Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Съвет за жилище/офис в София 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Съвет за жилище/офис в София
HCL написа:

Коментарът ти относно безпроблемното местене на офиса как да го разбирам? Досегашният ми опит извън България показва, че договорите за наемане на офис са за поне 24м и трудно се договарят, т.е. неустойките по предварително прекратяване са 100% от наема до края на договорения период. В България по-различно ли е?

Просто не подписваш такива работи ;-) Всичко е въпрос на договорка, но да кажем нормално е договорът да предвижда неустойка в размер на 1 наем в случай че се изнесеш през първите 6 месеца. След това се договаряте за предизвестие от 1 месец.
Нормалната практика е да оставиш 1 месец депозит, така ако се изнесеш през първите 6 месеца го губиш. След това правиш предупреждение и депозита остава като наем за последния месец. Ако не направиш предупреждение пак го губиш, така че по-добре да направиш и ако искаш не ползвай офиса...
Иначе в началото си мисля че все ще се намери нещо... Аз вече проверих един приятел който знам че не го ползва, ама се притеснява че не е поддържан. Имам идеи и за други места, но трябва да проверя. Може и тук някой колега да измисли нещо, имам предвид временно да си проведеш срещите, да видиш как ще потръгне, пък после да си вземаш твой офис. Има и друг вариант, може да видиш betahaus.bg там предлагат такива услуги, но поне аз не съм ги ползвал.


Съб Фев 03, 2018 8:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Re: Съвет за жилище/офис в София
Пълно е с офиси под наем, просто пуска едно търсене. Аз така търсех офис - "пощенска кутия", колкото искаш такива услуги та покрай тях видях и истинските офиси. Също зали за презентации под наем на час... накратко не е проблем особено за начален етап.

При него проблемът е, че има по-дългосрочни планове за разширяване. Т.е. това вече е специализирана офис сграда която е ориентирана в такава насока, много фирми вътре. Дори отначало да наеме по-малко винаги има нещо което се освобождава. Но истинският проблем е близостта офис-жилище и то 2 апартамента. Което означава ново строителство и то скоро след свършването, дори преди него.

Исторически така се е сложило в София, че там където са кварталите на "спалните" пък производство и офиси няма или има но са малко. Бизнес центъра се очертава в посока Цариградско шосе към Пловдив но там пък са зле със жилищата. Като слизам от ТВ кулата към Г.М.Димитров от метрото гледам едни високи сгради които ми приличат на офис площи но не съм сигурен. И нови жилищни сгради строят обикновено там където вече има изградена околна жилищна среда, т.е. не в офис районите. Това естествено глобално погледнато, винаги има изключения. Чета за разни грандиозни комплексни проекти но пък там цените са страшни.

Иска си подробно проучване и най-добре е това да го направи агенция, дори няколко. И основно и главно, транспорта. От него зависи дали и какви хора ще намери. Близо до метро и широк булевард, това е важно.

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Съб Фев 03, 2018 9:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Съвет за жилище/офис в София
Познат имаше малък офис в старите "небостъргачи" на Балканкар в Дървеница. Старо стрителство. Малки стаи- всеки може да е със собствена. Може да има и по-големи. Но се изнесе и сега не знам как е. Може да е добре за започване, поради ниска цена, докато се ориентираш в обстановката. На близо са жилищни комплекси и къщи за живеене.
На мен лично не ми харесва до булевард, освен ако не трябва да му мериш шума и замърсяването.


Нед Фев 04, 2018 5:33 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8888
Местоположение: Разград
Мнение Re: Съвет за жилище/офис в София
Еми това е - продължаваме да се тъпчем в тоя кенеф. Как може още да го търпите. Шефовете като кажат че трябва да ходим там и ми се обръща стомаха. Че сега имаме едно ходене до Нови Хан и едно до Божурище. Добре поне, че и до двете се стига без да се минава през цялата тази лудница.

Предишния ми шеф (Шотландеца с вятърните генератори) си мечтаеше да направи инженеринг офис на брега на морето (някъде към Поморие май искаше). Дори говореше че ще плаща и наемите на инженерите. Казваше така : "искам екипа ми да работи на спокойствие с гледка към морето и да чуват само вятъра и вълните". Сега май е купил имот и къша някъде по морето.


Нед Фев 04, 2018 8:35 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Re: Съвет за жилище/офис в София
Ако намеренията за закупуване на два апартамента са за 2019г трябва вече да започне да се оглежда за новото строителство. Тогава то вече ще е в етап Акт 16 или скоро след него. Малко информация и отново, агенциите знаят най-добре. И естествено винаги ще се опитат да пробутат интереса си, така че внимателно. Но за цените не виждам да почнат да падат скоро, особено в районите с добри комуникации и жилищна среда.

https://www.capital.bg/biznes/kompanii/ ... stvo_shte/?
https://www.capital.bg/biznes/imoti/201 ... _v_sofiia/?

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Нед Фев 04, 2018 9:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3227
Мнение Re: Съвет за жилище/офис в София
Без да съм финансов експерт, лихвите по кредитите ще започнат да се качват и БГ някъде тая година или най-късно 2019. Ако се качат повече от "очакваното" може да се очаква срив на пазара (естествено по български, няма да падне много) и съответно цените да паднат. Но... божа работа.


Сря Фев 07, 2018 4:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Re: Съвет за жилище/офис в София
И това за лихвите е вярно... абе Божа работа. Но докато чака тънката цена има доста вероятност апартаментите в хубавата сграда вече да са разпродадени. Да почва да се оглежда а то купуването не е задължително.

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Сря Фев 07, 2018 9:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3301
Мнение Re: Съвет за жилище/офис в София
Намерих нещо което ми харесва и се почва с пазаренето. Брокерът взима 2.5% и изглежд е опитно момче, та искам да му дам мотивация да свали максимално цената. Иначе се намира в интерес на конфликти. Мисля да му предложа между 10 и 50% за всеки лев който успее да свали от исканата цена. Какво мислите, къде да се целя?


Чет Дек 13, 2018 6:51 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Съвет за жилище/офис в София
HCL написа:
...Какво мислите, къде да се целя?

В главата. Малко над очите.

_________________
Хайде де!


Чет Дек 13, 2018 7:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27995
Местоположение: София
Мнение Re: Съвет за жилище/офис в София
30-40 е нормално


Пет Дек 14, 2018 8:08 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3301
Мнение Re: Съвет за жилище/офис в София
Малко ориентировъчна информация не само за историческото развитие на пазара, но и за редица други любопитни индикатори.

https://www.ceicdata.com/en/indicator/b ... ces-growth


Вто Яну 22, 2019 8:34 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3301
Мнение Re: Съвет за жилище/офис в София
Някой може ли да сподели опит с офис помещенията в M3MC, Campus X, Cherry's.Works или други подобни в Младост. Търси си малък офис за 2-4 души, като е необходимо и сървърно помещение с охлаждане за 5-10 kW.


Нед Юни 02, 2019 6:43 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27995
Местоположение: София
Мнение Re: Съвет за жилище/офис в София
Ммм никакъв опит с наемане на офиси, само сме строили, но ще имаш проблем със сървърното. 5-10kw топлинна или толкова ще са климатици те? Проблема е че повечето офис сгради направени за делене на малки офиси, няма къде да изкараш телата на тия климатици. Няма да ти дадат на фасадата, а те фасадите са им от всички страни, евентуално трябва да търсиш със тераса. Офисните инсталации не са предвидени за такива охлаждания, а и са не надеждни за целите. Вариант е покрив, или сервизен етаж, но трябва да имаш удобен достъп до вертикалните. На форт нокс например имат етаж за климатици те, на други ги слагат по покривите или в за маскирани нисши някъде по етажите.


Нед Юни 02, 2019 4:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3301
Мнение Re: Съвет за жилище/офис в София
Два блейда по 3 kW, и оставям 4kW за охлаждане. Ако не намеря алтернативите са две

1. Шкаф под наем в Дейта център.
2. Разхвърлям блейдовете на четири работни станции и с качествени кутии и водно и ги пръскам в отделни помещения на офиса. Ама това има един сериозен недостатък - трябва да бачвам задачите на по четири, а това не всеки път се получава.


Нед Юни 02, 2019 7:27 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27995
Местоположение: София
Мнение Re: Съвет за жилище/офис в София
Ами два блейда по 3 kW, се охлаждат с 4 kW климатик надеждно, ако искаш да е като хората два климатика, единият резервен. Сега ако не е много малко помещението може би и с един климатик ще минеш като в случая прецакан климатик отваряш врати и прозорци и му дуаш. Но по тия места и един климатик е проблем. Мощността не е твърде голяма, може би може да я поеме сградната ако можеш да разчиташ на нея.
Варианта с дейта център не е никак лош, там имаш много плюсове, захранване, охлаждане, гасене и охрана. Няма да говори че имат много по-добра свързаност от колкото можеш да си докараш в някоя офис сграда.
Това с разхвърлянето не кефи. Има и вариант 3, рак с климатик, в този случай помещението не те бърка, стига да е проветряемо, ще става доста жега вътре ама тъкмо ще можеш да го използваш и за сауна. Това сериозно. В този случай UPS не трябва да е там защото ще страда много, или пък можеш да го бутнеш в шкафа, 6 kW не е толкова много и има хубави инрак UPS които са и на прилична цена. В такъв случай ако искаш и гасенето ако ще слагаш можеш да си го направиш само на рака, сега не е най-ефективният вариант за климатизирани ракове, но с малко по-голяма бутилка от нужното и контрол на климатика ще стане.
https://www.rittal.com/com-en/product/s ... ID=3311410


Нед Юни 02, 2019 7:41 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни