентилират, вече няколко такива правим.
Предпазителя ти е друг проблем, 60А няма да ти стигнат. Ако предвиждаш до 10 kW консумация, ще имаш още 5 kW климатик, и някакви консуматори още, отиде си на 20 kW. Ако обаче си в модерна бизнес сграда, не трябва да е чак такъв проблем, въпрос на договорки. Повечето такива сгради, поне читавите са първа категория, и могат да ти подадат захранване 1-ва категория, защото все пак едва ли искаш да гасиш рака като спре тока, т.е. ти трябва двустранно и/или дизел от сградата. За тия шкафове е много важно ако нямаш ток да ги гасиш бързо, не ти трбяват големи UPS-и вътре, 2 -5 мин е предостатъчно. Спре ли тока рака се нагрява много бързо, това му е минуса. Ак оохлаждаш помещението ще имаш два-три пъти по-дълго време преди да започне да става много топло, в рак-а не е така, това зависи и от количеството оборудване де, ако е пълно с ракове с блейдове е все тая, сравнявам със стая с един рак спрямо рак с климати в него.


Пон Юни 03, 2019 6:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3284
Мнение Re: Съвет за жилище/офис в София
Благодаря ТоНи, много полезна информация. Колегите обаче намалиха нещо много изискванията към ИТ-то и май на първо време ще минем с по-малко техника. Което доста улеснява търсенето на офис. Уговорил съм няколко термина за другата седмица, да видим.


Пон Юни 03, 2019 11:25 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Съвет за жилище/офис в София
Успех, само да не се окаеш в офис в който няма къде да си сложиш и как да захраниш сървъра :)


Вто Юни 04, 2019 12:44 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3284
Мнение Re: Съвет за жилище/офис в София
Изглежда ще ми трябват полу-прозрачни фолия за прозорци с печат на фирмено лого, които да могат да се махат след време. Някой знае ли къде се поръчват подобни неща? Благодаря


Пет Юни 07, 2019 8:24 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Съвет за жилище/офис в София
Е това да търсиш в София,ние сме работили с киви, ама не са за такава работа май, всяка по-малка работилничка за реклама става. Големите са мудни, трудни, скъпи за веднъж.


Пет Юни 07, 2019 8:56 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3284
Мнение Re: Съвет за жилище/офис в София
Благодаря, уреди се.


Пет Юни 07, 2019 5:52 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3284
Мнение Re: Съвет за жилище/офис в София
Пускам обобщение пост-фактум, в случай че е полезно на някого.

CampusX, бул. Александър Малинов 31
https://www.campusx.company
Модерна сграда с добра локация и безумно високи цени. Помещенията могат да бъдат наети от 10 човека на горе, като цената е приблизително 200е на място и включва всякакви разходи. Това прави 2000е за 100 кв.м. помещение, което се доближава до нивото в градове като Мюнхен и Берлин. За така наречения co-working няма въобще да отварям дума. Аз лично не мога да върша сериозна работа в подобна среда.

M3, ул. Филип Аврамов 17
http://www.m3mc.bg/en/page/74/Office_rentals
Прилична малка сграда с удобни офиси. Цените идват по 400е за помещение от 25 кв.м. с четири бюра и право на ползване на конферентна зала, което вече е по-добре.

Bits Izot
бул. Цариградско шосе, 7 км
Реновирани помещения по 6е на кв.м. Централно място с добри възможности за храннене. Ако соц обстановката не го подтиска човек там е идеално. На мен ми харесаха, но в голям екип все ще се намери някой да мрънка, че фасадата не била от стъкло.

Техно Парк София
бул. Проф. Цветан Лазаров 152
http://technoparksofia.com/bg/
Атрактивно предложение стига локацията да не е проблем. Околе него има още няколко опции които си струват.


Чет Юни 13, 2019 5:19 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Съвет за жилище/офис в София
Иии какво е станало с тия цени, до скоро по 16Евро беше търговската площ, офиси се намираха между 7-10 ... ти да видиш станали по 20, търсене ли има толкова, или просто чакат шарани.


Чет Юни 13, 2019 8:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3284
Мнение Re: Съвет за жилище/офис в София
Помещенията са пълни, дори Кампус-Х бяха сравнително запълнение имайки в предвид краткото време от което са на пазара. Капитал Форт е зает на 100% до края на 2020. Народът работи та чак пушък се вдига :)


Чет Юни 13, 2019 8:05 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 10:41 am
Мнения: 1657
Мнение Re: Съвет за жилище/офис в София
ToHu написа:
Иии какво е станало с тия цени, до скоро по 16Евро беше търговската площ, офиси се намираха между 7-10 ... ти да видиш станали по 20, търсене ли има толкова, или просто чакат шарани.


Щото вече има и момиченца из наш'те професии....


Чет Юни 13, 2019 11:42 pm
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Съвет за жилище/офис в София
Пък заводите се сринаха.


Пет Юни 14, 2019 1:14 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Съвет за жилище/офис в София
Не си много прав бонго, и зводи се строят постоянно, не са във вашият край обаче. Горе долу на месец се пуска по един нов завод, или фабрика да го наречем, не са като кремиковци или соди, но 5-10-20 хил кв, с между 50 и 300-400 човека, това е постоянно.


Пет Юни 14, 2019 1:24 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3284
Мнение Re: Съвет за жилище/офис в София
Да видим дали VW ще се решат и къде тъчно


Пет Юни 14, 2019 7:47 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Съвет за жилище/офис в София
Съмнява ме, аз не бих, иначе Североизток е най-удачно, на северозапад населението е по-малко и по-застаряващо, инфраструктурата по я няма. Трябва да има все още обитаем град, за северозападна Монтана и Враца май са единствените такива. Според мен навсякъде между Търново-Варна-Добрич-Силистра-Русе може да стане. Около самото Търново не е съвсем ОК но малко на изток или Север става. Проблема е че за разлика от зона Тракия на Север селата са обезлюдени, трябва да разчитат основно на градското население.
Ако се решат според мен ще е сериозен политически натиск. Както се казва а дано ама надали.


Пет Юни 14, 2019 2:58 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни